Derki

Moje konie mają z pe swoje nominalne rozmiary i wszystko pasuje.
Mój także ma w PE rozmiar standardowy.
Ja dla konia noszącego 145 mam PE padokową 6’3 i jest spora (luz mamy wszędzie)
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
29 lipca 2018 18:41
gllosia noo, jak są na takiej promocji to cene można przełknąć (chce coś na testy bo kon delikates-wcześniejsza derka siatkowa ubierana tylko po kąpieli obcierała dość mocno) 🙂
W który model konkretnie celować? Rozmiar, hmmm... 135 ale konik drobny, mamy np padokowa Bucas 135 i jest za luźna w klacie, trzeba było przerabiać lekko. Który rozmiar PE wybrać?
A jak to jest z tymi kapturami, dawno temu miałam Horze siatkową i koptur jak był nie doczepiony do kanrata to zaraz się zwijał i lądował na kłębie. Wypuszczam konie bez kantarów, utrzyma się ten kaptur? 🙂
gllosia noo, jak są na takiej promocji to cene można przełknąć (chce coś na testy bo kon delikates-wcześniejsza derka siatkowa ubierana tylko po kąpieli obcierała dość mocno) 🙂
W który model konkretnie celować? Rozmiar, hmmm... 135 ale konik drobny, mamy np padokowa Bucas 135 i jest za luźna w klacie, trzeba było przerabiać lekko. Który rozmiar PE wybrać?
A jak to jest z tymi kapturami, dawno temu miałam Horze siatkową i koptur jak był nie doczepiony do kanrata to zaraz się zwijał i lądował na kłębie. Wypuszczam konie bez kantarów, utrzyma się ten kaptur? 🙂


Rozmiar to chyba 6.0.. Ale nie wiem, głośno myślę.. Na stronie jest tabelka z rozmiarówką można spróbować się do tego odnieść.
Co do kapturów, dużo zależy od derki, mam jedną busse, jedną qhp, jedną imperial riding i w tych wszystkich kaptury trzymają się na miejscu elegancko mimo tarzania itp., nawet jeśli któryś odrobinę zjedzie to jak koń się schyli - od razu ładnie zjeżdżają. PE siatkowej nigdy nie miałam, ja kupiłam egzemową z nausznikami, ale wierzę w to, że nie zjeżdżają, wyglądają na dobrze skonstruowane. Na pewno pozytywnie wyrazić się nie mogę o niektórych Bucasach i Horseware, parę osób na stajni ma siatkowe tych firm i wszystkie kaptury są krótkie do połowy szyi, a nieraz jeszcze zjeżdżają bardziej lub się przekręcają, kompletna kicha jak dla mnie, szczególnie, że na szyi są konie bardzo ochoczo gryzione. Na pewno lepsze są te najdroższe z serii rambo np. ale, skoro można mieć porządną, funkcjonalną derkę za znacznie niższą cenę, to.. Po co przepłacać? Co do zjeżdżania kapturów jeszcze, to mi zjeżdżały też decathlonowe, dlatego przestałam ich używać. Zresztą rozjeżdżały się na szyi i przekręcały :/
PE siatkowe są mega sztywne i mają bardzo długie kaptury. Ani razu się nie zsuną.

Tutaj zdjęcie w stój i widać jak przy łopatce robi się składka z kaptura bo jest tak długi.
No racja, kaptury są mega długie! Dziś założyłam w końcu tę 6.3 na mojego, i kapturem mogę mu zakryć głowę 😁 😁
Pokazuje jak wyglądają derki z PE na koniach:
Rozmiar 6.3 (135) a koniu, który nosi 145:




Oraz rozmiar 6.6 (145) na koniu, którzy nosi 155:




Derka choć o jeden rozmiar mniejsza niż zwykle, jest wciąż długa, za to nie idzie dopiąć pod brzuchem. Pierwszy pasek wręcz za długi i trochę luz, środkowy wydłużony na maksa i zapięty na ścisk, a ostatniemu brakuje kilku cm...
Szkoda, fajne derki, ale nie wiem do czego sie odnoszą podczas szycia. Nigdy jeszcze nie miałam takich problemów z dopasowaniem kupując nawet derki gorszych firm. Chciałam kupić inne, ale zupełnie nie wiem w jaki rozmiar celować, w tym momencie już mam 3 sztuki na zbyciu, a odsyłanie jest zbyt kosztowne :/
Tylko siatki tak mają czy zwykłe też taki kosmos? Są szanse spasowania na konia z szeroką klatą lub takiego z w miarę normalną, ale za to z ciążą spożywczą? 😉
Z tego co wiem problem jest z klapami pod brzuch (mojego konia nie dotyczy, najwyraźniej ma budowę charta  😉). Nie spotkałam się jeszcze z sytuacją, żeby ktoś nie mógł dopasować derki padokowej.
tulipan jaki masz model tej derki siatkowej? Jest dość przewiewna? Wystawiasz w niej konia w upały?
Poszukuje czegoś pancernego w czym koń mógłby stać cały dzień i się nie zagotować. W Eskadronie nie dopina się w klacie i dość mocno się pod nią pocil. Teraz mamy rugbe- i tu materiał jest super przewiewny- tylko w duże upały jest lekkwo wilgotny na klacie, ale już ją dość zmasakrował w kilku miesiący... Polecicie coś?
Mój całe lato w niej śmiga. Aktualnie temperatury są w okolicach 32 stopni, więc schodzi do boksu wcześniej, ale normalnie padokuje się od 6 do 18-19. Jak słońce mocno grzeje to zdarza się mu lekko spocić, ale porównywalnie do innych derek siatkowych. Ja mam model Super Lite  🙂
Z tego co wiem problem jest z klapami pod brzuch (mojego konia nie dotyczy, najwyraźniej ma budowę charta  😉). Nie spotkałam się jeszcze z sytuacją, żeby ktoś nie mógł dopasować derki padokowej.


Na ich stronie jest kilkaset opinii, co druga osoba pisze o tej klapie, że się nie dopina i sporo osób ma problem z rozmiarem. Z kolei w przypadku niebieskiej bawełnianej co któraś osoba narzeka, że nie może dopiąć kaptura na szyi 😲 Mnie się z kolei jeszcze nie zdarzyło mieć jakikolwiek problem z dopasowaniem derki do tej pory. To są normalne konie, zwykłej budowy. Nie wiem też teraz czy tylko te egzemowe są uszyte tak wielkie czy wszystkie ich derki należy brać rozmiar w dół 🤔

edit: Derka, która ma tulipan już jest inna niż te, które obecnie są w sprzedaży. Jest inaczej skrojona. Być może poprzednio je szyli mniejsze, a teraz robią na mamuty tylko bez brzuchów xD Trudno jest się zatem odnieść do czegokolwiek.. :/
O klapach pisały dziewczyny także w tym wątku, więc to jest problem powszechny. Natomiast ja odpowiadam na pytanie - z derkami padokowymi (przeciwdeszczowymi) nie ma problemu. Nie znam konia, na którego by się nie dało ich dopasować.
Ja też mam PE wszystkie derki od niedawna, nie mniej rozmiarówka jest różna w zależności od modelu derki.
Mam np. Padokową 200 gram na konia , który nosi 145cm w rozmiarze 6,6 i wygląda w niej jak w sukni, jest mega długa, gumy te z tyłu musiałam wiązać , bo ciągnęły się prawie po ziemi ( Titan).
Drugi koń ( 135 cm ) czyli 6,3 derka leży idealnie , też 200 gram, ale za to inny model ( Lucanta).
Z kolei 300 gramowe na te dwa konie ( Titan) też rozmiary analogiczne czyli 6,3 i 6,6 leżą idealnie, więc zależy to chyba od konkretnego modelu.

Siatkowa właśnie przyszła w rozmiarze 6,3 i jest idealna w każdym miejscu ;-)
tulipan a ta super lite wypada standardowo? Mam konia który po grzbiecie jest dość krótki (jeszcze ze dwa/trzy lata temu miał derki 135/145), ale jest masywny i teraz nosi większość derek 155 żeby się dopiąć w klacie. Zastanaiwam się czy brać 6.6 czy 6.9  🤔

edit: aaj przepraszam, doczytałam Wasze posty odnośnie rozmiarówek  :kwiatek:
No i taka rozbieżność rozmiarowa o jakiej pisze Perlica bardzo mi się nie podoba i mocno zniechęca do zakupu. Nie znam żadnej innej firmy, w której jest taki problem bez względu na to czy derka jest na zimę, lato, na padok, do stajni itp. Jest jakiś określony standard rozmiaru i tego się powinni trzymać. Jak kupuję derkę to chcę pewnie celować w rozmiar, a nie bawić się w loterię - może spasi, a może nie. A jak nie, to albo się pocałuj w pupę, albo odsyłaj paczkę za połowę wartości derki. Nie wiem też po co wrzucaja na stronę tabelkę z rozmiarówką jak ona się ma nijak do rzeczywistości.
Ja mam 3 derki z PE z czego dwie przyszły do mnie dzisiaj  😜.
Jedna starsza to rozmiar 7', derka "bawełniana", letnia, niby cooler. Za duża na mojego konia który w 155 chyba mieści się niajlepiej. Bardzo fajna, pasy na brzuchu zupełnie normalnej długości. Niestety nie mam zdjęcia z boku ale nazywała się "Buster Cool Sheet". Nie ma jej już w ofercie.

Dziś przyszła do mnie "Altus Stratus" i "Buster Waffle Horse Cooler Rug" w rozmiarze 6'9". Pasy w obydwu zupełnie normalnej długości. Derki duże ale nie uważam że za duże, a na pewno nie chciałabym mniejszej o cały rozmiar. Same popatrzcie czy dobrze leży czy nie. Koń 173cm, drobno kościsty.

Natomiast w stajni mamy z 40 derek PE i te padokowe, sukienkowe maja raczej długie pasy - może ze wzgledu że są tak długie i pasy są przymocowane niżej? Nie wiem. Natomist mamy też dwa polarki i one mają króciusieńkie pasy! Na folbluta pasuje, ale na huntery ledwo się dopina. Niestety też widzę że tych polarków nie ma w ofercie a nie pamiętam ich nazwy. Cienkie, z polarkiem od spodu ale jakby gładkie z wierzchu.

Pierwsza fotka za duża.


Pod pod postem z racji limitu 4 zdjęć
Dziewczyny, a powiedzcie mi proszę, czy w temacie kapturów do derek siatkowych jest to typowe zjawisko, że kaptur niby na długość dobry i na stojącym koniu zakrywa spokojnie całą szyję, ale jak koń schyla głowę, to robi się za krótki i ciągnie za kantar? Czy to tylko ja mam taki średnio dopasowany ten kaptur?
IMO takie prawa fizyki, ale moze rzeczywiscue powinnas miec dluzszy skoro az ciagnie?
Tylko z kolei większa derka będzie za długa. Chyba że innej firmy.
Któraś firma robi derki dla "długoszyich"?
Ewntualnie kupilabym 29cm elastycznej tasiemki i zrobila "przedluzke" ktora pozwoli kantarowi zostac w miejscu gdy kaptur podciagnie sie do gory.
To też jest jakieś rozwiązanie. Dzięki!  :kwiatek:
Murat, wszystko zależy od firmy. Pisałam o tym parę postów wyżej:

Co do kapturów, dużo zależy od derki, mam jedną busse, jedną qhp, jedną imperial riding i w tych wszystkich kaptury trzymają się na miejscu elegancko mimo tarzania itp., nawet jeśli któryś odrobinę zjedzie w dół to jak koń się schyli - od razu ładnie zjeżdżają z powrotem do uszu. PE siatkowej nigdy nie miałam, ja kupiłam egzemową z nausznikami, ale wierzę w to, że nie zjeżdżają, wyglądają na dobrze skonstruowane. Na pewno pozytywnie wyrazić się nie mogę o niektórych Bucasach i Horseware, parę osób na stajni ma siatkowe tych firm i wszystkie kaptury są krótkie do połowy szyi, a nieraz jeszcze zjeżdżają bardziej lub się przekręcają, kompletna kicha jak dla mnie, szczególnie, że na szyi są konie bardzo ochoczo gryzione. Na pewno lepsze są te najdroższe z serii rambo np. ale, skoro można mieć porządną, funkcjonalną derkę za znacznie niższą cenę, to.. Po co przepłacać? Co do zjeżdżania kapturów jeszcze, to mi zjeżdżały też decathlonowe, dlatego przestałam ich używać. Zresztą rozjeżdżały się na klacie i przekręcały :/


Jedyne co to zrobiłam błąd, bo zamiast busse mam derkę z master horse.
No właśnie. Ja mam Busse treningową z kapturem i koń podczas jazdy może iść nawet z nosem przy ziemi i kaptur nie ciągnie. A padokową mam Yorka i chociaż ogólnie leży fajnie, to z tym kapturem trochę problem.
Nie wiem, którą masz dokładnie, ale wygooglowałam sobie i na dwóch, które znalazłam już na zdjęciu widać, że kaptury są krótkie.. To jest jeden z elementów na które mocno zwracam uwagę przed zakupem 😉
Lena. Kupowałam "na szybko, używaną, bo nastąpił taki atak gzów, że mi się koń o ziemię rzucał, więc potrzebowałam czegokolwiek, byle już.
Na sklepowych zdjęciach faktycznie widać, na fotkach na koniu w ogłoszeniu wyglądał na długi. Może koń krótkoszyi. 😉
Ostatecznie zamówiłam premiere equine super lite w rozmiarze 6’6 i pasuje idealnie. Trzeba przyznać, że te derki wypadają może nie tyle co duże a obszerne co dla mnie jest dużym plusem. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Materiał bardzo fajny, lekki i przewiewny a zarazem sprawia wrażenie pancernego.
Koń ok 166/168 derka wygląda tak:

Tylko te derki nie są siatkowe, a bardziej z materiału a'la cienka cerata z dziurkami. Mamy taką jedna w stajni, ale mi wydaje się, że przepuszcza mało powietrza. Na pewno mniej niż zwykła siatka, ale PE ma większość modeli z tym materiałem i chyba tylko jedną siatkową.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się