Derki

bucas to może nie głupie rozwiązanie.. A co myślicie o derce ze stałym kołnierzem? wyciera tak samo jak z takim doczepianym? U mojego konia najbardziej wytarta jest grzywa w miejscu, gdzie derka opiera się krawędzią o szyję..
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 listopada 2020 11:52
Szukam derek polarowych z kapturem, ale z raczej cienkiego polaru i w ekonomicznej cenie. Jednak nie szmat na jeden sezon, gdzie mi się materiał rozlezie i powyciąga.
Ktoś coś? :kwiatek:
zembria horseware dry rug <3
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 listopada 2020 12:05
Nique 400-500zł za polarówkę?  🤣 chyba spasuję 😉
To mikrofibra. Świetnie osusza. Jest cienka, ale zdecydowanie nie jest "szmatą na sezon".
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 listopada 2020 12:56
No może, ale ja potrzebuję czegoś bardziej ekonomicznego w czym puszczę konia do lasu (padok jest zalesiony) i mi żal nie będzie jak się zaczną chłopaki o sosny czochrać w nich 😉 Mam Caballe świetne, ale one grube, raczej na suszenie kiedy jest poniżej zera lub w okolicach, a tak na teraz by mi się przydały jakieś cieńsze.
Horseware Dry Rug jest najlepsza  💘 Polarowe do osuszania są kiepskie. Dry Rug ma chowany kaptur co jest bardzo praktyczne nie majta sie jak jest niepotrzebny ..
Najlepsze do osuszania są Thermatexy  🙂
Mam Bucasa Freedom 150 g i jest to naprawdę lekka derka - ale materiał wierzchni to nie 1200 D a 600D.

Jest jednak solidnie uszyta i jak na razie nic się nie podarło a moja kobyła chodziła w niej praktycznie cała zeszłą zimę.
Tak więc polecam - Freedom to taka budżetowa wersja ale ja jestem zadowolona.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 listopada 2020 18:12
Doprecyzuję, w ekonomicznej cenie to dla mnie max około 200 zł za sztukę. Serio nie puszczę konia do lasu w derce polarowej za 500 zł, bo będzie mi jej zwyczajnie szkoda, zwłaszcza, że Łaciaty uwielbia zrywać je zębami z Blondyna. Taki fetysz 😁
A ja muszę pochwalić Horze avalanche 300g, znalazłam nową z metką za połowę ceny. Trochę byłam sceptycznie nastawiona do tego kołnierza, ale leży jak szyta na miarę. Fajny materiał, porządnie uszyta. Niekoniecznie nasz kolor, ale tylko taki był dostępny także płakać nie będę.

Ale to jest dziadostwo i nic nie osusza. Kawałek szmaty, samemu można lepszą derkę zrobić.
zembria, ale czekaj, ty chcesz zakładać derki polarowe na padok leśny i mają wytrwać jeszcze ponad jeden sezon? Szczerze to ja sądzę, że one miesiąca nie wytrzymają a nie sezonu.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 listopada 2020 07:17
epk Coś ty, dają radę, mam Caballe, York, Horze i HKM i żyją już 3-4 rok, niektóre szyte, bo Łaciaty rozdarł paszczą, ale pozatym, to spoko. Potrzebna mi teraz wersja z kapturem z niezbyt grubego polaru. Widziałam jakieś Waldhausen i QHP ale w rękach nie miałam i nie wiem czy to nie zupełnie szmaciany polar, co się powyciąga i rozlezie zaraz.
Ale to jest dziadostwo i nic nie osusza. Kawałek szmaty, samemu można lepszą derkę zrobić.

Mam derkę osuszającą z Deca. Moje konie osusza meeega szybko. Jestem bardzo mile zaskoczona mega funkcjonalnością za tę cenę. Przy czym to cienka mikrofibra, nie nadaje się na pastwisko. Żadna z derek osuszających nie jest "zaprojektowana" do łażenia...
No cóż, ja kupiłam i po 2 dniach oddałam, bo dla mnie to kawałek szmatki, nic więcej. Nawet nie jest to skrojone i zszyte porządnie..
Fajna ta osuszająca z deka. Największy rozmiar L . Ktoś ma? jakie to jest duże. Starczy na konia 181-185 który nosi derki 7,3. czy będzie dupsko wystawać?
Jeśli chodzi o Rambo Dry Rug to rozm. L jest na mojego konia na styk🙂 normalnie nosi 145 cm np. Bucasa. Więc myślę, że na większego może być za mała.
Waldhausena polarowego miałm w ręce i zdaje się solidny, średniej grubości. Jak ma pobiegac po padoku, to celowałabym w wersję z pasami pod brzuchem.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 listopada 2020 06:52
dziunka Dzięki :kwiatek: o tej mówisz? Tak myślałam nad tymi derkami wczoraj i chyba stanie na kolejnych Caballach. Poproszę tylko o polar o mniejszej gramaturze. Najlepszy stosunek ceny do jakości, a z pasami właśnie tyle co za tego Waldhausena mi wyjdzie.
anetakajper, jeśli piszesz o Decathlonowej, to będzie tyłek wystawać. Na moich , które noszą 145/150 cm (6'6" z PE) te derki są OK. Ale i tak warto. Szmatka z mikofibry, wyciągająca wilgoć meega szybko. Żaden pola, draon, itp. wynalazki nie są tak skuteczne.
O takiej mówię https://sklep.bergo.pl/waldhausen-economic-derka-polarowa-z-pasami

edit.
Wracam do mojegi pytania sprzed paru stron - naprawę nie ma dobrych impregantów, które nadałyby się do derek? Kupiłam coś takiego i jestem załamana, 3 h drobnego acz intensywnego deszczu i derkę (padokowy waldhausen, już dość stary, przeżył parę(naście) prań) można było wyciskać 🙁

https://military.pl/p/impregnat-hadwao-nano-textil-200-ml?gclid=CjwKCAiAv4n9BRA9EiwA30WND08leE39J_qNYfcAK56l0yOrOpgdUfxDEjkJ60D9H3I20Z2XEMaBVxoCWMEQAvD_BwE
Dziunka, ja używam tego i na razie (odpukać) nic nie przeciekło. A drugi sezon używam.
Sivrite na ile derek starcza Ci te 500ml ? Bo też go zakupiłam i nie wiem czy trzeba mega dobrze psikać czy nie ? 🤔
Właaśnie, może za mało popsikałam? Tym, który podlinkowałam spryskałam dwie duże (155) i 3 małe (125/135)
Właaśnie, może za mało popsikałam? Tym, który podlinkowałam spryskałam dwie duże (155) i 3 małe (125/135)

To stanowczo za mało, bo to 200 ml. Impregnat musi zrobić fizyczną barierę, to jak nakładanie minimalnej ilości kremu z filtrem. 😀
Sivrite na ile derek starcza Ci te 500ml ? Bo też go zakupiłam i nie wiem czy trzeba mega dobrze psikać czy nie ? 🤔

Jakoś tak schodzi mi ze 100 ml na derkę. Ciężko powiedzieć, bo nieprzezroczyste opakowania, a używam po praniu i potem już nie pamiętam, z którego opakowania psikałam. 😀 Ale leję fest, większość na plecy.
Ja używam impregnatu z Bucasa. Butelka starcza mi na dwie derki tak bardzo na styk. Działa, bo derki ponownie są odporne na deszcz.
W czym stoją teraz Wasze konie ogolone na 3mm ? padokowane kilka godzin dziennie
Moja w plandece na polarze
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się