Stajnie w Warszawie i okolicach

Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
03 lipca 2015 12:29
To ja może trochę wtrącę i odpowiem wreszcie na pytanie dotyczące Green Grassu...

Nie ma tam teraz żadnej stajni i z tego co wiem to nie będzie. Właściciel nie chce więcej tego pod stajnie wynająć, podobno za dużo kłopotów miał wtedy 😉
rybka, tak - tak to może funkcjonować. 2, maks 3 stałe osoby do konia. I nadal jest to dzierżawa, nie "koń na godziny".
Szelma2, nie pisałam, że koń ma być nabyty. Może być dzierżawiony, współdzierżawiony. W każdym razie - do dyspozycji. I do współdzielenia... odpowiedzialności.
Tak, wypożyczalnie koni do sportu "na godziny" wydają mi się... obrzydliwe.
Bo takie coś nie mieści się w kategoriach treningu. Nie olimpijskiego, zwykłego treningu. Zgodnego z "kodeksem konia", gdzie ma być przygotowana PARA.
Rekreacja może skakać wyżej niż LL. STARTOWAĆ wyżej nie powinna. Może czasem L, ale na pewno nie P.
Jeśli nie pojmujesz różnicy między zajęciami szkoleniowymi a zawodami to...
A Regularne starty są znacznie lepsze niż "zrywy" okazjonalne. Dla konia. Dla każdego sportowca.
Halo - na Mistrzostwach Polski startowało kilka koni które były użyczone tylko na mistrzostwa. 😉 I to juniorom , a tam się zaczyna od C1 🤣
Halo - na Mistrzostwach Polski startowało kilka koni które były użyczone tylko na mistrzostwa. 😉 I to juniorom , a tam się zaczyna od C1 🤣


Nie wiem jak z innymi, ale co najmniej dwa, które zostały użyczone, są w regularnym treningu pod owymi juniorkami.
To ja może trochę wtrącę i odpowiem wreszcie na pytanie dotyczące Green Grassu...

Nie ma tam teraz żadnej stajni i z tego co wiem to nie będzie. Właściciel nie chce więcej tego pod stajnie wynająć, podobno za dużo kłopotów miał wtedy 😉

Raz na rok można spróbować i zapytać, może kiedyś właściciel zmieni zdanie co do dzierżawy 😉
Saccarin, a masz może kontakt do właściciela? Koleżanka poszukuje paki, która tam została przy przeniesieniu konia.
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
06 lipca 2015 08:54
Niestety nie mam kontaktu do właścicieli. A co do dzierżawy- próbować możesz, ale wiem, że już kilka osób chętnych było i za każdym razem odchodzili z kwitkiem.
Ja tego dzierżawić nie chce 😉
To było bardzo fajne miejsce... A kilka moich znajomych chciałaby zmienić pensjonat, a nie mają na co po tej stronie Wawki ...
Patrzę na ofertę na stronie. Poczernin - 999 zł. Dla emerytów poniżej 800 zł.
No faktycznie, zaskakujacy spadek!

Według mnie to efekt kilku czynników.
Przede wszystkim to ODLEGŁOŚĆ (stajnia proktycznie pod samym Płońskiem) czyli ok. 70 km od Warszawy. To duzo jak na stajnię o profilu sportowym.
Ciężko tam dojeżdżać codziennie, szczególnie w tygodniu przebijając się przez Łomianki, ew. Nowy Dwór Mazowiecki.
Czyli trzeba opłacić dodakowo kogoś na miejcu, kto by się koniem zajmował. Plus koszty paliwa, czasu poświęconego na dojazdy w dwie strony. To też się liczy.

Druga sprawa: KONKURENCJA.
Wzrosła ilość stajni w bliskiej okolicy Warszawy. Może nie mają aż takiej infrastruktury sportowej, ale też inwestują.

Dlatego i ceny pensjonatów musiały spaść (lub nie wzrosnąć w innych stajniach, pomimo inwestycji)

A Poczernin zawsze ceniłam i podziwiałam za rozmach.


Dokładnie tak. Konkurencja rośnie, stajnia - co by nie mówić - jest jednak kawałek od Warszawy, więc cena musiała ulec zmianie. Nie ma tutaj żadnych ukrytych podtekstów, sytuacja jest jasna. :-) Co do zarządu, to doszła jedna osoba, która zajmuje się sprawami organizacyjno-marketingowymi i trochę popchnęła ośrodek do dalszego rozwoju. Powstała nowa stajnia i druga hala, została powiększona otwarta ujeżdżalnia. Warunki są w porządku, cały czas pojawiają się nowe inwestycje.
[quote author=haruś link=topic=46.msg2288636#msg2288636 date=1423513694]
Kto aktualnie  stoi w Bajardo i mógłby mi powiedzieć jak tam jest? Wszystko co było, przeczytałam, ale to info sprzed roku.
[/quote]

Ja aktualnie stoję, ale stajnię znam od dawna, bo jeździłam na różne konsultacje, zawody, itd. Bardzo profesjonalnie zorganizowana, z kumatymi stajennymi, dobrym podłożem, bez konfliktu interesów skoczkowie vs. dresiarze.  🏇 Jak dla mnie - nie ma do czego się przyczepić.
Help! Potrzebuję informacji o dobrych stajniach w okolicy Łomianek. Zależy mi na dobrej opiece, zielonych padokach, placu z dobrym podłożem. Nie znam za bardzo stajni w tamtych rejonach, słyszałam coś o stajni Lider i Liderówka ale nic poza tym. Będę wdzięczna za info.


Może coś się zmieniło, ale te stajnie które Ty wymieniłaś mają raczej średnie podłoże. Liderówka na pewno lepsza niż Lider.
Mousie82 nie pisz posta pod postem tylko używaj opcji "edytuj" jak chcesz coś dopisać 😉
Czy moze ktoś z Was stoi w Złotym Koniu i chciałby się podzielić wrażeniami z praktyki? Dzisiaj zwiedzałam i bym jeszcze chętnie jakiegoś pensjonariusza podpytała :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
06 lipca 2015 23:27
ziraell, zdaje się, że Averis.

Dziewczyny i chłopaki mam dwa pytania z innej beczki.

Czy ktoś z was kojarzy w mazowieckim (choć to nie warunek konieczny) starą stajnię (chętnie jeszcze przedwojenną). Obiekt może być w użytku albo opuszczony, byleby dało się doń wejść i pomierzyć albo zdobyć plany. Potrzebuję takie cudo do pracy dyplomowej w celu przerobienia na obiekt mieszkalny.

Dwa: czy ktoś ma może Winteca 500 Dressage 17 lub 17,5 i mógłby go pożyczyć dosłownie na dzień/półtora?
emptyline, może uderz do Łącka?
emptyline   Big Milk Straciatella
06 lipca 2015 23:34
halo, na to w ogóle nie wpadłam. 🙂 A orientujesz się może, czy w Łącku wszystkie stajnie są tak długie czy jest coś mniejszego?
emptyline, zabytkowe są długie. Ale w mazowieckim jest parę (byłych?) stadnin państwowych, myślę, że tam najłatwiej. I dokumentacja powinna być, a dokumentacja zawsze lepsza/szybsza od inwentaryzacji 🙂
W Starogardzie Gd. jest/była mała stajnia przy kuźni.
emptyline, a Stadnina Koni Kozienice?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
07 lipca 2015 08:18
emptyline jest jeszcze Jabłonna- obiekty PANu na tyłach pałacu, była tam kiedyś stajnia i z tego co wiem ma na niej łapę konserwator zabytków
emptyline, są jeszcze stajnie w Drwalewie z tyłu pałacu i zakładu Biowet .
ziraell udarzaj do Averis albo do mnie na priva 🙂
A tak powracając do tematu Akademii Kucania w Dawida... ktoś podzieli się opinią? Chcę posłuchać...  👀
emptyline   Big Milk Straciatella
07 lipca 2015 11:09
Dzięki dziewczyny!! :kwiatek:
Dzień dobry, ja tutaj nowa wink
Jako, że niebawem przeprowadzam się w te okolice i będę próbowała jakoś zakorzenić, chciałabym prosić życzliwą duszę o pomoc w znalezieniu boksu dla konia (najlepiej w małej, przydomowej stajni), podpowiedzi, sugestie gdzie w okolicach Pruszków-Magdalenka-Brwinów mogę szukać, pytać. Chciałabym też znaleźć osobę chętną do współdzierżawy mojego arabka, lub ewentualnie stajni gdzie mógłby częściowo odpracować pensjonat. Próbowałam szukać przez bazę pensjonatów volty, ale wiele z nich ma nieaktualne dane, dlatego pytam bezpośrednio tutaj, może macie sugestie gdzie powinnam szukać informacji.
Czy w ten weekend są zawody w Bobrowym Stawie??? Bo wg kalendarza warszawskiego ZJ są, a na Świecie koni nie ma w kalendarzu.



tak
Dziekuje
Stoi ktoś obecnie w stajni Masta? ile kosztuje pensjonat w tym momencie?
Stał ktoś w stajni Wesoły Rumak ? Mogę prosić o opinię ?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
11 lipca 2015 15:08
Gdzie na Mazowszu można pojechać w super fajny teren?
Jakieś górki, woda, no takie tam atrakcje 🙂.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się