Stajnie sportowo-hodowlane

Jak w temacie.
Jakie znacie i co możecie o nich powiedzieć jako o potencjalnym źródło przyszłego konia sportowego.
Nazwy jakie mi przychodzą do głowy: Agrosad, Kolanowski, HBC, Fimmel, Agro Pol, Gozdów, Krzywopłoty ...


LISTA

1. Agrosad - www.agrosad.com - młode surowe konie zachodnie
2. Kosiccy - www.kosicki-konie.pl - konie holsztyńskie
3. Żelichów - www.zelichow.pl -
4. HBC - www.hbclasocice.pl - zachodnie konie skokowe
5. Agropol - www.konie-agropol.pl - konie skokowe
6. Kolanowski - www.kolanowski.com.pl - konie skokowe
7. Fimmel - www.stajnia-fimmel.pl - konie skokowe
8. Gozdów - www.skgozdow.pl - różne
9. Krzywopłoty - www.hippica.pl -
10. SK Prudnik - www.skprudnik.pl/konie -
11. SK Opypy - www.opypy.pl -
12. Panków - www.mazurek-konie.pl - konie ujeżdżeniowe, zaprzęgowe
13. Sokolnik - www.sokolnik-trakeny.pl - konie trakeńskie
14. SK Parkitny - www.konieparkitny.pl -
15. Farysej - www.holsztynykrapiel.pl -
16. Stara Wieś - www.stadninastarawies.com - hanowery, oldenburgi ujeżdżeniowe
17. SK Drochowka - brak www - konie ujeżdżeniowe
18. SK Feniks - www.hodowlakonisportowych.pl -
19. Hanowery - www.hanowery.pl - konie hanowerskie, ujeżdżeniowe
20. Stajnia Oxer - www.oxer.pila.pl/ - konie hanowerskie
Ja byłam 2 razy w Agrosadzie.
Myślę, że jeśli szukasz skoczka to masz baaaaaardzo duży wybór. Parę stajni wypełnionych młodziakami, z których większość skacze pod niebo. Co jakiś czas jest roszada i wymiana koni. Można wybierać i przebieć
a jak plasują się ceny? znajdzie się coś na skromniejszą kieszeń, niekoniecznie do sportu przed duże S?  😉
bo od paru lat przeglądam ogloszenia i te konie od prywaciarzy to szemrane, chyba najbezpieczniej kupować z hodowli, gdzie konie sprzedają nie dlatego, że chore, a dlatego, że taki biznes prowadzą  🙂

jakie stadniny polecacie na Podkarpaciu i w woj. ościennych?
z tego co pamietam to za 20 tys w agrosadzie mozna juz cos kupic
kujka   new better life mode: on
25 grudnia 2010 14:48
Meise, no to chyba wszystkie panstwowe, nie? moze jeszcze Zabno?

Klami, jest jeszcze Jęcznik na Warmii. Tam, gdzie kryja Loxleyem i Bumerangiem. No i Opypy moze?

20 tys dużo dla mnie  😡 szukam tak do 15 tys max...
patrzyłam na ofertę Żabna, ale raczej nic mi nie podchodzi..
Dorzuciłabym Panków , bardzo niskie ceny są w tej chwili w państwowych stadninach, więc jeśli ktoś ma czas i dużo samozaparcia to można znaleźć perełki.
Meise, w agrosadzie moze sie cos znalezc, onitez czeto wymieniaja itp.. no i standardowo prudnik, mlodziaki mozna za grosze wyrwac:
http://skprudnik.pl/konie
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
25 grudnia 2010 15:35
Opypy polecam 🙂
W Agrosadzie też można znaleźć ciekawego konia...(w zależności od zasobności portfela można ruszyć dalej, do Amberg 🙂 )
Sokolnik - spora hodowla (nie tylko trakeny)
no dobra, a jak szukam ujeżdżeniowca ? Słyszałam coś o stadninie pod Szczecinem (?) no i Mazurek.
kujka   new better life mode: on
25 grudnia 2010 16:07
croopie, tez Prudnik i Pankow 🙂
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
25 grudnia 2010 16:35
no dobra, a jak szukam ujeżdżeniowca ? Słyszałam coś o stadninie pod Szczecinem (?) no i Mazurek.


A co to znaczy ujeżdżeniowca?
Przecież konie hodowane do skoków również miewają wybitny ruch, trzeba tylko trochę pooglądać pod kątem odpowiedniej budowy i charakteru. Więc nie tylko Mazurek, chociaż chyba tylko tam to nazywane w ten sposób.
Ja ostatnio u Siergiejów w Żelichowie widziałam sporo młodzieży z predyspozycjami, coś wybrałam, nie bez dylematów.
Państwówki to ja omijam z daleka z kilku powodów.

Z Agrosadem problem jest taki, że to głównie zupełnie zieloniutkie młodziaki co to nawet w korytarzu dopiero zaczynają. A jak wiadomo, skoki luzem niestety niczego nie gwarantują, to jedynie wskazówka. :/


A HBC ? Kolanowski ? Miał ktoś doczynienia ?
żelichów jeszcze na pewno dodajmy do tej listy. no i kosiccy...
mtl   I M Equestrian
25 grudnia 2010 19:16
a co powiecie o... http://konieparkitny.pl/ ?
Anaa, fakt. To ważne stajnie.
Jakoś je pominęłam, bo aktualnie nie maja nic "dla mnie".


Właśnie, może w pierwszym poście stworzę jakąś konkretniejszą listę z krótkim opisem żeby był łatwy dostęp ??
mtl   I M Equestrian
25 grudnia 2010 19:23
myślę że lista w pierwszy poście to nie głupi pomysł, nazwa stajni/hodowli, strona www, może kontakt? jaki rodzaj koni (ujeżdżeniowe, skokowe itp)
mtl, dokładnie o czymś takim pomyślałam. Nazwa, profil (skokowe, ujeżdżeniowe czy może tylko konkretna rasa), www.
mtl   I M Equestrian
25 grudnia 2010 19:27
no to do dzieła Klami!!!
Uff.... dodałam co miałam i wiedziałam. Jak ktoś ma jakąś poprawkę czy nową stajnię to dawajcie info.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 grudnia 2010 20:11
Warto dorzucić Starą Wieś - http://www.stadninastarawies.com/.

A stajni stricte handlowych jest naprawdę kupa...

quanta właśnie tutaj chodziło nie o takie zupełnie typowo handlowe (bo to raczej mało "pewne" źródło, tylko bardziej hodowlane a przy okazji też sprzedające conieco.
A co myślicie o Mosznej?
hoduje i sprzedaje konie takze (malo znana) SK Drochowka.
sa to glownie konie ujezdzeniowe, z calkiem ciekawymi papierami.

'by Drochowka' jest kilka koni pokazujacych sie na mazowieckich czworobokach, np.Draco Welt G, Double Affair G, Double Angel G. a takze znany re-voltowiczom Diamont /Skwarek/.

strony internetowej nie ma niestety. 🙁
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
25 grudnia 2010 20:44
z HBC znam kilka naprawde wybitnych koni i mysle, ze warto. najwyzej cos sprowadza jak bedzie trzeba.

a z Mosznej jezdzilam kiedys bardzo sympatycznego walacha po Le Voltaire. fajny chlopak byl, dobrego skoka mial, tylko strasznie wystraszony charakter, troche jak na bombie zegarowej. generalnie wniosek jest taki, ze jak sie chce mozna wyrwac cos naprawde fajnego. przynajmniej mozna bylo te 2-3 lata temu.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
25 grudnia 2010 20:55
Dlaczego dopiero teraz powstaje taki wątek? Nie pomyślałam o tym nigdy a na pewno by się kiedyś przydał.  😜

SK Feniks- prywatna mała hodowla, jak szukałam konia to było u nich pare ładnych zwierzy na sprzedaż
http://hodowlakonisportowych.pl/
Jeśli ktoś bierze pod uwagę HBC, zapraszam na pw. Mogę co nieco pomóc  😉
a Walewice?
http://www.hanowery.pl

A tak swoją drogą, to jest tam młody rudy koń Quanty  😉
I niezmiennie zachwyca.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się