Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Młody to taka sierota... uległy, grzeczny... a że chciał sobie poskakać (tylko raz)... Klusek jest bardzo pamiętliwy - no mam nadzieje, że jak do mnie przyjadą będzie ok - nie dziwie się dorcysi, że nie chce ryzykować - zła jestem tylko na Klusława!
Oj nagrabił sobie u pańci 😉
hajra Genielny jest SIWEK  😍


a to nasz urośnięty trochę Endo
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
12 czerwca 2013 12:32
bezunia82- jaki słodki !  😍
bezunia82, dzięki, Twój mały też świetny, taki proporcjonalny, fajny! ciekawe co z niego wyrosnie 🙂
Hajra dziękuję, no miejmy nadzieję ze wstydu ojcu nie przyniesie  😀  😀  😀
bezunia82 na pierwszym zdjęciu za bardzo nie widać jak urósł, ale za to na 2 widać, że kawał chłopa 🙂
Ładny ma irokez 🙂
.
Bezunia82 Endo piękny!!! 🙂
.
glanek, ale świetny...co to za maść?

moge się do was dołączyć? 😉 kiedyś jeździłam ardenke - siodło, bryczka... bardzo duży sentyment mam do zimnioków. i podobają mi się strasznie... kiedyś, " na swoim" tez będzie na pewno potężne konisko... z zazdrością patrze na konie sąsiadów -  średnio 3x takie w każdym wymiarze niż moje młp i kn...
a teraz, dostałam do zajazdki pogrubianego, zimnioka właściwie. 5-6 lat. mentalnie krowę - bo jest sam w wielkim stadzie bydła... (24h/cały rok na pastwiskach)ciekawy typ, garnie się do ludzi, ale nie umiejący nic, silny, wiedzący o tym, dominujący i ..cieżko mi do niego "mówić" - końskie sygnały znam...ale on "gada" po krowiemu... (żarcik 😉 )
są jakieś różnice w treningu szlachetnych i zimm.? w sensie takich "szczegółów" z życia wziętych, sztuczek (jak podnieść kopyto wielkości talerza... - tzn nauczyć tego, jak zatrzymać taki pociąg...) ... ? oczywiście laikiem nie jestem, ale nie trenowałam nigdy od surowego zimm., między kucami, kn, "sportowymi" (chodzi o typ - szlachetne), mixami, arabami .... - róznice zauważyłam, a zimm?  tylko masa inna, a nauka (głowa) taka sama? czy na coś trzeba większy nacisk, cos można słabiej, coś można jakimś zabiegiem specjalnym osiągnąć, czego sie obawiać? tak...chętnie przeczytam doświadczeń, anegdot - was, doświadczonych 🙂
To ja tez się pochwalę 🙂
.
Glanek na to jest tylko jedna rada, bat w ręku :P musisz ją nauczyć szacunku...
glanek, piękna maść ...ta srebrna grzywa...piękne mają masci zimnioki....-wlasnie te jasne grzywy mi sie podobaja -i ich ilość mmmm🙂😉) TeMaza, -piekna! mamy takiego sp, ale z ciemną ..jak to szlachetne

hewir nie jest nauczony dawania nóg (jak i niczego innego) do tego macha nimi na wszystkie strony i nie jestem w stanie jak juz podniesie jej utrzymać -waży tone-ale powoli powoli coraz lepiej idzie 🙂 nauke zaczełam od podnoszenia linką - bezpieczniej, wygodniej... jest coraz lepiej - przody już całkiem znośnie (z tyłem gorzej...). kopyta mial robione (przynajmniej od ok 3 lat -czyli tyle ile pan od krow go ma (kupi 2-latka około), chyba raz (na siłe oczywiście w paru chłopa ...). ale...są zaskakująco dobre - nieprzerośnięte, nie krzywe...
ucze powoli, krótko i z przerwami, zmieniając ćwiczenia, dłużej zaczyna być zły i znudzony - a taki zły i znudzony pociąg towarowy to "kiepska" sprawa 😉 jakiś respekt czuje tylko do buhajów - zero reakcji na bata (nie boi sie go w ogóle, nie zna, ew "stawia sie" na niego, tylko jak dostanie w pysk -poloze na nim czy "pukne" jak gryzie czy włazi we mnie, ciagnie to działa )czy na "klasyczne" sygnały pt "nie wolno, idz, nie właź we mnie, nie gryź.... "itp... chyba zaczne schylać głowe i robić "muuuu!!!" tylko jakieś rogi musze sobie dorobić 😉 dobry koń...ale nic nie rozumie...żadnego wychowania.
zdjęcia mam, zaraz wstawię, w końcu właściciel, który chodzi ze mną na pastwisko (boje się byków) robi non-stop zdjecia ....
tylko...możecie mi podać jakąś strone do transferu zdjęć? korzystam z iv.pl ale jakość jest fatalna...
horse_art, do swojej re-voltowej galerii wrzuć 😉
nie mam galerii i jak kiedyś próbowałam zrobić i powrzucać to nie mogłam... może za słabe łącze czy coś?
teraz już nawet nie pamiętam jak to zrobić 🙁
taka "sierota ograniczona" netowa jestem..
glanek No oczywiście 🙂 Klacz ma teraz 8 lat, obecnie czekam na źrebaka od niej, termin ma na 21 lipca. Ja mam ją od ponad pół roku na początku była dość nie ufna, nie mogłam jej czyścić, pozwalał się dotknąć tylko w okolicy szyi. Teraz dotykam ją wszędzie, przy czyszczeniu zasypia. Jest dość ospała przez to że jest wysoko źrebna. Jak widać na zdj teraz ma maść brudny kasztan, wcześniej była taka złocista.  😀
Bischa   TAFC Polska :)
14 czerwca 2013 10:05
horse_art, ja korzystam z www.imageshack.us i jestem zadowolona 😉
.
glanek - na imię ma Teza  🙂
TeMaza - fajna grubaska 🙂 użytkujesz ją w zaprzęgu?
pola02- Jedynie w zimie na sankach mnie ciągała 😉 Ale po wyźrebieniu mam zamiar ją trochę wykorzystać 😉
przejażdżki bryczką są fajne 🙂
TeMaza, ładnie by sie przezentowala w bryczce 🙂
.
Mam wielką prośbę  :kwiatek: Szukam książek na temat koni zimnokrwistych (rasy, behawior- zachowanie, pochodzenie), czy możecie mi coś polecić? Jest to dość ważna sprawa, bo szukam materiału do pracy inżynierskiej 🙂
glanek drugie zdjęcie - kobyłka jest bardzo podobna do mojej 🙂 Aż zwątpiłam w pewnym momencie i myślałam że moim fotki robiłaś ;p
.
Sio   nowe wcielenie marchewki
17 czerwca 2013 17:16
Sto lat dla małej brzyduli 🙂  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się