Derki

czeggra1,
To chyba w Polsce inaczej 🙁 ja mam wielkoluda 165 wcale nie są tańsze, w ogóle mało tych derek w ok cenach.
anetakajper   Dolata i spółka
01 stycznia 2018 07:29
czeggra1,
To chyba w Polsce inaczej 🙁 ja mam wielkoluda 165 wcale nie są tańsze, w ogóle mało tych derek w ok cenach.


Ostatnio kupiłam derkę horze stajenną 165 w promocji. A że mam derki horze 165 to wiem, że będą dobre.....a tu zonk  😲 Jak naciągnę to dopiero zakrywa zad. Zauważyłam, że żałują materiału na nasze wieklokonie :/ Derka z Premiere padokowa to taka skąpa  🙄
Albo z przodu wycięcie, jakby koń miał klatę i szyję jak jaki zimnus, a dupa i tak na wierzchu. Inna opcja, że na mniejszych koniach (135-145 cm rozmiary) derki wiszą niczym  sukienki, a dla tych co potrzebują 165 cm to ledwo konia zakrywa po bokach.
Od kilku dni mam możliwość używania podderkowego czujnika arioneo https://www.arioneo.com/en/home/care/
I powiem Wam, że jest to bardzo fajna rzecz, pod kilkoma jednak warunkami.
Pierwszym, oczywistym, jest cena- prawie 100€ za możliwość monitorowania zaderkowania konia i jego różnej aktywności (aktywny, spokojny, leżący) to jednak sporo 😁
Drugi warunek wynika ze specyfiki działania tego urządzenia. Czujnik przez bluetooth łączy się z aplikacją w telefonie, więc żeby pobrać dane np. z nocy, trzeba znaleźć się w promieniu 30 metrów od konia. Jest jednak myk: dane mogą pobierać osoby posiadające aplikację i figurujące w znajomych posiadacza zaczujnikowanego zwierza. Czyli dane może na swój telefon ściągnąć ktoś inny (koleżanka? stajenny?), aplikacja wysyła powiadomienie o aktualizacji i wszystko trafia na telefon zainteresowanego.
Kolejna upierdliwość to- o ile koń zmienia derki- konieczność przekładania czujnika. Dołączone kieszonki, które doszywa się od spodu do derek są "na styk" i czasem trudno upchnąć tam sensor.
Zdarzyły mi się też przerwy w wykresach- jak na razie dwie, krótkie, tak jakby sensor przez jakiś czas nie działał.
Fajne jest bardzo to, że urządzenie analizuje dane i łączy je z prognozą pogody, wyświetlając odpowiednie tipy, np. ostatniej nocy koniowi było nieco za ciepło, ale dzisiejsza noc będzie zimniejsza, można zatem zostawić go w tej samej derce.
Podsumowując: na pewno super pomoc w długim transporcie, kiedy można sprawdzać stan konia siedząc w kabinie prawie obok niego. no i fajny gadżet 😉
zielona_stajnia,  i czeggra1,  no dokładnie eh.

paa, szkoda tej ceny, bo fajny gadzet !
Za to ja ślązakowi kupuję rozmiar większe i dalej nie we wszystkie wchodzi w klacie, a potem ma kilometr sukienki 😉 145 to robią chyba wyłącznie na śledzie (z wyjątkiem polarów eskadrona), w 155 czasem pomyślą nad większym otworem. Wszystkie mu zazwyczaj wiszą i są dużo obszerniejsze, niżby potrzebował, co w boksie jest do przeżycia, ale jak wyjdzie na padok nieziemsko go wkurza.

Spotkałyście się kiedyś z tym, że derka wyciera futro na brzuchu i biodrach? Przez przymusowe postoje utyło się chłopakowi w tym roku i jak w zeszłym wytarcia były minimalne, tak w tym ma mocno zmechacone futro w tych miejscach. Nie wiem co robić, psikać to jakimś spreyem, żeby futro było gładsze? Bo raczej nie robią ochraniaczy na grube tyłki takich jak na klaty? 🤣
O ja się nie zgodzę, mam śledzia i w klacie wszystko mu wisi :P
z jakim wypełnieniem najlepiej kupić derke dla konia który golony nie jest, ma już baardzo długą zimową sierść, natomiast w pensjonacie którym stoi nie ma mozliwosci chowania w razie deszczu, a ostatnio pada codziennie i koń przez to choruje. Dlatego chce kupić derke padokową z kapturem, tylko nie wiem jakie wypełnienie wybrac, najlepiej by było gdyby ta derka służyła przez cała zime az do poprawienia się pogody. :kwiatek:
Kastorkowa   Szałas na hałas
02 stycznia 2018 18:45
Różowa plandeka na polarze lub bez. Za dużo wymagam czy coś takiego istnieje? Były z najnowszej kolekcji horze, ale teraz nigdzie nie widzę...
Kastorkowa,
http://sugarhorse.pl/produkt/derka-zimowa-dogwood-stars-bittersweet/
Pewnie dałoby się dogadać na inne wypełnienie 🙂
z jakim wypełnieniem najlepiej kupić derke dla konia który golony nie jest, ma już baardzo długą zimową sierść, natomiast w pensjonacie którym stoi nie ma mozliwosci chowania w razie deszczu, a ostatnio pada codziennie i koń przez to choruje. Dlatego chce kupić derke padokową z kapturem, tylko nie wiem jakie wypełnienie wybrac, najlepiej by było gdyby ta derka służyła przez cała zime az do poprawienia się pogody. :kwiatek:
mojemu wystarczała derka na polarze, teraz łazi w 50gr, koń znajomej ma  zwykłą plandeke i też jest OK. Co koń to obyczaj....
a co sadzicie o tym jak kon w dzien bedzie stał na padoku w derce zimowej a na noc do stajni bez ? nie bedzie marzł ?
Jeśli chcesz chronić tylko od deszczu, a koń zarośnięty to sama plandeka lub coś na polarze/z niewielkim wypełnieniem. Jeśli koń stoi w ciepłej stajni/bez przeciągów spokojnie w nocy będzie mógł być bez derki. Z tego co piszesz nie potrzebujesz derki zimowej, a jakąś nieprzemakalną padokówkę. Ja swojego przed goleniem do około 5 stopni na zewnątrz trzymałam w samej plandece, a jak się robiło bliżej lub poniżej zera w 100 g, tylko konie są różne i musisz sprawdzać czy nie marznie w samej plandece. Ja na Twoim miejscu kupiłabym plandekę, bo taka derka zawsze się przyda, a w razie czego można zawsze pod nią włożyć polar.
Moon   #kulistyzajebisty
03 stycznia 2018 07:07
Kokawa, na pewno lepiej tak, niż na odwrót - czyli, że w stajni w derce, a na padok na golasa. 😉 Tak, tak - znam takich co tak robią.

A na serio jak nagana, napisała - jeśli w stajni nie ma przeciągów i zimą masz więcej stopni w środku niż na zewnątrz to spokojnie może nocować bez derki, zwłaszcza jeśli jest zarośnięty.
Doradźcie proszę.
Mam derkę z Deca - osuszającą w rozmiarze L, czyli 155/165 i jest mocno na styk (większych niestety nie robią).
Jednocześnie w Horze przeciwdeszczowej (bladego pojęcia nie mam co to za model, bardzo "sukienkowata" - na oko przypomina Horze Supreme Avalanche Pro, ale to inny/starszy? model) kobyła ładnie mieści się w 155.
Teraz chcę kupić coś ciut cieplejszego - myślę o Deca Allweather 200. Tylko jaki rozmiar? Sugerować się tą osuszającą i brać 165?
Kobyłka pod 175 cm wzrostu, długa, dość nabudowana, ale bez przesady (to jeszcze przed nami  😉 ).

I drugie pytanie - czy występuję w Deca derki padokowe 100 lub 150? Nie widziałam, ale nie ukrywam, że zasadniczo nie derkuję kobyły (teraz muszę, bo jesteśmy niezarośnięte po dłuższym przestoju) i nie śledzę ofert w tym zakresie. A trochę się martwię, że 200 to już sporo jak na niegolonego konia.
Ja mam derkę z Deca zimową 300g w rozmiarze 155, bo taką udało mi się upolować z drugiej ręki.
Mieściłam ją na mojego dużokonia ok. 175 w kłębie. Tylko z tym, że jest on raczej z tych wąskich w klacie i nie jest jakiś wybitnie gruby ani umięśniony.  😁 Plus minimalnie mu wystawał w niej tyłek, ale była ok. Na nabudowanego konia wzięłabym 165.
A tak wygląda owy koń:

W tym sezonie kupiłam mu polarówkę z Horze rozmiar 165 jest w sam raz.
Decathlon ma tylko padokowe plandeki,200 gr, 300 gr
Rozmiarówka standardowa nie za duża. Ja mam padokową 200 gr rozmiar 145 i nie jest jakoś wybitnie duża  - na konia 165 cm i dość szerokiego w łopatkach była przymała. Na niegolonego konia niezbyt zarośniętego mam teraz 100 gr, jak spadnie poniżej zera założę dopiero 200 gr
Kastorkowa   Szałas na hałas
03 stycznia 2018 16:26
Arimona dziękuje. Chyba faktycznie nie ma nic innego, albo szukać nie umiem.
emptyline   Big Milk Straciatella
03 stycznia 2018 16:47
Kastorkowa, a Horze jaka różowa była? Też bym chciała...
Kastorkowa   Szałas na hałas
03 stycznia 2018 16:56
Emptyline dam sobie rękę uciąć, że jak kolekcja weszła to ta była też w wersji plandeki podszytej polarem a teraz widzę same 300g a jest piękna, ale wtedy to ja siatkowej potrzebowałam a trzeba było brać od razu.
KLIK

Fota ultragigant!
emptyline   Big Milk Straciatella
03 stycznia 2018 19:25
Kastorkowa, o mamo, że ja to przegapiłam. 🙁 Smuteczek

edit: znalazłam...we Francji ^^ Na Horze.eu jest plandeka, 155
Alaska, ewelin_n, dzięki za info. Chyba faktycznie wezmę większą, bo mój kobył chyba ciut dłuższy niż konisko Alaski (swoją drogą ładne to Twoje konisko).
Pilnie potrzebuję kupić dobrą polarówkę albo dżersej, chętnie z kołnierzem. Żeby dobrze odprowadzała wodę i nie obłaziła jak wściekła.
W miarę solidne, mięsiste, ale też żeby nie kosztowała milionów.
Ostatni zakup był niewypałem, bo derka super w myjce, ale wystarczy wprowadzić do boksu, a koń magicznie zmienia się w blond jeża,
a potrzebuję, żeby godzinkę, dwie postał.
Problem taki, że przez net się nie wymaca 🙂

Macie jakieś sprawdzone? Z tych na cito, sprawa dość pilna (konio wraca lekko mokry z hali, a stoi naprzeciw wrót).
halo, - ja sobie jersey i polar eskadrona bardzo chwalę. W jerseyu mój koń nawet stał boksowo, wystarczy to strzepać i słomy nie ma, mało co się przykleja.
halo,
Warto raz zainwestować i mieć dobra derkę na lata. Moje Eskadron były super, bardzo długo mi służyły zanim się spaliły. Żadnych innych derek z eskadrona nie kupuje, bo jakość sprzączek i ogólnie jest słaba. Ale polary maja super, jedyne co takie w kratkę maja cieńszy polar, warto przejrzeć inne ich modele.


Tu jeszcze w kraemerze jest fajna z szyja na przecenie, 49 euro, chyba mają też dobre opinie.
Grr, wcięło mi post.
Eskadrona sobie chwalę, mam dla mniejszego konia.
Teraz problem taki, że trzeba w miarę ekono ale pilnie - zatem Kraemer odpada 🙁
Ale powiem wam, że gdy się rozglądam co ludzie mają, to nic mi się nie podoba 🙁, liche takie.
Kurcze, kiedyś derek było parę na krzyż w sprzedaży, za to mięsiste etc.
A to jest lichota, ktoś wie?
https://dobry-kon.pl/24h/dla-konia/derki-polarowe/derka-polarowa-colour-stripes-z-pasami-24h.html
a taka?
https://sklep.bergo.pl/waldhausen-economic-derka-polarowa-155
a to?
https://www.gnl.pl/dla-konia/derki/cooler-rugs/derka-polarowa-harry-s-horse.html
a tę ktoś ma?
https://animalia.pl/premiere-derka-polarowa-z-kapturem-kobaltowa/szczegoly/38851/
emptyline   Big Milk Straciatella
04 stycznia 2018 16:38
halo, Waldhausen economic to straszna szmata jest. HKM moim zdaniem też, HH nie widziałam, ale cudów bym się nie spodziewała. Jaki rozmiar potrzebujesz tej dery?
Waldhausen jest cienki i u mnie krótki po bokach.
HH wyglada najlepiej ze tych trzech.
HH wygląda ok, ale kłopot taki, że ta wszystko przyciągająca też jest HH 🙁, i boję się, że to taki sam niby-dżersej.
Derka tak koło 155, ale, że ma być szlafrokiem, to i większa mogłaby być.
Halo może Deca? klik sama bym się skusiła, ale portfel pusty i 165 nie ma.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się