Derki

wydaje mi się że polar bardziej, często nawet przy drelichowych piszą 'derka niegrzejąca'
ale mimo wszystko jeśli jest jakikolwiek materiał na ciele to będzie cieplej  😉 ale wydaje mi się polar jest cieplejszy
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
13 października 2009 20:06
czy derki firmy everline są dobre (lepsze  od Villa Horse), mam na myśl taką treningowa przeciwdeszczową? Która firma lepsza?
lovehorses
to jest kawałek materiału.. nie musi mieć ściśle określonego kroju itp. myślę że jeśli derka jest taka jaką chcesz (np. tylko coś nieprzemakalnego lub coś nieprzemakalnego z polarem) to obojętnie jaka firma

skoro pisał ktoś wcześniej że villa jest bdb to myślę, że nie ma się co zastanawiać  😉
Słuchajcie - Czy dery drelichowe grzeją podobnie do polarowych?
😡


nie całkiem.
Mam pytanie do osób używających kocyków pod derki z wypełnieniem. Czy pod dopasowaną derkę taki kocyk się mieści i nie przeszkadza koniowi? Czy te kocyki się nie przemieszczają pod derką? Zastanawiam się jeszcze, czy pod derkę padokową też się nadają - zakładając, że koń biega, tarza się etc.
w stajni myślę, ze ok ale na padoku może się przesuwać
Mi osobiście taki pomyśl nakładania warstw nie podoba się..koniowi też na pewno nie będzie wygodnie.
Pamiętacie może ile kosztowały dralony Eskadrona na wyprzedaży w Equishopie?
My dziś na noc w polarze i drelichu, popatrzyłam na konia w boksie i nie wykazywal dyskomfortu więc mam nadzieje, że jest mu w miare wygodnie. Choc wiadomo, że fajniej byloby mieć jedną o odpowiedniej grubości niż pakować na cebulkę 😉
Mnie osobiście też się nie bardzo podoba, ale tak się ogólnie zastanawiam, zwłaszcza, że teraz jestem bardzo w temacie wszelkich derek, bo zima się nieubłaganie zbliża, większość moich derek jest w stanie mniejszego, lub większego zniszczenia więc trzeba skompletować zestaw, poza tym sama nie wiem jak ta zima się ułoży - czy będę miała przerwę sezonową, czy będziemy pracować na dworze, czy może w hali i tym samym nie wiem dokładnie na jakie zakupy się szykować.
D&A, po 299 zl staly.
moja ma już na noc bawełnianą stajnia ciepła ale dziś było 12 stopni ok 20😲0
założyłam jej też 'piżamkę' to cudo na łopatki  lycry
moja ma już na noc bawełnianą stajnia ciepła ale dziś było 12 stopni ok 20😲0
założyłam jej też 'piżamkę' to cudo na łopatki  lycry


12?? u nas ok 19 były 3 stopnie!!! Mój koń już w 200g stoi 🙂
U nas w ciągu dnia nie było 10stopni!

Ale 200gr czy nie przesada?
kurcze  😲 to ile było na dworze?
u nas mimo ze 6 koni to stjnia naprawde ciepła

a mój koń mimo że derkuje to zarósł  👿

edit:
myślicie, ze dołoby radę podszyć padokówkę polarem? trzeba by odprówać lamówkę i wszywać polar?
Myślicie, że to bardzo dobry pomysł i chyba sama go podkradnę  😎 a wykonanie...no cóż ja beztalencie to poprostu do krawcowej bym oddała 😉
moja tez juz w 150g stoi bo ta pogoda tak szaleje ze nie nadazalabym ze zmianami:/

korsik moja tez pomimo derkowania obrosla troche
a moj skary gladki jak szybka 😜 bez derki ofkors.

nowy- troszke zarosl, ale bez paniki.

mam super koniska! 😅
Dramka wydaje mi się ze nie.... Już go do połowy ogoliłam, na dworze masakra, dzisiaj nawet grad padał. Skoro konisko nie przegrzane to znaczy że jest ok 🙂
moja tez juz w 150g stoi bo ta pogoda tak szaleje ze nie nadazalabym ze zmianami:/

korsik moja tez pomimo derkowania obrosla troche


a co zakładacie w mrozy?
korsik zajebista ta masta!
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
14 października 2009 08:25
Ja wczoraj byłam na łowach w pasi-koniku żeby kupić padokówkę podszytą polarem iiii... zabrakło  😵

obie derki 200 g oddane do prania, fajnie, chyba też muszę w dwóch warstwach zacząć trzymać.

Koń musi wytrzymać w stanie niegolonym do przyszłego weekendu bo ma być kary na MP 😉 a nie myszaty 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 października 2009 08:52
jakiej grubości polar dla konia niegolonego ?

powiem szczerze, że nie wiem, wydaje mi sie, ze 150 wystarczy.
opolanko, moje niegolone jak musza zostac w polarze to stoja w zwyklych ekonomikach eskadronowych 😉 nie wiem niestety jaka ma garmature.
Nasz Axel przeważnie wychodzi w derkach na pastwisko jak jest chłodno z racji tego że dosyć chorowity jest. Wczoraj pierwszy raz był w jesiennej derce przeciwdeszczowej podszytej polarem, a w stajni zostawiłam go w polarze i nie żałuje bo wali śniegiem dziś 🙂
korsik ile zapłaciłaś za przesyłkę?
korsik chodzi ci o grubosc derki skoro juz teraz zakladam 150 czy ogolnie jak ja na zime ubieram???
Ada   harder. better. faster. stronger.
14 października 2009 15:04
D&A, po 299 zl staly.


Później ostatnie kilka sztuk było po 199zł
Duża jest różnica między padokowką z polarem a 100g 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się