Daw-Mag

Bardzo ładna, chociaz osobiście nie gustuje w brązowych siodłach.
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
16 marca 2011 20:50
Dziewczyny czy któraś z was się orientuje czy jest możliwość zamówienia tego ogłowia w kolorze jasnobrązowym (london) z ciemnobrązowym podszyciem?
Z góry dzięki za info :kwiatek:
w dawmagu mozna wszystko zamowic  😉
dzięki wszystkim za zdjęcia 😉)

kotbury producent na stronie twierdzi, że jest to CC, więc może napisz, co wg Ciebie oznacza CC bo ja już się pogubiłam  🤔



Przeczytałam opis producenta i nie znalazłam nigdzie wzmianki o cc przy GP.
O przepraszam znalazłam- "gometria łeku typu cc"...

Po pierwsze wiele siodeł close contact jest nonoflapami (jednotybinkowe) a co za tym idzie już góra uda przylega do konia bezpośrednio. Idąc dalej jak jest mono flap to ma długie przystuły żeby popręg był krótki i sprzączki nie leżały pod tybinką. W gp masz sprzączki tam gdzie nogę - więc nie ma miejsca na bliski kontakt, masz do tego dwie tybinki plus osłonkę na sprzączki (3-cia warstwa skóry), którą owszem można wywalić ale jednak szybciej można przez to siodło uszkodzić.
Wielu jeźdźców do siodeł CC zakłada puśliska ujeżdzeniowe- wiadomo, żeby było jeszcze bliżej i ni uwierało konia)

Teraz terlica i samo siedzisko - siodła CC mają wąskie siedziska i siedzisz jak na "czubku trójkąta" - dzięki temu już w zasadzie twoja pachwina (góra uda)  przylega do konia (do smego konia bo przy monoflapach to tylko cienka warstwa skóry bezpośrednio na koniu leżąca tam jest) bo jest już na tybince nie na siedzisku. Zazwyczaj jak jeździec siądzie to nie da rade tam dłoni włożyć. A GP ma standardowe siedzisko, owszem płaskie ale nie CC i zawsze pomiędzy udem u góry a tybinkami jest pusta przestrzeń.

Siodłem w typie CC jest daw magowy leopard.
GP to normalne siodło skokowe - przecież nikt nie produkuje skokówek z poduchami jak w ujeżdzeniówkach starego typu i to, że jakieś siodło ma płaskie panele nie robi z niego siodła CC.

a mogłabyś podrzucić linki do fotek siodeł CC które nie są monoflapami? dla mnie monoflap to monoflap a cc to cc. każdy mono jest cc, nie każde cc jest mono😉  mam wrażenie że mówimy o dwóch zupełnie różnych siodłach, ale nie jestem obiektywna ponieważ moje osobiste gp ma dość mało wspólnego z gp produkowanym seryjnie. na stronie prestiga znalazłam w opisie siodła 'golden star' ze jest to siodło cc przykładowo, a jak dla mnie gp jest ordynarnie zerżnięty z tego modelu 😉
a mogłabyś podrzucić linki do fotek siodeł CC które nie są monoflapami? dla mnie monoflap to monoflap a cc to cc. każdy mono jest cc, nie każde cc jest mono😉  mam wrażenie że mówimy o dwóch zupełnie różnych siodłach, ale nie jestem obiektywna ponieważ moje osobiste gp ma dość mało wspólnego z gp produkowanym seryjnie. na stronie prestiga znalazłam w opisie siodła 'golden star' ze jest to siodło cc przykładowo, a jak dla mnie gp jest ordynarnie zerżnięty z tego modelu 😉



Nie mam zdjęć  🙄 Ja mam GP produkowane standardowo - cc to nie jest, ewidentnie.
Siedzi się szeroko tyłkiem - siedzisko jest na tyle szerokie, że nie wsiądę w konia tak (bez względu na to ile tam jest warstw tybinek- mniej czy więcej) żeby wnętrze uda było już "z boku" a nie na siedzisku. Rant siedziska mi się wrzyna w udo.

Dlatego moim zdaniem Close contact to nie jest.

Masz racje, nono flap, to mono flap ale jednak jak jakieś siodło ma być nazywane siodłem cc to raczej wymaga się bliskiego kontaktu nie tylko w obrębie siedziska.
Parafrazując - siodło monoflam nie musi być CC... ale już zazwyczaj siodło CC aby było 100% CC musi być monoflapem.
Ogólnie przyjęło się,że siodła typu CC są siodłami, które pozwalają na zminimalizowaniu odległości miedzy koniem,a jeźdźcem.  To jest jedno.
Drugie, siodła CC cechują się tym (wg.mnie nie do końca jest to prawda),ze poduszki i foremki  (foremka to jest ten płat skóry, który bezpośrednio przylega do konia) są osobno montowane do siodła.
W siodłach ogólnoużytkowych, w większości ujeżdżeniówek itp.,foremka jest od razu połączona z poduszką ale, w siodłach marki Pessoa i wielu innych firm poduszki wykonane są w ten sam sposób i one  również nazywają się siodłami CC.
Więc sposób zamocowania tych wszystkich elementów jest nie istotne, ponieważ w jednym i drugim chodzi o to aby kontakt jeźdźca z koniem był jak najbardziej optymalny.
Wg. mnie dobrze by było,aby do siodeł CC, nie ważne czy to jest siodło dwu tybinkowe czy monoflap- powinna byc określona odległośc między koniem a jeźdźcem np. miedzy 5 a 6 cm.
To rozwiązałoby wszystkie problemy w nazewnictwie.
Aby nie robic offtopa producent GB zalicza je do siodeł CC. Tak samo jak siodła Vicky i Millenium
Kotbury częściowo masz rację,ale szerokośc siedzisk producent sam sobie ustala, faktem jest,że akurat GP moim zdaniem są za szerokie, chociaż w ostatnim czasie zostały trochę zwężone ,ale nie wiele- może o 1cm w najszerszym miejscu. Ogólnie szerokośc siedziska nie ma większego znaczenia, ważne jest aby wygodnie można w tym siodle pracowac. A to już jest kwestia budowy i preferencji jeźdźca.
Ogólnie rzecz biorąc, mówimy tu o GP mogłyby byc bliżej konia.
dobrze mieć fachowca w re-voltowej rodzinie, do mnie dotarło o co kaman  😁 :kwiatek:
Miło mi, nie będę skromny, jestem fachowcem  😀
Ale nie rozumiem nazewnictwa typu:
geometria łęku typu „Close Contact”  lub popręg asymetryczny. Może to jest marketingowe podejście do sprawy. No nie wiem.
Czasem mam wrażenie,że im bardziej enigmatyczny opis tym może bardziej wypasiony towar dostaniemy czy coś  😉
moze ktos wstawic zdjecie daw maga w brazie, ale nie tym jasnym, po prostu braz.
dzieki!!
moze ktos wstawic zdjecie daw maga w brazie, ale nie tym jasnym, po prostu braz.
dzieki!!

Zajrzyj na poprzednią stronę 😉
masz tam mix brązowo-brązowy, brąz na rajdówce i skokówce
heh, wyszlam na lenia :]
dzieki!!
galopada_   małoPolskie ;)
25 marca 2011 07:02
pytalam w watku o siodłach skokowych ale zapytam tez tutaj: co mysliscie o modelu millenium? szukam czegos mniej ortopedycznego niz moje poprzednie siodło. Jak z miękkoscia? miękkie czy decha?
Mam zamiar w najbliższym czasie kupić siodło ,ale kompletnie nie mam pojecia jakie ,dlatego czekam na wasze opinie.
Interesuje mnie siodło skokowe  z kwadratowym tylnim łękiem i średnio płaskie siedzisko.. coś w stylu cc .
Jakie są wygodne ,ładnie prezentujące się modele Daw Mag a  ? a no i w dobrej cenie tak zebym mogła kupic używane do 2 tyś :]
chętnie widziane zdjęcia na koniu
z góry dziękuje
galopada_, miałam Millenium jakiś czas. Siodełko całkiem przyjemne. Raczej miękkie, płaskie, bardzo skromne poduszki co daje fajną swobodę. Tybinka trochę mało skokowa, słabo wysunięta w przód, niemal jak w siodle wszechstronnym.
galopada_   małoPolskie ;)
25 marca 2011 15:54
Klami a w skoku jak? tak do 120 daje rade?
[quote author=galopada_ link=topic=45975.msg950320#msg950320 date=1301068482]
Klami a w skoku jak? tak do 120 daje rade?
[/quote]

a dlaczego nie? do 120 można w wszechstronnym
a wyżej nie? jakieś przepisy zabraniają? 😉
galopada_   małoPolskie ;)
25 marca 2011 18:56
mozna ale po co skoro w skokowce wygodniej?
galopada_, hmm... coś tam w nim skakałam, myślę, że zdarzyło się i jakieś pojedyncze 130.
Mnie osobiście przy skokach przeszkadzała ta tybinka. Wygodniej w typowej skokówce. No, ale zależy co komu pasuje. Myślę, że do pewnego momentu siodło daje radę.
W sumie ja w swojej venecji skakałam do 130..a laska jechała w niej dużą runde..
co sądzicie o Daw Magu Oskar ? 
Ktoś miał to siodło ?
Dynamo ma to siodlo więc możesz sie do niej na PW zwrócić  🙂
Hej, ja wczoraj odebralam huberta exclusive 17,5 w ciemnym brazie, narazie jestem zachwycona. Po wieczor jade do mojego konia I zobaczymy jak to bedzie. Mysle, ze wszystko bedzie ok🙂
Szukam dla siebie siodła, mierzyłam już różne modele daw-magów, ciekawi mnie siodło juniorskie VICKY czy ktoś z was jest jego szczęśliwym posiadaczem i mógłby coś więcej o nim powiedzieć?
daw mag to po prostu cudo. przerobilam już chyba wszystko od nich,  popularniejszych siodeł większość (grand prix, millenium, hubert, max, sylwester) i naprawde bajka. skorka niekiedy lepsza niż w niejednej zagranicznej firmie, wiec nie ma sensu przepłacać. dodatkowo zrobia na zamowienie dosłownie wszystko, co tylko jest w zakresie ich możliwości  😜 i za to ich uwielbiam.
DOBRE BO POLSKIE

nawdychałaś się czegoś😉?

lubię daw-maga, ale twierdzenie, że każde ich siodło to cud to lekka przesada

akurat millenium i sylwester to nie są dobre siodła
chudapigi też tak uważam, mierzyłam millenium i było mi niewygodnie, jak bym siedziała na krześle  🙄 hubert to zuupełnie nie moja bajka, mirage miał jakby za małe klocki <a ja lubię jak coś mnnie trochę podpiera> CH&W jest ogólnie bardzo specyficznym siodłem i mi osobiście nie odpowiada, najlepiej wypadł grand-prix  ale wolałabym zeby miał mniejsze siedzisko stąd moje zainteresowanie vicki które jest podobne do gp <przynajmniej tak wygląda>
chudapigi, w czym problem? widać dla niej każde to siodło JEST doskonałe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się