Daw-Mag

Sarenka, domyślam się, że to pytanie niekoniecznie do mnie bo z Twojego punktu widzenia będę nieobiektywna. 😉 Natomiast przyznam - mi się najwygodniej jeździ w Oskarze, chociaż GP to też zacny model, Millenium mi osobiście nie odpowiada zupełnie.
Ehhh Kentaur to była używka, ale poprosiłam o dokładne wymiary i dla konia będzie za wąskie... tak czy tak odpada, więc zostają mi te 2 daw magi i nie wiem co zrobić :? w sumie nie zalezy mi żeby było niewiadomo jak miękkie, ale o to żeby mnie w miarę usadzało 😀
Olson kurcze nie wiem właśnie co zrobić 😀 bo mi się oskar wizualnie trochę nie podoba, ale zniosłabym i to tylko chcę znać więcej opinii xD
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
12 stycznia 2015 16:59
To w takim razie z tych dwóch ja bym bardziej polecała Grand-Prix. Dobry sprawdzony przez wielu model. Zależy oczywiście kto i co chce robić, i do czego mu to siodło potrzebne 😉 Ale mimo wszystko skłaniałabym się w stronę GP 😉
Mozii mi chodziło o millenium albo oskar a nie gp 😉
Moje siodło koloru London ostatnio zafarbowało od ....żelu!! Mam na spodzie siodła odbite dziurki od żelu... Załamałam się
kalaarepa - powinny Ci zejsc te slady jak wyczyscisz siodlo 😉
A ja wpadłam pochwalić Daw-Maga, bo pojechałam kolejny raz zmienić wypełnienie w panelach i mimo, że przyznałam się, że poprzednia zmiana była moim błędem (źle oceniłam dopasowanie), prawdopodobnie przez co koń dorobił się bólu pleców, to mimo to aktualną przeróbkę zrobili gratis 😀

kalaarepa, jak używałam gluta też od spodu siodła, to też cały czas były dziurki odbite od spodu. Ale w ogóle nie zaprzątałam sobie głowy zczyszczaniem tego, skoro żelu używałam non-stop...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 stycznia 2015 19:30
Pisałam już w ogólnym wątku o siodłach, ale spróbuję jeszcze tu:
Słuchajcie czy ktoś ma/ jeździ w siodle Daw Mag Junior? Jest mi ktoś w stanie podpowiedzieć czy w tym siodle w rozmiarze 15,5" da radę zmieścić tyłek osoba o wzroście 159cm, wadze 50kg i wąskich biodrach? (spodnie rozmiar 34 najczęściej). Szukam siodła na mojego krótkiego konia z dosyć szerokim i raczej płaskim grzbietem. Szukam również informacji, czy łęk L Daw Mag odpowiada łękowi niebieskiemu w Wintec, znalazłam jakąś informację z przed 3 lat, ale niepewną. W tej chwili mam Winteca 2000 pro z Cairem i byłoby ok gdyby to siodło było o jakieś 4cm krótsze (to 17' dla mnie też za duża).
Jakieś opinie na temat powyższego sidła?

Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna  kwiatek
Livia   ...z innego świata
27 stycznia 2015 10:22
zembria, może nie o siodle, ale pytałam kiedyś o Daw-Maga Vicky (skokówka juniorska) i w rozm. 16 cali taka osoba mogła się nie zmieścić - te rozmiary wychodzą mniejsze niż w Prestige'u 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 stycznia 2015 09:11
Dylemat sam się rozwiązał 😉  Sprzedająca nie zgadza się na wysłanie siodła do przymiarki więc ryzykować nie będę.
Livia przypomniałam sobie w międzyczasie, że jeździłam kiedyś w pracy przez jakiś czas w ujeżdżeniówce 15", na koniu nic innego nie leżało dobrze. Jakoś super komfortowo nie było, ale dało radę  😉
Jeżeli chodzi i łęk to mozesz dopasować na podstawie miarek od oficjalnego sprzedawcy w twoim regionie. A inne sprawy moze ci rymarz dopasować. U nas tak zagralo. Standardowe M było idealne nic nawet nie dopychalismy 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 stycznia 2015 20:03
Drabcio wiem, że można dopasować, jednak to miało być siodło "przejściowe", takie na jeden sezon. Docelowo mam zamiar kupić inne, ale czekam aż mi koń urośnie 😉 Tu była cena fajna a siodło prawie nowe, ale doliczając dopasowanie przesyłki itp. to bym wolała nowe takie już kupić na gwarancji.
A ktoś w okolicach Gdańska posiada może taką miarkę łęków?
Zapewne Sebastian z x-horsa w Wejherowie 😉
Przeczytałam cały wątek ale dalej mam różne pytania. Otóż zamierzam kupić dwa siodła jedno ujeżdżeniowe a drugie skokowe. Myślałam czy nie kupić właśnie z Daw-Maga. Mam 170 cm wzrostu i ważę 60 kg z przecinkiem i mam dość długie nogi. Polecacie jakieś modele? Nie lubię siodeł które usadawiają w siodle na siłę, lubię bardziej mieć oraz dużych klocków kolanowych (szczególnie w ujeżdzeniówce). Ktoś ma siodło Sylwester? Poleca?
I jakie polecacie siodło skokowe? Mam zamiar kupić jakieś takie w których będę mogła wyżej poskakać na pewno więcej niż tylko 120 cm.
Z góry dziękuję za pomoc 🙂

PS. Zastanawiam się jeszcze czy przy moich wymiarach kupić 17,5 czy 17 cali. Duża różnica? Obecnie mam 17,5 ale nie mam porównania jakby się siedziało w 17.
aguchaka - jest roznica miedzy 17 a 17,5. Jak jestes dlugonozna to mozesz zrobic w Daw-Magu siodlo na zamowienie, np. z przedluzona tybinka albo wysunieta bardziej do przodu. Nie placi sie za to wiecej niz za siodlo "standardowe" 😉
aguchaka, jest dokładnie jak napisała Angeel, różnica pomiędzy 17 i 17,5, przynajmniej w ujeżdżeniówkach Daw - Maga jest naprawdę spora, nie tylko dla jeźdźca, ale i dla konia (doświadczenie własne). Nie ryzykowałem, tylko poprosiłem o zmierzenie na Messim i okazało się, że oprócz zmiany początkowo wybranego rozmiaru trzeba zrobić kilkanaście innych przeróbek. Nie dopłaciłem do nich ani grosza, a w rezultacie wyszło siodło naprawdę wygodne dla mnie, a zwierzak normalnie wpadł w zachwyt. Jedna uwaga - mam właśnie wrażenie, że ujeżdżeniówki Daw - Maga są jakby mniejsze (dla jeźdźca) od siodeł np. niemieckich.
Ja akurat mam Sylwestra, czyli siodło potencjalnie tańsze od Dominusa. Przyznaję, że akurat w tym tańszym siedzi mi się o wiele lepiej... W sumie marzyłem o czymś strasznie firmowym, ale biorąc pod uwagę ilość i poziom mojej jazdy na razie polski produkt wystarcza.
mils   ig: milen.ju
11 lutego 2015 22:27
Tak się zastanawiam... Jest może z Daw Magu możliwość oddania siodła, które było u nich kupowane, żeby mieli na testowe i kupna innego z jakąś niższą ceną? 👀
aguchaka również mam 170cm, rozmiar 17,5" jest idealne 🙂 w sylwestrze
ktoś korzystał z uslug p.Koniecznego w kwestii dopasowania siodła daw-mag do konia? Już po zakupie tego siodła?
czy ktoś miał do czynienia z siodłem ch&w?
Czy panele w siodłach Daw-Maga Vicky i Grand prix są podobne? Zastanawiam się nad kupnem Grand Prix, ale przymierzyć na konia mogę tylko Vicky i tak myślę, czy ryzykować. Vicky leży całkiem całkiem.

Edit: A zapomniałam... czy da się zwężać łęki w DM?
można zmieniać rozmiary łęków w DM w każdą stronę 🙂 oczywiście w granicach rozsądku (w znaczeniu że z XL nie zrobi się XS)
A tylko u producenta, czy każdy rymarz powinien podołać?
Raczej u producenta.  I tylko jeden w dol jeden w gore rozmiarami
Dlaczego u producenta_ Ja siodła serwisuję (w tym wymieniam łęki w miarę potrzeb) u Andersza... Wysyłam tam Daw MAgi, Kieffery, Kentaury - nie ma problemu z serwisem.
Chociaż pewnie dziś DawMaga wysłałabym do producenta
Nie wiem dlaczego tylko 1 rozmiar - ja zmieniałam i o 2...
_Gagajaki jest orientacyjny czas oczekiwania na siodło z poszerzenia ew. dopchania paneli u p. Andersza??
Jutro zamierzam zadzwonić i umówić się  na wysłanie siodła.
siwaaa, jeśli to prosta robota, to 1 - 2 dni
Jeśli bardziej skomplikowana - do tygodnia.
_Gaga dziękuję :kwiatek:  nie wiedziałam, że tak ekspresowo  😀 
nie wiem, tak mi mój rymarz tłumaczył, może chodziło o gwarancję? Chociaż też jest ich przedstawicielem, więc nie wiem, takie może mają zasady? A co do rozmiarów to też mówił, że w DM wymieniają o rozmiar w dół i rozmiar w górę, nie więcej, trzeba dopytać
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się