Derki

anetakajper, a czemu ta derka w boksie ma służyć latem? to boks angielski czy w stajni? mówisz, że może przemakać, więc raczej nie ochronnie przed brudzeniem się konia?
anetakajper   Dolata i spółka
24 kwietnia 2024 10:03
mindgame, ma chronić brudasa przed utytłaniem się. Obecnie stoi w polarze i jest czysta pod spodem. Jak było gorąco to była bez derki iiii no cóż jak to brudas.

A może chłodząca? https://www.horze.pl/derki-osuszajace--polarowe--stajenne-i-padokowe/horze-limited-edition-derka-chlodzaca/24687.html?color=COLB ktoś ma?
W sumie.... to co robią derki chłodzące? No, okej, chłodzą jakoś pewnie, ale zastanawia mnie faktyczne użycie🙂
24 kwietnia 2024 10:14
Sankaritarina, ciekawe czy one cokolwiek chłodzą 😉
Ja się spotkałam w duże upały z zakładaniem takiej derki na konia mokrej, takiej wyciągniętej z wiadra. Wtedy chłodzące działanie ma sens
Marian5   Miłośnik zwierząt i entuzjastą zdrowego stylu życia Ban permanentny
24 kwietnia 2024 10:56
spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
Marian5, nieładnie tak się dzisiaj zarejestrować i od razu spamować.
anetakajper, to może derka winderena? Widzę że mają transportową z Softshell i piszą że nadaje się też na letnie dni. Oddychająca. Może to byłoby rozwiązanie.
anetakajper, - a golenie? Golaska gąbeczką w chwilę wyczyścisz, nawet białego ugnojeńca. Plus wbrew pozorą siatka też potrafi trochę brudu zatrzymać, może więc siateczka? 🙂
24 kwietnia 2024 14:13
keirashara, no chyba w tym roku uraczę się siateczką, jakąś bawełną bo golić 3 latka to średnio jej potrzeba 😉 i dokupię tą chłodzącą zobaczę czy to hit czy kicz 😉

mindgame, ta transportowa jest bardzo ładna. Rozmiar tylko do 155 -małe
anetakajper, zwykly bawełniak z horseware
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
27 kwietnia 2024 23:19
anetakajper Bucas PowerCooler? Mi ładnie blokowała "kurzenie" się konia od trocin, na lato była top - przynajmniej na tego jednego konia. Tylko że ta derka na pewno przepuści hehm kleksy, więc jeśli chodzi o utytłanie się 💩 to ta derka nie da rady.

PS. Caball chyba robi coś podobnego ale ja wyrwałam ten cooler jakoś ostatnio w podobnej cenie. Przy czym Caball ma te derki w opcji z kapturem.
29 kwietnia 2024 07:10
Dzięki dziewczyny. Na stanie mam jakiś poliester i bawełnę. Poliester ładnie zatrzymał brud.
Od dzisiaj już i tak tylko kąpiel bo +28 . Na samą myśl o takiej temp. robi mi się słabo 🙄
Gillian   four letter word
29 kwietnia 2024 07:24
Mam derkę chłodząca z Felix Buhler, sprawdza się zaskakująco dobrze na upały. Wrzucam do wiadra z zimną wodą na chwilę żeby nabrała wody i zakładam na konia, bardzo długo trzyma chłodek. Tylko trochę nieposiastnie się tym obsługuje bo zwykle przy okazji i ja cała mokra kończę 🙂
Gillian, najpierw załóż, potem zlej z węża 😉
29 kwietnia 2024 11:10
Gillian, najpierw załóż, potem zlej z węża 😉
espana,

EJ 👀 whaaaaat 😦
Dobra, mam naprawdę ujemną deltę mózgową czasami 🤣🤣
Gillian, jest poniedziałek, do tego przedmajówkowy 😂😂😂 Nie wymagaj od siebie za wiele 😅
29 kwietnia 2024 13:10
Tylko że ja się całe lato tak mordowałam z tym 🤣😂😅
ma ktoś tę softshellową derkę stajenną z Winderen i może powiedzieć w jakich temperaturach się spisuje?
BobAbob Ban permanentny
27 maja 2024 16:45
Post został usunięty przez autora
BobAbob Ban permanentny
27 maja 2024 16:46
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spam
Derka siatkowa do jazdy przy siodle jednotybinkowym... Tknęło mnie dopiero jak przyszła. �‍♀️
Jak dam na siodło, to albo nogi pod derkę, co jest nieakceptowalne ze względu na BHP, albo na derkę, co też jest niewybitnym rozwiązaniem, bo nie mam żadnej przyczepności do siodła, a jej potrzebuję na nagarowanym arabie w terenie.
Więc zostaje pod siodło. Tylko wtedy te pierdzielone frędzle wypadną pod popręgiem...
Ktoś miał taki problem i wpadł na coś innego?
Zapomniane zdjęcie.
1000018743.jpg 1000018743.jpg
Sivrite, wycięłabym frędzle pod popręgiem i po krzyku 🙂
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
02 lipca 2024 22:42
1. Dorabiasz otwór na przeciągnięcie popręgu.
albo
2. Kupujesz większy rozmiar, tniesz na linii popręgu i doszywasz do obu części paski/szlufki do mocowania do popręgu. Tył będzie wyglądał jak w derkach zaprzęgowych, a przód koleżanka stabilizowała jeszcze doszytymi paseczkami z karabinkami do zaczepu do kółek przy przednim łęku. I przeklinała dużo 🤣
Muszę przemierzyć i zobaczyć, w którym miejscu wypadnie lamówka, bo ona też jest fchust gruba. Nie powinna wypaść pod panelem, ale kompletnie nie mam wyobraźni, gdzie w rzeczywistości będzie.
Ubieranie tego pod siodło samo w sobie wydaje się upierdliwe, ale tyle dobrego, że mój koń jest z tych niewiercidupiących się, to może jakoś te puzzle by się sensownie skleiły. Bo ta lamówka też by musiała jakoś ładnie leżeć, nieskręcona.
Alvika, dziura na popręg brzmi spoko. Tylko to takie nic, a weź znajdź jakiegoś krawca w tych czasach, żeby poświęcił te 10 minut. 😆
Twój drugi plan to już gruba artyleria, której wolałabym uniknąć. 😆

Mogę ją odesłać jeszcze, a jak zacznę kombinować na koniu, to ptokach, dlatego pytam tutaj zanim odeślę lub się doprowadzę do cholery. Może rzeczywiście wystarczy je uwalić i ułożyć puzzle pod siodłem...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 lipca 2024 07:38
Sivrite, Ja bym chyba też poszła w zrobienie dziury na popręg po prostu. Swoją drogą, co to za derka?
Zembria, BUSSE MOSKITO-FRANSEN, była tutaj kiedyś polecana i miałam ją na oku przez kolor. Wydaje się naprawdę bardzo porządna.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 lipca 2024 08:22
Sivrite, dzięki za info, tak myślałam właśnie. Daj potem znać czy te frędzle faktycznie pomagają. Mam takie, ale bez frędzli i mamy brzuchy oblepione komarami w terenie 😝
Sivrite niestety będziesz się trochę męczyć z tą derką przy jednotybinkowym siodle, ja tak mam w zimę z derką treningową. Chyba jednak bym ją odesłała bo szybko Ci się potarga.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się