Warszawskie voltopiry :)

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 września 2011 13:25
JARA ceny europejskie, płace polskie 😉
Zależy w jakich godzinach będziesz jechać. Polecam jakdojadę.pl , wybierasz miasto Warszawa i pokaże Ci względnie najdogodniejszą trasę 🙂 Ale faktycznie, jak już wspomniała Teodora, z dw. Centralnego jest bezpośredni 175- zawiezie Cię pod samo lotnisko. Z zachodniego musiałabyś trochę kluczyć.
Co do biletów to polecam jednorazowy- wychodzi najtaniej. Możesz kupić u kierowcy, w kiosku lub automacie :P
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 września 2011 13:32
Muszę dokładnie dowiedzieć się jak odlatuje samolot, coś wydaje mi się, że 16:15.
Jeśli się okaże, że to prawidłowa godzina to będę w Warszawie w zależności od tego którym przyjadę pociągiem między 11:30 a 13:18.

Więc jeśli przyjadę pierwszymi 3 pociągami to nie będę się martwić o dojazd, bo czas będę mieć. Natomiast jeśli dojadę tym pociągiem po 13 to zastanawiam się, czy w 40 minut dam radę.


Niestety lot z Wrocławia do Warszawy kosztuje ponad 300zł więc odpada.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 września 2011 13:34
Hm... ok 13😲0 korki zaczynają się dopiero tworzyć, więc na pewno w max godzinę dojedziesz- a najwyżej tak mi się wydaje. Trasa specjalnie długa nie jest, więc powinno być ok 😉
Ja bym uważała o tej porze, bo czasem można dojechać w 30 min. a czasem i 50 nie wystarcza. Dlatego chyba lepiej jechac wczesniej i najwyżej potem sie troche ponudzić na lotnisku niż sie w autobusie stresować 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
21 września 2011 13:36
JARA w 40 min może być ciężko, tym bardziej, że to godziny szczytu, a lotnisko daleko, ale są teraz bus pasy, więc jakaś szansa na dojechanie jest. Ja bym jednak nie ryzykowała i wybrała się wcześniejszym pociągiem 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 września 2011 13:41
Chyba jednak będę musiała przyjechać wcześniej i rzeczywiście ponudzić się te kilka godzin na lotnisku.
Problem mam z pociągami, bo z Wrocławia w okolicach 6😲0 jadą tylko 4 pociągi.

1) 05.03 - 11.45 56zł
2) 05.08 - 11.36 118zł przesiadka w Poznaniu
3) 06.20 - 12.25 118zł przesiadka w Poznaniu
4) 07.10 - 13.18 ekspres więc cena pewnie duża

Więc macie rację, chyba przyjadę tym pierwszym bezpośrednim pociągiem.


Serdecznie dziękuję dziewczyny za pomoc!  :kwiatek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
21 września 2011 14:06
Zawsze możesz też skoczyć na zwiedzania np. Złotych Tarasów, są przy samym Dworcu 😉
Może lepiej niech nie zwiedza Centrum Handlowego bo jeszcze pieniądze na wyjazd roztrwoni i będzie problem  🤣
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 września 2011 14:17
Chyba nie uda mi się wyskoczyć z dwoma marudzącymi facetami na zakupy 😀
Ale dzięki za info! Chociaż coś zjeść będzie gdzie wyskoczyć.

A orientujecie się na którym dworcu pkp: zachodni, wschodni, centralny znajdują się najpyszniejsze na świecie pączki z bitą śmietaną?  😁

To smak Warszawy z mojego dzieciństwa.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
21 września 2011 18:35
Co do pączków to nie mam pojęcia, ale z całą odpowiedzialnością polecam precle właśnie w Złotych Tarasach  😜
Bischa   TAFC Polska :)
21 września 2011 18:44
JARA, zajrzyj na pw 😉
JARA a kiedy lecisz i gdzie? Mediolan, Paryż? 😉 zawsze mozesz sie odezwac, moze akurat bede i bede miala chwile, to bysmy sie poznaly 😉


JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 września 2011 06:40
JARA a kiedy lecisz i gdzie? Mediolan, Paryż? 😉 zawsze mozesz sie odezwac, moze akurat bede i bede miala chwile, to bysmy sie poznaly 😉





Maroko 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
22 września 2011 08:37
To ja proszę, abyś w drodze powrotnej trochę marokańskiej temperatury w Warszawie zostawiła 😉
noen   A story of a fighter of our human race
05 listopada 2011 00:47
Czy jest tutaj ktos, kto mieszka przy ulicy Batorego, lub czesto tam przechodzi? :kwiatek:
Scottie   Cicha obserwatorka
05 listopada 2011 10:06
noen, ja bywam często, mój chłopak studiuje obok. Coś potrzebujesz?
noen   A story of a fighter of our human race
05 listopada 2011 10:30
Scottie, Dziekuje za oferowanie pomocy, ale juz dzisiaj sie do mnie ktos odezwal :kwiatek:
Czy ktoś z Was wybiera się na Paradę Jeździecką do Łodzi i w niedzielę będzie z niej wracał ? 🙂
kujka   new better life mode: on
10 listopada 2011 12:41
VOLTOPIRY!
Zaczyna sie weekend, moze ktos chce isc na impreze? Jesli tak, to zapraszam do Powiekszenia - bedzie impreza dla akcji Piekarnia w Nepalu - zbieraja pieniadze na wybudowanie w malej biednej wiosce piekarni. Bedzie dobra muza i fajni ludzie, moze ktos ma chec? Jak cos, to kujka bedzie od 21 😉
http://www.facebook.com/event.php?eid=297288570298655

Oprocz muzyki, bedzie tez pyszne nepalskie i tybetanskie jedzenie 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 listopada 2011 12:32
Przepraszam, że tu piszę, ale już nie wiem gdzie to napisać.
POTRZEBUJĘ PILNIE POMOCY OD OSÓB PEŁNOLETNICH I Z OKOLIC WARSZAWY!
Mój brat jest w ciężkim stanie w szpitalu, przeszedł 3 operacje na głowę (trepanacja czaszki).
Miał krwiaka w głowie wielkości 5-ciu centymetrów. Pilnie jest potrzebna krew. Jeżeli znacie kogoś lub same możecie oddać krew, proszę piszcie jak najszybciej.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 listopada 2011 12:34
Hermes jaka grupa krwi jest potrzebna?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 listopada 2011 12:35
CzarownicaSa, grupa nie ma znaczenia. Tyle, że trzeba podać dla kogo jest krew.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 listopada 2011 12:36
Jak to nie ma znaczenia?  😲 Wydawało mi się, że jak się komuś podaje krew, to potrzebna jest konkretna grupa. Chyba, że chodzi o ogólne krwiodawstwo.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 listopada 2011 12:38
CzarownicaSa, poleciało PW 😉
Nie ma znaczenia, jest potrzeba krew jako krew,oni coś tam z tą krwią robią, żeby można było mu ją podać.
NIE da "sie czegos z krwia zrobic" zeby z A zamienic na B np...
Bischa   TAFC Polska :)
12 listopada 2011 12:52
Któraś krew jest taka, że można każdemu ją podać, a tej osobie tylko tą jedną krew, nie pamiętam o którą chodziło. Może o to chodzi. Ja jestem chętna, napisz co i jak na PW, oddaję regularnie krew w stacji krwiodastwa.
A może być też tak (w takiej sytuacji była moja znajoma), że ktoś musi oddać krew (obojętnie jakiej grupy), żeby osoba potrzebująca dostała tą jaką potrzebuje. Taka "praktyka" szpitala  😵 "Coś za coś"  😵

Niestety ja osobiście teraz nie pomogę - pochorowałam się, ale przekażę info dalej.
Bischa chyba o "0" chodzi. ale to ta mozna dac kazdemu, osobie z "0" mozna dac tylko "0".

moze chodzi o to, o czym mowi karolinag4, ze "cos za cos". ale na pewnie NIE da sie "czegos" zrobic, zeby z A było B.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 listopada 2011 13:26
mery, mi tylko powiedzieli, że każdą grupę przyjmują. Nie mam naprawdę pojęcia czy oni wybierają tylko jego grupę krwi czy mu każdą podają, naprawdę już wiem.
Bischa   TAFC Polska :)
12 listopada 2011 13:31
mery, faktycznie odwróciłam, źle pomyślałam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się