re-volta, czyli Anna Maria Wesołowska via net

Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
07 lutego 2011 16:25
ostatnie wydarzenia na forum zobligowało mnie do przemyśleń nad banami dla co poniektórych użytkowników zamieszanych w afery z kupnem-sprzedażą przez forum oraz wątek nieuczciwy re-voltowicze.
sama Quanta nie chce by forum miało formę jarmarku, giełdy, allegro. kilka osób wypowiedziało się również, że nie kupują po przez forum ponieważ jest to niebezpieczne, wiąże się to z ryzykiem straty towaru, pieniędzy.

dlatego też zastanawia mnie w pewnym sensie nagonka na forum w formie " spalmy czarownice" ( czyt. zbanować  :konik🙂 a sami są sobie po części winni. rozumiem że każdy może mieć nieudaną transakcję, nie każdy musi być uczciwy ale czy to zadanie forum by takie osoby banować i wymierzać sprawiedliwość czasem słusznie a czasem nie?

dla mnie osobiście forum jest po to by wymienić się opiniami, poczytać ciekawe interesujące nas rzeczy, podzielić się wiedzą a tym czasem z tego forum robi się w pewnym sensie zabawa w sąd. ludzie sami są sobie winni bo kupują od osób których nie znają. nie twierdze również że nigdzie indziej nie natrafimy na oszusta ale może darować by sobie banowanie użytkowników bo forum to miejsce merytoryczne a nie bazarek .
jeśli ktoś ma ochotę coś sprzedaż kupić to są od tego odpowiednie serwisy na których takie transakcje są bardziej bezpieczne. Quanta nie raz mówiła że nie chce by to forum stało się drugim allegro i serwisem ogłoszeniowym promującym własne produkty, sklepy, stajnie itp a po części tak się zaczyna dziać i do tego potem bicie piany, żale bo ktoś mnie oszukał.

dlatego też uważam że nie powinny być nakładane bany na takie osoby a osoby pokrzywdzone powinny zgłaszać je na policję bądź kupować sprzedawać w serwisach do tego przeznaczonych.
miło też by było gdyby ogłoszenia zniknęły albo rzeczy wystawione w nich były umieszczone na innym serwisie sprzedażowym typu allegro, allekonie, stadniny itp i wszyscy nie zadawali by sobie trudu do wpisywania ich do uczciwy/ nieuczciwy czy prowadzenia tabel z plusikami to nie allegro.

zastanawia mnie też to gdzie w regulaminie jest zapis że osoby które będą oszukiwać dostaną bana i na jakiej zasadzie, podstawie i w jaki sposób im się udowadnia winę?
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 lutego 2011 16:28
Solina, wybacz, ale ty czytasz to forum czy tylko obrazki oglądasz...? jest JEDEN, słownie jeden ban, o którym EWENTUALNIE mozesz pisać - czyli NIRV. i jesli to o niej piszesz, to piszesz bzdury - bo ona dostała bana za tzw. podwójne konto (*) a nie cokolwiek związane z jej rzekomymi lub ewentualnymi oszustwami.

(*) za co każdy kogo na tym złapiemy bana dostanie.
trzynastka   In love with the ordinary
07 lutego 2011 16:29
Ale kto niby dostał bana za oszukiwanie ?
Jedyna Nirv dostała bana ale nie za oszustwa sprzedażowe tylko za "rozdwojenie jaźni"  😉

Edit: eh... powtórzyłam po Caroline 😉

Ale to zapytam, ban dla Nirv jest permanentny, prawda ?
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 lutego 2011 16:42
Ale to zapytam, ban dla Nirv jest permanentny, prawda ?

jak każdego kto się za bana za podwójne konto załapał 😉


dopisuję: rozmowa o powodach zbanowania Nirv: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5367.msg883608.html#msg883608
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
07 lutego 2011 16:44
caroline, jak jesteś nerwowa to weź sobie do ust garść draży i czekaj aż się rozpuszczą a potem coś mów.
chodziło mi bardziej o bana revir, który potem został zdjęty i chodzi mi o ogólną atmosferę w pewnych wątkach.
była też afera z jedna użytkowniczką co rodzice zobligowali się do odesłania rzeczy na które się wymieniła a potem robiła to samo na świecie koni.

i ogólnie chodzi mi o tą cała sytuację w wątku a nieuczciwych co się dzieje, pretensje żale i bicie piany.
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 lutego 2011 16:47
z rewir była jeszcze inna sprawa - i to tez było wyjasnione. jesli jesteś tak dokładną czytelniczka forum i watku o nieuczciwych forumowiczach, to powinnas to wiedzieć.
zwłaszcza powinnaś wiedzieć, ze sprawa rewir NIE dotyczyła handlu na forum.


i tak w sumie, to o co ci chodzi? ze handel ma zniknąć z forum? czy że ktoś dostał bana - i nie rozumiesz dlaczego?


edit
i ogólnie chodzi mi o tą cała sytuację w wątku a nieuczciwych co się dzieje, pretensje żale i bicie piany.

no to wez sprawy w swoje ręce, jeśli tak bardzo ci to nie pasuje - idź do wątku i napisz tam, że maja nie oszukiwać, nie bić piany, nie mieć żali i nie bic piany. więcej sensu by to miało niz pisanie tutaj.
trzynastka   In love with the ordinary
07 lutego 2011 16:53
Innym są ogłoszenia, a inną sprawą jest zabawa wymyślona przez forumowiczów dla forumowiczów.
Z resztą co ma decyzja podjęta przez poprzednich moderatorów do działań obecnej moderacji  i Twoich dzisiejszych przemyśleń ? 😉 Sprawa była, została rozwiązana i wyjaśniona już jakiś czas temu.

ogólnie chodzi mi o tą cała sytuację w wątku a nieuczciwych co się dzieje, pretensje żale i bicie piany.

Rozumiem, że jeśli ktoś został oszukany to nie ma prawa mieć pretensji ?
Nie ma prawa ostrzec nikogo przed tą osobą i nie ma prawa mieć żalu ? 😉

"wycyganili mnie na 200 zł ale nie powiem kto, bo nie będę psuć opinii tej osobie, a poza tym i tak nie miałam co z tymi pieniędzmi zrobić, w zasadzie to to oszustwo mi pomogło ! Od razu mi lepiej  😜" 😉
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
07 lutego 2011 17:09
Caroline chodzi o to że wystarczy sobie trochę poczytać wątek i zauważa się pewien niesmak, ludzie kupują na własną odpowiedzialność a potem lecą do wątku się wyżalić ( za swoją głupotę? nieostrożność?) a reszta temu przyklaskuję i nagabuje.
to że revir nie zapłaciła pieniędzy w zabawie urodzinowej- nie oceniam jej, ale zachowanie innych osób też było poniżej pasa z prawie niedoszłym ukrzyżowaniem jej.

ninevet właśnie o tym pisze że nagle biedny poszkodowani a czy ktoś im kazał się wymieniać? sprzedawać coś? kupować? chyba każdy ma swój rozum i jak ktoś mnie wyśmiga na 200zł to nie idę płakać do mamusi ( w tym przypadku na forum) tylko zgłaszam to na policję a nie jojcze i olaboga co ja mam zrobić ja biedna pokrzywdzona i ludzie pocieszcie mnie a tamtą spalcie na stosie.

oto właśnie mi chodzi że po co robić sobie kolejne problemy po przez kupowanie za pośrednictwem pw, gg a potem iść się żalić.

p.s. ninevet na temat założenia tego wątku nie myślałam jeden czy dwa dni a dłuższy czas widząc co się dzieje. do obecnej moderacji jak i poprzedniej nic nie mam personalnie 😉
Solina, a ja dalej nie rozumiem o co ci chodzi. sa ogloszenia. nikt nie kaze nikomu kupowac, sprzedawac czy wymieniac sie. jednak robimy to. tworzymy pewna spolecznosc. sa uzytkownicy znani, co do ktorych nie ma watpliwosci, i sa tacy, o ktorych warto sie spytac. sa tez tacy co oszukuja i przed nimi warto przestrzec. w tym momencie wiekszosc sprzetu kupuje przez forum. ze wszystkich transakcji jestem bardzo zadowolona- kupilam sprzet nowy albo w swietnym stanie za dobre pieniadze. i wpisalam te osoby w odpowiednim watku.  cos tam rowniez sprzedalam i kupujacy byli zadowoleni, tez mnie wpisaly. fajnie. oszukana nie zostalam miedzy innymi dlatego, ze uniknelam transakcji z uzytkownikami wpisanymi jako nieuczciwi.
sprawa rewir jest wyjasniona, ban jest zdjety.
nie wiem o co cho...
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
15 lutego 2011 00:45
Solina jako ja tez naprawde nie kminie o co Ci chodzi 🤔
teraz to ja uwazam ze reprezentujesz tą częśc naszej społećzności która nigdy nic nie kupiłą. nie sprzedała przez net?
To po co wchodzisz do wątków które strikto Ciebie nie dotyczą? Po co sie denerwujesz i zakładasz taki ,,dziwny" wątek który chyba sama nie wiesz do czego ma służyć??
Prawda jest taka ze ja zostałam juz 2 razy pokrzywdzona na forum... raz przez właśnie opóźnienia Rewir ale z nia juz sie poprzepraszałyśmy i sprawe obie wyjaśniłyśmy! Tobie co do tego? NIC!
Kto nie ryzykuje ten nie ma.. ja należe do tej małpiej części forum co czesto kupuje, sprzedaje, wymienia sie i ba mimo wszytsko ma dalej zaufanie do ludzi??
Na policje z czym? jezeli wartosc tranzakcji to mniej niz 250zł to tylko zgloszenie przyjma....

a przez to ze napisałam w odpowiednim wątku i ruszyłam sprawe wkładając kij w mrowisko (tylko via net) zalatwilam obie sprawy odzyskałam swoje 200zł i 2 czesc prezentu ltpry bez 2 zdan mi sie nalezal!

Dlaczego zawsze najwiecej do powiedzenia maja osoby których sprawa nie dotyczy 👀

o, cześć 😉 chciałabym tylko napisać, że rewir przez w się pisze.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się