e-book

Jakbyś się chociaż chwilę zastanawiała Onyx czy Kindle - bierz Kindle'a. Mam Onyxa, znajomi mają Kindle starszej generacji i nie ma porównania 🙁
efeemeryda   no fate but what we make.
09 czerwca 2013 21:35
kupisz bez problemu na allegro wersje z reklamami i niczym się one nie różnią od tej bez reklam  😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
10 czerwca 2013 07:16
Constantia, wersji z reklamami nie kupisz z amazona do Polski


Wczoraj miałam takiego w rękach, ale facet nie umiał mi nawet wyjaśnić co z gwarancją jakby co i nie kupiłam od niego.

A teraz już po ptakach, bo wieczorem dostałam Onyxa i pozamiatane. Miał być na urodziny, ale musieli w tej sytuacji dać mi wcześniej  🤣
Ja mam Nooka od niedawna. Dla mnie zdecydowanie najlepszy gadżet ostatnich lat - tablety, smartfony i inne się chowają.  🙂
Naboo, ha! bo człowiek póki nie ma nawet nie wie jak potrzebował!
sznurka, dokładnie tak! Ja się z moim nie rozstaję. Prędzej telefonu zapomnę niż czytnika.
Odkopuję wątek, wciąż się nie zdecydowałam na czytnik. Najpierw bardzo chciałam Kindla, ale pomyślałam, że pierwszym czytnikiem mogłoby być coś tańszego. Dziś spotkałam się z czytnikiem Prestigio (koleżanka ma, zachwala) i rozważam zakup. Czy ktoś jeszcze może posiada lub spotkał się z czytnikami tej firmy? 🙂
maab   road to hell
23 lipca 2013 13:29
Mam Prestigio PER34648C. Moge smialo plecic jako zwykly czytnik. Obsluguje format epub. Mega proste urzadzenie. Czyta sie wygodnie. Wazne, ze ma opcje e-ink.
maab, dziękuję bardzo za opinię. Czy ten model jest już niedostępny? Bo nie mogę nigdzie znaleźć akurat tego.
Wydaje mi się, że Prestigio będzie moim pierwszym czytnikiem 🙂
Moja koleżanka ma czytnik Prestigio. Jeden jej się zepsuł, dostała drugiego. Co jakiś czas się jej zawiesza, już dwa razy był w naprawie. Przez przyjaciółkę super zdania o tych czytnikach nie mam, ale może to były po prostu pechowe sztuki...  :/
Gwiazda, ech, właśnie przed Twoim wpisem usłyszałam też niezbyt pochlebną opinię :/
To znaczy, że chyba muszę jeszcze popatrzeć przed decyzją. Chyba, że tak czy tak czeka mnie Kindle, tylko jeszcze o tym nie wiem  😁
Heval, kupujac kindla bez łaski masz wymianę jak coś jest nie tak i to ponoć w kilka dni
jakbym wybierała jeszcze raz wybrałabym tak samo
nie wiem jak inne ale dla mnie wielką zaletą jest wifi, przesyłam książki mailowo na kidla bez kabla i bardzo sobie cenię tę funkcję

tylko zastanów się czy chcesz czytnik;] to uzależnia;]
sznurka, czytnik na pewno, wolę być uzależniona od tego, niż ciągać przy sobie książkę, która ma te 800 stron (jak nie więcej  :hihi🙂
Kindle mnie kusi bardzo, z tym, że chciałabym po prostu zamówić w merlinie. Jest Kindle 5 z wi-fi właśnie za 400zł. Tylko nie wiem jak tam z tą wymianą by było.

Czytałam, że to "miganie stron" (takie, że pojawia się jakby negatyw strony na ułamek sekundy) można ustawić co kilka stron, ale tylko w nowszych wersjach Kindla. Ale było chyba coś, że od 3 już jest ta opcja, czyli na chłopski rozum w 5 być powinno 🙂
A można sobie podłączyć Kindla do komputera i przerzucić książki przez kabelek? Czy tylko mailem?

Czytałam tą stronę Świat czytników, którą podałaś wcześniej i bardzo mnie to skłania ku Kindlowi, chyba przeznaczenie.
Heval, ale czemu nie chcesz z amazona? za 3 dni bedzie u ciebie i myślę ze zdecydowanie bardziej się opłaca;]
Właśnie nie wiem, jakoś tak boję się, że coś nie wyjdzie, że jakiś problem będzie. Ta cała dostawa do Polski i w ogóle.
Poza tym aktualnie wychodzi drożej. Sama nie wiem :/
No cóż, może e-booki Prestigio są dobre, tylko to były jakieś naprawdę pechowe sztuki. Nie wiem, ze znajomych ma je tylko moja koleżanka, więc innych opinii nigdy nie słyszałam. 🙄
erieen   szczery słowiański uśmiech
24 lipca 2013 07:35
ja mam PocketBook'a  611 od ponad pół roku i jest ekstra. Wi-fi posiada można książki przesyłać.
Kocham go miłością wielką i podejrzewam że to uzależnienie 🙂

efeemeryda   no fate but what we make.
24 lipca 2013 22:17
miałam jakiś czas temu podobny dylemat, wybrałam Kindla i nie żałuję, po co kupować najpierw gorszy sprzęt, a potem lepszy jak można mieć od razy dobry ?🙂
Plecicie jakiś czytnik ebook, bez bajerów, ale z Polskim językiem do obsługi. Do 400zł?
kujka   new better life mode: on
15 października 2013 18:21
wistra, myslalas nad starszym kindlem?
btw info dla użytkowników: wymieniają na gwarancji bez problemu, szybko. Nawet pomimo tego, ze kundelek uszkodzil sie chyba z mojej winy. Podejście do klienta super!
a ma polski język? to ma być prezent dla rodzica, mają teraz kindla angielskiego, no ale nie bardzo potrafią się nim poruszać.
był mamy, tato powiedział "zabierz to ode mnie", po czym łatwiej było na kindla dorwać jego ukochane książki no i wsiąkł. a mama została bez  😁
Ma ktoś może porównanie między Kindle 4 Touch ,a zwykłym Kindle 4 ? Szukam czytnika , a nie mogę się zdecydować ,rozważam jeszcze pocketbook .
na amazonie mega promocja na kindla
http://swiatczytnikow.pl/tylko-dzisiaj-kindle-classic-za-59-dolarow/

polecam wszystkim uzależnionym od czytania
Zastanawiam się nad kindle paperwhite. Jest też onyx boox afterglow, miał ktoś do czynienia?
Wydaje mi się, że podświetlenie będzie przydatne, ale może to fanaberia?
a tak przy okazji nadal intensywnie korzystacie ze swoich czytników, w jakiś czas po zakupie?
kujka   new better life mode: on
14 lutego 2014 14:19
pani myk, ja korzystam bardzo intensywnie, jestem niezmiennie zachwycona. Chlop podlapal i tez sobie kupil 🙂
paperwhite'a nie chcialam, bo nie ufam ekranom dotykowym (telefonów dotykowych nienawidze + nie mogę sie pozbyc wrazenia, ze są baardzo zawodne) - jednak co guziczki, to guziczki. Za to mozna kupić etui z wbudowana lampka i gra gitara.
pani myk, codziennie, nie wiem jak zyłam w erze przed kindlem
ekran dotykowy wg mnie w czytniku to porażka - będą paluchy na ekranie odbite, mam kindle classic a wieczorami czytam z lampką energizera
pani myk, mam kindle paperwhite od listopada, przeczytałam na nim 10 książek (nie wiem, czy to intensywne czy nie użytkowanie), jest rewelacyjny. Nie ma żadnych śladów od palców, jakość czytania bez zarzutów, na duży plus możliwość zmiany jasności ekranu.
super słyszeć, że czytniki się sprawdzają🙂
ja jestem od książek uzależniona - gdziekolwiek wychodzę muszę mieć książkę w  torebce, nie wyobrażam sobie jazdy autobusem czy pociągiem bez:]
chyba się skuszę i odejmie sobie dźwigania... tylko jeszcze kwestia czy classic czy papewhite, bo chyba w onyxa nie ma co się pchać (poszperałam jeszcze)
może faktycznie bez podświetlenie da się żyć - przemyślę, dzięki za głosy!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 lutego 2014 12:35
Potrzebuję Waszej opinii :kwiatek:
Szukam czytnika ebook na allegro, póki co coś takiego wpadło mi w oczy. Co o tym sądzicie?
http://allegro.pl/czytnik-ebook-thalia-oyo-sipix-wifi-2gb-gratisy-i3997265899.html
http://allegro.pl/czytnik-e-book-7-cali-z-funkcja-tabletu-android-42-i3985591278.html

Czytałam już, że Kindle jest najpopularniejszy. Ale ja szukam czegoś do 200, max 250zł, wątpię żebym dobry Kindle znalazła w tej cenie 🙁
CzarownicaSa, to drugie co pokazałaś mi śmierdzi. Po przebojach znajomych z tanimi tabletami (jedna koleżanka od listopada reklamowała swój już z 5 razy) nie kupowałabym tego. Może spróbuj odłożyć więcej kasy i kupić np. używanego samsunga tab 2? Ja mam swojego już prawie rok i absolutnie nic mi się z nim nie działo przez ten czas. A kindla w Warszawie znalazłam za 280zł klik (używany ale możesz go sobie obejrzeć i sprawdzić czy wszystko śmiga jak należy)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się