Słoma czy trociny?

ash   Sukces jest koloru blond....
24 lutego 2012 11:37
nie kupiłam. Właścicielka stajni kupiła i przestawiła mi na niego konia.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 lutego 2012 11:52
ash - a jakiego rodzaju to jest pellet?drewno?trociny? bo jest tego mnóstwo,pytanie,co sprawdza się w praktyce.
ash napisz cos wiecej o tej sciolce

u mnie pellet sie nie sprawdzil ale to nie byl konski typowo a taki z allegro
ash   Sukces jest koloru blond....
24 lutego 2012 13:17
Dziewczyny dowiem się i dam Wam znać.
Widziałam jak go przywieźli, był zapakowany w worki po 20kg, taki jasny - ładny granulat. Smiałam się, że Pamir pewnie będzie wyżerał, ale o dziwno nie je 😅
Może eco dry?
http://www.pasze.sklep.pl/promocje-html/granulat-drzewny-pellet-ekologiczna-sciolka-dla-koni-975-kg.html to jest calkiem fajna oferta, zastanawiam sie tylko na ile by mi taka tona wystarczyla przy zalozeniu, ze jest nia wysypana otwarta biegalnia 50m2 w ktorej urzeduja 3 konie, szetek i osiol😉 obawiam sie, ze poszlabym z torbami, ale wygoda sprzatania jest niezaprzeczalna, hmm.
czy ktos stosuje pellet jako sciolke?
interesuje mnie jakiej firmy,jak sie zachowuje
ew gdzie zamowic

bylam w radzyminie w stajni,gdzie akurt przyjechal jakis przedstawiciel i reklamowal pellet.niestety ulotki nie wzielam.a z tego co przeliczylismy wychodzi polowe taniej od slomy

znalazlam takze torf lub len.czy ktos praktykowal? co lepsze?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
25 lipca 2012 09:32
maga2007,
jak by tego nie przeliczać to mi wyszło, że słoma jest najtańszą opcją
ściółkową. Nawet przy żenująco wysokich cenach słomy z 2011 roku.
Najtaniej jest chyba zamówić transport z Litwy (Dorcysia wklejała ogłoszenie),
z tym, że trzeba wziąć cały 24-otonowy samochód.
Po ile była słoma w 2011?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
25 lipca 2012 09:42
No w naszym rejonie (kurniki) 70-80 pln za belę 120/120
Mógłby ktoś napisać ile worków trocin (tak mniej więcej ) powinno wejść na ,,raz'' do boksu ( standardowego 3x3) .
odkopię. jaka cena trocin jest dobra? ile płacicie średnio za wór/ile litrów?odpylone, trochę grubsze, nie taki "miał".
ash   Sukces jest koloru blond....
08 maja 2013 19:46
Isabelle, przy zamówieniach paletowych płącimy 41 zł za balot 20kg
Czy ktoś z Was zamawiana specjalne trociny dla koni? Gdzie dokładnie zamawiacie? Ile to wychodzi miesięcznie?
Znajoma zamawia do stajni paletę.Płaci ok.1000zl za całość, w sklepie Stefanidis.
I na ile to wystarcza? Sprzątane codziennie.
Ciężko powiedzieć-mamy 1 konia na trocinach,a podłoga jest drewniana.Nie zużywamy tyle ile standardowo się ścieli-również sprzątanie codziennie.Paleta wystarcza na parę miesięcy.
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 października 2013 16:46
Wg mnie przy sprzątaniu wyrzuca się mniej trocin niż gdyby to było sprzątanie ze słomy. No chyba, że Twój koń dużo w boksie sika. I ogólnie sprzątanie z trocin jest, jak dla mnie, szybsze i łatwiejsze.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
19 listopada 2013 17:52
Jakie podłoże będzie najbardziej wskazane dla konia, który właśnie dużo sika? Coś będzie sprawdzać się lepiej niż słoma, może len?
Odkopuję i ja. Czy ktoś z okolic Zielonej Góry albo Wrocławia orientuje się, gdzie w dobrej cenie można kupić trociny? Oraz na ile mniej więcej starczy worek w momencie, gdy boks ma standardowe wymiary, 9m2?

Wdzięczna będę za każdą odpowiedź!
Worek? Nawet biorąc pod uwagę największy , jaki widziałam , to na boks 9m2 potrzebne będzie na start kilka worków.Potem to zależy od konia i tego , ile worków sypniesz na start . U  mnie na boks 12 m2 wór trocin dosypywany był co  dwa -trzy dni , inaczej boks wyglądał jak wybieg hipopotamów. 
Pytam o worek, żeby potem przeliczyć sobie ich ilość. Nie mam zielonego pojęcia, ile tego idzie na start, bo nigdy wcześniej nie miałam potrzeby używania trocin. Dlatego będę wdzięczna za każde sugestie.
Pisz do peer span.  Dowożą na terenie całej Polski, cena pojedynczego worka jest duża ale im więcej zamiawiasz to bardzo maleje. Przy zamówieniu palety czyli 12 sztuk jest już prawie o połowę taniej. A pan bardzo miły wiec dzwon i pytaj 🙂
nostril   be your own kind of beautiful
12 maja 2015 16:14
czy ktoś mógłby mi doradzi jaka ściółkę wybrać dla konia, który stoi w stajni drewnianej na ziemi? Słoma nie wchodzi w grę, koń lubi pobałaganić w boksie (czyt. porozkopywać)😉
Trociny tez rozkopie .
Czy kon moze dostac od wzerania slomy kolki? Stajenny dwa dni temu mi powiedzial, ze trzeba cos z tym zrobic, bo moj kon przez noc zjada kostke siana i slome spod siebie, tak, ze stoi prawie na betonie. A kon kilka boksow dalej dostal juz dwa razy kolki od przezarcia sie  😲 Pomyslalam, ze to jakas kompletna bzdura, ale zadzwonilam do weta, przyjezdza do nas ten sam, co do tego drugiego konia. No i wet mi powiedzial, ze tamten kon mial kolke od zapchania sie sloma rzeczywiscie i ze powinnam postawic kobyle na trociny. Nie wiem co o tym myslec i nie spieszy mi sie do tego, ale chcialam poznac wasza opinie. Staram sie, zeby moj kon zawsze mial siano, bo kiedy nie ma co jesc, nudzi sie i tka, ma siano w siatce, zeby wolniej jadla. Jednak nie ma mnie w stajni 24/7, i czasem dostanie tego siana wiecej, czasem mniej. Zawsze mi sie wydawalo, ze sloma ratuje wtedy sytuacje. Ale rzeczywiscie zauwazylam ostatnio, tydzien czy dwa, ze kobyla wchodzi do boksu i rzuca sie na slome zamiast na siano. Dlaczego, nie wiem - moze siano akurat gorsze a sloma lepszej jakosci, plus zeby pojesc z siatki, to trzeba sie troche wysilic.

Wiec pytanie, czy jedzenie slomy w duzych ilosciach moze miec jakies negatywne konsekwencje dla ukladu pokarmowego? Pomijajac to, ze moze przytyc, to mnie jakos strasznie nie martwi, oprocz tego kon ma zepewniona duza ilosc ruchu.

Przepraszam za brak polskich znakow, eksperymentowalam w opcjach klawiatury, i teraz za nic nie moge tego naprawic :/
moje odkąd mam słome idealną też w tym roku pożerają aż same kupy są rano
Nasturcja tak, obżeranie sie słomą może skutkować wizytą weta. Mój też tak wyżerał i po kolce przestawiłam na trociny. Po zmianie stajni gdzie koń nie stoi na słomie owsianej i ma dobrej jakości siano, problem sie skończył.
nasturcja tak. Słoma w dużych ilościach jest drażniąca dla końskiego żołądka. Mój też wcinał jak wściekły. Od początku roku stoi na trocinach, wygląda dobrze i naprawdę mało łyka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się