Własna firma, biznesplan. Sklep zoologiczny / z art. jezdzieckimi.

Drogie voltopirzanki (?)  😉 zwracam się z gorącą prośbą udziału w ankiecie.
mam własnie ambitny plan zmierzyć się z biznes planem na WOS i długo myślałam jaką by tu firmę sobie założyć. Po kolei eliminowałam: salon kosmetyczny - banalne, bar - wszyscy o tym napiszą, stajnia - za trudne, za dużo opisywania, firma budowlana - nie znam się ni w ząb. I wpadłam na doskonały (?) pomysł "stworzenia" sklepu sprzedajacego art. jezdzieckie. Myślałam nad dołączeniem do tego własnej firmy szyjącej/ produkujacej towary.
  I teraz druga prośba- tym razem o informacje ( ale o rady też  😉)

1."zakladać" firmę trudniącą się tylko szyciem czapraków/ derek ?  Czy produkującą wszystko co potrzebne? a może wrecz przeciwnie? Pośrednictwo w handlu towarami innych ( cos takiego jak amigo np. ) ?
2. Jakie ceny uszycia takie czapraka? Derki? owijek ? 40zł, 80 zł ? , 40 zł? Nie mam zielonego pojęcia
3. Jak z popytem? Uważacie że przydałoby się wiecej sklepow?
4. sprzedawać towary wysokiej jakości a co za tym idzie drozsze czy tanie lecz gorsze jakosciowo?
Jesli ktos ma wiedze na ten temat to byłabym bardzo wdzieczna za rady  😀.
Czy moze odpuscic i opisac kwiaciarnie np? Sama juz nie wiem  🙄...

edit : a moze sklep internetowy ?
Ada   harder. better. faster. stronger.
21 marca 2009 16:47
Mhmm z tym to chyba do Towarzyskich  🙄
Jest tam wątek na temat pomocy w odrabianiu lekcji.
ushia   It's a kind o'magic
21 marca 2009 17:02
imho biznesplan stajni prostszy niz sklepu
a gdzie ta ankieta?
Co do ankiety - napisałam tytuł, później nie wiedziałam jak zrobić ankietę, zapomniałam usunąc z tytułu i jest owa magiczna ankieta, której nie ma  😉.
A co do mojego biznesplanu. Okazało się, że ten "biznes plan" konczy się na na napisaniu jaka spółkę zakładam, jak się bedzie zwać, jakie urzedy musze odwiedzic, na zrobieniu logo i napisaniu co ma być na pieczątce. Aa i jeszcze dochody ze sprzedazy dowolnego produktu ( np. firma produkujaca sprzet jezdziecki - czapraki ) i określenia osób do których będą skierowane te towary.
I właśnie nie wiem jak oszacować ilość osób w Polsce jezdzących i kupujących sprzęt jezdziecki.  😉 I jaka to grupa wiekowa? Raczej żadna? Jeżdżą przecież w różnym wieku osoby.
Co do ankiety - napisałam tytuł, później nie wiedziałam jak zrobić ankietę, zapomniałam usunąc z tytułu i jest owa magiczna ankieta, której nie ma  😉.
A co do mojego biznesplanu. Okazało się, że ten "biznes plan" konczy się na na napisaniu jaka spółkę zakładam, jak się bedzie zwać, jakie urzedy musze odwiedzic, na zrobieniu logo i napisaniu co ma być na pieczątce. Aa i jeszcze dochody ze sprzedazy dowolnego produktu ( np. firma produkujaca sprzet jezdziecki - czapraki ) i określenia osób do których będą skierowane te towary.
I właśnie nie wiem jak oszacować ilość osób w Polsce jezdzących i kupujących sprzęt jezdziecki.  😉 I jaka to grupa wiekowa? Raczej żadna? Jeżdżą przecież w różnym wieku osoby.


poszukaj w necie ile jest koni w Polsce, spróbuj poszukac ilość koni rekreacyjnych czy sportowych - może w necie sa jakieś badania,
co do KLIENTA, "twój' towar nie musi być przeznaczony dla każdego jeźdzca,
możesz sie np. "sfokusować" na target wiekowy:

kobieta 15-25 lat, z dochodami wyższymi niż przeciętne (znaczy może więcej zapłacić), podążająca za modą, interesująca się trendami modowymi, mogąca zapłacić więcej za rzecz oryginalną i trwałą,
/np. wtedy czapraki będą droższe, w ciekawych kaształtach, najmodniejszych kolorach, promocja też będzie skierowana na ten target, a nie dla każdego/
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 marca 2009 18:46
Przeniosłam na T, wykasowałam "ankietę" z tytułu.

Co do zakładania firmy, prcedur etc. wystaczy wpisać w googlu a ono w ciągu niespełna 0,19 sekundy wypluje Ci około 258,000 wyników dla zapytania "jak założyć własną firmę?"

[url=http://www.google.pl/search?hl=pl&q=jak+za%C5%82o%C5%BCy%C4%87+w%C5%82asn%C4%85+firm%C4%99%3F&lr=&aq=f&oq=]wyniki wyszukiwania[/url]

Tu znajdziesz podstawowe info nt. miejsc, które trzeba odiwedzić, co załatwić, w jakiej kolejności i ile to kosztuje.


Osoby do ktorych kierujesz swoje towary to jeźdźcy a także wszystkie inne osoby, które z jeździectwem mają coś wspólnego. Bez względu na wiek, płeć.

Najłatwiej jest chyba "założyć" sklep ze sprzętem, może być także internetowy.

Musisz założyć, że masz pewien budżet początkowy - lub jakis mieć musisz.

Zliczasz koszty:
- lokalu,
- opłat - prad, woda etc,
- jeśli prowadzisz działalnośc gospodarczą placisz za siebie podatki i ubezpieczenie społeczne, jeśli kogoś zatrudniasz to tak samo,
- koszt towaru,
- koszt wyposażenia sklepu - kasa fiskalna, meble etc,
oraz inne.

Szacowana sprzedaż i Twój zarobek, który pozostaje Ci po wszystkich opłatach.

To tak zarysowany szkic tego, co moim zdaniem powinnaś zawrzec w pracy.

Osoby do ktorych kierujesz swoje towary to jeźdźcy a także wszystkie inne osoby, które z jeździectwem mają coś wspólnego. Bez względu na wiek, płeć.





niekonicznie...
może przecież założyć sklep "only dressage" albo "casual western" i fokusować sie na tych dyscyplinach...
albo sprzedawać rzeczy BARDZO drogie i ofertę sierowywać do bardzo bogatych snobów ;-)
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 marca 2009 21:20
Pewnie, że możesz 🙂 To był tylko przykład.

Ale wydaje mi się, czysto teoretycznie, że trzeba wziąc wiele czynników pod uwagę, otwierając sklep dla konkretnej grupy, gdyż sami sobie zawęzamy pole manewru 😉
Chyba, że "grupa specjalna" stanowi w danym rejonie sporą grupę docelową 😉 Ale pewnie nie musze pisac, że dobrze jest to poprzedzić porządnymi badaniami rynku 😉

Dlatego ja uznałam, ze w tym przypadku można adresować do "szerszej publiczności" 😉
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
23 marca 2009 18:59
My też ostatnio mieliśmy biznes plan na WOS 😉 Założyłam Ośrodek Jeździecki i dostałam 6 😀 Jak znajdę to na kompie to mogę Ci wysłać, ale nie wiem czy to jeszcze mam 😉


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się