Daw-Mag

armara czego w stwierdzeniu moim zdaniem nie rozumiesz?? Ja nie porównuję braku fartucha do chorego konia. Ja nie uważam ze "bo inni tak robią" jest argumentem. Inni mogę robić co im się podoba.


Gdzieś napisałam, że nie rozumiem ? Mnie dziwi uogólnianie. Z Twojej poprzedniej wypowiedzi wywnioskowałam, że wrzuciłaś do jednego wora tych z chorymi końmi i nieużywających fartucha. Używania takowego poręgu przez Ciebie nie mam zamiaru kwestionować, bo każdy robi jak uważa ( zakładam,  że każdy dla swojego konia chce jak najlepiej) a i każdy koń jest inny.
Ktoś wie jaka jest różnica w łękach daw-magowskich? Jest gdzieś to opisane w necie?
ja wrzuciłam do jednego wora stwierdzenie bo inni tak robią. Inni mogą jeździć bez ochraniaczy lub owinąć konia od stóp do głów. Dla mnie to nie jest argument. Argumentem moze być to ze nie/używam popregu z fartuchem bo koń nie/robi sobie krzywdę itd.

Teraz nie startuje dużo, kiedyś zawody były co 2-3 tygodnie więc troche widziałam tych parkurów. I JA bez fartucha nie skaczę. Nieważne czy koń kuty czy nie. Uważam że po coś ten fartuch wymyślono, różnicy mi nie robi (w sensie wysiłku czy trudności) ubranie takiego popregu z fartuchem.
Karutek- Kiedyś gdzieś była podana rozmiarówka  łęków Daw-Magu i odpowiedniki Prestige`a itd, ale nie znalazłam.
Na szybko z netu:
S- 27 cm, M- 29 cm, L- 31 cm, XL- 33 cm
"Uważam że po coś ten fartuch wymyślono, różnicy mi nie robi (w sensie wysiłku czy trudności) ubranie takiego popregu z fartuchem."

Wymyślono dla tych koni które się ranią w skoku, nie rozumiem dlaczego kazdy kon "skokowy" musi mieć popreg z fartuchem.  🙄
Ja ci napisałam dlaczego powinien mieć. Ale to jest już jak najbardziej indywidualna sprawa każdego "skaczącego" 😉

Podsumowując.
jeden będzie zakładał kaloszki profilaktycznie, inny nawet o tym nie pomyśli kiedy koń ich nie potrzebuje. A jednak zawsze może wystąpić sytuacja że "coś" się stanie
i tak będzie ze wszystkim
jeden zawinie, drugi nie, jeden założy ochraniacze, drugi nie. Dokładnie tak samo będzie w przypadku popręgu z fartuchem

A może teraz zakończymy offa?  😉
ok, to ja już wiedzę w kwestii fartucha przyswoiłam, podbijam pytanie o łęki, jeżeli daw-magowskie 29 jest ok, to w jaki rozmiar prestiga powinnam celować ?
Mam XL i jest naprawdę mega szeroki, jeśli miałabym odnosić to myślę że koło 36-38 Prestige. Ale to tylko szacunkowo.
ok, to ja już wiedzę w kwestii fartucha przyswoiłam, podbijam pytanie o łęki, jeżeli daw-magowskie 29 jest ok, to w jaki rozmiar prestiga powinnam celować ?


Tego się nie da przełożyć w taki prosty sposób. Miałam Prestige'a 34 i był za wąski, mam Daw-Maga M i jest ok, a teoretycznie powinien być sporo za wąski. Mierzyłam L i było o wiele za szerokie na konia.
Dramka - zrobiłam zdjęcie tego popręgu, ma takie kółeczka:
Rozstawów się nie da bezpośrednio przełożyć - Prestige ma inne inne poduszki łopatkowe, dużo większe - siodło inaczej leży. I tak na prawdę trochę zależy to od konia jakie będzie to przełożenie tych rozmiarów. Nie da się tak bezpośrednio. 
Prestige prestige nie równy jeżeli chodzi o rozstaw łęku  😉 Ponieważ każdy ma inne poduszki łopatkowe i inaczej leży
Ruda_H   Istanbul elinden öper
23 lutego 2011 08:39
na mojego XXL ( 35 ) było zdecydowanie za wąskie ... szkoda, bo dla mnie siodło było idealne  🙄
no właśnie ja się dlatego trzymam kurczowo mojego gp bo to jedyne siodło w którym mój koń chce chodzić. Odpowiadają jeje też inne cc, ale tylko te z płaskimi poduszkami i malutkimi poduchami łopatkowymi. mam M i jest za wąskie odrobine, planuję rozszerzyć do L i podnieść tył, bo leży. rozszerzyłabym do XL i dała mattesa, bo koń aktualnie bez treningu, a jak tylko zacznie to znowu się poszerzy  😵 ale niestety poszerzyć można tylko o 1 rozmiar. co do odnośnika, to na moją młodą dobry był czerwony łęk Winteca. czytałam gdzieś ze to odnosi się jak L dm mniej więcej, ale patrząc po budowie obu siodeł to ciężko to wogóle porównać 🙁
Ruda_H   Istanbul elinden öper
23 lutego 2011 09:14
escada czy w GP też ma się wrażenie siedzenia sporo nad koniem ?

Miałam kontakt tylko z ujeżdzeniówką DM i było strasznie jak dla mnie nadmuchane, a na Rudego potrzebuje siodło płaskie jak naleśnik
siedziałam w sylwestrze i miałam wrażenie, że to taki domek jak się jeździ na słoniach  😁 w ogóle nie czułam, że tam gdzieś pod spodem jest koń. GP nie jest jak dla mnie 100 % CC, ale na czucie konia nie narzekam
Mamy dwa Daw Magi GP, ogłowia, popręgi z fartuchem, nylonowe puśliska i napierśniki i to jest rewelacja sprzęt. Skóra najwyższej jakości. Do tego podejście właściciela rewelacyjne. Dwa siodła dla naszego klienta odnowili tak że były nie do poznania,  jedno kilkunastoletnie to jak nowe wyglądało. Polecam 🙂
Dzisiaj odbrałam swój popręg Daw-maga  😅  Do kompletu zakupilam wytok Daw-maga  💃
Dramka, na etapie większej rekreacji, czyli ładnych parę lat temu zawsze jeździłam z wytokiem Daw Maga i byłam bardzo zadowolona 🙂
[img]https://lh5.googleusercontent.com/[/img]
Kto ma siodło brązowe albo czarno brązowe z daw maga?
Bo nie umiem się zdecydowac jakie kupić.
najlepiej model hubert

wklejcie fotki albo wyślijcie na maila VerbiNka@interia.pl
[quote author=cudna_11 link=topic=45975.msg938462#msg938462 date=1300280446]
Kto ma siodło brązowe albo czarno brązowe z daw maga?
Bo nie umiem się zdecydowac jakie kupić.
najlepiej model hubert

wklejcie fotki albo wyślijcie na maila VerbiNka@interia.pl
[/quote]

prosze:


Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
16 marca 2011 13:42
chilli2 to jest hubert, GP czy inny model?
to jest hubert, do czego zresztą nie trudno dojść poprzez charakterystyczne przeszycia poduch kolanowych 😉
no właśnie ja się dlatego trzymam kurczowo mojego gp bo to jedyne siodło w którym mój koń chce chodzić. Odpowiadają jeje też inne cc, ale tylko te z płaskimi poduszkami i malutkimi poduchami łopatkowymi.


GP daw mag to nie jest siodło CC!
To jest poprawne siodło skokowe ale nie z typu CC.
cudna_11
Proszę bardzo:
Brązowe GP- kolor london.

Na "sucho" w świetle sztucznym:


i dziennym


I jeszcze MAX (rajdówka), ciemny brąz.



Dzięki wam bardzo 😉)
london super - ale mam za bardzo rudego konia:P
chilli2 - to wersja skóry standart?

chyba jednak kupię brązowe, a nie czarne ;p
choć jakby ktoś miał czarne z brązowymi poduszkami jakimiś czy coś to też niech wklei proszę 😉
kotbury producent na stronie twierdzi, że jest to CC, więc może napisz, co wg Ciebie oznacza CC bo ja już się pogubiłam  🤔

Ruda_H miałam uczucie siedzenia nad koniem w sylwestrze, hubercie, prestige'u elastic, wintec'u pro jump... w GP czuję się bliziutko konia, poduchy są płaskie, siedzisko również, acz miękkie 🙂
cudna_11 ja mam daw-maga huberta czarno-brązowego  🙂 I bardzo fajnie wyglądają te poduszki w kolorze brązu.
Sorry za kiepskiej jakości zdjecie, ale musiałam wykadrować w psie

Brązowa skóra Daw-Maga jest piękna  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się