Konie zimnokrwiste i pogrubiane

harja Pan Boczek na zdjęciu nie wygląda absolutnie na świerzaka, super! Jak ten czas leci szybko, niedawno wstawiałaś małego żuberka a już zajeżdzony.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
07 maja 2019 16:23
any fajnie podkakujecie,  moja gruba w końcu też załapała, że może przeskoczyć drągi zamiast brać je taranem  😂

harja fajny boczuś.

My się kręcimy po ujeżdżalni, plany zaprzęgowe poszły w łeb bo kobyła mi się rozrosła i nie mieści w szory. Tłuczemy się więc po placu jak tylko pogoda sprzyja. Muszę w końcu się o jakieś foty postarać.
hajra Świetnie, że tak gładko poszło. Z grubaskami przeważnie tak jest. O ile koń jest normalnie wychowywany. Moja to nawet na uwiązie nie chodziła, ale po mału i dojdziemy do porozumienia 🙂
Taratata Może mogłabyś powiększyć szory u krawca?
harja super!  🏇  i oby tak dalej 😉

TRATATA Borys mam wrażenie, że skakać lubi 😉 tylko ja cykor i niepotrzebnie się spinam i przeżywam zamiast mu po prostu zaufać... a zdjęcia z wyjazdu na podwórkowe zawody 😉 coś bardziej w rodzaju ścieżki huculskiej z tym, że jak na złość akurat na tej edycji sporo skoków było  😁 ale nic to - w sumie bardziej dla zabawy się tam wybrałam niż dla rywalizacji 😉

nokia6002 mój jak go kupiłam jako niespełna 2latka początkowo cudował nawet przy zakładaniu kantara, dotykanie uszu nie było możliwe, nóg nie dawał /kopyta miał z tego co wiem robione tylko dwa razy o ile w ogóle/ do tego pierwsze próby prowadzania na uwiązie łatwe nie były  😁 początkowo to on próbował prowadzać mnie xF (szczególnie, że początkowo stał w przedostatnim boksie, a wychodził już wtedy sporadycznie bo ogiera z klaczami na wybieg przecież nie wypuszczą), ale bardzo szybko się ogarnął 😉

a z racji, że dostałam jeszcze kilka zdjęć z pastwiska na wyjeździe to się podzielę 😉


Cudeńko! Zawsze marzę o karym.  I jeszcze ta malutka odmiana.  💘
any dobrze się chłopak bawi :-)

I my się przez przypadek dorobili paru zdjeć więc troszkę pospamuje




TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
10 maja 2019 07:55
nokia - aż tyle ich nie powiększę. 2 lata ich nie używałam a już wtedy były na styk +przedłużki. Muszę je sprzedać i poszukać coś większego. Mam w stodole takie robocze, chłopskie ale one jedynie do bronowania się nadają.
Rudzielc_23, brak kasku, brak poklepek :P
Burza w nocniku nie nadawały by się do publikacji  ;-)

Burza, aaaaa, tak! 😀 I jest moc 😍
zembria, przez ostatnie 12 lat miałam do czynienia z samymi grubasami i muszę powiedzieć, że ten jest jednym z niewielu, które są aż tak opanowane i kumate 😀
Rudzielc_23, bardzo dziękuję! Sama nie wiem, kiedy to zleciało, on dopiero co się urodził, a już śmigamy... A twoje fotki super! Widać na nich, że to kawał koniska 🙂
TRATATA, :kwiatek:
nokia6002, też się cieszę, a za was trzymam kciuki! 🙂
any, dziękuję, oby! Super Borys! Co za... czyścioch z niego 😁

I teraz znowu zrobię spam... wybaczcie 😀



Stwierdziłam, że nie ma na co czekać i poszliśmy nawet na spacer do lasu! Odważny 😍

Pozdrawiamy wszystkich ciepło i dziękujemy za dobre słowa :kwiatek:
Harja trzecie zdjęcie wybitnie ujmujące ! piękna przyjaźń.
harja, bardzo żałuję, że nie stoimy razem bo czuję że mogłoby być wesoło 🙂 wspaniała z was para 🙂
nokia6002 a taki się akurat trafił 😉 jeszcze odmiana w kształcie polski co by ciekawiej było :P
Rudzielc_23 przepraszam - spytam bo mnie nurtuje... to twoje rude to ogolone czy tak z natury ma taki odcień?
harja są tacy co za taplanie w błocie płacą i to nie mało to co ja mu będę darmowego błotka szkodować xF tym bardziej, że wcale więcej czyszczenia z tego tytułu nie miałam bo raptem kontrolnie kilka ruchów szczotki w miejscu gdzie leży popręg i siodło dla czystego sumienia 😉
a taki spam to nie spam  😉  bardzo przyjemnie się ogląda  🏇


a z trochę innej beczki - mierzyłam dziś ochraniacze tylne z  PE i mi ulżyło xF na styk, ale pasują 😉
harja wy już pełna profeska! Mój w terenie idzie jak czołg, nie ma rzeczy nie do przejścia. Zazdroszczę zdjęcia na leżącym boczku, ja swojego widziałam raz leżącego.

any on jest ogolony, ale jest też w fazie zmiany sierści na letnią A w lecie zmienia kolor na bardziej brudny.

Zważyliśmy się w weekend i ważymy 600 kg


edycja --> literówka  😡
Rudzielc_23 a jaki on wysoki? Bo bardzo mało waży 😉 moja małopolka w wersji fit z nóżką 20 waży 590kg 😂
Mnie też zaskoczył, pierwszy raz ważyłam go rok temu i wtedy było 572kg. Jak, nie mam pojęcia. Jeżeli chodzi o wzrost to dwa lata temu miał 170, teraz może przybyło ze 2 cm. On jest wg papieru tylko w połowie ziemniaczany, a mój wet twierdzi że mamusia nie mogła być taka do końca zimna.
kittajka   yellow power
13 maja 2019 22:04
Rudzielec_23, a ważyliście go wagą czy miarą? Bo jak miarą, to wyniki mogą być zaniżone. Moja przy 160 z naddatkiem ważyła ponad 700 w szczycie formy. A ona nie jest wcale taka gruba 😁
kittajka  Nie no pewnie że wagą. Te określanie wagi na postawie obwodów do mnie nie przemawia.
kittajka   yellow power
14 maja 2019 08:12
Rudzielec_23, to on bardzo mało waży jak na swój wzrost i umięśnienie 😲 ale wygląda przy tym bardzo dobrze, więc może ma lekkie kości 😁  😂 a co do mierzenia obwodów, to u Siwej zawsze wychodziło około 80 kg mniej niż w rzeczywistości, ale u niej zawsze najwięcej ważyła szyja 😁
kittajka też byłam zaskoczona po pierwszym ważeniu, no ale nic nie poradzę, ten typ tak ma  😁  Konsultacje mieliśmy z Hippolita. Tłuszczu mamy już nie produkować  😉 Mamy się za to umięśniać jeszcze trochę. Na trawie teraz to mu pewnie trochę sadełka przybędzie.
Miłośniczki i Miłośnicy Ziemniaczków! Jest sprawa...

Na Fejsbuku pojawił się post i kolejna zbiórka kasy na całkiem zdrowego, około 9 letniego wałacha Kasztana. Koń pracuje na zrywce, ale jego właściciel albo ma zamiar zmienić zawód albo zwietrzył okazję, bo nawciskał kitu fundacji prozwierzęcej i próbuje się konia pozbyć. Wałaszek podobno zdrowy, tylko kopyta trochę zaniedbane, ale bez ochwatów czy wielkich problemów - raczej po prostu nie strugane i trochę poułamywane.

Cena za konika - 9 500, właściciel jest chętny sprzedać.  Fundacja jest oczywiście chętna odkupić a potem robić kolejne zbiórki na konia, bo przecież zakup to dopiero początek wydatków.... A koń młody i mógłby normalnie iść w prywatne ręce i jeszcze spokojnie przez kolejne 10 lat dawać komuś szczęście pod siodłem czy w zaprzęgu. Wzrost około 165-170, koń pochodzi ze Słowacji i nie ma paszportu polskiegi. Podobno chodzi w zaprzągu, był też siodłany. Spokojny w obejściu i pracy. Okolice Śląska, wieś niedaleko Toszka.

Wrzucam link na stronę fundacji: https://www.facebook.com/New-Life-Story-1312017912181264/ kontakt: Monika Zychma, 512228706

Chciałabym jakoś pomóc, ale nie mam pomysłu co można zrobić, gdzie szukać osób, które może chciały by takiego słodziaka. Może WY macie pomysł co z tym fantem zrobić?
kittajka   yellow power
14 maja 2019 12:35
Rudzielec_23, tłuszcz akurat jest lekki, to mięsień jest ciężki. Poza tym on wcale nie wygląda na tłustego 😉
Fenek, możesz wrzucić ogłoszenie gdzieś na grupy sprzedaży koni na facebooku. Jak pracował przy zrywce, to na pewno ogarnie zaprzęg. A niektórzy właściciele i handlarze zwietrzyli okazję i często dopisują przy ogłoszeniu, że inaczej idzie na mięso. A ludzie się na to nabierają. Rozmawiałam niedawno z handlarzem, który w ten sposób wystawia konie, jak nie może sprzedać i zawsze zarobi dużo więcej, niż sprzedając normalnie.
usunięty
14 maja 2019 12:51
Uwielbiam takie konie i z chęcią bym takiego przygarnęła, ale aktualnie nie dysponuję taką kwotą 🙁
Mozolnie zbieram na swojego wymarzonego konika... 🙁
Jako że cała sprawa jest mocno niepewna, koń nie ma paszportu, właściciel się plącze w zeznaniach, a laska z fundacji delikatnie to ujmując ma podejście nierealistyczne, to wole nie wrzucać ogłoszeń ze swojego konta. Zaproponowalam jej pomoc w zredagowaniu ogłoszenia i wrzucenie go tu, na olx, zobaczymy co zrobi fundacja.
laska zfundacji to jakis nieogar... zero konkretu, jak kolo zweszyl kase to zaraz krzyknie i 15 tys.... wogole te ich ogłoszenia....., jeszcze tylko wróżki żebuszki i jednorożców  w opowiesciach tam brakuje....
a koń fajny.
PumCass   zachowaj zimną krew!
14 maja 2019 18:07
Uwielbiam tę "fundację"...w komentarzach zawsze kultura na poziomie ameby. Zawsze twierdzą, że konie utrzymują sami....z pieniędzy darczyńców  🤣
No powiem szczerze że strasznie to wszystko zamotane. A laska totalnie odjechana: "Mam swoich 5 rzeźnych źrebaków i za nic w świecie ich nie sprzedam, bo są jak rodzina"... no cóż, mogę tylko pozazdrościć możliwości finansowych na utrzymywanie takiego stadka. Ale odkupowanie, wyciąganie kasy i potem trzymanie zdrowych koni w fundacjach "bo tak" jest dla mnie chore. Ostatnio trafiłam na stronkę adopcyjną RSPCA w stanach - tam są konie do adopcji w każdym wieku i stopniu ułożenia i w zależności od tego są wyceniane. Normalnie można tam "odkupić" od instytucji konia i staje się jego właścicielem, a nie jak u nas, jakaś dziwna i podejrzana dzierżawa wieczysta z możliwością zabrania konia w każdej chwili.
PumCass   zachowaj zimną krew!
15 maja 2019 08:41
No cóż, każdy jeden koń to dodatkowa paszcza do wykarmienia, na którą można zbierać pieniądze.
Mi się podoba taka forma, jak jest w stanach. W ten sposób robi się miejsce na kolejne, prawdziwe bidy wymagające pomocy.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
15 maja 2019 09:47
Podzielam zdanie co do polskich fundacji w ogóle, wyjątków coraz mniej. W UK działa World Horse Welfare - po sprawdzeniu warunków dają konie w dzierżawę w ręce prywatne, do szkółek, do policji itd. Szczególnie fajne jest, że konia można zawsze oddać i wymienić na innego np. większego kuca jak dziecko wyrośnie i nikt nie robi wyrzutów.
Mam możliwość przygarnąć dodatkowego konia i czasem mnie łapie za serce jakiś z ogłoszenia fundacji, ale zdrowy rozsądek mnie powstrzymuje. Ziemniaczek to takie nie spełnione marzenie. Jak siebie znak kiedyś się trafi jakaś bida poza netem i się nie oprę 🙂
Kasztan kopyta są do wyprowadzenia, dramatu nie widzę. W zasadzie myślę, że koń by się łatwo sprzedał bez interwencji fundacji.
Dodaję tutaj film klaczy zimnokrwistej która brała udział w IV Mazowieckim Czempionacie Młodzieży Hodowlanej wszystkich ras w Aromerze. Można zobaczyć na tych filmach jak wygląda rozwój hodowli koni PZK z genami zagranicznymi
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się