Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Hej ,

ktokolwiek moze ma jakiś namiar :chcę kupic  150-  160    pogrubianego    konia , chetnie mieszanka fiord/hucuł /konik ...  szukami i  nic ...
Wątek obumiera cosik... Ale my witamy się po raz kolejny :-) tym razem z 6 miesięczną maluchą :-)
Tula zakumplowała się już z młodym i powoli odnajduje się w nowym miejscu ;-)

Pozdrawiamy i czekamy na wieści, co tam u innych wątkowych grubasów 🌷
Dla zainteresowanych podsyłam filmy z aukcji ogierów zimnokrwistych z Kętrzyna 🙂 https://www.youtube.com/playlist?list=PLyKGdTxjdgzhBCvwJ5Ok3koqcyiLQVcIW zawsze to jakaś wiedza o nowych ogierach do hodowli.
To ja się wrzucę i męża. Jaram się strasznie, że mąż zaczął jeździć. Właściwie 10-ty raz na koniu i w tereny daje radę jeździć. Jeździmy tylko stęp, bo mąż nie lubi szybszego tempa  🙄  Ale i tak super, że po 8 latach związku skusił się.
No i nasza babcia 18+ ruszy się choć troszkę, bo spasiona fest, wet zalecał dietę, ale konie na samym sianie więc ograniczyć nie ma co, jedynie włączyć ruch 🙂
Oby mi się tylko nie zraził, bo mam dość samotnych wyjazdów.

Tak wiemy, że siodło źle leży i czaprak wylata. 🙂
Dlatego stanęliśmy konia przesiodłać. Mój błąd, że nie sprawdziłam przed wyjazdem ze stajni.  😡 😡
nokia6002, super, nie ma to jak wypad do lasu 🙂
My tylko do lasu i tylko na stępa. Z endomodo wynika, że średnie tempo mamy ok 4km/h. Ale mojemu mężowi odpowiada takie tempo 🙂 ogólnie twierdzi, że on w wyższych chodach nie będzie jeździł, bo mu nie wygodnie, wiec pewnie nie mam na co liczyć :P
MajaK   Tina 2000-2013
13 grudnia 2020 21:29
nokia6002 ja zabrałam pierwszy raz w teren syna, też tylko stępowaliśmy, ale fajnie było  😉
Synowi się podobało. Pogoda jeszcze jesienna była, nawet zdjęcia się dorobiłam  🙂

I udało mi się spełnić marzenie o fajnej ujeżdżeniówce na mastodonta. Taki prezent na 40 urodziny  😅
A my się nieśmiało witamy i pozdrawiamy z sesji mikołajkowej  😍

Bajka to miks kartofelka z koniem szlachetnym - mam ją od lipca, startowaliśmy jako koń, który tylko przyjął jeźdźca i nie miał w ogóle obycia, ale ćwiczymy i jest coraz lepiej.
Walczymy z dopasowaniem siodła w sumie od sierpnia i ciągle coś nie tak  🤔wirek: zaczynaliśmy z łękiem 29 cm bo mięśni było zero, dopiero co wymieniłam jej na 32 cm i okazuje się że już muszę myśleć o szerszym bo plecy ciągle rosną
MajaK   Tina 2000-2013
14 grudnia 2020 18:55

Bajka to miks kartofelka z koniem szlachetnym - mam ją od lipca, startowaliśmy jako koń, który tylko przyjął jeźdźca i nie miał w ogóle obycia, ale ćwiczymy i jest coraz lepiej.
Walczymy z dopasowaniem siodła w sumie od sierpnia i ciągle coś nie tak  🤔wirek: zaczynaliśmy z łękiem 29 cm bo mięśni było zero, dopiero co wymieniłam jej na 32 cm i okazuje się że już muszę myśleć o szerszym bo plecy ciągle rosną

Rozrośnie się, rozrośnie  😁
Startowałam od łęku 34 a w chwili obecnej mam 42  🤔

Ładna klaczka, takie gładkie nóżki  🌷
BUCK   buttermilk buckskin
15 grudnia 2020 14:28
MajaK  🌷  jakiż to genialny producent ma w ofercie 42 ?  😀
MajaK   Tina 2000-2013
15 grudnia 2020 16:39
MajaK   🌷  jakiż to genialny producent ma w ofercie 42 ?   😀

Signum Sattelservice szyjące Omegi.
To my znowu spróbujemy ruszyć trochę wątek 😉
Dostałam super fotkę mojej najstarszej sarenki od pumcass, więc się pochwalę, a co! 😉

Reszta ferajny  też cieszy się ze śniegu:

Pozdrawiamy ciepło z mroźnych Kaszub! 😀 🌷
Wklejam link do nowego kanału WZHK w Warszawie 🙂 udostępniam filmy z Kwalifikacji ogierów PKZ w która się odbyła w nowym ośrodku Becker.

;list=PLMDhgYK3stfk97pal2ac2t6cR5gxj_vyw
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się