Derki

caroline   siwek złotogrzywek :)
23 stycznia 2011 15:59
cieciorka, a mnie sie wydaje, ze croopie pisała o uzytkowniku na ALLEGRO i sklepie stacjonarnym... w Kielcach 😉
ale to mnie sie tylko wydaje 😉
cieciorka, po pierwsze, mam na myśli użytkownika allegro o nicku okwiat 😉
Po drugie, mam na myśli sklep "stajnia.pl", który znajdował się w Kielcach, a nie "Stajnia" w Warszawie 😉


caro, dzięki, widzę, że da się jednak zrozumieć coś z mojej wypowiedzi 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
23 stycznia 2011 16:57
no to wiele wyjaśnia 😁
To nie był okwiat tylko pkwiat.
Teraz jest stajnia.pl a na czaprakach i derkach logo colorado.
I zgadza się, szyją/ szyli w Suchedniowie..
Byłam tam raz, bo mój znajomy kupił stamtąd konia, który zresztą okazał się łykawy.
Upolowałam dzisiaj derke RAMBO, jutro przymiarka na konia  😅

http://sklep.horses.pl/product-pol-2014-Horseware-derka-letnia-Rambo-Summer-Sheet-granatowa-.html
Upolowałam dzisiaj derke RAMBO, jutro przymiarka na konia  😅

http://sklep.horses.pl/product-pol-2014-Horseware-derka-letnia-Rambo-Summer-Sheet-granatowa-.html


Oj bedziesz zadowolona mysle...
Ja wciaz nie moge wyjsc z podziwu ze na moim Horseaware Amigo w wersji 1200 den nie ma ani jednej dziury ( nie licze mega nadziania sie na gwozdz  :icon_rolleyes🙂 mimo makabrycznego maltretowania przez padokowych kolegow  😵









Upolowałam dzisiaj derke RAMBO, jutro przymiarka na konia  😅

Dramka - czuję presję, żeby kupić ją mojemu Rambo  😀iabeł:

I jeszcze w temacie - czuję się nieco rozczarowana derkami HKM-u. Mam dwie, jedna cienka, jedna przejściówka podszyta polarem, służą jako stajenne, a także padokowe.

I po jednym sezonie psują mi się zapięcia z tyłu, gdzieś szew się pruje. Fakt, że przy dość intensywnym ich tyraniu, ale bez przesady, bo porównując- Golden Horse już trzeci lub czwarty sezon wytrzymuje bez szwanku, może trochę wyblakła jedynie od prania, ale miała święte prawo (wielka szkoda że ich już nie produkują), i wszystkie Daslo czy Tattini też się lepiej od HKM-owskich trzymają.

Właśnie, apropo Golden Horsa?
Można gdzieś dostać te derki?
Nie używam Golden Horse ale mam oko na dwie używki i widziałam nowe i nie podobają mi się w ogóle. Niby padokówki a szew na plecach, do tego każda marnie się układa a w dwuletnia jest już cała w łatach od góry do dołu. Do tego bardzo krótkie zapięcia z przodu. Dziwne bo kiedyś 4-5 lat temu widziałam ich bardzo fajne derki a teraz jakieś inne modele same. BTW- oni mają stronę?
Burza, Mieli na 100% jeszcze jakiś czas temu, bodajże pod adresem www.goldenhorse.pl, który teraz, nie wiedzieć czemu.... nie wchodzi. :/
Tam można było zamawiać nie tak dawno temu.
Burza, właśnie takich starych Golden Horsów trzeba szukać, bo były zdecydowanie dużo lepsze..
Pana z Golden Horse często widuje na zawodach derki ładne.

Obawiam się tylko że RAMBO będzie za duża na metce 160cm  🤔
Nie używam Golden Horse ale mam oko na dwie używki i widziałam nowe i nie podobają mi się w ogóle. Niby padokówki a szew na plecach, do tego każda marnie się układa a w dwuletnia jest już cała w łatach od góry do dołu. Do tego bardzo krótkie zapięcia z przodu. Dziwne bo kiedyś 4-5 lat temu widziałam ich bardzo fajne derki a teraz jakieś inne modele same. BTW- oni mają stronę?

Naprawdę? Mnie właśnie chodzi o te stare dobre Golden Horsy, takich już ponoć nie produkują. A te derki są absolutnie nie do zdarcia. Nie zamieniłabym na nic innego. Są najbardziej i najdłużej użytkowane, koniury ciorają je na padoku, a moja młoda stoi w podszytej polarem przejściówce całą zimę jak na razie,i to nie pierwszy rok,robi z nią różne rzeczy, i nawet jedna nitka nigdzie nie puściła.  A po praniu - jak nówka.

edit: Układają się super. I to jedna i ta sama derka na dwóch różnych koniach, jak się dobrze dopasuje, pozapina, to wiosną i kobyła i młody wychodzą w niej na padok.  Nie ma że gdzieś wisi, gdzieś obciera, albo jest za ciasna czy za szeroka.
Gosic, widziałam na stoiskach jedne, a to co ludzie mają i ktoś przywiózł nowe do przymiarki- porażka kiepsko strasznie leżały.
olek, Golden Horse jest u mnie w stajni 😁
Pan narazie zawiesił działalność "masową", szyje tylko na zamówienia pensjonariuszy (i te drobne) i wyprzedaje to co mu zostało na zawodach. Myślę, że wróci jak będzie miał więcej czasu 😉
czy ktoś z Was posiada derkę Masty model Regal?
jak wygląda materiał zewnętrzny? wytrzymały?
Mam starą golden horsa podszytą polarem i powiem wam, że sporo przetrwała. Teraz moja kobyła ma ją na dotarciu, bo jest w ciąży i już gdzieniegdzie szwy poszły, ale na stajenną nadal się nadaje.

A na padok mamy już 2 zimę Fouganza Allweather 300 Arabesque + kaptur i zima nam nie straszna 🙂


rozmiar zdjęcia 🤦
Może się przyda taka tabelka  :kwiatek:

"Zmierz konia od środka klatki piersiowej do środka ogona (zadu). Od otrzymanej miary odejmij 10cm aby otrzymać rozmiar derki padokowej lub 18cm dla derki stajennej. Derka padokowa powinna być o 1 rozmiar większa od stajennej."


Mozecie polecic derke drelichowa w rozmiarze 165? wiem, ze tattini ma fajne, ale nie ten rozmiar.

dodam, ze chcialabym, aby miala pasy kryzowe pod brzuch i rozciecie na lopatkach. drelich tattini ma fajny, mocny, wytrzymaly ( z tego co widzialam przynajmniej), a jak np derki drelichowe horze?
Katja, fouganza też ma fajny drelich. I z tego co pamiętam występuje w tym rozmiarze 🙂
croopie  :kwiatek: tylko jest jeden problem: w moim decathlonie nie robie zakupow "konskich" bo niby taki super sklep a nic nie ma procz starych kantarow i gumiakow...
Ja polecam drelichy Equi-Themu, model Colorado. Nie do zabicia! U nas w stajni ma je kilka koni i jeszcze żaden nie dał im rady 🙂 Dodatkowym plusem są elastyczne pasy pod brzuchem i krzyżowe, karabinki na klacie i ogólna estetyka wykonania.

Mam i serdecznie polecam 🙂
Sierra brzmi fajnie, a gdzie kupowaliscie te derki? bo mi szukajka nie chce wypluc drelichow  👀 a chetnie bym zobaczyla jak wygladaja i cene.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 lutego 2011 10:57
Czy dla konia golonego na wiosnę (czy generalnie jak będzie cieplej) potrzebuję coś lżejszego od ripstopa na polarze?
Gillian   four letter word
02 lutego 2011 10:59
też użytkuję Colorado i jestem zadowolona 🙂
fotka z netu
a gdzie je mozna  kupic?
Ada   harder. better. faster. stronger.
02 lutego 2011 11:01
Edytka, według mnie jeszcze jakaś bawełniana.
Gillian   four letter word
02 lutego 2011 11:03
a chociażby tu:
[[a]]http://sklepkarina.pl/derka-equi-theme-colorado-przej%C3%85%E2%80%BAciowa-p-3130.html[[a]]
Katja, fouganza też ma fajny drelich.


drelich?
100% poliester chyba, drelich jest ze splotu bawełny na pewno nie syntetyku.
Bo jesli dobrze kombinuję to mówisz o tej

http://www.decathlon.com.pl/PL/derka-stajenna-wave-85643440/
Gillian no wlasnie nie, bo jest tylko rozmiar 135...

pozatym ona nie wyglada jak normalny drelich. ( w sensie, ze ma jakies poliestry itd)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się