Stajnie w Warszawie i okolicach

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
01 marca 2010 21:50


Lanka_Cathar, o bacie też usłyszałam, że jak nie biega, to trzeba go batem, zamiast się zastanawiać, czy nie chory.


Ja mogłabym, niestety, wiele takich historyjek przytoczyć. Np. słowa weterynarza, który mógł już tylko rozłożyć ręce: "Kto idzie spać, jak koń kolkuje"? I odpowiedź: "Daliśmy jej ćwiartkę i było lepiej". A później mój mąż dostał prikaz usunięcia ze strony stajni notki, że koń odszedł na wiecznie zielone pastwiska, "bo to stawia stajnię w złym świetle".
O ile pamiętam to jeszcze w Brześcach był kawał stawu.
Ja tam był strasznie chciała aby mój koń miał taki fajny stawik i nieograniczony dostęp do niego w lato.
budynio   powrót do świata dźwięków!
02 marca 2010 12:32
zduska kiedy ta fotka była robiona? albo ujęcie jest inne albo teraz jest sporo większy 🙂
moja fotka niestety jesienno zimowa
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
02 marca 2010 13:19
Budynio to  takie ujęcie  🏇, a zdjęcie robione jakieś 2-3 lata temu.

ale stawik naprawdę fajny - nie raz kucor moczył w nim zadek  🤣
Bischa   TAFC Polska :)
02 marca 2010 18:17
pomocyyy, dziewczyny. szukam stajni w okolicach Wawy, w której konie mają bezpośredni dostęp do stawu/stawiku/rzeki/potoku/wody! chodzi o jej obecność na padoku.


Stajnia Besthorses w Podolszynie na jednym z padoków ma staw . http://www.besthorses.pl/galeria.php?galeria=galeria2# - 8 i przedostatnie zdjęcie szczególnie dobrze widać  😉
Z tego co pamietam to chyba tez Eko-Farm w Milanówku ma stawik na padoku.
Aventia, ale tam nie można do niego absolutnie wejść.
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
02 marca 2010 20:03
Tak jak pisze Bischa, w Podolszynie mamy staw z całorocznym dostępem do niego. Woda raczej czysta, rybki i kaczki w nim pływają 😉
A to przepraszam,nie chciałam w błąd wprowadzać. Byłam zimą tam troche to staw mnie wtedy najmniej obchodził  😂
dzięki, dziewczyny 😀

Bischa L wow, robi wrażenie! włażą tam do środka?

już wyjaśniam o co mi chodzi - chciałabym poganiać konie bez kantarów po takim padoku i wepchnąć jakąś sierotkę do środka na zdjęcia 😀

masz szczęście, że jestem dzisiaj potulny jak baranek - to powinno być ostrzeżenie! i to na [color=green]ZIELONO! [/color]🤬 🤬 🤬

Koniczka i stoją tak sobie tam w lato?😀 masz jakięs foty?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 marca 2010 08:11
Fot nie mam, ale niektóre egzemplarze wręcz nic innego nie robią jak stoją na tym padoku tylko stoją w stawiku i wyjadają szuwary 😉 A potem są po brzuch w takim śmierdzącym błocie...
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
03 marca 2010 08:29
dzięki, dziewczyny 😀

Bischa L wow, robi wrażenie! włażą tam do środka?

już wyjaśniam o co mi chodzi - chciałabym poganiać konie bez kantarów po takim padoku i wepchnąć jakąś sierotkę do środka na zdjęcia 😀


Nie musisz nikogo wpychać bo jak jest ciepło to same wchodzą. Tylko moje kobyły jak piją wodę to stoją na skraju, żeby nie zmoczyć nawet cm kopytka 😁
Wiele lat temu w Brześcach mój koń wówczas 3,5 letni na widok kogoś kto szedł w stronę padoku z godnością oddalał się w stronę stawu, wchodził prawie po grzbiet i patrzył w stronę brzegu z wyższością "że niby chciałałaś mnie wziąć do jakiejś pracy?" 😁 Konie miały ogromną frajdę z tego stawu.
wBrześcach w tej duuużej stajni po jakiś rzeźniach czy co?😀 kiedyś tam (jeśli to tam) trzymali mnóstwo koni moi instruktorzy byli (Paszkowie) i byłam tam parę razy, ale stawu nie kojarzę.
Tak, ale to było jakieś 9 lat temu 🙂 Staw na pewno nadal tam jest, duży był, raczej nie zniknął. Był po lewej stronie jak się wjeżdżało na cały teren, w dole za zabudowaniami.
tak?? o, nie wiedziałam.
ale z kolei trochę tam daleko... bo to już Konstancin 😀
ma ktoś zdjęcia stawika w Brześcach?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
03 marca 2010 13:20
Ja mam jakąś fotkę "stawu" w Bajardo.
Wygląda to różnie w zależności od ilości deszczu i słońca 😉

W Brześcach  nie ma stawu, jest natomiast  piękny, naturalny zbiornik wodny, wielkości jeziora. Widoczny w tle obu zdjęć.
Dobrze, niech będzie jezioro 🙂 Ten właśnie miałam na myśli.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
03 marca 2010 15:04
stawik w Duchnicach bardziej od wewnątrz:


i zdjęcie ze stajnią w tle:



Stawidło ktore Killer ma na jednym z padoków w obecnej stajni:

Wojenka   on the desert you can't remember your name
03 marca 2010 19:56
Ooo,lato w Duchnicach  👀

Uwaga,mam pytanie: poszukuję hali w okolicach Warszawy, z dobrym podłożem(jakaś fizelina itp),do zorganizowania imprezy sportowej.
Gdzie możemy uderzać?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
03 marca 2010 20:14
Ooo,lato w Duchnicach  👀

Uwaga,mam pytanie: poszukuję hali w okolicach Warszawy, z dobrym podłożem(jakaś fizelina itp),do zorganizowania imprezy sportowej.
Gdzie możemy uderzać?


Określ odległość "okolic".
Wojenka   on the desert you can't remember your name
03 marca 2010 20:21
Do 50 km od Waw.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 marca 2010 20:21
I określ jak dużej hali potrzebujesz, czy potrzebna jest rozprężalnia, czy potrzebne trybuny itp.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
03 marca 2010 20:50
Korzystając z naszego katalogu to można szukać tu:
1. http://www.aldragho.pl/
2. http://www.sielanka.home.pl/pl
3. http://www.largo-sa.com.pl/
4. http://www.stajniachojnow.pl/

edit: [sub]zapomniałam o Chojnowie.[/sub]
Wojenka   on the desert you can't remember your name
03 marca 2010 21:03
W Sielance na hali z tego co pamiętam nie ma fajnego podłoża...
Dziękuję za namiary  :kwiatek:.Coś jeszcze?
Hala im większa tym lepsza,trybunka też by była wskazana.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
03 marca 2010 21:10
Głowy nie dam, ale coś mi się majaczy, że jak była klinika z Hinnemannem (z powodu deszczu wylądowaliśmy na hali), to w Sielance było fajne podłoże. Ale może mi się wydawać.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 marca 2010 21:11
A Poczernin? Aromer? Stara Miłosna? Kuźnia?
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 marca 2010 21:12
hal z trybunami nie ma zbyt wiele.
koniczka, w aromerze jest hala z trybunami, ale podłoże nie ma dodatku fizeliny (w tamtej hali, o ile dobrze pamietam, jest sam piach)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się