Zdjęcia Naszych Koni cz.IV (sezon 2011)

Strzyga, to Twój własny? Cóż to za zwierzak?
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 kwietnia 2011 18:42
Caira, dostałam w prezencie na mikołaja od Poni 😀 Kocham go strasznie, ale jakby ktoś chciał kupić...
To Numerant D, Sp. Normada - Sheridan.
wątek zamknięty
Strzyga, łoo, kozak. Też chcę dostać takiego konia na jakąś okazje, mega Ci zazdroszczę!  😤 Wrzucaj jak najszybciej foty z jazd.  😉
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 kwietnia 2011 20:16
Caira, trzeba mieć fajnych przyjaciół =)
wątek zamknięty
My z dzisiaj  😉

wątek zamknięty
Ponia   Szefowa forever.
08 kwietnia 2011 20:59
Strzyga,  fajny koń ;D

Pierwsze Pro foty Concorda 😉




i Wiosenny Złocisz pozdrawia 😉


wątek zamknięty
Ponia, ale gniady ma śmieszne uszy! 😀
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
08 kwietnia 2011 21:09
... Jak Concord! :P
Lubam!
wątek zamknięty
kpik, nie no ja Cię proszę, model pierwsza klasa! 🙂 widzisz, wystarczyło ładnie poprosić i można mieć zdjęcia co tydzień, można? 😀

Sankaritarina, jaka piękna pupa 😀

Ponia, Lawirant wygląda pięknie 🙂
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 kwietnia 2011 21:27
Mia, ma normalne uszka. W ogóle Concordzik to bardzo przystojny pan:

wątek zamknięty
Strzyga, no wiem, że przystojny, wiem. Ale na tych pierwszych zrobił takie helikopterki nimi 😉
wątek zamknięty
Mia, może koń wymyślił nową technikę skoku - z uszami pomagającymi w locie jak skrzydła  😁

Ponia, jakie Ty masz pięęęękne koniska!

Strzyga, jak Ty to robisz, że zawsze ci wychodzą takie ładne zdjęcia? Buu, też chcę mieć taki talent, ale moje wychodzą np. tak:



Na zdjęciu Beau, "mój" dzierżawiony łobuz. I tak nie wyszło tak źle, bo z niego model jak z koziej pupy trąba, cały czas za mną laził i próbował ugryźć aparat  😁
wątek zamknięty
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 kwietnia 2011 00:37





wątek zamknięty
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
09 kwietnia 2011 00:41
margaritka, na pstatnim przesłodko, troszkę jak osiołek 🙂
wątek zamknięty
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 kwietnia 2011 00:42
bo to osiolek  😁
wątek zamknięty
Na zdjęciu Beau, "mój" dzierżawiony łobuz. I tak nie wyszło tak źle, bo z niego model jak z koziej pupy trąba, cały czas za mną laził i próbował ugryźć aparat  😁


Ja ekspertem nie jestem ale mowiono mi, ze podstawowe w fotografii jest swiatlo, na Twoim zdjeciu torche go za malo na lbie - jasne i wyraziste jest tlo. To jest efekt tzw robienia zdjec "pod swiatlo". Dzieje sie tak dlatego, ze kazda matryca (i klisza) ma jakby swoja rozpietosc swiatla w ktorej dziala, czyli jezeli w fotografowanym kadrze bedzie jednoczesnie cos bardzo jasnego i ciemnego to albo wypala sie te jasne czesci (nie bedzie w nich szczegolow) albo te ciemne zleja sie w jedna plame. Dlatego trzeba wybierac co chce sie wyeksponowac (takie zycie), w praktyce albo uzyc flasha (mimo ze pozornie jest jasno), ktory roswietli pierwszy plan i zniweluje problematyczna dla aparatu rozpietosc miedzy jasna, a ciemna strona kadru albo dac dluzszy czas naswietlania. Wtedy kon wyjdzie bardziej wyrazisty a tlo sie wypali w biala plame.
Druga rzecz to ogniskowa-odleglosc od obiektu rzeczy, ktore sa ze soba powiazane. Na Twoim zdjeicu kon ma "przerysowana" paszcze tzn taka nie proporcjonalna. Ta czesc pyska, ktora jest blizej obiektywu zrobila sie nienaturalnie wielka. Nie wiem jaki masz aparat ale portrety fajnie wychodza na dluzszych niz standard ogniskowych, kiedy Ty stoisz dosc daleko ale zblizasz sobie konia obiektywem. Wtedy efekt przerysowania nie nastapi, a ogladajacy i tak bedzie mial wrazenie, ze obiektyw jest tuz przed koniem. Zaleta jest jeszcze taka, ze na zdjeciach z dluga ogniskowa tlo sie elegancko rozmywa co jest bardzo pozadane przy portretach.

A Concord rzeczywiscie - zadziwiajaca praca uszami nad przeszkoda😀
wątek zamknięty
margaritka, chyba sporo ciała nabrała kobyła? 🙂
Swoją drogą, stajnia super.
wątek zamknięty
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 kwietnia 2011 11:15
od zeszlych wakacji zaczela ladnie wygladac - sluza jej dodatki, ktore daje do paszy plus w miare regularna robota ( chociaz ostatanio miala przerwe). dzieki 🙂 stajenka na 6 koni pod domem.
wątek zamknięty
gdzie taka piękna stajnia  😍 ??
wątek zamknięty
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 kwietnia 2011 11:45
na Podlasiu 🙂 jeszcze jedno troche bardziej z daleka🙂 i mamy 300m piaseczkiem do lasow Puszczy  😜

wątek zamknięty
bobek dziękuję za wyjaśnienia  :kwiatek: Ze mnie taki fotograf, jak z powyższego konia model  😁 A sęk był głównie w tym, że nie udało mi się stanąć dalej, bo młody to przylepa i trudno się oddalić nawet na krok, i w sumie uchwycenie całego pyska bez ucięcia uszu ani nosa to już jakiś sukces jak na moje umiejętności 😉
wątek zamknięty
margaritka
kurcze ale fajnie tam u was 🙂 zazdroszcze
i piękny kuń  😀
wątek zamknięty
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
09 kwietnia 2011 13:31
margaritka, ale macie sliczna stajnie tam...

a to mój nowy Maluch - Werbel.
jeszcze z końca zimy/początku wiosny, jak będę miała cos aktualniejszego to dodam.
dopiero zaczynamy prace.
🙂
wątek zamknięty
deborah   koń by się uśmiał...
09 kwietnia 2011 14:19
margaritka, Nerwina wygląda kwitnąco! stajnia absolutnie przepiękna, jak z katalogu..
wątek zamknięty
dekret, młp. 😉
wątek zamknięty
margaritka, ja się domagam większej ilości zdjęć, w środku stajni i padoki też. Zbieram żuchwę z klawiatury z zazdrości 😉
Twoja dziewczyna wygląda super!
Mam nadzieję, że ja też kiedyś trafię z konim do takiej stajni 🙂
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 kwietnia 2011 15:09

Strzyga, jak Ty to robisz, że zawsze ci wychodzą takie ładne zdjęcia?


Nie pytaj, Ponia ze śmiechu nie może wytrzymać jak patrzy jak focę 😀
wątek zamknięty
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 kwietnia 2011 15:26
szuwar, co na zdjęciu z Twoim koniem robi Natalie Portman?
wątek zamknięty
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 kwietnia 2011 15:41
dzieki wszystkim, kobyle sluzy nowy dom 😉 zdjecia wstawie wieczorkiem 🙂. w stajni sa aktualnie 4konie 3walachy i moja jedna Nerwina  😁 sluzy jej meskie towarzystwo
wątek zamknięty
dziwisz się?  😉 na dodatek zero konkurencji!!!!!
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.