Derki

zembria, o to mi chodziło, dzięki!
lusia722, wielkie dzieki.
Przyszłam się pochwalić że w końcu znalazłam na moją kobyłę derkę idealną- Horze Turin 😊 z większością derek, bez podwyższonej szyi miałam u niej problem, że zjeżdżały do tyłu i zapięcie wrzynało jej się w szyję i to już zazwyczaj po kilku minutach. A ta derka ani drgnęła na jej ciele przez cały dzień
Macie może do polecenia derkę stajenną, która będzie miała regulacje na klacie? Ostatnio zamówiłam 2 derki stajenne i na długość pasowały ale w ogóle nie miały możliwości regulacji w klacie. To jakaś domena stajennych derek czy miałam peszka?
patrycjasz, - miałaś peszka, choć częściej się zdarzają niż padokowe, trzeba patrzeć na fotki.
Decathlonowe na pewno mają regulacje na klacie, te stajenne też 🙂
zembria, Udało Ci się coś wykombinować? Mam aktualnie podobny problem i zastanawiam się jak to rozwiązać. Istnieje opcja kupienia nowego combo ale wiem jak to się skończy- wytarta klata i grzywa do ran 🙃
Mam Felixa z podwyższaną szyją i zastanawiam się jak to by funkcjonowali w połączeniu z kapturem
Pytanie drugie: derka 200g, czy kaptur też 200g? Mam na stanie przeciwdeszczowy podszyty polarem (derka bez polaru) pakować w ten czy lecieć po 200g?
Inf o koniu- nie golony ale chory i starszy
Widział ktoś może w jakimś sklepie derki Anna Scarpati? Jak nie derki, to kaptury chociaż? Equishop miał, ale już nie maja. :/
Wykonane są mega, mogę zdecydowanie polecić.
Derka Eskadron Jersey - nie miałam tego w łapce. Nadaje się do stępowania, czy celować w polarową jednak? Polar Eskadrona mi ostatnio poległ i szukam czegoś na szybko...
_Gaga, Jersey używam często, wolę niż polar, bo nic się do niej nie czepia.
anai, dzięki. A nie jest jakaś cieńsza czy coś?
W sumie na mrozy i tak mam dralon...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
27 grudnia 2021 08:24
_Gaga, według mnie jest trochę cieńsza niż polary, ale osusza równie fajnie
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
27 grudnia 2021 10:52
Klami, a pytałaś o te derki w naszym Arpavie?
keirashara, tak myślałam, że zaliczyłam solidnego faila. Teraz patrzę na zdjęciach i faktycznie samo zapięcie bez regulacji:P
-Alvika-, dzieki. W zasadzie z godzinkę po napisaniu posta znalazłam w arpavie i arcusie, ale nie dało się już edytować posta.
<b>anai,</b> dzięki. A nie jest jakaś cieńsza czy coś?<br>
W sumie na mrozy i tak mam dralon...

_Gaga, to zależy o którym polarze mówimy. Od tych najgrubszych będzie cieńsza, ale nie powiedziałabym, że przez to chłodniejsza. Ja ogólnie bardzo je lubię.
anai, kupiłam. Jak coś będzie na Ciebie 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 grudnia 2021 17:58
KarolaK, I tak, i nie 😉 Nakombinowałam się po drodze z rozmiarami, bo co producent to wymiary z dwóch biegunów. Jedne wzięłam 155/165 to mi nawet łopatek nie zakryły, z innej firmy wzięłam 155/165 to się kończyły w połowie grzbietu 🙄 Finalnie wzięłam rozmiar mniejsze z tego drugiego rodzaju, ale jeszcze nie miałam jak przymierzyć. Rozchorowałam się totalnie i nie mam siły iść tego konia przebierać i mierzyć. Może jutro to ogarnę. Wzięłam 200g bo nie było nigdzie 100g takich jak bym potrzebowała (o krój chodzi i mocowania). Jeśli masz konia co się obciera, to celowałabym w lżejszy kaptur jednak. Ten 200g jest bardzo ciężki moim zdaniem, wolałabym lżejszy. Też mam Felixy właśnie z wyższą szyją, takie zapinane z boku, one mają bardzo wysokie zaszewki na łopatkach i do nich chcę doszyć kółeczka do mocowania kaptura.
zembria, Rozumiem, tragedia z tymi rozmiarami 🙈 Łącze się w chorobie, u mnie poleciały zatoki i męcze się kolejny tydzień 🙃
Ja swój kaptur zamawiałam z Telaris, robili na wymiar ale to było dobre kilka lat temu nie wiem czy dalej działają. Myślę, że mój kaptur (oproczy tego, że ma polar- babeczka się pomyliła bo miał być bez) by Ci odpowiadał, tak wtedy konia wymierzyłam, że jej chyba całą klate zakryje bo do tej pory leżal nie używany więc nie pamiętam jak w tym wygląda😂 Zastanawiałam się wlansie nad gramaturą czy ma to znaczenie termiczne, że tam grubsze a tu cieńsze bo szczerze mówiąc "kapturować" będę pierwszy raz bo dopiero teraz wymaga tego sytuacja. Ale jak może być cieńszy to dobrze �
Czy ktoś miał derki Hansbo? czy warto taką derkę zamówić?
Kasix1997   My little Princess
08 stycznia 2022 11:49
Czy używał ktoś może takiej derki Eskadron ze zdjęcia? Szukam czegoś niedrogiego z wypełnieniem pod derkę padokową dla kuca D wąskiego w klacie, ostatnia derka zsuwała się niestety do tyłu i uciskała kłąb dlatego też zainteresował mnie ten kołnierz.
E29C21C9-0014-419C-9CA8-EA5C357AD88C.jpeg E29C21C9-0014-419C-9CA8-EA5C357AD88C.jpeg
Potrzebuję rady doświadczonych koleżanek😀
Mam konia częściowo ogolonego (szyja, łopatki), po raz pierwszy w życiu
Konio stoi w boksie angielskim
Mam 1 derkę 100g (Waldhausen) zwykłą, 155cm-ciągnie do tyłu i się wbija w klatę
Dokupiłam derkę z kołnierzem, 100g, HKM Innsbruck, 160cm -leży fajnie , nie zsuwa się, No i koniowi cieplej, bo podwyższona szyja
Mam 1 derkę zwykłą Waldhausen 200g
I to cały mój stan derek padokowych (koń w nich stoi w stajni i wychodzi na padok)
Chciałabym dokupić jeszcze jakąś jedną derkę z kołnierzem/przedłużaną szyją
Wpadły mi w oko BR High Neck 150g-fajny mocny materiał, i Horze Avalanche, 150g
Po pierwsze-nie wiem, którą wybrać
Po drugie-nie wiem czy 150g, czy szukać 100g, a może coś na polarze-koniecznie z kołnierzem
Doradźcie, pls
Koń 175 w kłębie, ponad 700kg wagi, mocna klata, krótki i szeroki, dodatkowo w ciąży spożywczej 😎
Dziewierz, - na polarze nie bierz, bo wycierają, elektryzują się i wędrują 😉 Lepiej 50 czy 100g kupić. Dobrze na szerokiej klacie leżą derki wheatherbeeta, ale ostatnio ciężko je w PL dorwać. Horze avalanche w wersji z kapturem do mnie właśnie idzie, także za kilka dni mogę zdać relację z pasowania na szerokiego konia 🙂
A co z takim podgolonym koniem (pół szyji, łopatki) przy temperaturze dzisiaj: +8?
Gołego trzymać?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 stycznia 2022 11:48
Dziewierz, U nas wieje straszenie to ja nie rozbierałam, mimo ze temperatura wysoka, to jednak taki wiatr potrafi wychładzać mocno. Jedne u mnie nie golony, ale niezarośnięty, drugi podgolony na klacie, łopatkach, kawałek szyi i do tego w pachwinach. Nie byli jakoś za ciepli pod spodem.
zembria, 🌷
Dziewierz, No, te temperatury są takie nieco wariackie... Nie zmieniam derek z dnia na dzień (chyba, że przyjdzie -15, to zapakuję w 200 i niech koń siedzi).
Na Twoim miejscu rozważyłabym jeszcze jedną derkę 100-150 tak na zmianę. Horze ma fajne te derki i bardzo duże, takie "sukienkowe" 🙂 także na konia-smoka powinno być dobrze. Z takich dużych, to Eskadron miał jeszcze dość spore te rozmiary.... Może Bucas...
Natomiast co do samego derkowania, to bym się nie przejmowala tj - jeśli koń jest chłodnawy pod derką, zimny pod pachą, na brzuchu, ma zimne uszy, to znak, że warto byłoby założyć coś cieplejszego. Czasem wystarczy polarówka pod spód albo jakaś dopinka.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 stycznia 2022 10:17
Czy jakaś firma ma w ofercie derki padokowe Highneck z możliwością dopięcia kaptura?
Czy ktoś z was ma tą derkę? Jak wypada rozmiarowo? Jak wysoko siedzi na kłębie?

Przechwytywanie.PNG Przechwytywanie.PNG
Szybkie pytanie. Lepsza jakościowo derka z Fouganzy czy z firmy Start? Dzięki z góry! 💗
annaaaa, starta bardzo nie polecam! Bardzo źle leżą i obcierają kłęby, mają ogromne dziury na kłąb i zjeżdżają. Mam jedna i używam jej jak baaardzo muszę, bo wszystko brudne/w praniu/mokre…

Fouganzowe leżą bardzo fajnie, ich 300g padokowe to chyba jedne z najlepiej leżących derek na moich koniach, a przekrój mam od koni noszących 125, do koni 155-165.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się