Stajnie w Warszawie i okolicach

Misiek69, z tej przyczepy da się wyjść przodem czy ma takie szerokie drzwi dla ludzi 🙂?
To jest przedni trap dla quni, który również otwiera się jak zwykłe drzwi. Z drugiej strony są też takie "ludzkie" drzwi. Przy załadunku i wyprowadzaniu koni wygodniejsze są jednak te większe i częściej je otwieram.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
02 października 2013 16:13
Zaaklimatyzowal się super, naprawdę jestem bardzo zadowolona.
I uważam że jest za co podziękować, ponieważ naprawdę nie każdy zgodziłby się w dzisiejszych czasach tracić swój czas na darmo. Takich ludzi to ze świecą szukać.
Przepraszam ze podziękowania tak późno, ale potrzebowałam czasu aby odsapnąć  :kwiatek:

A teraz proponuje już skończyć  🚫 aby nikt na nas nie krzyczał 🙂
Misiek69, super, marzy mi się taka dla mojego dziwnie-ładującego-się konia 🙂!
Proszę o informację czy otworzenie kolejnej stajni w odległości 10 km na zachód od stolicy jest racjonalne?
Otworzenie dobrej stajni zawsze jest racjonalne 😀
Szczególnie w takiej odległości od Warszawy.
Anderia   Całe życie gniade
02 października 2013 18:45
To moje rejony, więc nie mogę powiedzieć nic innego niż: oczywiście! 😀 Tylko najbardziej przydałaby się tu stajnia z halą, ale jednak ze średniej półki cenowej, bo tak jak napisała Dzionka: jest albo Garo od razu za 2 tysiące, albo... tak naprawdę wszystko i nic. Ze skrajności w skrajność.

To fajna okolica, bo jest dużo przestrzeni, są tereny i miejsce, a jednocześnie bardzo dobry dojazd, również bez samochodu. Gdyby stajnia naprawdę okazała się sensowna, czyli (w bardzo telegraficznym skrócie): trzymała konie jak najdłużej na padokach (a w sezonie pastwiskach), zapewniała dobrą opiekę i karmienie, czysty boks, miała ujeżdżalnię i halę z dobrym podłożem, myjkę i możliwość wyjazdów w tereny, a to wszystko w cenie w okolicach 1000-1200 zł, to klientów by na pewno nie brakowało. Szczerze mówiąc, sama bym się skusiła 😉
A jeździ ktoś może w Starej Miłosnej? Jakie tam są ceny, atmosfera, konie? Mówię bardziej o rekreacji, bo na swojego konia niestety nie mam ani czasu, an kasy 🙁
Byłam tam dzisiaj na zawodach przełajowych i normalnie ośrodek mnie zachwycił. Teren do jazdy mają cudowny. Cross, ujeżdżania, hipodrom, wszystko jest 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
02 października 2013 19:43
Nie ten wątek, pytanie bardziej do szkółek jeździeckich w okolicach Warszawy, choć tam teraz panuje zażarta dyskusja na temat tego czy 6-cio latek powinien jeździć konno czy nie. 🤔wirek:
Przepraszam 😉 Powiem szczerze, że słabo sie orientuje w tych wątkach ;p nazwa wydawała mi się odpowiednia. No trudno, jeszcze raz przepraszam i szukam dalej ;p
emptyline   Big Milk Straciatella
02 października 2013 20:10
Luzik, ten wątek niea akurat najszczesliwszej nazwy. 🙂
Trochę z innej beczki. Ktoś startuje w sobotę lub niedzielę w Sawance??? Odbędą się zawody w tym tygodniu czy znowu przełożone?
Z tego, co wiem, to się powinno udać w ten weekend 🙂

No to teraz już mnie dobiłyście :-)) ostatnio jechałam s8 i faktycznie może warto poszukać czegoś z dojadem z tej drogi, w sumie będzie dalej ale czasowo wyjdzie dość korzystnie...
Small Bridge, ja startuję, na 99% się odbędą, bo ma nie padać do niedzieli włącznie 🙂! Wybierasz się?
My się wybieramy i jak na razie nie mam informacji od trenera o przełożonych zawodach. 🙂
Small Bridge
Pogoda ma w weekend dopisywać  🏇
Mnie się rzadko zdarzają wycieczki, ale ostatnio byłam TU i po doświadczeniach z niektórymi warszawskimi stajniami spotkało mnie pozytywne zaskoczenie 🙂

Zorientowani w temacie Babic - kiedy ta stajnia ma powstać i jak duża ma być ? Raczej ujeżdżeniowa/skokowa ? Ktoś coś ?  👀
Wybieram się jako widz raczej w niedzielę, bo więcej znajomych osób startuje. Jadę z aparatem fotograficznym, niestety tylko na 2-3 godziny. I tak się dopytuję czy będą, bo logistycznie muszę rozplanować pozbycie się dziecka na te kilka chwil  😀
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
05 października 2013 06:01
No to teraz już mnie dobiłyście :-)) ostatnio jechałam s8 i faktycznie może warto poszukać czegoś z dojadem z tej drogi, w sumie będzie dalej ale czasowo wyjdzie dość korzystnie...

oj zdecydowanie. Ja z Pruszkowa do Żyrardowa autostradą dojeżdżam w 20- 25 minut 🙂  - gdzie u mnie zazwyczaj dojazd do autostrady jest zapchany  😉 ( dla porównania trasę standardową Pruszków - Żyrardów ( przez Grodzisk ) pokonuję czasami w ponad godzinę...  🤔wirek: )
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 października 2013 09:01
Zmiany, zmiany, zmiany

Dawna stajnia Szwadron w Starej Miłosnej (Miłośnie?), a jeszcze dawniejsza CWKS Legia sekcja WKKW

http://horsesport.pl/co-nowego/210-osskir-osrodkiem-patronackim-naszej-fundacji


Niezmiernie miło nam poinformować, że Ośrodek Szkoleniowy Sportów Konnych i Rekreacji (OSSKiR) w Starej Miłośnie został ośrodkiem patronackim Fundacji Horse Sport. Razem z władzami ośrodka podjęliśmy decyzję o wspólnej działalności, mającej na celu stworzenia największego w Polsce ośrodka szkoleniowego dla wszystkich dyscyplin jeździeckich oraz turystyki konnej.

Zdajemy sobie doskonale sprawę z ogromu pracy, jaką mamy przed sobą, chcąc aby OSSKiR stał się ogólnopolskim centrum szkoleniowym.

Współpraca jest bardzo ścisła i na tyle daleko idąca, że prezes naszej fundacji - Agnieszka Kopka, została włączona przez Zarząd w strukturę organizacyjną ośrodka i będzie pełnić tam określone funkcje. Wierzymy, że tak bliska współpraca pomoże w realizacji wspólnie postawionych sobie celów, i że uda się zrobić krok w przód, jeśli chodzi o podniesienie jakości szkolenia w Polsce.
O_o!
Ciekawa jestem czy HorseSport da radę coś zrobić w Starej Miłosnej.... Trzymam kciuki, żeby się udało.
Przeszukałam katalog stajni. Wyskoczyło mi kilka obiektów, które mnie interesują.
1. Garo - wyczytałam, że nie ma szans na miejsce
2. Centurion - jakieś opinie od pensjonariuszy?
3. Krakowiany - jak to wygląda na co dzień? padokowanie, korzystanie z infrastruktury, karmienie itd?
4. Bobrowy Staw - j.w.

Może ktoś pomóc? muszę znaleźć coś w ciągu dwóch - trzech miesięcy a zupełnie nie orientuję się w warunkach stajni w tym regionie

Pozdrawiam
To super, to miejsce ma wielki potencjał, ale kompletnie nie wykorzystany w ostatnich latach...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
06 października 2013 13:37
Ela, mam nadzieję, że zmiany wyjdą na dobre, a skoro ma być to ośrodek szkoleniowy to może i rekreację uda im się podnieść na jakiś wyższy poziom niż masówka dla kasy 😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 października 2013 14:58
w tych ich planach nic o rekreacji nie ma, nie wiadomo czy w ogóle rekreacja ich interesuje. Ale z drugiej niemasowa rekreacja to by pewnie tyle musiała kosztować że hoho
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
06 października 2013 16:56
Cóż, przy "największym w Polsce ośrodku szkoleniowym" szkółka taka jak teraz (np. 10 koni albo i więcej w zastępie) będzie wyglądała po prostu "brzydko" więc mam nadzieję że coś się ruszy 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 października 2013 17:22
Cóż, przy "największym w Polsce ośrodku szkoleniowym" szkółka taka jak teraz (np. 10 koni albo i więcej w zastępie) będzie wyglądała po prostu "brzydko" więc mam nadzieję że coś się ruszy 😉


ee, no bez przesady. Szkółka to szkółka i wiadomo że  10 i więcej koni może być na jeździe. Ja tam też jeździłam i dobrze wspominam tamtejszą rekreację i 10 lub więcej koni na jeździe.
foka, absolutnie polecam Krakowiany, drobiazgowa opieka, fantastyczne miejsce ze świetną atmosferą pracy i dobrym zapleczem.
Tylko aktualnie boksów brak  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się