Daw-Mag

dzieki za odpowiedzi

chciałam testówke trochę pod mój tyłek troche pod konia ( chociaz pewnie szansa znikoma zeby testowe pasowało)...

Kahlan- kto Tobie mierzyl konia, dojechali do stajni i wzieli miarę, a co jak nie bedzie pasować?
jakoś nie mam zaufania do pasowaczy siodeł ze sklepow, najlepiej jakby firma kogos wysyłała, sama juz nie wiem...

upatrzylam w ogłoszeniach Millenium i jak sie dogadam to biore do przymiarki
sęk w tym ze ja też nie jeździlam nigdy w tych siodlach i moze sie okazać ze nie ogarniam skokowki po paru latach w siodle ujezdzeniowym  😡
dzieki za odpowiedzi

chciałam testówke trochę pod mój tyłek troche pod konia ( chociaz pewnie szansa znikoma zeby testowe pasowało)...

Kahlan- kto Tobie mierzyl konia, dojechali do stajni i wzieli miarę, a co jak nie bedzie pasować?
jakoś nie mam zaufania do pasowaczy siodeł ze sklepow, najlepiej jakby firma kogos wysyłała, sama juz nie wiem...

upatrzylam w ogłoszeniach Millenium i jak sie dogadam to biore do przymiarki
sęk w tym ze ja też nie jeździlam nigdy w tych siodlach i moze sie okazać ze nie ogarniam skokowki po paru latach w siodle ujezdzeniowym  😡


pan ze sklepu jest przedstawicielem firmy daw mag, więc wszystko jest zrobione z ramienia tejże firmy. 🙂 pomiary zostały wykonane profesjonalnie i bardzo dokładnie. jeżeli będą jakieś niedociągnięcia - siodło zostanie odesłane i poprawki zostaną naniesione. 🙂 a naprawdę testówka jest dla mojego konia bez sensu, bo na pewno by nic nie pasowało.
Kahlan, 
Jak wyglądały pomiary? Czy coś innego poza zmierzeniem łęku krzywikami?
jaki model zamówiłaś?

jesteś pewna ze dla Ciebie też bedzie ok ? miałaś juz styczność z tymi siodłami?

ja siedzialam w Oskarze i Hubercie ale to pewnie nie to samo  🤣
poczynając od dokładnego wyznaczenia łopatki i ostatniego żebra, były brane pomiary całego grzbietu, pomiar kłębu, sprawdzanie grzbietu małą poziomicą, sprawdzanie kąta łopatki. chyba ze 2 czy 3 rysunki, plus dużo adnotacji.

jestem pewna, że będzie dla mnie ok. raz siedziałam w millenium, raz w gp. i tu i tu mi pasowało. 🙂

EDIT: literówki
Może ktos chetny do pomocy? Co oznaczają numery na tybince? mam wybite 0 700 04  może to numer telefonu a reszta sie starła? hihi  🤣
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
15 kwietnia 2014 14:22
A nie masz niczego więcej? Powinien być nabity nr, który jest na karcie gwarancyjnej oraz data produkcji 😉
siodło kupione jako używane, początkowo myślałam  ze 07 to rok produkcji 2007 sama nie wiem, w sumie dobrze mi sie jezdzi wiec nie ma to dla mnie znaczenie tylko zwykla ciekawosc 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
15 kwietnia 2014 18:08
Pooglądaj je dobrze, może znajdziesz gdzieś pełny numer  🙂
czy ktoś z Was ma niedawno kupowanego Oskara i mógłby mi zrobić fotki przystuł?  :kwiatek:
Chciałabym sobie kupić pusliska ujezdzeniowe daw-mag z zapieceiem typu H . Co u nich sadzicie? Jaka powinnam kupić długość, jeżeli normalnie jeździe na 53 cm?
Czy ktoś reklamował odbarwione- wytarte od puślisk tybinki w Daw-Magach?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
29 kwietnia 2014 16:16
A jaki masz kolor siodła? Jaka wersję skóry? I po jakim czasie powstały?nPowiem szczerze, że się nie spotkałam z taką reklamacją...
Siodło brązowe, jest jeszcze pół roku gwarancji na skórę.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
29 kwietnia 2014 16:24
Puśliska rozumiem, że też brązowe? A jaka wersja skóry? Obawiam się, że jeśli nie wpływa to na użytkowanie(nie ma dziury na wylot, bądź znacznego przetarcia) to mogą to uznać za normalne ślady użytkowania. Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, zawsze możesz do nich zadzwonić. Wiem, że z wersją Super są czasem takie problemy. Ślady użytkowania są bardzo szybko widoczne, bo skóra miękka, ale delikatna.
Puśliska były brązowe ale nie Daw-Magi - zupełnie innej firmy i same w sobie były zawsze bardzo miękkie.
Mimo to skóra zwyczajnie się w siodle wytarła dokładnie pod puśliskami.
Konserwowałam, smarowałam - nie wiele to dało.
Myślę, że gdyby siodło było czarne problem byłby mniej widoczny.  🤔
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
29 kwietnia 2014 16:33
Kurcze, no to faktycznie nie fajnie  🤔 Spróbuj może zrobić coś innego- cyknij kilka dokładnych fotek i wyślij do Daw-maga z zapytaniem, czy takie uszkodzenia podlegają reklamacji. Myślę, że to jedyne rozsądne wyjście, gdyż nawet jak zaniesiesz do jakiegokolwiek sklepu to i tak będzie musiało iść zapytanie do Daw-Maga 😉
Ale wydaje mi się, że w interesie Daw-Maga jest powiedzieć, że nie pochodzi to pod gwarancje. 😉 Ale tak może zrobię, dzięki 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
29 kwietnia 2014 16:39
Albo w interesie jest pozytywnie załatwić tą sprawę, żeby nie szargać sobie opinii 😉 Spróbuj, nic nie zaszkodzi, a może pomoże 😉
Tez prawda. Dzięki 🙂
Ja miałam huberta brązowego, a puśliska też brązowe, ale waldhausena-super mięciutkie. tybinki szybciutko się powycierały niestety.
mils   ig: milen.ju
09 maja 2014 16:02
[s]Ktoś się orientuje jak długo trwa okres, w którym mogę zwrócić nowe siodło do Daw Maga, gdy coś będzie nie pasowało?[/s]
Już nieważne, dowiedziałam się wszystkiego. 😉
czy wy również czekałyście na swoje DAW-MAGI tak długo? mnie okres realizacji zamówienia powiedzieli na początku 6 tygodni, teraz wydłużają do 9...

i czy faktycznie w siodłach skokowych nie ma już wykonywanej wersji STANDARD i "najniższą" klasą siodeł (skór), jaką można zamówić, to EXCLUSIVE? bo zamówiłam standard, zamówienie przyjęto i nagle cena siodła podskoczyła o kilka stów, bo nagle nie ma standardów. :/
Taa, mnie zwodzili i z 5 tygodni wyszło 8...
Ja czekałam pół roku ale to moje widzimisię bo mi się zachciało w kolorze london 🙂
cóż, przy moim siodle też mają trochę gimnastyki, ale termin podali normalny, a teraz zaczynają wydłużać, gdzie siodło przydałoby mi się dosyć sprawnie. :/

a ze skórami ktoś miał taką sytuację?
Ja wcale nie wydziwiałam przy siodle, do tego zależy mi, żeby dotarło szybko, ponieważ jest zakupione z dotacji i nie miałam go już na jednej kontroli... Ja najpierw słyszałam 6 tygodni, potem, że po weekendzie majowym, a dzisiaj znowu zadzwonię, bo to już naprawdę przegięcie...
ja też nie widziwiałam. to mój koń powydziwiał ze swoimi wymiarami. 😀 ale też jakiś wieeeeelkich odstępstw nie ma.

a kiedy zamawiałaś? jestem ciekawa, jaki termin Ci dziś podadzą...
ja wysyłam swoje do zwężenia i czytając wasze wypowiedzi o terminach trochę się martwię ile im to zajmie... 🤔
wiesz, może poprawki będą traktować inaczej niż produkcję nowego (w sensie nie robią tego Ci sami ludzie/ta sama "taśma produkcyjna"😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się