Daw-Mag

No to byłam w błędzie 🤔 Ale coś  mi się wydaję, że przyjmując jego grubość za grubość poduszek to chyba za mało będzie 🤔
palemka,  grubość=szerokość papieru od dolnej linii do górnej. to ma być przestrzeń między siodłem a kłębem.

jeszcze jest kwestia modelu siodła. moj sylwester Mka jest tak przywąsko/na styk. za to znajoma kupiła skokówkę (albo millenium albo grand prix, nie pamiętam) i Mka na rudziszonie lepiej leżała, nawet po dołożeniu futra pod spód nie było za ciasno. jedyne co, to leciało siodło w tył, ale to też kwestia budowy i na niej wszystko leci do tyłu i potrzebuje podkładki podnoszącej 😉
Isabelle dokładnie o tym samym napisałam ci na priv 😁
dzieki dziewczyny  :kwiatek:
to ja zrobie tak :
poprzytykam te krzywiki rózne w róznych miejscach i wstawie tu do konsultacji  😜
bo pewnie i tak żle zrobie :P
dostalam link jak mierzyć konia - z obrazkami 😀 (dziekuje k.!), ale to tak pod siodla na wymiar - b  caly grzbiet, niewiem czy to sie przyda do daw-magów, chyba że wlasnie wziac ten 1 wymiar czyli ,że przykladac krzywik 2 cm od lopatki? to tam? przynajmniej juz bym wiedziala gdzie przykladac :P
[quote author=horse_art link=topic=45975.msg1510359#msg1510359 date=1346435506]
...... chyba że wlasnie wziac ten 1 wymiar czyli ,że przykladac krzywik 2 cm od lopatki? to tam? przynajmniej juz bym wiedziala gdzie przykladac :P

[/quote]
moim zdaniem włanie tak
Jak się mają łęki w Daw Mag GP do siodeł Prestige (34) lub Euroriding (3?)
Mam GP L i Prestige VK 33. Prestige super, GP o pół rozmiaru za szeroki ze względu na dupne wypchanie paneli.
Dziękuję. W takim razie rozglądam się za Lką.
Ja mam Daw Mag Hubert siedzisko 17 ale niestety troszku za małe wolałabym 17'5 łęk M jakby ktoś respektował ewentualnie na wymianę  😉
proszę pisać
Ankers - u mnie Prestige Versailles  34 i GP L, Prestige ciut przyciasnawe  😲 . Najlepiej pożyczyć i przymierzyć .
To na pewno, pytam orientacyjnie, żeby wiedzieć w co mniej więcej celować.
karolciaequilano   marzenia się spełniają
09 września 2012 21:20
ankers- pożyczyłabym Ci moje GP do przymiarki, ale ja mam S więc pewnie bankowo będzie małe
Ile kosztuje wymiana łęku w Daw Magu?
ankers, wymiana łęku w daw- magu, w siodłach ich produkcji to koszt 250 zł. Wymiana łęku u nich, ale siodeł innych firm około 500 zł i nie zawsze jest taka możliwość.
kittajka, dziękuję 🙂
Jaki to model Daw Maga? Hubert ma całkiem inne przeszycia, nawet ten starszy...
http://allegro.pl/daw-mag-hubert-zadbane-i2698161348.html
Mi to wygląda na model Dawid - podobny do Huberta.
http://www.hippoland-pl.com/dawmag_siodlo_dawid.html

Może być to również po prostu jakiś stary model Huberta po prostu...

W każdym razie ja kiedyś w Dawidzie jeździłam sporo i pamiętam, że masakrycznie fotelowo usadzał. Hubert z resztą też, ale nieco mniej.
Każdy Hubert tak usadza??? Może tylko taki źle dobrany do grzbietu konia? Zamierzam kupić siodło, napaliłam sie na Daw Maga. W hubercie w prawdzie nie jeździłam, znany mi jest tylko model GP, ale to skokówka, a ja potrzebuję siodła do czystej rekreacji, no może jakieś małe podskoki.... Ma być przede wszystkim wygodne dla konia i dla jeźdźca również, zwłaszcza, że ma kościsty zadek 🙂
Może coś polecicie?
Dylemat mam również co do rozmiaru siedziska, spopkojnie mieszczę się w 17, tylko u większości siodeł mam tybinki za krótkie i kolano wypada na samym dole poduszki...
marlena82, Hubert powinien Ci pasować. Da się w nim poprawnie usiąść, jest wygodny i spokojnie nada się do niewielkich podskoków.
tęcza, ankers dzięki za info 🙂
marlena82- w dopasowanym siedzi się normalnie .Bardzo fajne, wygodne siodełko .Ja zdecydowanie polecam 🙂😉).
Drodzy Forowicze, czy ktoś z Was posiada aktualnie siodło rajdowe Daw-Mag Max łęk S lub M? Bardzo mi zależy na przymierzeniu go swojej klaczy, ewentualnie odkupić jeśli byłaby taka możliwość. Jestem z okolic Żyrardowa i Skierniewic. Może ktoś mógłby na pw popisac ze mną o kwestiach związanych z tym modelem? Jeśli tak, bardzo proszę o info na pw.
Ma ktos namiary na kogos kto handluje uzywanymi daw-magami przyjezdza i dopasowywuje siodlo? Najlepiej w okolicach Warszawy.
pytanko. czy Daw- magi mogą mieć wymienne łęki?
mam zamienić się na siodła i oferent mówi, że jego to hubert i ma wymienne łęki - pasują te od wintecka.
możliwe to ?

gdzie dm mają oznakowania firmowe - żebym mogła poprosić o zdjęcia tych miejsc? ma podobno nawet do niego fakture - ma znaleźć.

dziwne mi to troche...
Kto ma DM Vicky? Słyszałam że siedzi się podobnie jak w Grand Prixie, ale 16"... Może ktoś ma, ktoś jeździ, ktoś poleca? 😉
horse_art, pierwsze słyszę, żeby daw magi miały wymienne łęki.  Chyba, że wprowadzili taką opcję niedawno (w zeszłym roku jeszcze tego nie mieli).
Znak firmowy, nazwa modelu i numer siodła (i chyba też rozmiar siedziska, ale tego nie jestem pewna) znajdują się albo pod spodem siodła albo pod tybinką (to chyba zależnie od modelu, bo w ujeżdżeniówce mam pod spodem a w skokówce pod tybinką)
Maria89, dziękuje! poprosze go zatem o zdjęcia w tych miejscach (w kiefferze tez są oznakowania na tybince od str konia, ale i np znaczki- guziki sa sygnowane + na blaszce przy zamkach...)
siodlo niby kilkumiesięczne... podoba mi się, ale wole mieć pewność jaka to firma i czy działa jak działa (łęki) bo nie chce siekierki na kijek wymienić 😉 jak dostane dane dokładne to poprostu zadzwonie do DM i dopytam...
[quote author=horse_art link=topic=45975.msg1647037#msg1647037 date=1357978406]
zadzwonie do DM i dopytam...
[/quote]
To chyba najlepsza opcja.
Trochę mnie zaskoczyłaś z tymi łękami, ale później pomyślałam, że może faktycznie coś takiego zaczęli robić. I skoro to siodło jest stosunkowo "świeże" to może taką opcję posiada. Najlepiej zadzwoń i dowiedz się u źródła
wydaje mi się, że to ściema była. od początku mi śmierdziało dlatego nei chcialam się spieszyć "łapać okazji", jednocześnie wysłać i chciałam papiery itd) do dm nie dzwoniłam z racji dnia i godziny, ale raczej nie mam po co - jakby taka funkcja była - byłby to hit i byłaby info. na stronie.

2. chlopak, jak zaczęłam wymuszać "na już" zdjęcie oznaczeń i skan faktury przed transakcją, napisal że oznaczeń nie widac (najpierw że są takie małe gdzieś tylko) bo to siodło na zamówienie i dlatego, ale papiery ma (gdzies). jak zaczęłam domagać się skanu to dostałam info, że wlasnie przyjechał kupiec i wziął za dużo wyższa kwotę, niż ta na jaką się umawialiśmy, którą mi podał oferując sprzedaż. teraz chce niby kupić to moje, a na pytanie skąd ma nagle kase (bo warte więcej niż kwota którą niby dostał za swoje) odp ze sprzedał z osprzętem (jaki miał być dla mnie gratis) i tak wyszło 2x tyle co cena dla mnie... sprzedał też niby ogłowie na które mieliśmy się wymienić (osobno).
wiec - jeśli młody chłopak, z forum, będzie chciał coś od was kupić, coś sprzedać - uważajcie ;] teraz raz szuka ujezdzeniowki raz skokówki, lub zestawu siodło i osprzęt, oglowie, ochraniacze itd...
To wrzuć może do nieuczciwych - jako ostrzeżenie, nie wszyscy są tak dociekliwi jak Ty - ja kiedyś się naciełam na ogłoszenie "komplet ochraniaczy" i dostałam jeden  👿
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się