Stajnie w Warszawie i okolicach

Czy ktoś z Was zna może kogoś z okolic Grodziska Maz./Jaktorowa/Żyrardowa, kto ma siano i sieczkarnię? Potrzebuję drobno pociętego siana dla jednego konia, który ma problemy z gryzieniem.
timianowa my mamy sieczkarnię. Jeśli nie znajdziesz nic bliżej , to zapraszamy z sianem - chętnie potniemy
BUCK   buttermilk buckskin
15 marca 2016 20:21
Czy ktoś z Was zna może kogoś z okolic Grodziska Maz./Jaktorowa/Żyrardowa, kto ma siano i sieczkarnię? Potrzebuję drobno pociętego siana dla jednego konia, który ma problemy z gryzieniem.



a nie wolisz trawokulek ?  + ew. z wysłodkami  ? super żarełko, a nie tak czasochłonne jak walka o sieczkę "po staropolsku"  😉  2 lata temu w Budach Michałowskich miły Pan siekał mi mieszankę siana ze słoma owsianą 🙂  worek po owsie napakowany dość na siłę, ważący, jeśli dobrze pamiętam ok.10-12kg za 20,oo zł.  Plus trzeba było jeździć, wozić, itp... a trawokulki kurier dowozi do stajni 🙂🙂 25 kg za ok. 50,oo zł.  a po namoczeniu ich ilość jest oszałamiająca 😉  🙂
taki temat, bo ja już się załamałam:

1. stajnia z dojazdem komunikacją miejską/podmiejską (max 1h w 1 stronę)
2. padoki i dobra opieka/żarcie
3. plac z dobrym podłożem
4. hala

Istnieje coś takiego? Oprócz Jeziórka/Iskierki?
Najchętniej na południu/zachodzie Wwy, ale Wschodnia i Północna część z dobrym dojazdem z Ursynowa też wchodzi w grę.
taki temat, bo ja już się załamałam:

1. stajnia z dojazdem komunikacją miejską/podmiejską (max 1h w 1 stronę)
2. padoki i dobra opieka/żarcie
3. plac z dobrym podłożem
4. hala

Istnieje coś takiego? Oprócz Jeziórka/Iskierki?
Najchętniej na południu/zachodzie Wwy, ale Wschodnia i Północna część z dobrym dojazdem z Ursynowa też wchodzi w grę.


Wydaje mi się, że Siedliska (w Żabieńcu) spełniają wszystkie te kryteria. Oba place mają dobre podłoże, na hali jest trochę gorsze, co do opieki i żarcia nie mam zarzutów. Dwa lonżowniki i karuzela. Niedaleko przystanek autobusowy. Jest na tyle blisko do Ursynowa że śmiało można dojeżdżać rowerem.

Ł.

Ł.
asds   Life goes on...
20 marca 2016 20:12
taki temat, bo ja już się załamałam:

1. stajnia z dojazdem komunikacją miejską/podmiejską (max 1h w 1 stronę)
2. padoki i dobra opieka/żarcie
3. plac z dobrym podłożem
4. hala

Istnieje coś takiego? Oprócz Jeziórka/Iskierki?
Najchętniej na południu/zachodzie Wwy, ale Wschodnia i Północna część z dobrym dojazdem z Ursynowa też wchodzi w grę.


Stajnia w Podolszynie może?

Jest zaraz przy przystanku autobusowym linii 715 która kursuje na Ursynów.

Nie sądzę żeby Podolszyn zadowolił Anaa 😉
asds   Life goes on...
20 marca 2016 20:18
Nie mam pomysłu co może być więcej z dojazdem ZTM. 🙁

Chyba że kolej mazowiecka wchodzi w grę?
do większości stajni da się dojechać komunikacją publiczną tylko do pewnego momentu, potem niestety z buta
stron 679, przeglądając to wszystko, chyba by mi zajęło sporo czasu 😁

ale już wiem, że mam omijać Patataj (skusiła mnie cena XD), chciałam nawet do Wasyla podskoczyć (cena trochę wyższa, ale skusiła mnie lekcja samodzielna z instruktorem), do Szarży sama mam mieszane uczucia. ogólnie mówiąc już sama nie wiem, gdzie iść. bo nie ma co ukrywać, że lekcje w Warszawie i w okolicy nie są tanie. a ja jestem biedną studentką  😕 (chyba jak większość tutaj 😀) i szukam właśnie w miarę tanie lekcje (raz mało co nie spadłam z krzesła na widok ceny za lekcję... 😲), gdzie jest dobra opinia i można się faktycznie nauczyć jazdy konnej, bo w końcu na tym mi najbardziej zależy. chciałabym w końcu się nauczyć prawdziwej jazdy. do niedawna byłam pewna, że dobrze jeżdżę, a będąc na obozie zobaczyłam, ile błędów robię i jak źle mnie uczono jazdy, np. do czasu obozu konnego nie wiedziałam, że anglezując trzeba zwracać uwagę na tzw. dobrą nogę, a robiłam cały czas źle 🙄 i wiele innych rzeczy. troszkę się załamałam... ogółem nie śnią mi się konkursy, zawody, ale mimo wszystko chcę się nauczyć jazdy konnej. dla siebie 🙂 zależy mi też na krytej ujeżdżalni, w razie złej pogody, żeby dojeżdżając nie zastać takiej niespodzianki i nie mieć odbytej w ogóle lekcji (ale to też nie jest warunek konieczny).

abstrahując, czy jest tu gdzieś widoczna krótka i treściwa lista z dobrymi stajniami? 🙂
asds   Life goes on...
21 marca 2016 09:14
Nowa stajnia w okolicach Warszawy:

http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/57908

Ktoś? Coś?
Szukam pensjonatu / boksu w stajni kameralnej bliskie okolice grodziska mazowieckiego, info wraz z cena na priv.  :kwiatek:cena racjonalna. Nie interesują mnie drogie kluby sportowe bo kon nie pracuje pod siodlem.
Potrzebuje opinii o Stajni Horseworks ,ktoś coś? 🙂
Wiem ze są juz jakieś ale dosyć stare i nie za dobre:/ Dlatego chciałabym wiedzieć cos o obecnej sytuacji🙂
Nowa stajnia w okolicach Warszawy:

http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/57908

Ktoś? Coś?



Byłam, widziałam i odrazu zaklepałam sobie boks 🙂 Właścicielka włożyła w stajnie mnóstwo pracy i zapowiada się jedna z lepszych stajni w okolicach Grodziska.
asds   Life goes on...
21 marca 2016 11:03
Szkoda ze nie bliżej WKD. By przynajmniej jazda samochodem odpadła 🙂.
Czy ktoś ma jakieś namiary na SKJ Sewan (Konstancin- Jeziorna)? Telefony w internecie są nieaktualne 🙁
rybka   Różowe okulary..
21 marca 2016 11:19
Super, że Arikon ma nowego właściciela, w pięknym miejscu jest stajnia, daaaawno temu miałam tam 3 konie, ale dawni właściciele nie mieli pojęcia o koniach i wyniosłam się. Super, że się to miejsce rozwija 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
21 marca 2016 19:02
Super, że Arikon ma nowego właściciela, w pięknym miejscu jest stajnia, daaaawno temu miałam tam 3 konie, ale dawni właściciele nie mieli pojęcia o koniach i wyniosłam się. Super, że się to miejsce rozwija 🙂


nie nowego właściciela tylko nową dzierżawczynię 🙂 to tak gwoli ścisłości 🙂 właściciele, czyli tak naprawdę stworzyciele stajni ARIKON, nadal są włąścicielami 🙂 kapitalne jest natomiast, iż obecna dzierżawczyni przywróciła pierwszą zasłużoną nazwę 🙂  :kwiatek:
asds, Podolszyn... eee, nie😉 Karla🙂, ma rację😉
Siedliska też mnie nie przekonują niestety...

no nic, szkoda...
asds   Life goes on...
21 marca 2016 21:43
Z dojazdów autobusem to są jeszcze stajnie w Falentach - Milord i Vet Horse.

Anaa, no weź, poczekaj na mnie 😉
ratatuj   Moje rude szczęście
22 marca 2016 07:54
Witam serdecznie,
Na dniach moje życie przewraca się do góry nogami  🤔 i przeprowadzam się do Warszawy z Lublina. Moje zapytanie do Was - gdzie znajdę jakąś fajną stajnię, w której będę mogła pojeździć raz/ dwa razy w tygodniu, żeby się czegoś nauczyć? Jeżdżę na poziomie srebrnej odznaki, tutaj mam swojego Konia, jednak z przyczyn zdrowotnych (jego) nie mogę go zabrać (rozedma płuc) a stoi w fantastycznej stajni u mojej przyjaciółki (14 ha trawiastego wybiegu i cały czas na świeżym powietrzu).

Poproszę o jakieś namiary, najlepiej w okolicach Bemowa - tam będę mieszkać.

Pozdrawiam serdecznie,

Ola
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
22 marca 2016 07:57
ratatuj zapytaj tutaj http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,67378.0.html Ten wątek jest o pensjonatach  😉
Z dojazdem komunikacja zbiorowa jest jeszcze Ranczo Oregon w Kampinosie. Maja mala hale, padoki i pastwiska, nie wiem jakie podloze na placu, nie wiem jak opieka. Moze ktos stoi i sie wypowie.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
23 marca 2016 11:10
                                                                                                      UWAGA!

W OKOLICACH RADZYMINA/Załubic I BLISKICH STRONACH W LASACH SĄ POROZCIĄGANE LINKI NA OFF-ROADowców.. BARDZO PROSZĘ O PRZEKAZANIE KAŻDEMU KTO W TYCH OKOLICACH JEŹDZI W TERENY ORAZ INFORMACJĘ JEŚLI SPOTKACIE TO NA SWOJEJ DRODZE. NIESTETY BYŁ JUŻ PRZYPADEK ŚMIERTELNY TEGO "POMYSŁU" BEZ MÓZGÓW ZWANYCH LUDŹMI WIĘC BARDZO PROSZĘ O CZUJNOŚĆ.


wrzucam jeszcze tutaj, zeby dotarło do jak największej liczby osób..
W OKOLICACH RADZYMINA/Załubic I BLISKICH STRONACH W LASACH SĄ POROZCIĄGANE LINKI NA OFF-ROADowców.. BARDZO PROSZĘ O PRZEKAZANIE KAŻDEMU KTO W TYCH OKOLICACH JEŹDZI W TERENY ORAZ INFORMACJĘ JEŚLI SPOTKACIE TO NA SWOJEJ DRODZE. NIESTETY BYŁ JUŻ PRZYPADEK ŚMIERTELNY TEGO "POMYSŁU" BEZ MÓZGÓW ZWANYCH LUDŹMI WIĘC BARDZO PROSZĘ O CZUJNOŚĆ.[/b]


Ja pierdzielę :-/ A wypadek śmiertelny to u koniarza czy offroadowca?

Ł.
ash   Sukces jest koloru blond....
23 marca 2016 15:00
sine, podobno nie przeżył koń
Potrzebuje opinii o Stajni Horseworks ,ktoś coś? 🙂
Wiem ze są juz jakieś ale dosyć stare i nie za dobre:/ Dlatego chciałabym wiedzieć cos o obecnej sytuacji🙂

Byłam tam jako luzak koleżanki na zawodach nie cały  rok temu jakoś i z tego co widziałam to nie wstawilabym tam konia...
Pozatym instruktorzy tam to porażka  😵
quantanamera, a do Ciebie będzie dojazd ztm-em?:P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się