Konie trojańskie i inne kwiatki

Czy byłaby szansa sprawdzenia forum?
Ostatnio często zdarza mi się, że gdy wchodzę na forum to klikając np jakiś konkretny watek przekierowuje mnie na jakies dziwne obce strony i co chwila włącza mi się ostrzeżenie o koniach trojańskich i innych wirusach.

Dodam, że dzieje mi się to tylko na forum, mam bardzo dobry kilka razy dziennie aktualizowany program antywirusowy, więc wina nie leży po stronie mojego komputera.
A czemu mi się pojawia taki komunikat od wczoraj, gdy wchodzę do jakiegoś wątku ze zdjęciami?

Ostrzeżenie: coś tu jest nie w porządku!
Witryna re-volta.pl zawiera treści z witryny upload.fοtοtu​bе.рl, która jest znana jako źródło złośliwego oprogramowania. Otwarcie tej witryny grozi zainfekowaniem komputera wirusem.
Według informacji Google kontynuowanie grozi zainstalowaniem na komputerze złośliwego oprogramowania. Jeśli witryna już była odwiedzana lub jest zaufana, istnieje możliwość, że niedawno doszło do włamania do niej przez hakera. W tej chwili odradzamy kontynuowanie – możesz spróbować ponownie jutro albo przejść do innej witryny.
Powiadomiliśmy już właściciela witryny upload.fοtοtu​bе.рl, że znaleźliśmy w niej złośliwe oprogramowanie. Więcej informacji na temat problemów stwierdzonych pod adresem upload.fοtοtu​bе.рl zawiera Strona diagnostyczna Safe Browsing Google.

Jeśli rozumiesz, że odwiedzenie tej witryny może wyrządzić szkody na komputerze, kontynuuj mimo wszystko.

Pomóż udoskonalić funkcję wykrywania złośliwego oprogramowania, wysyłając do Google dodatkowe dane dotyczące witryn, w których jest wyświetlane to ostrzeżenie. Polityka prywatności usługi Bezpieczne przeglądanie reguluje sposób obsługi tych danych.


u mnie też się to pojawia i to nie tylko w wątkach ze zdjęciami. to okno otworzyło mi się m.in. przy kąciku żółtodziobów i tymże wątku.
Mi w tymże też!  😲
Bo na re-volcie nadal tkwi jakiś wirus... jak nie wchodzę na forum kilka dni, to po "oczyszczeniu" kompa wszystko śmiga normalnie. Jednak wystarczy jedno wejście na forum, obojętnie w jaki wątek i... komputer zaczyna się wieszać, ciąć i wyskakują ostrzeżenia. Może jest jakiś informatyk, który administruje tym forum i mógłby sprawdzić gdzie jest przyczyna?
to jest w czyims avatarze, albo podpisie zaladowanym z zewnetrznego serwera.
to dziwne, bo w tym wątku mamy 5 osób, wchodzę w profil każdej z nas i nic dziwnego mi nie wyskakuje.
A mi nic nie wyskakuje... czy ten wirus dziala jakos wybiorczo?
u mnie również wyskakują ostrzeżenia  👀
ash   Sukces jest koloru blond....
01 lipca 2011 10:45
u mnie też 😀iabeł:
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
01 lipca 2011 11:13
Jeśli korzystacie z Google chrom to tak się pojawia. U mnie to samo.Dobry antyvirus sprawę załatwia i czyszczenie kompa CC cleanerem 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
01 lipca 2011 15:03
Y... O.O U mnie nic takiego się nie dzieje, a mam antyvira.
Każdy ma antyvira  😀

Halo! Czy jest tu jakaś moderacja?
Moderacja w tego typu sprawach /technicznych/ niestety nie może nic zrobić. Napisałem do admina z prośbą o interwencję...
root   szef wszystkich szefów
01 lipca 2011 20:56
Cześć

Tak jak w zacytowanym wyżej komunikacie, problem nie leży po stronie re-volty, tylko po stronie strony fοtοtu​bе.рl. Widać tamta strona ma słabe zabezpieczenia i oprócz zdjęć można wgrać jakieś wirusy. Ponieważ w niektórych postach i podpisach było linkowanie do zdjęć na tym serwisie, przeglądarka chrome, która ma takie zabezpieczenia, wyrzucała błąd.
Pocieszające jest to, że raczej jeśli ktoś linkował coś tutaj, to do rzeczywistych zdjęć, a nie wgranych wirusów 🙂

Ogólnie usunąłem posty z linkami do tej strony, oraz podpis użytkownika Julie (moderatorzy może niech zgłoszą jej, żeby nie linkowała tam).
Najlepiej wgrywać zdjęcia na galerię re-volty, lub jednego z wielu innych takich serwisów np: http://imgur.com/

Jeśli komuś, gdzieś jeszcze wyskakują tego typu ostrzeżenia, to proszę wklejać linki do konkretnej strony.

pozdr.
root
o rany, nie wiedzialam, ze jest ktos taki, jak root i ze jest administratorem  🤔zczeka:
Mamy informatycznego speca na Re Volcie 🙂
Witaj Root  :kwiatek:
Wow. Czuję się zaszczycona, że wywołałam szefa wszystkich szefów, o którego istnieniu nikt nie wiedział.  😀
No dobra, czyli trzeba się przerzucić na imgur.
1. Wyślij prywatną wiadomość na konto Administratora (nie do Quanty, to mój prywatny użytkownik!)
http://re-volta.pl/forum/index.php?action=pm;sa=send;u=1


To jest w wątku Regulamin usuwania konta na forum, a po kliknięciu w link wyświetla się konto Administratora root. 🙂 "Odkryłam" to parę dni temu. 😁


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się