HORRORY- lubiane, ciekawe i całkiem nudne ;)

Mirabelka, w "Alien vs Predator'' tez jestem zakochana 😀 wszystkie częsci obejrzane po 4 razy  😁 i moge to ogladac i ogladac. Brat ma jeszcze gry 'A vs P' schiza max  😁
Konkurs ogłaszam!  🏇

Ile jest filmów o tym samym, czyli zmutowany wirus zamienia ludzi w zombie i ci zombowie biegają i wszystkich gryzą i zarażają i trzeba się chować i wynaleźć szczepionkę, która wszystkich ocali?
Proszę wymieniać tytuły.

My niedawno oglądaliśmy "I am legend", a wczoraj  "28 weeks later", jakiś czas temu też coś prawie identycznego, ale nie pamiętam tytułu.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 grudnia 2010 12:34
Julie, któraś z części Blade'a 😀
Julie:
1.Opętani
2.Świt zywych trupów
3. Powrót zywych trupow
4. Dzien zywych trupow
5. zombieland?
hehe, nie oglądałam wszystkich , ale wsztstko co 'zywych trupów' jest takie 😉 więc dużo takich filmow  😁.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
29 grudnia 2010 13:29
Cieszę się, że temat się jednak przyjął 🙂
Tercet jeśli lubisz filmy w stylu "Blair Witch...", to mogę Ci kilka polecić(wszystkie z tej samej serii):
Na pewno "Paranormal Activity" cz. 1 i 2 - nie powiem Ci, o czym jest, ale uwierz- dla wielbicieli duchów i demonów świetne 😉 Zwłaszcza, że jest kilka zakończeń i wersji części pierwszej.
1408- horror na podstawie książki Stephena Kinga, czyli nieomalże przyszłą klasyka. Dosyć psychologiczny, zdecydowanie wchodzący na głowę. I również dwa zakończenia. 🙂
"Paranormal Entinity"- obejrzane wczoraj, również niezłe. Bardzo podobne do "P. Activity", które zresztą było natchnieniem do owego filmu. Zakończenie może niektórych rozczarować, aczkolwiek mi się podobało.
Oraz niestety nie oglądany przeze mnie, ale przez kolegę "Ostatni Egzorcyzm". Ponoć ciekawe, również kręcone z ręki.
Mogę jeszcze polecić "REC" cz. 1 i 2. Duchów tam nie ma, ale jest zmutowany wirus i parę ciekawych scen, przy których nie raz podskoczyłam do sufitu  😁 Część druga jest przez wielu krytyków uznawana za idealną przejściówkę między 1 i 3. Zgadzam się z nimi 🙂
Na koniec dodam, że warty obejrzenia jest "Nienarodzony". Film nakręcony jest dosyć dziwnie, nie trzyma się kanonów grozy- najpierw spokój, potem delikatne rozwinięcie i stopniowe natężenie strachu. Od razu mamy dziwne zdarzenia, strach czy pewien rodzaj niepokoju jest u Nas wywoływany już na początku, cały czas trzyma się na jednym poziomie i dopiero na końcu nieznacznie idzie w górę. I pomimo, iż pozornie możemy uznać film za kiepski i w ogóle nie straszny to da się zauważyć, że jednak z wielką ostrożnością idziemy pustą drogą, dygamy na dźwięk dzwonka i nie podchodzimy do luster  😁
Julie czy nie chodzi Ci przypadkiem o REC ❓

Musze Wam się przyznać, że nigdy nie oglądałam Egzorcysty, ale nadrobię to po świętach 😉

oglądałyście kiedyś Sierotę? To chyba nie jest taki typowy horror, ale jak dla mnie SUPER!!! W dodatku jestem wieeelką fanką "Innych" nie jest to straszne, ale takie jakieś ciekawe 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
29 grudnia 2010 13:46
Pewnie przez zakończenie, którego się zupełnie nie spodziewasz  😁
Mi się podobali "Inni" i "Osada". Ciekawy pomysł, ciekawe wykonanie 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 grudnia 2010 13:49
1. Lśnienie  - S. Kubricka wg. S. Kinga - i książka i film moim zdaniem nie do pobicia
2. Inni - z Nicole Kidman - nieoczekiwany zwrot akcji, trzyma w napięciu cały czas, dziwna, przygniatająca mglista atmossfera.
3. Dziecko Rosemary - klasyka, straszenie bez strachów,
4. Psycho - Alfreda Hitchcocka - klasyka której też nie nie trzeba przedstawiać
5. Zemsta po latach (the changelling) - trochę zapomniany horror, ale do tej pory pamiętam że był straszny
6. Christine wg S. Kinga - też może być
7. Misery wg. Kinga
A.   master of sarcasm :]
29 grudnia 2010 13:52
Omen
Lsnienie
Dzieci kukurydzy

jak cos mi sie przypomni to dopisze, ale to moja top 3  🙂  oczywiscie poza tym wiekszosc filmow na podstawie ksiazek Kinga...
Pursat   Абсолют чистой крови
29 grudnia 2010 13:53
Zejście 1 i 2, Lustra, REC, Sierociniec

Uwielbiam oglądać, ale mam potem niezłe schizy. 😁
CzarownicaSa dokładnie, jak pierwszy raz oglądałam Innych to w pierwszej chwili aż nie zamurowało, główne postaci tak bardzo obawiały się duchów, a okazało się, że sami nimi są.
po świętach idę do koleżanki z pendrivem, ona ma całe mnóstwo tego gatunku, także będę oglądała i oglądała te horrory. Oczywiście później podzielę się z Wami wrażeniami  😉 😉 😉 😉 😉 😉
A.   master of sarcasm :]
29 grudnia 2010 13:54
Ja ogladalam Hostel i Hostel 2... do moich ulubionych na pewno nie naleza  🤔

Ach, oczywiscie na liste ulubionych musi trafic Egzorcysta!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 grudnia 2010 14:00
Lustra to mi codziennie bratanica robi 😀
Gagulec   Mistrz lokalny
29 grudnia 2010 15:29
Paranormal Acitivity - oczywiście część pierwsza, bałam sie i o mało z kina nie wyszłam.... Na dwójce się i śmiałam i nudziłam - nic ciekawego.
Piła - tylko i wylacznie 1, potem przestałam oglądać ten serial...
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
29 grudnia 2010 15:35
wzgórza mają oczy całkiem dobry, są chwile w których można się przestraszyć
wrota do piekieł mało starszy, czasem śmieszny, najbardziej nieprzyjemna była ta babcia
nienarodzony bardzo dobry film
lustra mimo że oglądałam go rok temu czasem jak jestem sama w domu boję się spojrzeć w lustro  😂
ostatni dom po lewej nie nazwałabym go horrorem, ale film ogólnie fajnie się oglądało, momenty trzymające w napięciu
eden lake podobnie jak ostatni dom po lewej
zejście I i II jedynka bardzo dobra, co chwile oglądałam zza pleców chłopaka, dwójka już mniej straszna
piątek 13-stego ten nowy 😉 całkiem fajny, są chwile w których można się bać 
piła i jej części oglądałam wszystkie, film bardziej nieprzyjemny niż straszny, pełno krwi i ludzkiego mięsa, każda następna część już na początku filmu jest już przewidywalna
amityville za pierwszym razem jak oglądałam to byłam "pokichana" ze strachu ale miałam wtedy naście lat, jak oglądałam drugi raz wydał mi się mało straszny a czasem nawet śmieszny podobnie miałam z teksańska masakra piłą mechaniczną tylko wtedy to już płakałam z kuzynka ze śmiechu
hostel I i II nieprzyjemny dużo krwi, trochę akcji, mało straszny,
egzorcyzmy emiily rosezryło beret mi strasznie, przez kilka dni budziłam się o 3 w nocy i nie mogłam usnąć
1408 polecił mi znajomy, bardzo mi się podobał, bardziej psychologiczny niż horror ale oglądało się dobrze
Paranormal activity szczerze nie oglądałam większego dna, nudny, nic się nie dzieje i nawet nie ma czego się bać, nie trzymający w ogóle w napięciu, bardziej można wystraszyć się jak jest dialog między tą dziewczyną a chłopakiem niż że coś tam starszy, a może jest to film dla ludzi którzy mają większa wyobraźnie i sami sobie dopowiadają co się zatłukło itp
13 duchów fajna bajka
dark water i tu jak w przypadku piły cały film się prześmiałam dopowiadając głupie teksty, zarówno amerykańska jak i japońska wersja mnie nie powaliła
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 grudnia 2010 15:55
Silent Hill - mój 'ukochany' horror. Może w stosunku do gier nie jest taki sam, ale jako wolna interpretacja reżysera jest genialny!
Moon   #kulistyzajebisty
29 grudnia 2010 15:56
Nie oglądałam wielu horrorów w sumie, ale "Silent Hill" sprawił, że oglądałam to zza kanapy O.o
(I schiz: Pamiętacie, jak po 10 kwietnia o którejś tam we wszystkich miastach wyły syreny? Matko, miałam gęsią skórkę i miałam ochotę schować się pod łóżko!)

Takie z drrreszczykiem też były wszystkie części "The Ring", ale tego w wersji japońskiej - Ci mali ludzie, ciemne pomieszczenia i taka jakaś dziwna poświata... A brr.

No i "Inni" - Nic nie przebije tego momentu jak N. Kidman wchodzi na strych i ściąga prześcieradła z mebli. A BRRR!  👀

Mój sior mnie namawia teraz na "Paranormal Acivity" i "Lustra", ale po tym, co tu napisałyście, chyba nie dam się  😁
Zakonnica taka bajka trochę
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 grudnia 2010 16:22
Moon, O właśnie 'INNI' też jest świetny! Niby taki dramat zwykły, a na koniec totalne zaskoczenie! 😜
Graba.   je ne sais pas
29 grudnia 2010 16:26
a co poleciacie dla wielbicieli psychologicznych horrorów? Szukam czegość mrożącego krew w żyłach, ale takie drastyczne z dużą ilością krwi mnie śmieszą. 😀
A.   master of sarcasm :]
29 grudnia 2010 16:59
fajny film mam na dvd, nie nazwalabym horrorem ale cos z tego ma  😉  tytul Skeleton Key, niestety nie mam pojecia jak w wersji polskiej  🤔
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
29 grudnia 2010 17:09
Graba psychodeliczny- zdecydowanie 1408. Trzyma w niepewności, daje do myślenia i wchodzi na psychikę. I oczywiście świetne do analizy "Lśnienie" S. Kubricka. Naprawdę polecam.
A. - chciałam o nim napisać... to "Klucz do koszmaru".
A.   master of sarcasm :]
29 grudnia 2010 18:29
Majorka  przyznaj ze film swietnie zrobiony!  🙂

Bardzo prosze, jak znacie tytuly oryginalne po angielsku to prosze zamieszczac rowniez   🙇 Poogladalabym to i owo  😎 Dziekowac!  :kwiatek:


edit  zapomnialam o kilku czesciach Poltergeista  🙂
A. - przyznaję... Film genialnie zrobiony, jest napięcie, nic nie wyskakuje z kąta - a jednak jest atmosfera. Najlepszy jest moment przełomowy - wtedy zaczynasz sobie szybko przypominać minione sceny i dopasowywać do nich to, czego się właśnie dowiedziałaś... dopasowujesz i robisz  😲  Jak dla mnie kopara opada jak w "Inni".

Mam dosyć horrorów, gdzie wiadrami leje się krew i latają flaki, mam dosyć też takich, gdzie standardowo pojawia się dziewczynka z ciemnymi, mokrymi włosami i ciemnymi obwódkami wokół oczu - już się to nudne robi... a niestety ten motyw już w wielu filmach się pojawia...
Lubię takie, gdzie jest napięcie i trzeba trochę pomyśleć  😉
A.   master of sarcasm :]
29 grudnia 2010 18:50
Szosty zmysl to tez film niehorrorowaty a trzymajacy w napieciu i z niesamowitymi zwrotami akcji.  🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 grudnia 2010 18:52
A., Na www.filmweb.pl jest cała masa filmów. W sumie to taka 'mała' filmopedia z aktualnościami i starociami. Naprawdę niezłe perełki tam znalazłam, a tytuły są podawane w dwóch wersjach: w polskiej i w angielskiej.
A. - właśnie takie klimaty lubię... Podobnie jest z filmem "Lęk pierwotny" (Primal Fear) z Richardem Gere. Wszystko się toczy logicznie.... i nagle bęc!  😵
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
29 grudnia 2010 18:56
A na www.tvfilmy.pl lub Megavideo można obejrzeć 😉 Jak rozwiązać problem z limitem? Otóż kiedy wyskoczy Wam okienko, że trzeba odczekać taki a taki czas wystarczy, że wstaniecie i... zresetujecie modem. 😉 Automatycznie zmienia się IP, czekacie chwilkę, odświeżacie stronę i hej! 😀 U mnie działa doskonale. 🙂
A.   master of sarcasm :]
29 grudnia 2010 18:57
Notarialna  ale ja chce filmy z polecenia  😁  Co bede dvd kupowac jak sie chala okaze, a opis byl sliczniusi  😉

Majorka  nie ogladalam, dzieki  :kwiatek: zaraz poszukam na ebayu!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się