Stajnie w Warszawie i okolicach

aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
17 maja 2013 00:35
pewnie tam już została ;p
znalazła moją żubrówkę!
amnestria   no excuses ;)
17 maja 2013 09:45
Byłam 😉

Nie powiem, bałam się tej wizyty - jestem zdesperowana, ale jednocześnie przyzwyczajona do wyższego standardu, do tego, że mam halę, karuzelę itp.
Ale, ale first things first - moja subiektywna ocena

Plusy:
- dzierżawcy mają WIZJĘ, a pomysły WDRAŻAJĄ w życie
- stajnia, mimo swoistego "wakacyjnego klimatu", zadbana jak tylko się da, nic się nie wala po kątach, sufity zamiecione, nie ma pajęczyn, zamiecione korytarze, bardzo fajny zakaz składowania swoich rzeczy w korytarzu (zawsze byłam tego przeciwniczką), ogólnie schludnie
- dzierżawcy bardzo mili, odniosłam wrażenie, że naprawdę wszystko można dogadać, bardzo pomocni - OGROMNY PLUS
- jest gdzie jeździć, jest jeden plac (średnie podłoże, ot takie jak je "natura stworzyła" - ale przy tej cenie nie spodziewałam się bronowania, a ponoć raz na jakiś czas jest ono robione), drugi powstaje
- fajny, duży, kryty lonżownik i jeden mniejszy odkryty - oba z całkiem niezłym podłożem
- sporo trawiastych padoków, ogrodzenia się "robią", będzie pastuch pociągnięty, część palików jest przedłużana - czyli fajnie
- dodatkowo piaszczyste kwaterki, gdzie konie chodzą w dwójkach
- naprawdę duże boksy
- nie ma problemu z podawaniem dodatków, zakładaniem ochraniaczy, derkowaniem etc. super!
- fajny socjal - spodziewałam się, że będzie jakaś marność a byłam pozytywnie zaskoczona
- super tereny
- dobry dojazd dla niezmotoryzowanych (WKD śmigająca co 15 minut + spacerek ok 10-15 minut)

Minusy:
- trochę za mało słomy jak na mój gust i moje przyzwyczajenia - być może przez to, że te boksu takie duże; ale tak czy owak chciałabym widzieć więcej ściółki
- brak hali
- estetyka całości jest kwestią subiektywną, myślę że mam skrzywione patrzenie, bo przyzwyczaiłam się do innego otoczenia. Grunt, że jest czysto.

O jakości siana, owsa się nie wypowiadam.
Stosunek jakości do ceny jest moim zdaniem bardzo fair.

Najprawdopodobniej się zdecyduję 🙂

Uff!
amnestria Widzę że dużo więcej plusów niż minusów 🙂 Miło czytać 🙂 Ja się przenosiłam w ciemno, nie widząc wcześniej obiektu i nie znając ludzi. Zdałam się na damarina Generalnie to bardzo się cieszę że trafiliśmy właśnie tam i mam nadzieje że dalej bedzie dobrze 🙂 Więc do zobaczenia 🙂

Amnestia

Dziękuję za trzeźwą ocenę "z zewnątrz" Sabatu. Oczywiście - nie ma nigdzie idealnej stajni. Nie jest nią również Sabat - dla każdego co innego jest priorytetem. Jeżeli ktoś oczekuje hali, idealnych warunków i komfortu w treningach sportowych koni, wygód socjalnych itp - to Sabat nie będzie dobrym adresem. To nie jest ta "półka" oferty. Również cenowej.
Coś za coś.
777,
Troche w watku juz bylo, wrzuc w wyszukiwarke.
Sporo teraz jeszcze zainwestowane w infrastrukture, powiekszony jeden plac, zrobiony nowy czworobok. Caly czas cos sie dzeje.
Ja sie bardzo ciesze ze trafilam na ta stajnie po pozarze w Bajardo, postanowilam sie przekonac sama ile jest prawdy w plotkach i sie nie zawiodlam.
amnestria   no excuses ;)
17 maja 2013 11:15

Amnestia

Dziękuję za trzeźwą ocenę "z zewnątrz" Sabatu. Oczywiście - nie ma nigdzie idealnej stajni. Nie jest nią również Sabat - dla każdego co innego jest priorytetem. Jeżeli ktoś oczekuje hali, idealnych warunków i komfortu w treningach sportowych koni, wygód socjalnych itp - to Sabat nie będzie dobrym adresem. To nie jest ta "półka" oferty. Również cenowej.
Coś za coś.



Chcę tylko podkreślić, że cena jest BARDZO UCZCIWA w stosunku do oferty. A to nie jest takie oczywiste na warszawskim rynku.
Całość wygląda naprawdę dobrze. Więcej mogą powiedzieć osoby, które trzymają tam konie, mam nadzieję, że wkrótce i ja.

Każda stajnia ma swoje plusy i minusy, najważniejsze by te drugie nie przeważały tych pierwszych. A z mojej oceny (subiektywnej podkreślam) chyba widać jak się sprawy mają 😀
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
17 maja 2013 12:26
amnestria, jak widzisz, nie rzucam słów na wiatr 😉
czy ktoś z revoltowiczów stoi w liderze aktualnie? jak tak, to poproszę o kontakt na pw, żeby już w wątku nie spamować  :kwiatek:
A u nas od dzisiaj już jest tak...Wszyscy zadowoleni , a konie w szczególności
czy ktoś z Was stoi w Szwadronie albo może zna kogoś kto tam stoi? Potrzebuje aktualnych informacji i opinii 😉
A u nas od dzisiaj już jest tak...Wszyscy zadowoleni , a konie w szczególności


u nas już chyba 3ci tydzień na trawie 🙂😉)
http://re-volta.pl/galeria/moja/foto/94760
Już chyba wszędzie sezon pastwiskowy w pełni 😉 i tak przez pogodę zaczęło się później niż w tamtym roku, ale u nas też już od 2 tyg. na trawie. Za to meszek jest dużo i w tym roku pewnie trzeba będzie pryskać.
Jakie stajnie polecacie z dobrym dojazdem komunikacją miejską z okolic Pruszkowa?
Najchętniej z dużym placem, halą, padokami, nie koniecznie trawiastymi, jakimś socjalem.
:kwiatek:
Edit. Mała poprawka
to ja tak jak wyżej w poszukiwaniu😉
potrzebuję stajni z rekreacją, w niedalekiej odległości od Okęcia, w zasadzie to jednorazowo na jazdę dla +/- 4 osób. Znalazłam coś takiego http://re-volta.pl/stajnie/info/osrodek_medincus  ale ceny mnie rozwaliły.
A czy ktoś stoi w Volcie w Żółwinie ? Byłam tam ostatnio i teren w okół ośrodka wyglądał fajnie, duży plac z przeszkodami, zadaszony lonżownik, 2 czworoboki z dobrym podłożem, wygrodzone trawiaste padoki. Ale jak wyglada sytuacja z karmieniem, ścieleniem w boksach i wybieraniem obornika? Wie ktoś, bo przy cenie 750 zł za miesiąc to zewnętrzna infrastruktura volty wydała się ok.
martyśś_99 na poprzedniej stronie masz fotorelacje i opinie o stajni Sabat, która mieści się w Nowej Wsi k. Pruszkowa.
Jest to najbardziej rozsądna propozycja w bliskiej okolicy Pruszkowa.

Odnośnie Żółwina, niecały rok temu z koleżanką byłyśmy tam. Godzina ok 11-12 niedziela, a konie stały wszystkie w boksach. Tych padoków na ilość koni niestety jest dość mało, stajnia nie jest zbyt czysta (wybierana chyba co tydzień) w jednej stajni było czuć grzyba/zgniliznę.
Teren jest fajny i ładny ale dla niezmotoryzowanych kawał drogi od WKD. Stajenny dobrze dba o konie, a nawet za dobrze bo potrafi sam od siebie dokładać owsa do diety (słowa koleżanki, która teraz stoi tam z koniem).

Tyle mogę od siebie powiedzieć.
Czy na forum znajde kogos kto stoi obecnie w stajni w zaborowie ? Prosilabym o pilne pv.
amnestria   no excuses ;)
18 maja 2013 14:30
A tam jest jeszcze jakaś stajnia? Bo CL po nieszczęśliwym pożarze funkcjonuje teraz w Prażmowie
emptyline   Big Milk Straciatella
18 maja 2013 15:13
Tam były 2, C-L i Zaborów.
Szukam stajni gdzie :

-licze na wypasione tereny
- jakaś woda w pobliżu 🙂

chodzi o  pobyt wakacyjny
Naciau wysłałam pw 😉
Witam wszystkich potrzebuje pomocy, przywożę konia 15 czerwca i szukam a gwałt stajni, na fejsie polecono mi udać się do tego wątku, a więc tak wyszukiwarka wyrzuciła mi takie pozycje :
Bogdanówka
Horseland
Kaliska (chyba najbliżej)
jakiś pensjonat u Judyty(blisko)
Ranch for you
Hawajka
Enklawa (daleko)
Konikowo
Stara Miłosna
Milusin
Dąbrowica
Wierzbowy Gaj
Poręby
Barchów
Dragon

To teraz czego szukam:
padoków, fajnie jak będzie trawa
placu do jazdy nie musi być z super podłożem
fajnych terenów
boksów 3x4 przynajmniej
dobrej obsługi
padokowania cały dzień
karmienia suplementami bez problemów
fajnie jakby była hala, ale niekoniecznie
terenów
dużo słomy i codzienne wybieranie
Ktos stoi może w tych stajniach i może mi polecić ?
do 1000 zł
Ranch for you to teraz Ciok farm jadów ( obejrzyj na facebooku ich infrastrukture) stajnia warta uwagi i godna polecenia.
ash   Sukces jest koloru blond....
19 maja 2013 19:34
montreal, sprecyzuj okolice, bo to co podałaś to spory rozrzut!
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
19 maja 2013 19:45
Rozrzut jest całkiem konkretny i napisz konkretnie skąd jeździsz- bo bliskie Ci Kaliska i Obrąb (czyli pensjonat u Judyty) to okolice Łochowa - ogólnie raczej szukałabym w tamtym kierunku, bo im bliżej Wawy tym niestety ceny wyższe (i nie zawsze adekwatne do jakości) a i z terenami różnie bywa
Do 35-40km spod wyszkowskiej wiochy 😉 chętnie bardziej w stronę stolicy, bo miałabym po drodze do pracy, nie koniecznie trasą obwodnicy. Do poprzedniej stajni dojeżdżałam 80 km, a więc jestem przyzwyczajona.
jak pisałam budżet mam do 1000 zł, ewe, do 1100 wink

edytuj posty!
galopada_   małoPolskie ;)
19 maja 2013 19:53
montreal edytuj posty 🤬
przepraszam, właśnie nie mogłam znaleźć edycji  😡 a jestem na telefonie
montreal stoje w Dragonie jak coś to pisz:>
ash   Sukces jest koloru blond....
20 maja 2013 08:12
montreal, jeśli z okolic Wyszkowa, to zobacz sobie stajnię Pod Lasem w Wólce Czarnińskiej( http://re-volta.pl/stajnie/info/izmajlowicz) i stajnię w Porębach gdzie stoi Bjoork (http://re-volta.pl/stajnie/info/stajnia_poreby)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się