Kącik Rekreanta cz. IV (rok 2011)

Dzionka Argos nie stoi tam na warunkach pensjonatu, co jest zdecydowanie plusem, bo właściciele zawsze wszystkiego dopilnują w razie czego 😉 Do opieki nad końmi nie mam zastrzeżeń, tylko brak bieżącej wody i prądu (mamy tylko agregat) sprawia czasem trudności. Stajnia będzie wykańczana dopiero na wiosnę, bo wiadomo, nie wszystkie prace można wykonać gdy wszystko pozamarzane. Także teraz mamy ten najgorszy okres, w marcu wszystko ruszy. Włączając halę, mam nadzieję 😁
quanta jaka różnica w Sarce... tydzień? 👍
wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
08 stycznia 2011 21:28
Quanta, jeśli móżna wiedzieć, to dlaczego się przenieśliście? Sarka wygląda fenomenalnie, ale Skwarka coś mało ostatnio  👀
wątek zamknięty
quanta, w grupie samych swoich na pewno inaczej 😁 będzie wam dobrze 🙂
Super ta Sarka wygląda, no no no 🙂
wątek zamknięty
Atamanka, kurcze, bez wody i prądu to faktycznie musi być kiepawo 🙁 Ale byle do wiosny 🙂

quanta, a to solarium na żetony to gdzie - chyba nie w centrurionie 😀? Te wszystkie 7 koni przeniosło się z wami z centuriona właśnie? Ale ekipa, wow :O Sara naprawdę robi giga-postępy....
wątek zamknięty
quanta- ale lubie Was oglądać 😀
u nas roztopy, wszystko pływa, ujeżdzalnia nie nadaje sie do jazdy, wszędzie lód i woda.. a koniom dupki roznosi.. byle do wiosny  😉
wątek zamknięty
Atamanka, w okrągłej szyi różnica kolosalna. Ale ona z wszystkim tak 😲 Poważnie, robisz nowość raz, jak to nowość, efekty nieidealne, ale za drugim razem jest już dużo bliżej do celu, a po tygodniu nagle wszystko działa już prawie samo. Piekielnie inteligentna baba. Zrehabilitowała mi mocno całe zdanie o kobyłach, bo się ich wystrzegałam dotąd jak ognia 😁

Dzionka, no w Centku stanęło niedawno solarium na żetony - trochę śmiesznie, bo łyka 5-złotówki wyprodukowane przed 2000 rokiem, tych nowych nie chce, bo są za lekkie 😁 A co do koni, to tak, my wszyscy z Centka, plus jeden koń ma dotrzeć z Warki. Tu mam za free i z lubością grzeję koniom tyłki.

arivle, pisałam, że ja ciągiem - i po kalkulacji plusów i minusów oczywiście - za trenerką.
A Skwarka masz trochę w mojej galerii, będę jeszcze wrzucać więcej fotek. Dziś zaliczyłam na nim jazdę miesiąca (fantastycznie galopował i kłusował też) i ogarnęłam się w zmianach co trzy. Swarovski daje radę - koń guma 😜
Wrzucę zatem Skwarka, który łypie 🙂


wątek zamknięty
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 stycznia 2011 21:53
Quanta, no 😵 Ale mi konia stuningowałaś. Ja już pewnie nie umiałabym nawet na niej usiąść w dobrą stronę (a tata zawsze radził: "przodem do głowy 😂 )
wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
08 stycznia 2011 22:08
Quanta, musiałam przeoczyć, w każdym razie życzę, żeby się wam się dobrze tam żyło i mieszkało. Zaraz lecę oglądać Skwarka, no i schować swoją dume w kieszeń i pracować, pracować, pracować  😡
wątek zamknięty
quantanamera, no to oby wam nowa stajnia służyła 🙂 I wrzucaj więcej fotek, miło się na nie patrzy! Kiedy odwiedzasz kasztanka?
wątek zamknięty
KR na drugiej stronie  😲

Quanta- Sarka wygląda  😜

a my powoli wracamy do pracy. Nasze plany się zmieniły, Barecki wraca do roboty i zapomina o łąkach, które mu szykowałam. Planujemy za to wrócić do

😀 oczywiście zaraz po tym jak się wyszalejemy na czworoboku.
Oczywiście, wracamy do roboty zaraz po tym jak odzyskam auto  🙄 🙄 🙄 🙄
wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
09 stycznia 2011 16:39
Kate_, trzymam kciuki, ja też nie mogę doczekać się kicania jakiegoś.

Normalnie nie wiem co siedzi w głowie u tego mojego konia  😵 Wysadziła mnie dzisiaj dwa razy, i to tak chamsko. Wzięłam ją na lonże to brykała tak samo, nawet nie wiem dlaczego. Potem wsiadłam jak już się wyszalała i dalej to samo, bryki, dęby, machanie przodami. Boję się, że znowu coś ją boli, ale koleżanka na weterynarii zajrzała jej dzisiaj w zęby i oprócz tego, że są do zrobienia, ale nie jakoś dramatycznie to nic w tej paszczy nie ma.Obejrzałam też nogi, nic nie ma, wygrzałam plecki i nza wszelki wypadek zmniejszylam żarcie o miarkę. W dodatku na jeździe kompletnie straciłam kierownicę kobył nie reagował na nic, łydki, dosiad rękę- zero. Wjechałyśmy w stępującą koleżankę i ogiera  🤦
wątek zamknięty
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
09 stycznia 2011 16:49
arivle, JESLI cos ja boli, to obstawialabym plecy- wymacalas i pouciskalas po jezdzie? JESLI zeby ma do zrobienia, to je zrob po prostu- bo kazdy dyskomfort nie ulatwia koniowi pozytywnego stosunku do jezdzciectwa. Ale rownie dobrze kobyl mogl miec 500 innych powodow, od momentu cyklu po niechcieja i 'moze sie uda'. Niemniej- najpierw wyeliminowac mozliwe przyczyny bolu i dyskomfortu, a potem przejezdzic 'potwora'. inaczej sie nie da.
wątek zamknięty
A ja dzisiaj wsiadłam pierwszy raz od miesiąca, strasznie mi tego brakowało.  🏇

arivle to wesoło miałaś, zrób wszystko co się da, pojeździj i przejdzie. 😉
wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
09 stycznia 2011 17:07
Szafirowa, oczywiście, że wszystko obmacałam  🤔 Zęby i tak miala mieć robione w najbliższym czasie,  obstawiałam zemby, bo zembowe problemy miała ostatnio, ale jak mówie w miejscu, w którym ostatnio ją bolało nie ma nic, zęby w głębi paszczy są w porządku tj. można robić już, można robić za jakiś czas- zdaniem weta nic większego. Zastanawia mnie to po prostu, bo nie zdażało się jej to wcześniej, tj. zdażało się przy bólowo-zębowych dolegliwościach. Równie prawdopodobne jest, że stajenni pomylili się/ źle przeczytali i zamiast gniecionego owsa dostała cały.
FlyGirl, jeśli nic ją nie boli, a wszystko wskazuje, że jednak nie, to chyba zostało mi tylko to przejeździć.
wątek zamknięty
vissenna   Turecki niewolnik
09 stycznia 2011 17:35
avile łączę się w bólu bo Łaciate też dziś nie halo. Sztywno, z galopem w którym najlepiej położyć się na wodzy i uwalić na łydkę. Może to tchnienie wiosny?  😉
Jedyny pozytyw to wreszcie! porządne i ładne przejście z galopu do stępa. Zwykle tego typu elementy miały tytuł "próba wyhamowania czołgu".  😂
wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
09 stycznia 2011 17:48
Vissenna, u nas wszystkie konie tak śerdniawo dzisiaj, ale Legenda przeszła samą siebie...
PS. zjadłaś 'r' w moim nicku

Ale jak obecałam mam nawet jakieś w mire nadające się do pokazania zdjęcia.
Kłusy:



Galopy:

(nie pytajcie się mnie co to było  😂 )
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
09 stycznia 2011 17:48
[Te wszystkie 7 koni przeniosło się z wami z centuriona właśnie? Ale ekipa, wow :O


U nas podobna ekipa zmieniła lokalizację we wrześniu 🙂 do innej stajni poszło razem 8 koni, brakuje tylko 2,3 osób (w tym mnie) do pełnej starej mafii 😁

I dlaczego nigdzie nie ma takiego konia, jakiego ja bym chciała?  👿
wątek zamknięty
Gagulec   Mistrz lokalny
09 stycznia 2011 17:52
arivle - cudnie ogolony! Strasznie mi się podoba 🙂.

A to my z dzisiaj 😀






wątek zamknięty
Gagulec powinnaś mieć drugie WOŚP-owe serduszko i przykleić w rogu czapraka i by był z firmy WOŚP. 😀
wątek zamknięty
Gagulec, weź, bo jeszcze ktoś go zlicytuje! 😁
wątek zamknięty
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
09 stycznia 2011 18:08
vissenna, czolgi akurat calkiem dobrze hamuja 😉 gorzej w druga strone 😉 moje zakwasy tez sa tego zdania 😉

arivle, zrob dla swietego spokoju te zeby i do roboty! powodzenia 🙂
wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
09 stycznia 2011 18:14
gagulec jak tam żywienie? 😁
Ps. Doszło PW z wartościami, których potrzebowałaś?
wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
09 stycznia 2011 18:15
Szafirowa, zrobiĶy jakoś tak w ciągu tygodnia. Wet będzie to za jednym zamachem zrobi wszystko, bo trzeba kobyla zaszczepić, zrobić wymaz z płuc no i te zemby. Boje się rachunku  😉
wątek zamknięty
a my bawimy się kłusem 🙂 kilka kroków fajnych, a potem łubudubu i tyle byłoby z równowagi 😉 ale jak się chłopek stara!
jedno foto i już mnie nie ma

wątek zamknięty
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
09 stycznia 2011 20:35
Mój rekreant dziś tak współpracował xD 🏇
wątek zamknięty
disco, ale piękny kłus!
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
09 stycznia 2011 20:38

I dlaczego nigdzie nie ma takiego konia, jakiego ja bym chciała?  👿


Jest! tylko jeszcze go nie znalazłaś 🙂 a co z tą rudą trampoliną z filmiku?
wątek zamknięty
disco mnie zachwycił jego kłus już w Aro  😎 daj mu buziaka w nos ode mnie
wątek zamknięty
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
09 stycznia 2011 21:11
disco, jak ty ładnie siedzisz!

ja chyba zaczne nosic "pajączka" zeby się garba pozbyć.

sakura, co ma na celu wstawianie zdjęc gdzie koń próbuje się pozbyć jezdzca i pisanie ze wspolpracował?
wątek zamknięty
Brzask niestety taki zwykły pajaczek jest do niczego  😤 sama chciałam się pozbyć garba i go stosowałam (podczas chodzenia)... piszczy to to niezależnie od tego czy się garbisz czy nie. dodatkowo jak się "sprytnie zgarbisz" to złośliwoe dziod nie będzie piszczał.  👿
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.