Derki

U nas niestety jedyna opcja to koń cały cały czas w derce. Nie widzę możliwości żeby nasz stajenny zakładał, zdejmował derki ( o zmianie nawet nie wspomne)!  😕

U mnie to samo  😤 Może przez pierwszy tydzien by zakładali, a potem olewka, bo za duzo roboty.
Deborah, teraz rozumiem  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 września 2010 09:07
Libella, to zostawiaj ją w stajni najpierw w bawełnianej cienkiej,potem w polarze,a potem w kołderkę ,a na padok proś żeby ubierali ją w ripstopa na derkę stajenną....tylko,że ktoś tą padokową nakłądkę będzie musiał jej zdejmować w stajni po powrocie.
Libella, jeśli boisz się kłopotów ze zmianami to wpakuj ją po prostu w taką derkę, w której będzie mogła wychodzić i już. Co do różnic temperatur stajnia/padok- przecież z sierści się nie przebierają. My już kolejny sezon w taki sposób przezimujemy i jest ok.
Też od lat mam taki system, że konisko stoi cały czas w tej samej derce. Jakoś to działa - całkiem nieźle. Też wychodzę z założenia, że jak jest niegolony i niederkowany to sierści dodatkowej na dwór nie ubiera 😉. Nigdy nie miałam z tym żadnych problemów.

A w tej chwili stoi w drelichu na noc, bo noce sporo zimniejsze od dni są (w dni słońce całkiem całkiem przygrzewa) i w stajni są okna pootwierane więc jest po prostu sporo zimniej niż w dzień na dworze. Jak przyjdzie już czas, że na dwór też derka będzie potrzebna, to dostanie już taką na stałe do stania.

Paa wlasnie tez o tej zmianie siersci mysle, wiec chyba bedzie chodzic w tej, w ktorej bedzie stala😉 tylko musze sie w takim razie w jeszcze jednego ripstopa na zapas
Tak, w razie gdyby strasznie uświniła/przemoczyła na padoku.
szukam jakie sa standardowe wymiary derek drelichowych tattini - roz. 155 górą powinien miec 210cm dolem? a 145cm-210cm?
kpik,
155 -> 210
150 -> 200
145 -> 195
dzięki 🙂 teraz pozostaje ttylko sprawdzić ile moja derka odstaje od normy hehe
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
23 września 2010 12:04
Ja tak jak Libella nie mam raczej możliwości przebierania koni, więc będą stać pewnie w padokówkach w stajni i na padoku.
Derkowałam Belfasta tylko na wiosnę, jak golony był. W stajni stał bez, bo u nas ciepło, a na padok polar+ortalion, bo bywało jeszcze mokro i chłodnawo. Przeżył 😉
Moja narazie w stajni stoi w bawlnianej, bo ma okno otwarte, a noce u na są naprawdę chlodne, rano wychodzi w ripstopie bez podszycia (wychodzą wcześnie więc jest jeszcze chlodno), a od 10, czy 11 stoi na golasa, bo slońce tak przyświeca, że by się chyba zagotowala, w chlodniejsze dni stoi caly dzień w ripstopie na padoku. Ja już zaczelam się zastanawiać nad wkladaniem pod bawelnianą polara, bo noce zaczynają być naprawdę zimne temp. u nas spada prawie do 0 🙁
doszła do mnie rambo newmarket polarowa- cudo, polar lekko dralonowaty, gruby, mięsisty, milusi i wgl  😍 😍
jutro postaram się cyknąć fotke 🙂
A ja na tą zime uszyje u ivett derke padokową z mega wysokim kołnierzem lub kapturem.

caroline   siwek złotogrzywek :)
25 września 2010 19:07
derka masta zing z przedłużaną szyją





bardzo mi się podoba jak lezy na moim koniu 🙂
dzieki D&A :kwiatek:
jakie polecacie derki padokowe 300g?

co do derek weatherbeeta, informuję że też są o dobre 10cm większe (a nawet o 12cm) derka 6'9 czyli 155cm ma po grzbiecie ok 167cm
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 września 2010 20:40
korsik dery black-horse - tanie i naprawdę bdb jakościowo (testowane na 5 koniach-demolkach)
a jest rozmiar 165?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 września 2010 20:44
musisz pytać w sklepach internetowych - wydaje mi się, że jeden ze smoków ridera1 ma 165, ale głowy nie dam
korsik ja mam tattini, 330g i jest rewelacja. Niezniszczalna, nie przemaka, koledzy nie dali rady jej zjeść 😀
tylko ja szukam czegoś tańszego, a wiem ze tattini jest droga

bjooork, a gdzie można je kupić? znalazłam tylko na grene, ale tam nie ma mowy nawet o wypełnieniu
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 września 2010 20:56
Wypełnienie mają 300 g - na bank; swego czasu dość często chodziły za allegro (po 150 pln); zresztą a jak prześledzisz ten wątek to już trochę o nich było pisane.
Wypełnienie mają 300 g - na bank; swego czasu dość często chodziły za allegro (po 150 pln); zresztą a jak prześledzisz ten wątek to już trochę o nich było pisane.


były też bez wypełnienia albo z takim 100, 150g na allegro ; już nie pamiętam dokładnie,
wiem, ze były na allegro, ale już nie ma  🙁 znalazłam tylko na grene, zapytam może ściągną rozmiar 165
wiem, ze były na allegro, ale już nie ma  🙁 znalazłam tylko na grene, zapytam może ściągną rozmiar 165


może się pojawią za jakiś czas?? Przecież na teraz 300g CI nie potrzebne, jak się sezon zacznie powinno się pojawić więcej.


co do derek weatherbeeta, informuję że też są o dobre 10cm większe (a nawet o 12cm) derka 6'9 czyli 155cm ma po grzbiecie ok 167cm


A to ciekawe - mojemu lezy wyjatkowo dobrze.....


za to Amigo (horseware) jest z deka przyduza....
i tu od razu pytanie do wlascicieli tej samej...czy nie mialyscie wrazenia ze to miejsce, gdzie zwykle jest futerko na klab bedzie wycieralo grzywe? Jakos tak mocno sie opiera - mimo iz jest luz w klacie.

co do derek weatherbeeta, informuję że też są o dobre 10cm większe (a nawet o 12cm) derka 6'9 czyli 155cm ma po grzbiecie ok 167cm

[/quote]

mierzyłam i moja- model 'landa' ma 167cm po grzbiecie- i dobrze bo z takim zamiarem brałam derkę
Dzisiaj zakupiłam derke KINGSLAND nieprzemakalna z kapturem  🤣

Doszłam do wniosku że na zime wystarczy dla konia niegolonego, najważniejsze żeby nie był mokry, a jak będzie bardzo zimno pod założe polar.  😎

Jutro przymiarka  😅
Czy ktos sie orientuje jak sie ma wypelnienie 50gr do podszycia polarowego?
Czy to bedzie to samo?  😲
:kwiatek:
wydaje mi się że to będzie to samo
wydaje mi się że to będzie to samo


:kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się