Derki

3 tygodnie temu zrobiłam właśnie tak jak Rudziczek. Walnęłam pod padokówkę dwusetkę stajenną, zakupioną za szalone 100 złotych. 😀 Ale jak zobaczyłam, że ma być zimno więcej niż 3 dni, to jednak wyciągnęłam tę trzysetkę.
Czy ktoś miał okazje testować nową wersję derki Allweather 50g 1200d?
KLIK
Będę wdzięczna za wszelkie opinie.  :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
15 lutego 2021 19:13
Misia, o, a to ciekawe! Bo w Deca te derki o mniejszej gramaturze niż 300g, miały zawsze niższe DEN'y...
Misia zauważ, że tam w tytule masz 50, ale już dalej pojawia się wypełnienie 500g - która wartość jest rzeczywista?
Moon   #kulistyzajebisty
15 lutego 2021 20:49
any, myślę że jakby to była padokówka w wypełnieniu 500g i 1200DEN to by kosztowała sporo więcej, a na pewno więcej, a nie mniej, niż 300tka Allweather ;-)
Przeczytałam opis i na moje ktoś tam dopisał jedno zero :P bo nawet napisane, że dla pory przejściowej...
A czy istnieją takie kaptury ocieplane, zakładane przez głowę i zapinane jak koszulki pod derki? Tak, że derkę nakłada się na kaptur.  🤔

[img]https://amigo-konie.pl/media/products/9830b18e1b3a94630978c45a09a122eb/images/thumbnail/large_qhp-6220-derka.jpg?lm=1606723599[/img]
Takie coś tylko chociażby przeciwdeszczowe?  😉
any, myślę że jakby to była padokówka w wypełnieniu 500g i 1200DEN to by kosztowała sporo więcej, a na pewno więcej, a nie mniej, niż 300tka Allweather ;-)
Przeczytałam opis i na moje ktoś tam dopisał jedno zero :P bo nawet napisane, że dla pory przejściowej...


w sumie z tego wszystkiego na cenę nie spojrzałam  😂 ale faktycznie 😉
rzuciłam tylko okiem na opis i tam dwukrotnie pojawiło się potem 500 - pewnie kwestia błędu w rodzaju 'kopiuj - wklej'
A czy istnieją takie kaptury ocieplane, zakładane przez głowę i zapinane jak koszulki pod derki? Tak, że derkę nakłada się na kaptur.  🤔

Mi coś takiego kiedyś Caball uszył. Polecam 🙂
Moon dokładnie dlatego mnie zaciekawiła, szukam derki z możliwością dopięcia kaptura ale z racji na całodniowe padokowanie musi być pancerna. Mam pare derek z Deca i jestem zadowolona zastanawiałam się nad klasyczną Allweather ale 600d to ciut mało dla mnie.

any tak też mnie to zmyliło. Napisałam do nich wiadomość jeszcze nie uzyskałam odpowiedzi ale na francuskiej i niemieckiej stronie ta derka jest 50g.

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 lutego 2021 09:35
Ja bardzo niedawno rozmawiałam z jedną z forumowiczek, która ma dokładnie tą derke z decathlonu i to jest 50g. Na stronie jest błąd.
A czy istnieją takie kaptury ocieplane, zakładane przez głowę i zapinane jak koszulki pod derki? Tak, że derkę nakłada się na kaptur.  🤔

[img]https://amigo-konie.pl/media/products/9830b18e1b3a94630978c45a09a122eb/images/thumbnail/large_qhp-6220-derka.jpg?lm=1606723599[/img]
Takie coś tylko chociażby przeciwdeszczowe?  😉



Istnieją  🙂. Polecam Snuggy Hoods w wersji padokowej (dostępna jest wersja z głową jak i z samą szyją): https://snuggyhoods.com/products/turn-out-hood-zip
_Gaga, czeggra1, dziękuję!  :kwiatek:
Tak myślałam, że Caball ogarnie 😉 To mi tak życie ułatwi  😁
Do posiadaczy Bucasów (najchętniej tych Smartex, ewentualnie Power) wypowie się jak konie zniosły te mrozy sprzed tygodnia?  :kwiatek: Dokładaliście coś pod spód?

P.S. Czy ktoś ma info jaki splot mają te Smartexy? 1680Den? Czy jak już jest "balistyczny nylon" to liczy się jako milion i jest poza skalą?:P
Ja trzymam w smartexie, ale na mega mrozy zmieniłam bo dokładałam kaptur, a ja mam wersje bez kaptura a z kołnierzem.
Konisko tak samo ciepłe przy -7 jak i przy 0. Jestem bardzo zadowolona z derki.. Tylko ten okropny srebrny kolor

Drugiego lekko obrośniętego mam w 300 Power i z kapturem wytrzymał te mega mrozy bez problemów.
Misia potwierdzam, to jest 50g 😉 Nie wiem czy pomogę, bo derka testowana krótko, ale również w deszczowe dni. Używana bez kaptura, nic nie przemokło. Materiał zewnętrzny wydaje się porządny.
Extra, uwielbiam te decathlony, kroj jest taki jak 300g?
freya, mam konia w Bucas Atlantic 200 g. Był częściowo ogolony na jesieni w derkę, ale już lekko odrósł. Nic nie dokładałam w te mrozy, koń przyjemnie ciepły.
Moon   #kulistyzajebisty
19 lutego 2021 07:38
Melduję, że 300tka Avalanche ma baaardzo fajne zapięcie i Kulisty nie ma gołej klaty  😅 - zapięcie na zakładkę + dodatkowy pasek z rzepem na zewnątrz trzyma przód derki w kupie.
+ jest też bardzo lekka (w porównaniu do Allweather z Deca - jak wyjęłam z pokrowca, to aż sprawdzałam czy aby na pewno to 300tka  🤣 ) no i ma śliski materiał od spodu - mimo to nie wędruje po plerkach, nie zsuwa się i nie przekręca.
Zobaczymy jak będzie, jak zmoknie na przykład, ale póki co jestem bardzo zadowolona  😜
Moon, mi Avalanche wytrzymują konkretne ulewy. Ale po jednym koniu trochę wędrują jednak 🙁
Na mojej te horze trzyma się bosko i faktycznie wytrzymuje niezłe ulewy, dodatkowo szybko schnie  💃 jedna z naszych lepszych derek
Hej, zapytanie do bardziej doświadczonych w kwestii derek. Muszę przygotować się na derkowanie w przyszłym sezonie. Kupiłam derkę, ale coś nie jestem przekonana, czy dobrze pasuje.
Czy według Was to dobrze dopasowana derka?  ❓


PS. Obecnie szukam derki z zapięciem bezpiecznym na klacie. Premier Equine leży na nim ok, mam taką, ale boję się go w niej zostawić (stąd zapytanie o tę derkę, leży inaczej totalnie), bo konie mają na pastwisku baloty w siatkach (konie stoją 24/7). Czy zdarzyło się kiedykolwiek, że karabińczyk zaczepił się o siatkę?
m00niska, - mój się przyczepił klatą do siatki, w boksie. I grzecznie tam stał, aż się ktoś pokapował... pewnie inny by się szarpnął i odczepił, ale ten koń ma coś takiego, że jak się zaplącze to czeka na ratunek. Natomiast jest siatkowany i derkowany jakoś 4 rok, w ciągu tych lat to był jeden taki przypadek i na 99% przez to, że dureń jeden używał siatki z sianem jako idealnego sprzętu do czochrania się jak była zawieszona na środku ściany w boksie. Teraz ma ją w rogu obok żłobu, przestał nią wywijać, bujać i wrzucać sobie na plecy.
Jak na moje to ta derka jest za ciasno zapięta w szyi/za mała w klacie i tak sobie się układa. Mam jedną podobnie układającą się z hkm, jest właśnie przymała w klacie i zawsze wyciera mojemu koniu grzywę, koszmarnie mnie też wkurza układanie jej na nim.
Mój przyczepił się derką do karabińczyka od siatki w boksie w tym roku. Teraz ma stylową dziurę na szyi w derce  👀
Moon   #kulistyzajebisty
01 marca 2021 06:29
m00niska, Kulisty się kilka razy zaczepił przodem derki (tzn przednimi karabińczykami) o siatkę, zapewne chciał się potrzeć, pierdoła :P Ale tak jak koń keirashara, jest stoicki i czekał aż go ciocie w stajni uratują ;-)
Od tamtego czasu wszystkie derki z karabińczykami z przodu zapinam tak, że zapięcie karabinka idzie "do klaty" - dzięki temu nie ma o co się zaczepić.
m00niska, ta derka wydaje się być trochę długa (wisi za zadem) i tak jak zostało napisane, trochę obcisła w klacie. No i brzuch jest na wierzchu? to chyba nie ten model na tego konia.
Ehh czyli tak jak myślałam. Dziękuję serdecznie za opinie. Derka zapowiadała się świetnie według opisu, ale coś mi nie grało.  Te historie z karabińczykami mnie trochę przeraziły... jednak się to zdarza  😲. W stajni nie ma super opieki, powiedzmy, że stajnia w stylu "łąk" ale koń bywa, że marznie w zimę. W boksie źle, na zewnątrz strach w derce zostawić w stadzie. Sama nie wiem jak tę zagwozdkę ugryźć.

Znalazłam też derkę z zapięciem typu disc (zdjęcie poniżej). Czy takie zapięcie będzie bezpieczniejsze, czy to wszystko jedno i to samo?
A może rozmiar większy spróbować z tej samej co teraz?
Ehh czyli tak jak myślałam. Dziękuję serdecznie za opinie. Derka zapowiadała się świetnie według opisu, ale coś mi nie grało.  Te historie z karabińczykami mnie trochę przeraziły... jednak się to zdarza  😲. W stajni nie ma super opieki, powiedzmy, że stajnia w stylu "łąk" ale koń bywa, że marznie w zimę. W boksie źle, na zewnątrz strach w derce zostawić w stadzie. Sama nie wiem jak tę zagwozdkę ugryźć.

Znalazłam też derkę z zapięciem typu disc (zdjęcie poniżej). Czy takie zapięcie będzie bezpieczniejsze, czy to wszystko jedno i to samo?
A może rozmiar większy spróbować z tej samej co teraz?


Ja bardzo polecam ten typ zapięcia, mam taka derkę i moja kobyła się nie zaczepiła ani razu do tego jest tak fajnie wycięta, ze jak się pochyla to nie wpija jej się w szyje.
[moze tez nie jestem super obiektywna, bo jestem fanaką tych derek ale maja super mocne materiały i dobre zapięcia]
m00niska, ale ty widzę kupiłaś Bucasa. Też nie powinien się tam zaczepić.
Daj derce chwile czasu, powinna się trochę ułożyć. Natomiast jest opcja ze na twojego konia z wąska w klasie, bo one niestety takie sa na bardziej sledziowate konie niż szerokie
m00niska, ale ty widzę kupiłaś Bucasa. Też nie powinien się tam zaczepić.
Daj derce chwile czasu, powinna się trochę ułożyć. Natomiast jest opcja ze na twojego konia z wąska w klasie, bo one niestety takie sa na bardziej sledziowate konie niż szerokie



Tak, chciałam właśnie Bucas Smartex, bo w stajni jest tak, że jak założę derkę to raczej sama musiałabym zmieniać itp a jednak kilometry i nie zawsze się da (ta zima była wyjątkowo mroźna i jednego dnia nie dało się nigdzie dojechać), a ta derka ponoć oddychająca. Chciałabym jej dać szansę, ale faktycznie przy szyi taka opięta, no i ten wystający bebzon ... (on ma "figurę pastwiskową"😉. Może 165 będzie dobra? Albo taki bajer widziałam do tej derki, że można poszerzyć na klacie, poniżej na zdjęciu, ale czy to nie już trochę na siłę? jak MrGadget? 😉

Koń "łąkowy", ale widziałam jak się trzęsie no i nie mogę tego odzobaczyć...  inne konie z jego stada lepiej znosiły ostrzejszą pogodę, 😲 a chciałabym boksowania uniknąć i mieć go nawet zimą 24/7.
m00niska, - 165 nie będzie pasować, ona już jest długa. Możliwe, że niestety nie ten krój - prędzej uratuje sytuację ta przedłużka, ale na ile to będzie stabilne ciężko powiedzieć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się