Daw-Mag

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
28 stycznia 2014 09:36
Koleżanka ostatnio kupiła Huberta- siodełko malina  🙂 Baaardzo wygodne. Sama na nim siedziałam, wiec mogę potwierdzić 😉 Skóra w wersji standard na początku nieco sztywna, po pierwszym smarowaniu już ok, ogólnie bardzo dobra 😉
Dzięki! Jak tyle dobrych recenzji jest o tym siodle to jestem już prawie zdecydowana, tylko jeszcze interesuje mnie opinia o tym rymarzu i jego pracy 🙂 Wydaje sie kompetentny i fachowy, jednak wole najpierw zasięgnąć Waszej opinii  🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
28 stycznia 2014 11:09
Skoro Daw-Mag zleca mu produkcje swoich siodeł, co więcej firmuje je swoją nazwą, to nie ma wyjścia, musi być dobry 😉
😀 no fakt!
Mam w planach zakup siodła firmy DAW MAG, ale jeszcze nie jestem do końca pewne czy skokowe, czy wszechstronne. Będę korzystać ze środków unijnych, mam na to przeznaczone 3500 zł.

Bardzo mi zależy, żeby siodło dobrze leżało na koniu. Dowiedziałam się, że jest możliwość, żeby ktoś z firmy przyjechał zmierzyć konia, ale zastanawiam się czy to gra warta świeczki, bo nie słyszałam w zasadzie nic o ich usługach w zakresie dopasowywania siodeł. Opłaca się?

Myślę, ze opłaca się. Zawsze siodło będzie lepiej leżeć i koń będzie miał komfort. To zawsze procentuje.  Firma poleciła mi konkretnego rymarza i dzwoniłam do niego w tej sprawie. Powiedział mi, że przyjedzie zmierzyć konia, żeby uszyć siodło idealne 🙂 + dobre opinie, które tu usłyszałam i jestem zdecydowana na siodło marzeń 😀
Mamy chyba na myśli tego samego faceta, ja nazwiska już nie pamiętam, ale najbliżej mam rymarza właśnie z Poznania.

Cały czas się zastanawiam czy brać Huberta, czy Grand Prix. Zdecydowanie bardziej podoba mi się Grand Prix, jednak ja właściwie rzadko jeżdżę skokowo na treningach. Jednak zdania na temat Huberta są podzielone, a mi zależy na wygodnym siodle i dla mnie i dla konia. Może macie jakieś inne propozycje?
A może Milenium też skokówka, mi osobiście się lepiej w nim jeździło niż w Grand Prix.
W Hubercie to kompletnie nie mogłam usiąść dobrze, ale co kto lubi  😉
Ja jeździłam w Hubercie 5 lat.. siodło bardzo wygodne - i skoczyć się da i ujeżdżeniowo popracować... Tylko źle usadza, nie da się cofnąć łydki, ciężko dobrze usiąść... generalnie przez cały okres użytkowania nie narzekałam i nie wiedziałam o co trenerowi chodzi... ale jak usiadłam w mojej nowej skokówce to już wiedziałam i wszystko okazało się jasne...
Ja bym na Twoim miejscu brałą Grand Prixa 🙂
jaskierkowa O właśnie często słyszę tę opinię. Z tym, że pewnie jest różnie na różnych koniach.
somebody Nie siedziałam w millenium. Siedziałam w Gran Prix, ale w nim nie pracowałam, więc ciężko powiedzieć.
A w grand prix da się wszechstronnie popracować? Wywala kolana w kosmos?

Najlepsze jest to, że ja najwięcej to ujeżdżeniowo jeżdżę, ale często jeżdżę młode konie, więc chcę mieć dobrą wszechstronkę/skokówkę. Poza tym, jeśli zacznę starty - to w skokach, bo ujeżdżenia na moim terenie nie ma praktycznie w ogóle.

No zagwozdkę mam straszną.
Grand Prix jak najbardziej nadaje się do takiej wszechstronnej roboty. One ogólnie mają dość długi klocek z przodu i poduszkę bardziej pionową niż siodła skokowe innych firm.  🙂
Dobra, dziękuję za opinię  :kwiatek: Przekonałyście mnie do Grand Prix!
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 lutego 2014 18:34
Czy Daw- Mag ma takie oznaczenie? W siodłach, które widziałam było tłoczenie

W starszych siodłach była taka blaszka
Też polecam grand prix 😉. Nawet lekko ujeżdżeniowe elementy da się w nim wykonać, bo wiadomo, że każdy skoczek treningi ujeżdżeniowe też musi mieć a np. ja nie mam dwoch siodel i grand prix b.dobrze mi się sprawuje 😉.
Wielki plus dla Daw Maga, napisalam zrezygnowana z zapytaniem, czy nie wymienili by mi wygranych brazowych wodzy na czarne, i wymienili 🙂 Super, naprawde dobrze to swidczy o firmie
mils   ig: milen.ju
25 lutego 2014 20:00
Czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi, które siodło (bez różnych indywidualnych przeróbek) skokowe ma bardziej wysunięte w przód tybinki: Grand Prix czy Millenium?
Osobiście miałam okazję jeździć w Konradzie, Hubercie, Oskarze i Maxie.
Przed wyborem konkretnego modelu polecam "objeździć" różne i dobrać odpowiednie do siebie.

Konrad: w miarę ok; myślę, że każdy się w nim odnajdzie. Takie typowe siodło wszechstronne.

Hubert: wg mnie jest to siodło bardziej dla faceta. Niby wygodne ale dla mnie było "coś nie tak". Dla mnie to taki "łup" no i są dostepne duże rozmiary dla tych "większych".

Oskar: (nawet w opisach) jest przeznaczony dla kobiet i naprawde wg mnie jest IDEALNY; to jest TO siodło 🙂 Dla niektórych osób jest "zbyt delikatne"; facet już w nim nie pojeździ ale dla kobiet W SAM RAZ 🙂 Jest niby "wszechstronne o profilu skokowym" ale naprawdę jest perfekcyjne🙂

Max: dla typowo "terenowych" osób to siodło się sprawdzi; jest mega-mega wygodne i idealne na długie rajdy. Ale juz się w nim nie poskacze!
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 marca 2014 13:59
Konrad nie jest Daw Maga 😉
mils   ig: milen.ju
27 marca 2014 07:53
Daw Mag często ma poślizg w wykonywaniu siodeł? Bo na moje czekam i czekam, i tak się zastanawiam, kiedy się doczekam. 😁
Daw Mag często ma poślizg w wykonywaniu siodeł? Bo na moje czekam i czekam, i tak się zastanawiam, kiedy się doczekam. 😁


U mnie miały być 4 tygodnie, minęły już 3 i mam czekać jeszcze 3 ;-) podobno to wszystko przez Cavaliade, bo zawalili sobie jeden tydzień.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
14 kwietnia 2014 11:04
My jak zamawiamy przez sklep, to w zasadzie 3 tygodnie to był maksymalny czas, jaki czekaliśmy na siodło 😉
ja na swoje będę czekać około miesiąca, tak mi powiedziano.

było pytanie o wysunięcie tybinki. moim zdaniem GP ma ją ciut mocniej wysuniętą niż millenium. Generalnie wybierając siodło wahałam się miedzy tymi dwoma modelami. Millenium miało opinię jako "siodła bardziej terenowo-rekreacyjnego ze skokami od czasu do czasu" a GP "bardziej siodła skokowego z terenami od czasu do czasu" 😉

ostatecznie wybór padł na GP z racji tego, że mają rozmiary połówkowe. wymiary pobrane, mam bardzo niewymiarowego konia, ale powiedzieli w DawMagu, że dadzą radę zrobić siodło. 🙂
A ja mam takie inne pytanie :P
Jakie siodła w typie DAW MAG HUBERT polecacie? Podobno Pleszew Konrad, ale jakie wy polecacie?
chce kupić siodło Grand Prix albo Millenium

dzwoniłam do krakowskich przedstawicieli Daw-Maga i nie mają siodeł testowych (powiedzieli to po kontakcie z producentem)

jak mam dopasować i kupić siodło bez przymiarki??  🙇 na oko ?
jak polski przedstawiciel polskiej firmy nie ma siodeł do testów

kto mi zagwarantuje ze jak kupie to bedzie super- nikt

myslicie ze jest sens dzwonić bezpośrednio do producenta czy i tak odeślą mnie do przedstawicieli ( producent chyba nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej prawda?)

mam dylemat bo jestem zdecydowana na kupno ale nie w ciemno....

poza tym jak to jest z testowymi siodlami - można sobie "zażyczyć" rozmiar, czy dają jaki maja, a jak na konia nie pasuje to należy mieć nadzieje ze inny(juz zamówiony) spasuje?
Ja miałam DM huberta testowego, ale mieli tylko z rozmiarem M łęku.
chce kupić siodło Grand Prix albo Millenium

dzwoniłam do krakowskich przedstawicieli Daw-Maga i nie mają siodeł testowych (powiedzieli to po kontakcie z producentem)

jak mam dopasować i kupić siodło bez przymiarki??  🙇 na oko ?
jak polski przedstawiciel polskiej firmy nie ma siodeł do testów

kto mi zagwarantuje ze jak kupie to bedzie super- nikt

myslicie ze jest sens dzwonić bezpośrednio do producenta czy i tak odeślą mnie do przedstawicieli ( producent chyba nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej prawda?)

mam dylemat bo jestem zdecydowana na kupno ale nie w ciemno....

poza tym jak to jest z testowymi siodlami - można sobie "zażyczyć" rozmiar, czy dają jaki maja, a jak na konia nie pasuje to należy mieć nadzieje ze inny(juz zamówiony) spasuje?


DM nie prowadzi sprzedaży detalicznej, więc na 100% odeślą Cię do przedstawicieli.
do mnie przyjechała Pani z miarkami, pomierzyła, posprawdzała. wyszło, że na mojego łęk M. ale siodła do przymiarki dała mi takie jakie miała - raczej bardziej pod moje 4 litery (mierzyłam Huberta, Oskara i GP, bo o takie poprosiłam). no i testowych siodeł, żeby wypożyczyć na kilka dni niestety nie mają.

a nasz Oskar już w czwartek u nas.  💘
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
14 kwietnia 2014 20:52
izkadul leci PW 😉
mils   ig: milen.ju
15 kwietnia 2014 08:32
izkadul miałam ten sam problem! Dlatego znalazłam Millenium u nas w ogłoszeniach i dogadałam się, że "kupię" i po kilku dniach zwrócę, oczywiście za kaucją. GP akurat miałam pod ręką (siodło koleżanki), ale jeśli nie masz, to można poszukać i zrobić tak samo. 😉
hm, ja nawet nie biorę testowego. po prostu jestem zdecydowana na to siodło. pomiary zostały wzięte siodło się "szyje". jak nie będzie pasowało - odeślę, żeby poprawić poduchy etc.

chyba, że chcesz testowe, żeby swoimi 4 literami sprawdzić jak się siedzi, co też poniekąd rozumiem. 🙂 bo jeżeli chodzi o konia, to testowego absolutnie nie rozważałam. ale też może dlatego, że żadne testowe a priori by nie pasowało na ten grzbiet, który ma mój koń.

EDIT: literówka
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się