Słoma czy trociny?

arlyn, ja brałam, na dłuższą metę się nie nadają, ale na taki krotki okres przeżyjecie. Ale bierz tylko sosnowe, są jasne, miękkie i nie pylą aż tak bardzo. Na pewno nie bierz z drzew liściastych.
arlyn, To najlepsze co możesz dać oprócz słomy.Trociny to termin przekłamany, w rzeczywistości konie powinny stać na wiórach stolarskich (z tego są zrobione profesjonalne ściółki. Trociny to termin określający odpad z tartaku, czyli coś co pyli i często bywa zasiedlone rożnymi "stworzeniami". Można stosować trociny jako podkład odsączający pod słomę - fajnie się sprawdza. Słomy jednak nic nie zastąpi (o ile nie ma rzeczywistych przeciwwskazań weterynaryjnych.
arlyn, ja miałam takie do gastro, sprawdzają się o tej porze roku, ale nie w środku lata - będą pylić. Jako podkład pod słomę są za to super, jak wyżej, jak po gastro zaczęłam doscielac słomy na nie to był chyba najlepszy box ever. Teraz czekam aż trochę wyschnie i zmarznie i jadę po trociny właśnie jako podkład pod boksy zrebnych klaczy, żeby słoma nie jeździła (miła alternatywa do zostawiania materaca a potem wywalania go po porodzie).
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Trochę się uspokoiłam, co prawda z tego co zrozumiałam Pan ma trociny głównie z dębu i czasem z sosny, więc bardziej będą one z drzew liściastych ale mam nadzieję że mimo wszystko jakoś przetrwamy ten krótki czas ✊😁

karolina_, ja właśnie nie wiedziałam do końca jak potem wrzucić ją znowu na słomę żeby nie było zbyt drastycznej zmiany ale to chyba zrobię jak napisałaś, że będę na początku doscielac jej trochę słomy na trociny i stopniowo przejdę na 100 % słomy 🙂
arlyn, Trociny drzew liściastych są bardziej neutralne niż drzew iglastych, nie zawierają żywic. Przejście z jeden ściółki na drugą nie musi mieć fazy przejściowej. można też przyjąć stale rozwiązanie używania "trocin" jako podkładu pod ściółkę słomianą. Przy okazji produkujesz sobie znakomity materiał do ściółkowania roślin w ogrodzie, a z czasem kompost do szerszego zastosowania.
Gdzie kupić tanie trociny z dowozem/ na palecie? Nie muszą być jakieś premium, bardziej economy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się