Derki

Dziękuje bardzo korsik  :kwiatek: Dziś właśnie oblukałam te derki w galopadzie i powiem szczerze, ze jak dla mnie to są derki staejnne, ale mają w sklepie też takie niebieskie - błekitne idealne na padok i już planuje zakup 🙂
Oto model 😉



Leży fajnie, choć troszke naciaga się na kłebie ale licze, że sie ułozy bo Lukas ma bardzooo duży kłąb 😉
Cieplutka, nie przesuwa się wszystko fajnie - póki co jestem zadowolona.
Zobaczymy jak będzie po padoku 🙂
fajnie wygląda, ale faktycznie mogłaby być szersza w klacie
Lukasowa- a nie lepiej wziąć rozmiar większą?
Nie jest wąska w klacie z pewnością bo ma luzniutko zapieta jeszcze specjalnie żeby mógł się swobodnie schylac 😉
Rozmiar większy podejrzewam ze bylby nie wygodny bo za długi i wzdłuż i wszerz
chodzi mi o to, że materiał nawet na siebie nie zachodzi (na klacie)
ja wolę, jak jest na zakładkę 😉
A nie to celowo, ja nie lubie jak jest na zakładke bo za bardzo to krepuje wg mnie konia jak sie schyla i wcina siano np, wole jak ma luzu 🙂
ja mam rozmiar wieksza ale to celowo zeby w zime cos jeszcze pod nia weszlo a co do przesowania sie to moim zdaniem swietnie sie trzyma przynajmniej moja konina zawsze wraca z derka w tym samym miejscu🙂 ja mam taka tylko ze brazowa ale widze ze ta zielen tez ladna jest
nie podoba mi się jak leży na lukasie tez bym obstawiała ze po postu w klacie jest za mała
koń nie ma opuszczonej jeszcze nisko głowy a co się dzieje
jaki to rozmiar?
135, wydaje mi się ze jakbym wzieła większa to jeszcze bardziej by mu zachodziła na szyję bo i tak ta juz zachodzi na kłąb. Widziałam go jak sie schylał w niej i nie wyglądał jakby było mu nie wygodnie no ale przyjrze się dziś jeszcze choć wydaje mi się ze poprostu musi się ułożyć bo to w końcu nie polar tylko sztywniejszy materiał 🙂
ja bym od razu wymieniła na większą bo ta jest po prostu za mała... jeszcze jak będzie schylał głowę to będą bu się paski wrzynać w szyję a derka uciskać na kłąb..
Lukasowa, większa zchodziłaby mu na szyję? sory ale nie łapię toku rozumowania, większa właśnie dałaby więcej miejsca, prędzej by było można podejrzewać że będzie się zsuwać z kłębu i wisieć.. ta jest zdecydowanie za mała

a jeśli pasuje Ci długość po grzbiecie i się uprzesz, to bym szukała przynajmniej innego modelu - takiego który ma odpowiednio dla Twojego konia wykrojony przód
Kurcze chyba macie rację...ale wszyscy, którzy widzieli go w niej na zywo mówili, że jest ok i się ułoży do niego. Szkoda, że metki zerwałam bo takiej to mi już nie wymienią...no nic zobacze jak po nocy leży i będę kombinowac.

k-cian chodziło mi o to, że np w drelichu układa mu się ona równo z kłębem a ta zachodzi na kłab więc pomyslałam, że większa zajdzie mu jeszcze dalej i to będzie nie wygodne...
Lukasowa,

Zrob nam fotke z boku  :kwiatek:

Ile koń ma wzrostu? Ja osobiście nie przepadam jak robi sie ta zakładka z przodu 😉

Stoisz na Bródnie  😎
Lukasowa, drelich też wydawał mi się za mały

jak kupisz większą to nacięgnij bardziej na kłąb, wtedy będzie luz w klacie

aha, może zadzwoń do tego sklepu czy możesz wymienić skoro masz zerwaną metkę, powiedz może ze o coś zahaczyłać etc. mi kiedyś pozwolili wymienić z zerwaną metką ale ją też wysłałam (chyba z inter api)
A co za problem metkę przyczepić..służe pomocą jestem fachowcem 😎
Babeczki kochane, piiiilna sprawa!

Fajna dereczka na oku: Eskadron padokowy 100g, ale 125 cm.
O ile pamiętam, to one są przedłużane chyba, tak? Nie w sensie, że klapa na ogon, tylko są 10 cm dłuższe?
Moje konisko nosi 135, ale jest ono na niego luźne, idealne jest dla niego takie 130, bardzo wąski w klacie.
Derka będzie dobra? Jak myślicie?
Powinno być, bo Eskadrony są naprawdę szerokie w klacie. Aczkolwiek nie możesz umówić się tak, że w razie co odeślesz na swój koszt jakby była za mała? 🙂
Też myślę, że będzie dobra. Mam stajennego Eskadrona, 135, na długość ciut przydługi, ale dosłownie 5 cm, ale zato w klacie  😲 gigantyczny!
Wczoraj pytałam znajomego weta o to, czy derkować mojego futrzaka, mamy halę, ale golić nie będę, bo i nie poci się mocno (zwykle troszkę między pośladkami i pod łokciami) ale mamy w bardzo wietrznym miejscu stajnię i wybiegi, więc bałam się, że przy deszczyku lub śniegu zmarznie mi, do tego doszły jeszcze aspekty wygody - przyjeżdżasz do stajni i koń zawsze czysty i suchy, ale on mi odradził, mówi, że jeśli nie startuję i koń nie jest spalającym się nerwusem nie ma sensu go przykrywać, bo sam sobie wyreguluje ciepłotę ciała. Wymienił 4 derki które są mi potrzebne: 2 polary do suszenia, derka stajenna na ekstremalne mrozy (- 10 i dalej, bo w jednej stajni mamy 24 konie więc sobie zawsze nachuchają)) i coś przeciwdeszczowego na jazdy, bo to się zawsze przydaje, ja właśnie taki zestaw derek już mam, więc oszczędził mi tego kosztownego zakupu  😀

swoją drogą - polar jacsona z kapturem jest fenomenalny! 💃
wiem że mogę dublować pytanie ale nie mam ambicji przeglądać całego wątku czy wie ktoś gdzie mogę kupić derkę do jazdy z wierzchu ortalion a spodem polarowa w cenie do 150 zł? wiem ze jarpol ma taka tylko chciałam mieć wybór i mógłby ktoś polecić coś z innej firmy?
Hera - np Villa Horse za 88 zł średnio ;]
dziekuje bardzo i przepraszam za nieuwage🙂
Tyle ze metka poszła do kosza i znaleśc nie da rady raczej  😵

korsik - drelich na pewno fizycznie nie był za mały, i wiem że było mu w niej dobrze bo nic się nie odciskalo, nie wytarło itd.  Ba ostatni tydzień stał w drelichu i polarze i nie  bylo widać żeby źle się czuł. Poza tym to wariat padokowy i nie widze go w zbyt dużej powiewającej derce...w drelichu nie raz widzialam go w dzikich akcjach i nie wyglądał jakby coś go krępowało  😎

Tak więc obadam dzisiaj jeszcze raz tą przeciwdeszczową i się zastanowie czy na pewno ma dyskomfort  😉

Dramka- tak jesteśmy na Bródnie od 1,5 miesiąca  😁
derkowicze :P potrzebuje najtańszej derki przeciwdeszczowej, bez wypełnienia, 135, potrzebuje coś na deszcz, a muszę przy okazji sprawdzić, czy Pamir nie zostanie rozebrany z derki na padoku i przeżyje chociaż troszkę, bo Pamisowy kumpel ponoć dość nie subtelnie rozbiera konie z derek...  😵 i nie chciała bym kupić jakiejś super derki, żeby po tygodniu dowiedzieć się, że nic z niej nie zostało...
Pytanie tylko czy za tę cene naprawdę jest przeciwdeszczowa czy po 30 minutach deszczu będzie mokra na wylot...
widzialam ją włąśnie wcześniej i też zastanawiałam się nad tym co powiedziała Lukasowa. a coś koło 200zł sprawdzonego i z pasami pod brzuch? bo jak przeglądałam derki to po 300-400widziałam, a na coś takiego póki co mnie nie stać.
do ilu?
bo tania może i przemoknąć i szybko zostać zdjedzona a jakaś mocniejsza=droższa już niekoniecznie

moze taka?

klik
195zł
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się