Derki

Mi się tak w zeszłym roku w zasadzie odbił na kłębie, jak uszkodził trochę derkę i zjechała mu do tyłu, potem całe lato de facto goiliśmy tą ranę :/ aczkolwiek jak opuchlizna zeszła to sama rana juz się nie rozwalała, tylko do końca derkowania pozostało łyse to miejsce. Niemniej w tym roku zaopatrzyłam się w koszulkę, na kłab rzeczywiście lepiej, natomiast nie mogę powiedzieć, żeby absolutnie przestał się obcierać na łopatkach :/ Owszem, mniej, ale za to otarł się w okolicy łokcia, po jednej stronie, gdzie kończy się koszulka  😵 eh, siwe konie...
[quote author=anai link=topic=43.msg1619212#msg1619212 date=1355837364]
BaŚ, mi się podoba. Ile kosztuje?


Wyciagniete z BaŚ-iowych ogloszen - 499 zl.
[/quote]

lub 99 Funciaków plus wysyłka z UK tutaj [[a]]http://horsesandriders.co.uk/engine/shop/product/140%2060%2012%2023/Eskadron%20Clima%20Balance%20Rug[[a]]
Derka z podpinką to nie nowość. Taki produkt miał chyba w 2010 lub 11 Waldhausen. Gdyby te derki były tańsze to fajna sprawa. Ale za 500zł można kupić 2 różne.
nie nie nie - dwie derki Eskadrona w cenie jednej mamy, jeśli już bierzemy cenę pod uwagę  😉
Pewnie masz na myśli Waldhausen Millenium.
W sklepie też nie jest tania, ale wiadomo, gdzie szukać taniej niż w sklepie  🤣


Kobiety pomóżcie - jak odróżnić (na metce nie znalazłam info) czy derka ma wypełnienie 150 czy 300 g? Konkretnie derka eskadron.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
20 grudnia 2012 12:37
zielona_stajnia,
to może być trudne 😀, najlepiej "na macanta" z wykorzystaniem osoby, która miała jedną z tych grubości.

Względnie może ktoś złożyć w odpowiedni sposób i zmierzyć wysokość "kosteczki",
coś jak na fotce Quanty, porównującej derkę eskadron i br
(ehh, nie mogę znaleźć a dałabym sobie łapkę obciąć, że ze trzy dni temu je widziałam)

Edit: maaam!
http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,43.msg1573890.html#msg1573890
dzięki za pomoc  :kwiatek:
zielona stajnia - 150 g jest po prostu cienką derką z wypełnieniem. Natomiast 300 g juz naprawdę sporo wazy i przypomina kołderkę 😉 Bo mam Eskadrony w obu grubościach
Derka z podpinką to nie nowość. Taki produkt miał chyba w 2010 lub 11 Waldhausen. Gdyby te derki były tańsze to fajna sprawa. Ale za 500zł można kupić 2 różne.


Podpinka ma pasy pod brzuchem?
ChingisChan   Always a step ahead! :)
20 grudnia 2012 14:57
Czy derka polarowa (bez pasów) będzie się przekręcała pod dopasowaną zimówką?
Jak derka leży pewnie to raczej nie. Moje tak stoją i póki nie przekrzywią wierzchniej derki to jest ok.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
20 grudnia 2012 16:25
Derka jest trochę za duża, ale ściągnięcie jej "w tył" wystarcza żeby się nie kręciła ani nie zwisała na klacie. (No i nie wiem jak się będzie zachowywała na cześciowo zgolonej sierści.)

Tak właśnie wygląda po ściągnięciu, na zdjęciu tego nie widać ale trochę zwisa z tyłu. Mam jeszcze elastyczny pas do derki, ale chyba założenie go na cały dzień w każdych warunkach pogodowych nie jest dobrym pomysłem. Myślałam jeszcze nad tym żeby dorobić jej pasy na zadnie nogi, ale to już w ostateczności.
Jak myślicie? Naoglądałam się już polarówek, których części lewitują poza derką wierzchnią i wolę tego uniknąć 🙂.

O! Znalazłam obrazujące zdjęcie 😀.
[quote author=bera7 link=topic=43.msg1620911#msg1620911 date=1355957374]
Derka z podpinką to nie nowość. Taki produkt miał chyba w 2010 lub 11 Waldhausen. Gdyby te derki były tańsze to fajna sprawa. Ale za 500zł można kupić 2 różne.


Podpinka ma pasy pod brzuchem?
[/quote]

Nie. Ma w tym miejscu takie coś do przypięcia jej do części zewnętrznej.
To dla mnie bez sensu
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 grudnia 2012 10:18
do nas wczoraj dotarła późnym wieczorem puchówka tattiniaka od niezastąpionej maxowej  :kwiatek: - dziś wrzucam na plecy dziada, bo temp wczoraj wieczorem sięgnęła -16 st. o godz. 20.00
kujka   new better life mode: on
21 grudnia 2012 19:25
szukam rozsadnej cenowo i jakosciowo derki - padokowej przejsciowki (czyli plandeka + polar, lub wypelnienie maks 150), lub od biedy po prostu plandeki, ale koniecznie z kolnierzem lub kapturem
czy mam poza villa horse i caball jakis wybor?
Hansbo ma takową. Cena rozsądna (250 - 270zł chyba), podszywana polarem, z kołnierzem. Jakość w miarę ok. Mam zwykłą plandekę Hansbo i jest w miarę.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
21 grudnia 2012 19:36
Kujka jeszcze jarpol jest 🙂. 
ja tam serdecznie polecam caballa. jak za TAKĄ jakość wykonania cena śmiesznie niska, w dodatku super kontakt (w przeciwieństwie do jarpola, do którego nie raz nie dwa słałam x maili i za wiele z tego nie wyszło...), szybka realizacja. cudze chwalicie swego nie znacie  😎
ja mam pare derek yorka, całkiem fajne sa np ta
http://animalia.pl/produkt,24244,526,york-derka-padokowa-pabla.html
a jakie są ceny derek caball ?
ChingisChan   Always a step ahead! :)
21 grudnia 2012 20:18
Haruś z cenami to bezpośrednio do Caballa 🙂. Chociaż ja za stajenną na polarze zapłaciłam chyba coś koło 190zł a za najzwyklejszą zimówkę na padok (200g) zapłaciłam 230zł+ wysyłka. Derki są wykonane super! Mi bardzo odpowiada system szycia na miarę, mam pewność, że nie będzie za luźna ani za ciasna 🙂.
dzięki ChingisChan  🙂 rzeczywiście ceny przyzwoite  🤣
kujka   new better life mode: on
21 grudnia 2012 20:56
Faza, ale ona nie ma ani kolnierza ani kaptura, a ja o takie pytalam.

edit: swoja droga bardzo nie podoba mi sie brak cen caball. jako klienta mnie to odstrasza. taka tajemnica poliszynela, bo pol forum zna te ceny ale na stronie (przynamniej jak ostatnio sprawdzalam) - nie ma. czemu tak? przeciez jest kilka standardowych modeli, ktore powinny miec te same ceny. to, ze produkt szyty na zamowienie moze kosztowac roznie, oczywiscie rozumiem i zgadzam sie. mnie brak cen odstrecza, przynajmniej mnie.
kujka, dobre są yorki na polarze, odezwij się do animaliów 🙂 Ja trochę żałuję, że kupiłam villę a nie tego yorka, bo jakość tego drugiego lepsza a cena porównywalna. Kaptur możesz zawsze zamówić w Jarpolu, cena bardzo miła.
ja mam 3 zwykłe polarówki, 2 przeciwdeszczowe, 1 przejsciówke i 1 zimówkę z Yorka, jestem z tej firmy bardzo zadowolona. Kaptury można kupic nie tylko w caballo ale tez w innych firmach. Sporo jest ofert na animaliach.

o tu np maszz kapturem
http://animalia.pl/produkt,25330,526,york-derka-eris-zewnetrzna-z-kapturem-brazowa.html
kujka, w yorku możesz dodatkowo do tej derki domowić kaptur mamy te derki już drugi sezon i są naprawde super, jeśli chcialabyś zamawiać służę swoją zniżką w yorku.
kujka   new better life mode: on
22 grudnia 2012 09:24
oo dzieki dziewczyny!
Ruffian, jak sie przesiade na komputer to sie usmiechne do Ciebie 🙂
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
22 grudnia 2012 09:27
Ja też mam kilka derek z Yorka i jestem absolutnie nimi zachwycona! Kupiłam plandekę podszytą polarem z Villa Horse i żałuję, że jednak nie wzięłam kolejnego Yorka. Ale już zamówiłam plandekę z polarem pod spodem i nie chcę innych derek, niż York  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się