Do podlasian STAJNIE, PENSJONATY, WECI

kpik   kpik bo kpi?
07 grudnia 2008 22:26
wątek do dyskusji o podlasiolandii, wydażeniach, pensjonatach i innych sprawach


ojej K_cian to wy teraz w supraślu?
to z moją mamą bedziesz się mijac na hali może

wydzielony ze zdjęć naszych koni    /o
tak się złożyło że tam będziemy stacjonować  😉

tak szybkiego i nieoczekiwanego podejmowania decyzji i załatwiania wszystkiego łącznie z transportem jeszcze nie było
jeszcze w czwartek proti nawet nie wiedziała że w niedzielę będzie miała powód konia w bukmanę pakować  🤣 ba, nie wiedziałyśmy czy wogóle uda się tak szybko bukmanę załatwić  😁
kpik   kpik bo kpi?
08 grudnia 2008 10:09
k_cian - w zadnej stajni nie jest chyba rozowo, ale tu nie powinno byc wiekszych zgrzytów, tylko czasem hala adaptowana jest na potrzeby np wystepow operetkowych hehe
nawet nie wiedziałam ze sa tam wolne boksy - czy moze wybudowano juz nowe na przeciwko hali pierwszej stajni?
dzieki 🙂

manta - też się śmiałam z tych nadętych chrapek, był strasznie nafukany, coś sobie wypatrzył i furczał podekscytowany non stop, tak się uchwyciło 😉

kpik - zdecydowanie nigdzie nie będzie 100% cacy, nawet na swoim znajdą się minusy 😉 ale myślę że nie będzie problemów, jestem mobilna więc i godziny zajęc jakichkolwiek na hali nie będą problemem (tym bardziej że pracę pod gołym niebem lubię bardzo )

boksów rzecz w tym że nie było - w piątek zaczeli montować dopiero cokolwiek i chwilowo są 2 - te nasze - z 6 planowanych w drugiej stajni
kpik   kpik bo kpi?
08 grudnia 2008 11:48
to super ze juz coś ruszyło - przyspieszyłście pewnie sprawe, bo juz co najmniej od pazdziernika słyszałąm o tych boksach planowanych

moze zaczniesz lobbowac też na rzecz poprawienia podłoża na placu koło hali 😉
No k_cian dawaj zdjęcia z treningów z hali ( podobno jest super) 😀 szczególnie nowa stajnia nas interesuje i napisz coś o tych boksach które powstają, w którym to miejscu dokładnie .
kpik   kpik bo kpi?
08 grudnia 2008 13:42
już jeden wątek ;]

no to czekam tu na relację k_cian, i na serio proponuję lobbing  na rzecz lepszego podłoża na zewnętrznej ujeżdżalni przy hali, bo na razie to kamienie z piaskiem, jest jezcze druga - po drugiej stronie drogi,ale nie wiem jak wygląda dokładnie, bo to przerobiony wybieg był
dziewczyny opowiadajcie jak wam w nowej stajni, i wogóle dlaczego taka zmiana ? Proti jak sie ma Hegoniasty i gdzie jego irokez ?
Proti   małymi kroczkami...
08 grudnia 2008 13:51
irokez dostał chwilowo lenia, ale pewnie niedługo znowu się pojawi 😉
dlaczego zmiana? ja mogę powiedzieć za siebie, ale u k_cian jest podobnie.
Ze względu na halę. Całe lato pracowałam nad odbudową mięśni i chciałabym to kontynuować także zimą. Było mi bardzo ciężko, bo zżyłam się z miejscem i ludźmi, ale podobno znajomych się nie zmienia, tylko miejsce 😉

kpik co do tego drugiego miejsca do jazdy to z tego co wiem jest trawiasty.
super, no tak hala to teraz podstawa 🙂 u nas naszczęście jest, czekam na foty irokezika :P
Proti a jak podłoze na hali?
pamiętam na początku narzekania jakieś, zresztą widziałam wiosna na zawodach ze koszmarnie kopnie było
cos sie zmnieniło?
Proti   małymi kroczkami...
08 grudnia 2008 14:10
podłoże bardzo dobre to nie jest, konie szybciej się męczą, więc trzeba uważać i wszystko stopniowo wprowadzać(chodzi mi o jazdy)
ale jest już rozpisany plan na nowe podłoże i ma się ono zmienić.
kabbi zdjęcia są dostępne na necie, o wszystko chyba w sumie już wypytałaś agnieszkę
jeśli coś wstawię to wstawię, na zamówienie zdjęć napewno robić nie będę

proszę bardzo, kilka z tych ogólnodostępnych w sieci









kpik - będziemy ze zdwojoną siłą  😎 z tego co wiem rozpisywany jest projekt na wymianę podłoża na hali i na zamontowanie na niej luster, podejrzewam że zewnętrznej uj. to nie ominie 😉 może z krytej te podłoże przejdzie tam?

no ale jest jeszcze plac trawiasty za starą stajnią, gdzieś tam przy rzeczce za monastyrem bodajrze - ale tam jeszcze nie byłam

skąd zmiana proti już napisała

sznurka - mogłoby być lepiej oczywiście ale nie jest tragicznie, tak jak proti pisze, konie się szybciej męcze ale i tak z daleka wygląda gorzej niż jest w rzeczywistości, koszmarne podłoże jest w pieńkach na ich ujeżdżalni - o wiele wiele gorsze moim zdaniem, te w wasilkowie gdzie stałaś na uj tez o znacznie gorsze było jak pamiętam
przynajmniej równo i wszędzie takie same a nie tu dołek tam górka, pochyłość lub wzniesienie, miejsca bardzo twarde lub nagle miękkie i kopne..
jak ja bylam na wiosne jakos jechalam skoki i az takiej tragedii z tzm podlozem nie bylo najwazniejsze ze jest dach nad glowa
dziewczyny, muszę tam wpaść do Was na strzemiennego 🏇
kpik   kpik bo kpi?
08 grudnia 2008 14:25
najgorzej na hali było rok temu
teraz jest juz w miare przyzwoicie, piach się 'rozszedł' hehe
problem z nim jest o tyle duzy ze nie mozna ot tak nadmiaru zabrac - wtedy wyjdzie gruz który jest wysypany pod nim - tak to ktos w szkole sprytnie wymyslił
Proti   małymi kroczkami...
08 grudnia 2008 14:28
wawrek zapraszamy 🤣

a nowe podłoże jeśli będą robić to pewnie jakoś w sezonie otwartym, żeby z jazdami nie kolidowało
to czekam na dalsze relacje
hala fajna bo jasna i to na pewno atut, ma trybuny co tez jest fajne
ciekawe czy często wałowana i zraszana bo bez tego to wiadomo rożnie bywa
Proti a jak z obsługą? w sensie kto wypuszcza konie, karmi, zbiera?
stajenny czy młodzież ze szkoły?
wizualnie cały obiekt jest fajny choć te padoki po drugiej stronie szosy na pewno nie ułatwiają zbierania i puszczania koni
no i zastanawia mnie czy na co dzień tam zamieszania nie ma w sensie takim ze jednak przy szkole, dużo ludzi się kręci
Proti   małymi kroczkami...
08 grudnia 2008 15:25
konie wypuszcza stajenny(sam albo z uczniem technikum mającym o tej porze dyżur). nawet jeśli w dzień ludzie się tam kręcą to mi to rybka-konie są na wybiegu(co jakiś czas ktoś do nich chodzi, żeby zobaczyć czy wszystko jest ok) a wszystkie rzeczy pozamykane.

co do wałowania i zraszania nie jestem jeszcze w stajnie odpowiedzieć, bo zwyczajnie się nie pytałam 😉
dzięki Proti za odpowiedz
ze swojej strony dodam, że nawet najmniejsza ryska na koniu nie umknie niczyjej uwadze  😀
a co najważniejsze, w końcu normalne warunki do treningu konia  😀
Dzięki k_cian za foty ale już dawno je widziałam. Myślałam że macie coś swojego autorstwa, ale jak nie to trudno Proti pisała że może coś wstawi.
A co do rozmowy z Agnieszką to musze cię rozczarować, niestety wówczas jeszcze nie wiedzałam że się przenosisz z Kucykowa i to akurat tam ( tak więc nie staraj się łączyć tych faktów).
Hala jest naprawde ładna i też chałabym mieć w swojej stani taką, ale to za jakiś czas może hihi.
Szkoda tylko że tak daleko
Lol, ale sliczny obiekt. Hala, stajnia.... niczego sobie. Dziewczyny, gratuluje, tak ze zdjec to stajnia wyglada super.
kabbi z kim jak z kim ale z tobą niczego od dawna nie łączę 😉 ale skoro ruszasz dalej ten temat to odpiszę bo śmiać mi się zachciało, wiedziałaś że przenoszą się tam konie z kucykowa - po rozmowie odnośnie przyjazdu kowala - zanim zadzwoniłaś do supraśla starając się być incognito (zapomniałaś że niektórzy Cię znają i że mogą mieć zapisany numer?) i nawet zdaje się o przyjeżdżające konie nie omieszkałaś zapytać, podobnie jak o powody dla których ludzie konie z niewodnicy zabrali, więc raczej nie na miejscu w tej chwili tworzenie jeszcze dodatkowych wersji  😉
jeśli jesteś taka ciekawa to zwyczajnie przyjedź, zobacz, porozmawiaj jak człowiek, to nie jest tak strasznie daleko, tutaj są normalni ludzie i nikt twojej wizyty nie określi szpiegowaniem, nawet jeśli dalej będziesz starała się być incognito 😁

klami - na zdjęciach nie oddaje tak naprawdę tego, jak jest w rzeczywistości

a wczoraj poprostu oniemiałam jak wyglądają boksy naszych 😜 w niedzielę było jeszcze tylko niemal minimum potrzebne by móc konia bezpiecznie zostawić na noc a teraz.. poezja  😍

A ty ciągle swoje wszędzie wietrzysz spisek.
Niestety muszę cie rozczarować, gdybym chciała być incognito to bym nie dzwoniła z telefonu który Agnieszka zna, bo zawsze do niej z niego dzwonie, a odnośnie tego czy się pytałam jakie konie przyjeżdżają to już nie wymyślaj bo nic takiego mnie nie interesowało.
Więc nie bądź złośliwa.
wybacz kabbi ale w wysysaniu historii z palca i szukaniu spisków, szpiegów itd zabłysnęłaś Ty 😉 czy to odnośnie sąsiadów czy innych koniarzy, ten typ tak ma chyba i tyle
mi to wszystko jedno, mnie to tylko bawi, nie ja innym ode mnie a ja od nich przypadkiem się dowiedziałam, i wiem co słyszałam

dla mnie eot
🤣 a ja nadal czekam na zdjęcia i liczę że zaspokoisz moją ciekawość 😅
umiesz liczyć - licz na siebie
Mylisz się ale nie będę o tym dyskutowała z tobą bo widzę że masz z tym problem.
Wydawało mi się że już skończyłaś dyskusję a nadal ją ciągniesz...czy mi się wydaje  🤣
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 grudnia 2008 08:24
troche mnie tu nie bylo i czego sie dowiaduje 🙂 duzo koni sie przenioslo? ja szukajac pensjonatu tez tam zajzdzalam, ale nie byla dobra wentylacja dla Nerwiny i ogolnie musialam kierowac sie innymi kryteriami 😉 a jak z siodlarnia? pameitam ze strasznie male pomieszczenie bylo
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się