Derki

Moon   #kulistyzajebisty
17 lutego 2022 21:18
Zrobiłam chyba deal życia. Kupiłam w śmiesznej cenie plandekę Felixa 1200den w praktycznie idealnym stanie. Założyłam dziś na Kulistego - w szoku jestem bo leży skrojona jak na niego 😲 zobaczymy jak po dniu na padoku, ale już widzę że nie będzie się rozjeżdżać przodem na klacie czy przesuwać. No szok i niedowierzanie, chyba się polubimy z panem Felixem xD
Post został usunięty przez moderatora
Moon   #kulistyzajebisty
21 lutego 2022 13:40
Aktualizuję: derka przetrwała weekendowe oberwania chmury, wichry i śniegodeszcze w połączeniu z turlaniem, zabawami z kolegą, mimo braku pasów pomiędzy nogami (już zamówiłam osobno, ale jeszcze nie przyszły). Była mokra na zewnątrz i suchutka w środku, nie rozjechała się na klacie, błotka też zbytnio nie zebrała.
no deal życia 🤣

tosterowe poglądowe fotki poniżej:
IMG_1275.jpg IMG_1275.jpg
IMG_1274.jpg IMG_1274.jpg
Moon, Jaki to dokładnie model felixa?
Mam ich kilka ale wszystkie są na Hrabinę za wąskie w klacie i ogólnie za kuse.
Księżna jako tako się mieści, jednak też opina ją w łopatkach…
8C3A21D0-228F-4A94-A000-966381245EC2.jpeg 8C3A21D0-228F-4A94-A000-966381245EC2.jpeg
A ja nabyłam na mastodonta derkę Imperial Riding (na Horze.PL)
Dobrze się układa , ma wygodne regulowane zapięcie na klacie , przedłużana szyja, wypełnienie 50g
I jest ŁADNA
Kucyk 175 w kłębie, 750kg, wzięłam 165 (ostatnio przymierzałam jakiś HKM 155 i się nie zapięła na klacie…)
Zdjęcia z tostera
549DFC6E-8CB9-463C-B604-323A9C46C947.jpeg 549DFC6E-8CB9-463C-B604-323A9C46C947.jpeg
64FEC51B-84B6-4F81-8106-56923250D114.jpeg 64FEC51B-84B6-4F81-8106-56923250D114.jpeg
Moon   #kulistyzajebisty
21 lutego 2022 22:00
Iskra de Baleron, po wnikliwym dochodzeniu 🤣 wyszło ze to dokładnie ta derka poniżej i jeszcze kilka dni temu widziałam ją na stronie Kraemera, obecnie już jej nie widzę i ni chusteczki sobie nie przypomnę nazwy modelu… -.-

Ta Twoja faktycznie zlekka pomarszczona, wydaje mi się że te dery z przedłużaną szyją Felixowe bywają mocno specyficzne…
B63848BB-424D-4FC5-9E83-DC925A858E58.jpeg B63848BB-424D-4FC5-9E83-DC925A858E58.jpeg
Do naszego Decathlona rzucili w końcu derki padokowe. Jak tylko zobaczyłam na stronie, że są dostępne to pojechałam, pomacałam, kupiłam i bardzo nie żałuję. Leży super, miejsca na klacie mogłaby mieć nawet mniej, ale nie odstaje, ani nie zjeżdża. Zobaczymy jak z wytrzymałością, ale póki co zapowiada się ekstra. Jakościowo wygląda na o wiele lepszą i bardziej dopracowaną niż derki w tej półce cenowej z innych firm.
Nique, zazdroszczę, dery stacjonarnie to się prawie nie zdarzają u nas...
Moon   #kulistyzajebisty
22 lutego 2022 10:35
Iskra de Baleron, znalazłam, to dokładnie ta:
https://www.kraemer.de/Pferdebedarf-Pferdezubehoer/Pferdedecken/Regen-Winterdecken/Regendecken-Ohne-Fuellung/Regularneck-Outdoordecke-Paddock-Reflective-0-g

xxagaxx, jeszcze lepszy hit, jak ostatnio szukałam plandeki i stwierdziłam że zaryzykuję tę 600den z Deca - owszem w sklepie internetowym widniała, ale nie mogłam jej zamówić online, tylko kupić ze sklepu stacjonarnego z... Piaseczna. #fuckthelogic 🙄 dziwna taka polityka strasznie.
xxagaxx, u nas to samo! A jednak bałam się zamawiać w ciemno, przymierzać, odsyłać w razie czego... Chyba nasz Deca postanowił na wiosnę rozwinąć dział jeździecki. Mają plandeki i padokowe 200 (które może nie do końca są trafionym produktem na wiosnę... Może w środku lata przecenią to się przyczaję :P)
rudziczek   Małe i duże.
28 lutego 2022 10:23
Dziewczyny pomocy.
Mój pies wybebeszył derkę koleżanki ze stajni. Wydarł małą dziurkę w podszewce i wyciągnął przez nią kawał wypełnienia. obawiam się, że trzeba całą derkę rozpruć, żeby to ładnie naprawić. Macie pomysł kto by się tego podjął? Będę dzwoniła do Jarpola i Caballa, ale wątpię, żeby im się chciało bawić w derki innej marki. Znacie jakąś małą firmę godną polecenia, która szyje derki na zamówienie? Bo raczej zwykła krawcowa sobie z tym nie poradzi ze względu na to, że trzeba np. przeszyć grube paski od klamer.
Moon   #kulistyzajebisty
28 lutego 2022 10:41
rudziczek, Praktyczna Pralnia - naprawiają nawet mocno sfatygowane derki.
Moon, a można tam wysyłać? Taż mam derkę do naprawy jedną i zero pomysłu gdzie to wykonać,
Można.
faith, dziękuję !
rudziczek, Pralnia Bingo, wysyłkowo + ogarniają serio derkowe trupy
Jestem zdegustowana derką którą zamówiłam z Horseware po przez Horse, bo ona nie ma pasów krzyżowych pod udami czy jak je tam nazwać. Mało tego nie mają miejsca żeby je doczepić, więc zastanawiam się jakim cudem te derki mają się nie przekręcać.
Derak Amigo, czyli nie super tania.

Co za dno 😭
Perlica, sporo derek ich nie ma. Ja użytkuje takie 4 ? I nic się nie przekręca 😀
Perlica ja mam derki Horseware i Felixy bez pasów. Mam w sumie tych derek kilka, w tym na konie 24h na dworze. NIC się nie przekręca i nie zsuwa. One są bardzo dobrze skrojone i trzymają się super. Jedynie ważne, żeby pasek pod ogonem był, bo jak mocno wieje, to może zawiać derkę do góry. Ale jak się ten pasek zapnie, to nie mam zastrzerzeń, wszystko leży bardzo dobrze i przy brykach i przy tarzaniach....
Pocieszyłyście mnie, zobaczymy w użtykowaniu jak będzie, bo już chciałam je pociąć 😜

Mam 0gram i 100 gram. Przetestuejmy.
Perlica, ja mam taką derkę z kavalkade. I jestem zszokowana bo serio derka cały czas na swoim miejscu a w niej łazi całą dobę. I śpi na bank też i się tarza. Jeszcze ani razu (3 tygodnie) nie zastałam jej przekręconej.
Ja też mam Amigo i w panice przyszłam sobie do niej kółka na paski między nogi, ale w Kavalkade już mi się nie chciało tego ogarniać i ani razu derka nie zjechała. Mój też stoi cała dobę w niej i widać, że tarzana regularnie 😉
Jak derka sie przekreca to zwykle wina że jest niedopasowana do naszego konia. Zadne pasy nie pomagają zwykle :P
xxagaxx, mam wszystkie derki z PE tylko od zawsze, więc nie mam doświadczenia z derkami bez pasów, bo PE mają.
Mam też Waterbeeta i one też mają paski krzyżowe.

Horseware zawsze ludzie chwalili, ale do głowy by mi nie przyszło, że napisali, że są pasy krzyżowe to mają na myśli tylko te pod brzuchem, które przecież są w każdej derce padokowej.

Madeliefjewłaśnie też wpadłam w panikę, ale przetestuję i może nie będzie trzeba.
Perlica, duzo firm robi już bez. Ja z PE tez mam chyba dwie derki bez (Ale maja opcje dopięcia) tylko z tym ciężkim pasem pod ogon
Perlica, pierwsze derki PE też nie miały, tylko miejsce do zapięcia, pamiętam bo na szybko kombinowałam, potem już dokładali.
Wszystkie, które mam czy miałam PE to akurat miały.
Wcześńiej miałam Horze Avalanche, one też miały, ale Horze beznadziejne, wąskie w klatach.
Nawet kiedyś jedną derkę Yorka miałam i też miała, więc myślałam że to standard wszędzie.

Dziewczyny, a pralnie, które impregnują derki (najlepiej wysyłkowo)?
natip, - czyste futro 🙂
Wspomniana wcześniej praktyczna pralnia tez
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się