Kącik instruktora

easiertobe, musiałabym poszukać, bo w temacie kursów nie jestem na bieżąco, swoje robiłam 13 i 10 lat temu. Ewentualnie jak będziesz jakimś konkretnym kursem zainteresowana to możesz podrzucić, to podpowiemy czy warto.
Tak, część osób prowadzących zajęcia na kursach uczy jak uczyć. Tylko tu jest bardzo ważne żeby umieć te informacje dobrze przekazać.
Ja na kursie PZJ byłam 2 lata temu, jeszcze przed zmianami. Mieliśmy jazdy, początek jazdy prowadził kursant a jazdę właściwą trener (kursanci musieli być i słuchać/zadawać pytania) na teorii mieliśmy m.in. historię jeździectwa ale i mieliśmy zagadnienia z tego jak uczyć.
Byłam w Ekwadorze
uszatkowa   Insta: kingaielif
07 lipca 2022 23:39
easiertobe, tak, próbują uczyć jak uczyć, ale masz dosłownie kilka podejść. To nie wystarczy żeby złapać umiejętność. Raczej żeby zobaczyć o co chodź i doklształcic się potem samej albo już w "praniu" czyli prowadząc jazdy zdobywasz obycie i w między czasie dalej się doszkalasz, ogladasz webinary, czytasz itp.
Witam serdecznie, czy są tu może osoby które miały styczność z książkami od Akademii Jeździeckiej "Jak nauczać jazdy konnej" oraz "Jak uczyć dzieci jazdy konnej kreatywnie i wszechstronnie"? Polecacie któryś z tych tytułów? A może ktoś ma porównanie i potrafi powiedzieć który jest lepszy? 🙂
Sysia, chodzi Ci może o "Jak nauczać jeździectwa" AJ? Mam tę książkę, to zbiór takich podstaw, nie jest bardzo odkrywcza ale dla kogoś kto zaczyna pracę jako instruktor może być pomocna. Jest tam elegancko opisana nie tylko sama metodyka nauczania, są również poruszone kwestie np. fizjologii jeźdźca, aparatu ruchu i jego pracy podczas jazdy itp. Mogę polecić, tylko nie spodziewaj się nie wiadomo jakiej rewolucji, to raczej podstawowa wiedza, ale przyjemnie i klarownie poukładana, a i można znaleźć ciekawostki.
Witam koniarzy 🦄,

szukam informacji o odbywaniu praktyk po kursie na Instruktora Jazdy Konnej, może ktoś chciałby się podzielić swoimi doświadczeniami w tej sprawie na priv?
Jak wygląda płaca instruktora, kiedy dojeżdża on do stajni i uczy na nie swoich koniach? Mam możliwość pracy w ośrodku, kilka godzin w tygodniu, ośrodek na poziomie, ale w małym miasteczku, więc dość daleko do jakiegokolwiek dużego miasta.
Jak zazwyczaj się umawiacie na płacę w takich sytuacjach? Albo z doświadczenia, jak najlepiej to ogarnąć, żeby nie dać dać wy***.. 😉
easiertobe, najlepiej dogadać tak żebyś Ty była zadowolona! 🙂
easiertobe, w jednej stajni dostaniesz 25% od osoby, a w niektórych 50%. Wszystko jest kwestia dogadania
Czy ktoś w niedalekiej przeszłości był na kursie instruktora jazdy PZJ ? Wymagania znam, bardziej interesuje mnie przebieg kursu, egzamin. Informacji brak, o tym jacy szkoleniowcy będą również. Nie wiem na co się nastawiać 🙂
Zapisałam się na najbliższy kurs organizowany przez pomzj.
Jeśli to nie ten wątek, proszę o przekierowanie mnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się