Stajnie w Warszawie i okolicach

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
27 stycznia 2014 19:52
emptyline oj do cavaletto chyba się nie da ... ewentualnie pks-em do Nowego Miasta a później z buta  😉 ( ? ) to jest mega zadupie i podejrzewam, że ciężko tam z komunikacją .
emptyline   Big Milk Straciatella
27 stycznia 2014 19:57
zduśka, tego się spodziewałam. 🙂
Cholera -_-
Rozumiem, że ZTM nie daje rady? Jeśli nawet te pksy jeździłyby rzadko ale jednak w miarę sensownie to jeszcze bym wytrzymała bo na wizyty w stajni mam cały dzień zarezerwowany, jeśli będzie z tym bardzo źle to będę musiała zrezygnować ze współdzierżawy  🙄
emptyline   Big Milk Straciatella
27 stycznia 2014 20:00
Chess, ZTM tam nie dojeżdża, tylko do Radzymina.
Chess, jak dotrzesz do Radzymina powinny być jakieś pksy do rasztowa
emptyline   Big Milk Straciatella
27 stycznia 2014 20:27
Jest taki, ale szału to to nie robi. 🙁
Masakra  🙁 Mam prawo jazdy ale samochodu na stałe brak.
To w inną stronę:
Czy jest ktoś kto jeździ do tej stajni (Rasztów) z Warszawy (okolice metra czy coś) i z kim mogłabym się zabierać w poniedziałki i piątki (najlepiej rano ale jestem elastyczna) po jakimś rozsądnym dogadaniu się?
emptyline, więcej chyba nie ma, a na piechote daleko nawet bardzo
Chess, do Bogdanówki dojeżdżają PKSy (przystanek jakieś 50m od bramy), wg jakiejś tam strony częściej niż to co wrzuciła emptyline. Jest możliwość zabrania się ze mną codziennie - w tygodniu jeżdżę z Jagiellońskiej (przystanek Pimot, tuż przy rondzie Starzyńskiego - dobry dojazd z dw. gdańskiego), w zależności o której kończę zajęcia. Ewentualnie jeżdżę z Wołomina/Kobyłki, gdzie dojeżdża ciuchcia KM z Wileniaka.
Nirv przenoszę się na pw.
emptyline   Big Milk Straciatella
27 stycznia 2014 20:56
Nirv, no właśnie próbowałam znaleźć te PKSy i ni kuta, nie wypluwa mi nic. 🙁
Mi tak samo ._. No i niestety do samego Radzymina mam przy pomyślnych wiatrach jakieś 1,5 godziny jazdy.
emptyline   Big Milk Straciatella
27 stycznia 2014 21:00
Chess, no z Ursynowa do Radzymina troszkę hardkor, nie da się ukryć.
Myślałam, że dalej już mieć nie mogę a tu psikus  🙄
Chess, bo miałaś blisko... 😉 ursynów-> konstancin to w zasadzie stajnia pod domem.
Ej, 1,5 godziny jeżdżę ztmem plus piechotą. To nie takie pod domem 🤣
emptyline   Big Milk Straciatella
27 stycznia 2014 21:15
Chess, zaczynam twierdzić, że mieszkam w super skomunikowanym ze światem miejscu. Ja też do Encanto śmigałam w 1.5h, ale z Pragi.
Ja liczę od razu z dojściami od domu do metra i potem z busa do stajni. Niestety 3 godzinki w obie strony schodzą.
A tak w sumie nie pomyślałem 🙂 A możecie mi coś powiedzieć o katdrze instruktorskiej w stajni Iskierka koło Ustanówka?


A co chcesz wiedzieć?
Miało być tak, że jak zbudują rondo w Starym Kraszewie (wieś obok Rasztowa)  to puszczą do niej ztm. I wtedy do Bogdanowki byłoby jakieś 7min z buta. Rondo jest, ztm nie. Jeżdżą jakieś busy 2 razy dziennie - rano przed 8 i po południu.

Jak to fajnie mieć do stajni 3 km :p
Dzięki za konkret 😉
Nigdy ich nie widziałam 😉 ludzie łapią stopy i to jest najszybszy sposób na dotarcie tutaj gdy nie ma się z kim zabrać 🙂
Brzmi zachęcająco jak diabli  🤣
[size=10pt][/size]To tak aktualizując stan wytrzymałości na styczniowe warunki atmosferyczne infrastruktury w pensjonatach mazowieckich:



[color=navy]
pensjonat                          hala                                      karuzela                           lonżownik                 padoki                 plac zewnętrzny
[hr]
SOBIESCY                        OK                               twardo, konie chodzą
[hr]SIEDLISKA                        OK                                          OK                                                                 tragedia
[hr]FC Dąbrowica                    OK                                          OK                                                                    OK 
[hr]BAJARDO               OK (podłoże twardsze miejscami)                       OK                                      OK                          OK
[hr]GARO                                OK                                           OK                                                                    OK
[hr]TRZCIANY                         OK                              w miarę (bez zadaszenia)                                                        OK
[hr]PLEJADA                          OK                                            OK                                                                   OK                  po śniegu da się jeździć         
[hr] AJ Cabriola                       OK                                                                        słabo (bez zadaszenia)              OK                  po śniegu da się jeździć 
[hr]PORĘBY STARE                   OK                                                                                                                   OK                 wyrównany przed mrozami, b.dobre warunki
[hr]KRAKOWIANY                   OK             w miarę (bez zadaszenia,co kilka dni przerwa na poprawienie)    nie działa               nie działają                    OK
[hr]MILORD FALENTY NOWE          OK                       OK (trochę ślisko, kiedy śnieg zawiewa)                        OK                          OK                           OK        
[hr]ISKIERKA                        OK                                             OK                                       OK                           OK                           OK
[hr]ŁAWRA                                                                                                                       OK                           OK                 można zaryzykować
[hr]KLUCZ                             OK                                                                                                                      OK                można zaryzykować
[hr]DUCHNICE                       OK                                                                                    gruda                           OK                 nieczynny


Jeśli możecie/chcecie dopisać/zmodyfikować coś w powyższym zestawieniu, to poproszę o informację. Mam nadzieję, że jest czytelne. Zima mocno weryfikuje przygotowanie infrastrukturalne, ale i podejście właścicieli pensjonatów (niezależnie od powodów), toteż myślę, że dobrze będzie jeśli sobie wzajemnie trochę pomożemy. Warto promować ośrodki, których właścicieli zima w styczniu  nie zaskoczyła 😉. Takie zestawienie daje zawsze jakiś pogląd na sytuację, choć bez wątpienia obarczone jest błędem subiektywnego spojrzenia każdego, kto informacji udzielił, ale taki urok każdego forum 🙂.
Frairla Możesz dopisać:

ISKIERKA : hala - OK, Karuzela  - OK, Lonżownik - OK, padoki - OK, Plac zewnętny - OK
Czy w Bobrowym Stawie czy Garo są wolne boksy?


w Bobrowym Stawie od lutego zwalnia się boks.
A jaka cena jest teraz w Bobrowym Stawie za boks, bo ostatnio słyszałam, że miały być jakieś zmiany w cenniku 😉
często mają zmiany 😉 teraz cena zależy do "wariantu"  😎
1450, ale chyba tez mniej usług teraz wchodzi w cenę pensjonatu. 
1450, ale chyba tez mniej usług teraz wchodzi w cenę pensjonatu. 


Podstawowa cena pensjonatu to 1450 pln z utrzymaniem, padokami, podawaniem suplementów. Z karuzelą, derkami, ochraniaczami, pralką, leczeniem 1650pln. Zmiany wynikały ze zróżnicowanych potrzeb i koni i właścicieli...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się