Kącik Rekreanta cz. IV (rok 2011)

Sankaritarina
rozumiem. Konik jak juz wczesniej mowilam byl pierwszy i ostatni raz wtedy na wypinaczach. Nie jestem fanka takiego hmm "sztucznego" ganaszowania konia ze wypinacze i wio, ale klacz jest niedawno ujezdzona i chcialam jej pokazac o co z tym zbieraniem chodzi. Teraz pracujemy na wytoku, i moze w galopie nie umiem jej jeszcze zganaszowac i zadziera leb,ale klus juz calkiem,calkiem. Ja tez jestem mlodym jezdzcem i popelniam mnostwo bledow, dlatego nasza wspolna nauka idzie dosc powoli.
Wlasnie slyszalam cos o tym osrodku i sie jeszcze zastanawialam nad gieniuszami... W sumie racja duzo czasu jeszcze.
Pozatym mam pytanko: konik baardzo wierci sie przy wsiadaniu. Trenerka mowi,ze to dlatego ze mlody, nienauczony itp. Jak moge go jakos uspokoic, zeby dalo rade normalanie wsiasc ze stoj a nie wolty w stepie krecic .? :/
wątek zamknięty
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
01 grudnia 2011 21:34
Burza merci  :kwiatek: Ale przecież Wy z Piorkiem niedługo już identyczną będziecie mieli 😉
wątek zamknięty
Blisko blisko i nie wiadomo kiedy leci 🙂
wątek zamknięty
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
01 grudnia 2011 21:36
To prawda, w kwietniu stuknie 7 lat jak Rudego znam, co za tym idzie 7 lat jak jeżdżę- i wciąż umiem tyle samo  😁
Aversis dopiero zrozumiałam- na kocią łapę  😂 padłam!  😍
wątek zamknięty
Plamkakochanie, będę humanitarna i spróbuję ci coś wyjaśnić. Ten wątek nie jest wątkiem dla początkujących jeźdźców jeżdżących na koniach 'rekreacyjnych' (chociaż tacy też mogą, pod pewnymi warunkami, się tutaj 'przyjąć'😉. To jest wątek typu "zbiorowy blog" części najaktywniejszych użytkowników re-volty. Rewelacje żółtodzioba pt. "dopiero ujeżdżona, więc wypinaczami chciałam jej pokazać o co chodzi z tym zebraniem" wywoła tutaj albo dziki śmiech albo pianę na twarzy, albo coś w tym stylu. Ew. podejrzenie kretyńskiej "prowokacji".
Chcesz poprawić ludziom humor? Jest "samokrytyka" i "koniokrytyka". Chcesz się "odreagować" ? Jest "co mnie wkurza...". Chcesz naprawdę szukać wyjaśnień? Jest "kącik żółtodziobów". Chcesz pogadać z rówieśniczkami i równo-zaawansowanymi? Jest "kącik małolata" a w czeluściach forum nawet "konkurencyjny" wątek dla "zwykłych śmiertelników w 'rekreacji'". Chcesz się dostać do (w sumie) dość elitarnego grona? To nie w ten sposób.
Nothing personally. Info dla ciebie i dla innych "niezorientowanych".
wątek zamknięty
Burza zdjęcie może i nie najstraszniejsze, ale  "pracujemy nad zebranymi chodami, i ogolnie podstawy". Nosz kurna
wątek zamknięty
galopada_   małoPolskie ;)
02 grudnia 2011 09:46
halo  👍 👍 👍
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
02 grudnia 2011 10:04
Zu, ah, tak mi się wkradło 😁
wątek zamknięty
Wiwiana   szaman fanatyk
02 grudnia 2011 10:15
pracujemy nad zebranymi chodami, i ogolnie podstawy
Oj tam, wiecie, jak byłam grubo młodsza to też myślałam, że zebranie konia polega na przyciągnięciu mu paszczy do klaty i żeby mu się ładnie szyjka zaokrągliła.... Teraz, po latach, już rozumiem morderczy wzrok, jakim raczyli mnie ówcześni instruktorzy, których w kółko zamęczałam pytaniami w stylu "no ale jak mam zebrać tego konia, no jak? jak mu pomajzluję w gębie to mi się zbierze? no ale jak się to robiii...?"
😂
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
02 grudnia 2011 10:28
Wiwiana, dokładnie. sądzę że każdy z nas miał taki etap. Oczywiście można dziewczynie wytłumaczyć ale nie napadać na nią.
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 grudnia 2011 10:30
Burza zdjęcie może i nie najstraszniejsze, ale   "pracujemy nad zebranymi chodami, i ogolnie podstawy". Nosz kurna


no faktycznie, chody zebrane to podstawa podstaw.
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
02 grudnia 2011 10:30
oj tam, oj tam! ja miałam etap, że żal mi było tych wszystkich zganaszowanych koni bo pewnie boli je szyja 😀
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
02 grudnia 2011 10:35
Gillian,  😂 padłam
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
02 grudnia 2011 10:36
deborah, to wstawaj, bo jeszcze zapomniałam dopisać, że nie tylko je boli szyja ale...nie widzą gdzie idą bo patrzą w dół.  😎
Teraz można padać, pozwalam  😵
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
02 grudnia 2011 10:40
słyszałam już że mam z Rewirową poluźnić koniowi nachrapnik szwedzki bo mu krew do mózgu nie dopływa ale o koniu który nic nie widzi bo jest zganaszowany to zupełna nowość 🙂
wątek zamknięty
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
02 grudnia 2011 10:41
Wstawajcie bo przebijam Gillan- ja kiedyś podziwiałam konika zganaszowanego w skoku- to dopiero ujeżdżAnie było 😜
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
02 grudnia 2011 10:42
taaa wyobraźnia nastoletniej kuniareczki była nieoceniona 🙂
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
02 grudnia 2011 10:42
ten to dopiero nic nie widział 😉Zu,
wątek zamknięty
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 grudnia 2011 10:45
Gillian, 👍 cud że się te konie nie poprzewracały skoro nie widziały gdzie idą, jak one to robiły? 😁 Każdy się kiedyś uczył ale faktycznie, ten kącik jest juz dla tych "ogarniających" rekreantów i takie teksty jakimi raczy nas plamkakochanie prowadzą do ciekawych dyskusji w których zwykle ujawnia się bujna wyobraźnia voltopirów 😉 Ja się tu raczej nie udzielam (nie mam swojego konia i nie mam się zbytnio czym chwalić jeżdżąc w szkółce i dopiero się ucząc) ale wątek czytuję 🙂
wątek zamknięty
Gillian jesteś moim guru  😁 u mnie obyło się w miarę bez tego etapu, głównie dlatego, że w najgłupszym wieku nie jeździłam z braku kasy, ale etap wszechwiedzący przechodziłam jako 11 latka pouczając obserwujące lewatywę koleżanki , że koń ma niestrawność i mu się wyciąga z żołądka to co zjadł niedobrego 😀
wątek zamknięty
Wy się nabijacie a ja się ostatnio właśnie dowiedziałam od osób całkiem jeżdżących, że jak koń w ustawieniu chodzi to się w ziemie patrzy  😎
wątek zamknięty
zonk fakt, często takie kwiatki słyszy się od osób, które "wizualnie" powinny wykazywać się większą wiedzą 😉 Też kiedyś od osoby jeżdżącej x lat i mającej się za guru ą ę ciekawych teorii. Rozumiem, że każdy się uczy i często takie wpadki wynikają z dobrych chęci, ale kiepskiej wiedzy tylko czemu część młodocianych jeźdźców sięgnie po książki i po wiedzę autorytetów, a inne powtarzają brednie ? Myślę, że to kwestia zawartości czaszki, a nie tylko stopień wyszkolenia jeździeckiego i typowe qniarki prezentowałyby ten sam poziom niezależnie od tego za co by się wzięły
wątek zamknięty
Hej, no jednak nie do końca tak z tym patrzeniem w ziemię, bo jest w tym sporo prawdy.

Pole widzenia konia w ustawieniu na wędzidle jest b. ograniczone w porównaniu  z tym, co widzi gdy niesie głowę wysoko z nosem do przodu. Taka pozycja utrudnia mu obserwowanie otoczenia tak, jak robiłby to w naturze. Pozycja w ustawieniu na wędzidle jest poniekąd pozycją "podporządkowania się", tak samo jak głowa spuszczona całkowicie w dół, czy to co uzyskujemy w "żuciu z ręki".

wątek zamknięty
Taka spirala teorii wziętych z kapelusza sama się nakręca.  😉  Słuchając tych najbardziej początkujących z mojej stajni w wieku 8-12 lat, dowiaduję się takich rzeczy, o jakich mi się w życiu nie śniło, to samo można znaleźć w internecie, chociażby na tym fantastycznym forum galopuje.pl, gdzie pod zdjęciem konia odganiającego sobie muchę z klaty wisi pełno komentarzy na temat zaawansowanego stopnia zebrania tegoż wierzchowca.  😎  Taki ktoś potem wchodzi na re-voltę i od progu zostaje zbesztany za swój brak wiedzy, więc nie będzie miał ochoty wypowiadać się tutaj. Wraca do ekipy Qniarek, gdzie zaraz usłyszy mnóstwo miłych rzeczy i utwierdzi się w przekonaniu, że re-volta to banda krwiopijców, którzy tylko czyhają na świeże mięsko.  😜  W dodatku prawiących jakieś farmazony na temat podstawiania zadu i prawidłowego dosiadu, pfff.  🙄
wątek zamknięty
kotbury, masz rację, ale według niektórych moich koleżanek koń po prostu patrzy się w ziemię i nic poza tym, nawet kiedyś w necie widziałam porównanie co koń widzi "zebrany" i "niezebrany" i to nie jest do końca tak, po prostu nie widzi co jest "ponad" nim, a przed jak najbardziej  😉

edit. jak to dobrze, że na początku swojej jeździeckiej kariery trafiłam na re-voltę, a nie na galopuje.pl, pewnie teraz sama gadałabym takie bzdury  🙇
wątek zamknięty
kotbury, masz rację, ale według niektórych moich koleżanek koń po prostu patrzy się w ziemię i nic poza tym, nawet kiedyś w necie widziałam porównanie co koń widzi "zebrany" i "niezebrany" i to nie jest do końca tak, po prostu nie widzi co jest "ponad" nim, a przed jak najbardziej  😉

edit. jak to dobrze, że na początku swojej jeździeckiej kariery trafiłam na re-voltę, a nie na galopuje.pl, pewnie teraz sama gadałabym takie bzdury  🙇

hehehe to zaproś ich do eksperymentu - niech pozasłaniają koniom oczy i zobaczą czy tak samo jest jak w ustawieniu.... albo lepiej nie bo jeszcze rzeczywiście gotowe tak zrobić.
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
02 grudnia 2011 14:08
Chciałam tylko dać znać, że u nas wszystko świetnie się goi i za tydzień będziemy w domu 🙂 RTG po artroskopii bardzo nas polubiło 😁
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
02 grudnia 2011 14:13
a u nas kolejne dwa tygodnie... cholerna kaletka 🙁 ściągaliśmy już płyn dwukrotnie, dzisiaj znowu bo napuchło tak, że koń ledwo rusza uszami 🙁 znacie dobrego egzorcystę? 🙁
wątek zamknięty
Zazdroszczę Wam, że jeździcie sobie na swoich kopytnych. My już 3 tydzień stoimy 🙁 Do tego jutro ma lać i wiać, więc i spacer z koniem odpada. Jaaka lipppaaa  🙁
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
02 grudnia 2011 14:25
tajnaa, kto jeździ, ten jeździ. Ja jeszcze dłuuugo nie wsiądę 😉
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.