Halowy Puchar Polski - HPP

Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
05 kwietnia 2010 23:26
O! O! Ja też będę.  😅  😁
Znak rozpoznawczy... jeansy i brązowa kurtka "KJ Jackiewiczów".

o to fajnie  😀 , voltowicze łączmy się  😁  😉
Podbijam
Program w Janowie Podlaskim

Piątek 9 kwietnia 2010
•    8.oo – konkurs wstępny kategorii Juniorów
•    9.30 – konkurs wstępny kategorii Młodych Jeźdźców
•    11.oo – konkurs wstępny kategorii Open
•    13.oo – konkurs wstępny kategorii Seniorów
•    14.3o – konkurs wstępny kategorii Business Class Cup
•    17.oo – półfinał Halowego Pucharu Polski w kategorii Juniorów – on line
•    19.oo – półfinał Halowego Pucharu Polski w kategorii Młodych Jeźdźców – one line
•    ok. 20.oo – zakończenie dnia

Sobota 10 kwietnia 2010
•    8.3o – półfinał Halowego Pucharu Polski w kategorii OPEN – one line
•    10.3o – półfinał Halowego Pucharu Polski  w kategorii Business Class Cup – one line
•    13.oo – Grand Prix Janowa Podlaskiego – półfinał PGNiG Halowego Pucharu Polski w kategorii Seniorów – one line
•    16.oo – Finał Halowego Pucharu Polski w kategorii Juniorów – one line
•    ok. 18.oo – ceremonia dekoracji Juniorów
•    18.3o – Finał Halowego Pucharu Polski w kategorii Młodych Jeźdźców – one line
•    ok. 20.oo – ceremonia dekoracji Młodych Jeźdźców
•    ok. 20.3o – zakończenie dnia

Niedziela 11 kwietnia 2009
•    7.30 – konkursy pocieszenia
•    9.oo – Finał Halowego Pucharu Polski w kategorii OPEN – one line
•    ok. 11.oo – ceremonia dekoracji kategorii OPEN
•    11.3o – Finał Halowego Pucharu Polski w kategorii Business Class Cup
•    ok. 13.oo – ceremonia dekoracji kategorii BCC – one line
•    14.oo – Finał PGNiG Halowego Pucharu Polski w kategorii Seniorów-  one line i TVP SPORT
•    ok. 15.45 – ceremonia dekoracji kategorii Seniorów
•    ok. 16. 3o – konferencja prasowa i zakończenie imprezy


Ja się zjawię w sobotę przed 12 pewnie, będę miała na sobie kurtkę czarną 4F i nikosia  😀
a mnie nie będzIe  😕 😕
HPP odwołany przez katastrofę samolotu.
jak wszystko [*]
mój mąż wyjechał po 5 z wrocka  na HPP i zawrócił ok 10😲0 do domu
pierwsza wersja miała być taka, że dziś byłby finał, ale po drugiej naradzie odwołali wszystko
deborah   koń by się uśmiał...
10 kwietnia 2010 13:43
to żart chyba jakiś... łatwo być patriotą za cudza kasę. w tym wypadku kasę startujących.
uj HPP tez odwolany. dokonczyli konkurs i koniec
deborah   koń by się uśmiał...
10 kwietnia 2010 13:55
ciekawe czy zwrócą kasę za startowe i boksy.. niemałą zresztą.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 kwietnia 2010 14:01
będą argumentować to tym,że zawody się odbyły...a że trwały jeden dzień,to siła wyższa....
Rozumiem, że czas przygotowania, że pieniądze, ale jednak przy takiej tragedii narodowej to jedyny słuszny gest.
Pieniądze to jednak nie wszystko.
Ascaia ja rozumiem tragedię narodową... ale ludzie zjechali się z całej polski, wydali mnóstwo kasy, poświęcili swój czas... Mogli dokończyć zawody już. Bez muzyki, rundy honorowej ale dokończyć.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 kwietnia 2010 14:12
poza tym żałoba obowiązuje od godziny 18...
deborah   koń by się uśmiał...
10 kwietnia 2010 14:19
to nie jest koncert Piaska... to Halowy Puchar Polski. nikt nie tańczy nikt nie śpiewa.


Rozumiem, rozumiem, że to nic w stylu "hucznej zabawy", ale jednak impreza masowa.
Jest coś takiego starego i zapomnianego jak honor i godność. I myślę, że to właśnie jest taki czas kiedy trzeba się wznieść ponad liczenie pieniędzy na rzecz tych istotniejszych wartości.
Bardzo się cieszę, że jednak organizatorzy potrafili podjąć taką decyzję. Wstyd by mi było gdyby środowisko jeździeckie powiedziałoby "eee tam, jedziemy dalej", kiedy odwoływane są na znak jedności wszystkie mniejsze i większe imprezy sportowe w całym kraju.
I co ma do rzeczy kiedy zaczyna się oficjalna żałoba, czy o 18 czy o 20. Żałoba to stan serca.

Oczywiście to moje osobiste zdanie i nie musicie się z nim zgadzać
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 kwietnia 2010 14:45
Żałoba to stan serca.

dlatego właśnie zawodnikom pozostawiłabym decyzję....
deborah   koń by się uśmiał...
10 kwietnia 2010 15:07
uważam dokładnie tak jak Ktosina.

poza tym każdy przeżywa to inaczej. nikt nie mówi, że start w zawodach takiej rangi musi oznaczać brak szacunku i wrażliwości na tą tragedię
Rozumiem, że czas przygotowania, że pieniądze, ale jednak przy takiej tragedii narodowej to jedyny słuszny gest.
Pieniądze to jednak nie wszystko.
jakoś nie mam poczucia straty...będą nowe kukiełki w tym teatrzyku dla tubylców priwislańskiego kraju
Jak czytam takie komentarze to zaczynam naprawdę wątpić w ludzi i w to, że wyznają jeszcze jakiekolwiek zasady moralne. To przerażające co piszecie.
Jak czytam takie komentarze to zaczynam naprawdę wątpić w ludzi i w to, że wyznają jeszcze jakiekolwiek zasady moralne. To przerażające co piszecie.
a co to ma wspólnego z moralnością? czym lepsza jest hurtowa śmierć znanych i bogatych, od detalicznego odłożenia się na łono Abrahama biednego bezdomnego?
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 kwietnia 2010 16:24
Chocby fakt, ze dzienna srednia odchodzacych z tego swiata jest sporo nizsza niz dzisiejsza.

Ale tez jestem za tym, ze nalezalo dokonczyc zawody: bez muzyki, bez rund honorowych, moznaby zrobic wyjatek od przepisow i np dekoracje pieszo przeprowadzic.
Chocby fakt, ze dzienna srednia odchodzacych z tego swiata jest sporo nizsza niz dzisiejsza. 
od kiedy moralność wynika ze statystyk..?
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 kwietnia 2010 16:59
Och, wrotki, wiem, ze mozna tak ciagnac w nieskonczonosc... Po prostu mam wrazenie,ze pomijajc fakt, ze rozpoczales offtopa w temacie, to nie na miejscu jest lekcewaace wyslawianie sie na temat przedmiotu tragedii wielu wiecej rodzin, niz to bywa w " normalny" dzien. Zreszta nie przyszloby mi do glowy nazywac jakiegokolwiek kilka godzin wczesniej zmarlego " kukielka" w jakimkolwiek kontekscie. Ale oczywiscie wolno.
moralność nie wynika ze statystyk ale drodzy państwo w naszym kraju za ogólnie przyjętą uważa się moralność katolicką, w której występuje coś takiego jak żałoba.

jesteście tragiczni... jeździectwo w naszym kraju wywodzi się z tradycji między innymi husarskich i kawaleryjskich, a wy wielcy miłośnicy koni w taki sposób podchodzicie do tragedii narodowej!? zginęli ludzie i to jest najważniejsze! zginęli kombatanci, wybitni politycy, generałowie naszego wojska, elita! nasz kraj w tym momęcie jest osłabiony, ale dla was oczywiście najważniejsze są pieniądze i to że nie zobaczycie zawodów tudzież, to że zawodnicy nie wystartują ŻAL!

zostały odwołane mecze, to dlaczego zawody nie miały by zostac odwołane? i jakoś ci zdegenerowani 'kibole'(nie chcę uogólniać) nie burzą się na forach, tak jak wy wielcy koniarze, wielbiciele 'elitarnego' sportu...

ciekawe co państwo by zrobili gdyby na pokładzie tego samolotu znajdowali się ludzie bliscy dla was?

te komentarze świadczą o waszym wychowaniu, a raczej jego kompletnym braku. wiecie co znaczą słowa BÓG, HONOR I OJCZYZNA?! proponuję państwu wrócić na lekcje wosu i historii.
deborah   koń by się uśmiał...
10 kwietnia 2010 17:19
moralność nie wynika ze statystyk ale drodzy państwo w naszym kraju za ogólnie przyjętą uważa się moralność katolicką, w której występuje coś takiego jak żałoba.


...która jak wspomniała Ascaia jest stanem serca



ciekawe co państwo by zrobili gdyby na pokładzie tego samolotu znajdowali się ludzie bliscy dla was?


pogrążylibyśmy się w żałobie nie oczekując że zrobi to z nami cały świat


i jakoś ci zdegenerowani 'kibole'(nie chcę uogólniać) nie burzą się na forach, tak jak wy wielcy koniarze, wielbiciele 'elitarnego' sportu...

zdegenerowani kibole nie rozładowują swoich frustracji na forach internetowym..

nie do końca też rozumiem jakie znaczenie ma poziom elitarności uprawianego sportu dla moralności człowieka.. chętnie poczytam wytłumaczenia.



deborah, dałabyś spokój; normalnie mogłabyś dać spokój.
ooo widzę że najlepszą obroną jest atak.

tak więc może i żałoba jest stanem serca, ale są pewne ogólno przyjęte zasady moralne których należy przestrzegać. chyba że żyjemy w społeczeństwie aspołecznych socjopatów?

nie wierzę! 'ogrążylibyśmy się w żałobie nie oczekując że zrobi to z nami cały świat' a nie liczylibyśmy pieniądze i jechali na zawody?

'nie do końca też rozumiem jakie znaczenie ma poziom elitarności uprawianego sportu dla moralności człowieka.. chętnie poczytam wytłumaczenia.' nie ma wytłumaczenia, ale inne grupy społeczne potrafią się w tej sytuacji zachować a koniarze?

czy państwo nie rozumieją że nasz kraj jest teraz w krytycznej sytuacji? nie żyje prezydent, nie żyją zwierzchnicy sił zbrojnych, jak teraz w ciągu 74 dni przeprowadzić suwerenne wybory gdy zginęło dwóch kandydatów?

reasumując są chyba większe problemy niż odwołanie hpp. gratuluję dyrektorowi zawodów panu Głoskowskiemu, oraz dyrektorowi stadniny panu Treli podjęcia słusznej decyzji.
Nie ma znaczenia, czy to ludzie znani, politycy, osoby na stanowiskach. TO LUDZIE! zZginęła 3 moich znajomych, byli tam, na tym pokładzie. Choćby dlatego podchodzę do tego emocjonalnie. Byli tam ludzie, którzy walczyli o polskość, dzięki nim mogą choćby odbywać się zawody, bo jazda konna nie jest uważana za objaw burżujstwa, które należy zwalczać. I choćby dlatego winno się odwoływać takie imprezy. Żałoba narodowa łączy się z odwołaniem imprez różnego rodzaju! Odwołują je siatkarze, piłkarze, koszykarze, opery, operetki, teatry, kluby! HPP jest sportem i choćby przez szacunek dla Piotra Nurowskiego, prezesa PKOl-u, który dziś zginął, winno się je odwołać. Czy dziś pieniądze są ważniejsze niż pamięć o LUDZIACH? Była żłoba po tragedii w Katowicach, była żałoba po tragedii w Kamieniu Pomorskim, więc niech nikt nie chce mówić, że żałoba teraz jest tylko dlatego, że dotyczy osób znanych. To, że ich dotyczy podnosi tylko rangę tej żałoby! Można nie być proPiS-owskim, proSLD-owskim etc - ale nie umniejsza to faktu, że jest to największa katastrofa w historii Świata ( w czasie pokoju zginęli ludzie bezpośrednio kierujący tym krajem! ), zginął PREZYDENT!

To Świat umie oddać hołd umarłym, a nasi - szczęśliwie nie wszyscy - nie? Wstyd! A gdyby zginęło wasze dziecko/brat/siostra/rodzice, to co, dalej byście jechali parkur, bo kasa??

Ogarniacie to, że nie mamy w tym momencie żadnej obrony? Zginęli dowódcy naszej - i tak już słabej - armii.

Poza tym takie rzeczy nie dzieją się nagminnie, więc może warto przemyśleć swoje słowa? Trochę refleksji!

Wczujcie się w to, co czuli ci ludzie! Ten samolot spadał jakiś czas, wczujcie się w ich strach, ból, nieuchronność śmierci, przerażenie. Spytacie "po co"... może, by wyrabiać w sobie empatię. Czasami się to przydaje.

Bardzo się boję starzeć w takim kraju, gdzie ludzie zapominają o wartościach. Skoro ludzie po 65 latach zatrzymują się w Warszawie na dźwięk syreny 1 sierpnia  17, to tym bardziej winni zatrzymać się dzisiaj! Chyba, że mamy do czynienia z ludźmi, którzy są gotowi sikać na pomniki czy miejsca uświęcone krwią. Ale czego tu wymagać, skoro nasi zawodnicy, WIELCY ZAWODNICY, na hymnie państwowym potrafią drapać się po jajach albo żuć gumę! Są jakieś wartości, które trzeba uszanować!

Nikogo nie będę oceniac, to nie jest moja sprawa. Trochę mi przykro, że ludzie takie maja podejście. Kasa ponad wszystko... nie zdziwiłoby mnie, gdyby zabił się jakiś zawodnik, a inni by go tylko odsunęli na bok,  bo przecież zawody, pieniądze... Ale jak koń się zabije, to od razu inna rozmowa... ach, ta hipokryzja... koni mi szkoda, czasem nawet bardziej niż zawodników, którzy traktuja je, niejednokrotnie, bestialsko, ale chodzi mi o sam przykład...

I jeszcze jedno - żałoba narodowa NAKAZUJE odwoływania imprez. Jest to jakby nakaz z góry.

Takie jest moje skromne zdanie. Proszę tylko o dobre zrozumienie. Absolutnie nie atakuję tu nikogo. I wciąż nie umie być neutralna i obiektywna, mając w głowie tych trzech ludzi, którzy, zawsze pozytywni, dzis odeszli....
a cóż to za informacja że żałoba jest od 18? dla mnie żałoba trwa od 9 rano, a pan Komorowski pełniący funkcję prezydenta ogłosił ją z tego co pamiętam w południe..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się