Daw-Mag

ooo to fajnie 😉
a jest śliska ta skóra?

bo wiem, że można zamówić też taka antypoślizgową i nie wiem czy jest to potrzebne czy nie:>
nie, skóra jest że tak powiem 'matowa' i bardzo fajnie trzyma zwłaszcza w połączeniu z pełnym lejem bryczesów😉
Ja mam rajdówkę Daw-Maga 18' - czy ktoś ma porównanie, czy rozm 17' ma dużo krótszą tybinkę?
Jestem bardzo zadowolona z tego siodła, ale zdecydowanie bardziej pasowałaby mi 17' jeśli chodzi o siedzenie (no chyba że Daw-Mag ma zawyżoną numerację to wtedy 16,5'😉.
Dzisiaj macałam w jednym sklepie i zakochałam się  😍
a no właśnie też dzisiaj widziałam i wyglądał dość ciekawie. Tylko ma bardzo duże to kółko. I trochę mnie to zastanowiło bo ktoś pisał że o mniejsze kółko zdarzało się koniom "łapać" Ale to moze tylko ja mam od razu takie czarne wizje  😉
Mąka
Daw-Mag robi jeszcze inny popręg, z mniejszym kółkiem, delikatniej  profilowany.
Są zdecydowanie niezniszczalne, mieciutkie, nie obcierają łatwe w konserwacji, szał. A za takie pieniądz te już w ogóle  😍
Dramka super na zdjęciu wygląda 😀😀 Aż jestem w szoku ze to Daw-Mag, nie wiedziałam ze takie robia.
No własnie też nie wiedziałam  🤔

Mąka to nie kółko które wystaje tylko karabińczyk wewnątrz popręgu, nie ma możliwości zaczepienia
armara dzisiaj sama się do końca przekonałam, że wyglądają na prawdę baardzo fajnie
Dramka fakt karabińczyk ale myślałam że jakiemuś "zdolnemu" i tak może się udać. No ale rozwiewacie moje wątpliwości  😉 Bo ogólnie jak go zobaczyłam, pomacałam to jestem jak najbardziej na tak  🙂 (tylko na cenę nie spojrzałam Dramko wiesz ile kosztuje?)
Mąka ale to raczej nie jest popręg skokowy. Bo to taki typowy fartuch nie jest.
Mąka Nie ma takiej możliwości zaczepienia o taki karabińczyk. ok 300zł

Czy ma kółka po bokach do czarnej  🤔
xxagaxx mi właśnie się wydaje, że jednak skokowy. Fakt fartuchem tego w sumie nazwać nawet za bardzo nie można, bo to bardziej wygląda jak takie duże profilowanie
Dramka wydaje mi się, że nie ale mogę się mylić 😉
[quote author=Mąka link=topic=45975.msg909879#msg909879 date=1298398324]
xxagaxx mi właśnie się wydaje, że jednak skokowy. Fakt fartuchem tego w sumie nazwać nawet za bardzo nie można, bo to bardziej wygląda jak takie duże profilowanie
Dramka wydaje mi się, że nie ale mogę się mylić 😉
[/quote]

no to jak nie ma fartucha to tak średnio dla mnie skokowy. Nie wyobrażam sobie skakać bez fartucha.
[quote author=Mąka link=topic=45975.msg909879#msg909879 date=1298398324]
xxagaxx mi właśnie się wydaje, że jednak skokowy. Fakt fartuchem tego w sumie nazwać nawet za bardzo nie można, bo to bardziej wygląda jak takie duże profilowanie
Dramka wydaje mi się, że nie ale mogę się mylić 😉


no to jak nie ma fartucha to tak średnio dla mnie skokowy. Nie wyobrażam sobie skakać bez fartucha.
[/quote]

Bez przesady. Nie wszyscy skoczkowie przecież używają popręgów z fartuchem 😉
"Nie wyobrażam sobie skakać bez fartucha."

Dlaczego? Ja do tej pory miałam bez fartuch ale skoki tylko do 130cm..

Kółka do czarnej posiada  😉
UU, to mnie zdziwiłaś z tymi kółkami  😉
ja też bez fartucha i sporo ludzi skacze bez  😉
Mam ten popręg od pół roku i polecam, super jest, no i cena fajna. Z tego co pamiętam to są tam jakieś małe kółeczka ale nie dam sobie głowy uciąć, musiałabym sprawdzić.
Bo fartuch jest potrzebny jeżeli koń w skoku rani się.
ja też skaczę bez, ale mój zwierz ani nie stakkato, ani nie kuty, więc uważam, że w moim przypadku byłby to tylko lans.
W Daw Magu można sobie zażyczyć popręg z kółeczkami - produkują z kółkami i bez 🙂
lans..dla mnie taki popreg z fartuchem jest mniej wygodny niż zwykły.

Ale patrząc na tą fotke zastanawiam się czy nie będzie mi taki potrzebny jak podkuje konia
ja bym jednak na podkutym skakała w fartuchy, nawet mojemu zdarza się złożyć szkitki, nie wyobrażam sobie jakby miało nastąpić blisko spotkanie podków z hacelami z klatą
A mi sie wydaje że to zależy jak koń się składa..nie zauważyłam żeby mój koń uderzył sie w skoku
armara nie wszyscy też mają dopasowane siodła, zdrowe konie. Jakoś nie uważam ze mam robić tak samo. Na własne oczy widziałam jak koń wsadził sobie podkowę pod popręg i lądował z wyciągniętą jedną nogą. W ostatniej chwili ją wyszarpnął a i tak rył nosem o ziemię.

Dramka dlatego iż widzę ile mam rys na popregu z fartuchem, widzę jak koń skada nogi, i nie koniecznie musi to być 130. może i być 80 do którego blisko podejdzie. I nie chce żeby w nagrodę walił się w podwozie. Czy żeby spotkała nas sytuacja opisana wyżej.

DLA MNIE nie ma skoków bez fartucha. I kropka. Dla mnie popręg bez fartucha może być do siodła skokowego ale nie na skoki.
Widać to kwestia indywidualna jak koń składa nogi.
dla konia, który jest niekuty też to konieczność ? Pytam nie ze złośliwości, po prostu nie wiem
xxagaxx
Ale po co to tak demonizować ?Z jednej strony podkreślasz, że to Twoje zdanie, z drugiej porównujesz nieużywania fartucha do jazdy w niedopasowanych siodłach, na chorych koniach. Nie przesadzasz ?
Ze sportem mam doswiadczenie jedynie jako obserwator, ale widziałam jeźdzców z czołówki PL bez fartuchów, stąd moje zdziwienie...
armara czego w stwierdzeniu moim zdaniem nie rozumiesz?? Ja nie porównuję braku fartucha do chorego konia. Ja nie uważam ze "bo inni tak robią" jest argumentem. Inni mogę robić co im się podoba.
dla konia, który jest niekuty też to konieczność ? Pytam nie ze złośliwości, po prostu nie wiem


Właśnie nad tym samym się zastanawiam startując w konkursach do 120 bez podków nie potrzebuje popręg z fartuchem a jeżeli podkuje konia.. 🤔
[quote author=equi.dream link=topic=45975.msg910047#msg910047 date=1298401993]
dla konia, który jest niekuty też to konieczność ? Pytam nie ze złośliwości, po prostu nie wiem


Właśnie nad tym samym się zastanawiam startując w konkursach do 120 bez podków nie potrzebuje popręg z fartuchem a jeżeli podkuje konia.. 🤔
[/quote]

dramka to dalej zależy od konia. Jak składa ładnie nogi to też lepiej żeby był fartuch nawet jak brak podków.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się