Stajnie w Warszawie i okolicach

emptyline   Big Milk Straciatella
16 stycznia 2017 11:29
Ile stajni jest w Borkowie?
famka   hrabia Monte Kopytko
16 stycznia 2017 11:45
emptyline,  2, druga to Jura
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 stycznia 2017 16:57
W weekend planuję w końcu się tam wybrać, to napiszę coś więcej.

Podziwiam za odwagę, bo samo miejsce jest fajne, ale stajni w okolicy z fajnym zapleczem jest kilka i przebić się będzie ciężko. Poza sezonem nic tu się nie dzieje. A i sama stajnia jest mała, więc za bardzo nie ma co liczyć na zyski z pensjonatu, gdyby nawet znaleźli się pensjonariusze. Mimo wszystko mocno trzymam kciuki, żeby im się udało.
Szukam stajni w okolicach Mińska Maz. lub najlepiej jeszcze bardziej na wschód na trasie Mińsk Maz.-Siedlce, żadnych rarytasów być nie musi. Chętnie mała, przydomowa stajenka z dobrą opieką.
majeczka   Galopem przez życie!
16 stycznia 2017 19:06
Okolice Mińska Maz - JKS Karolina, hala, duże place zewnętrzne z super podłożem, padoki trawiaste, jak chcesz więcej info to zapraszam na priv
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 stycznia 2017 21:05
Może Fiord Ciopan pod Stanisławowem, niedaleko Mińska, akurat mają wolny boks. W stajni stoi kilka rekonwalescentów, starszych koni, mała rekreacja ale ogólnie jest raczej kameralnie 😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
16 stycznia 2017 22:14
Szukam stajni w okolicach Mińska Maz. lub najlepiej jeszcze bardziej na wschód na trasie Mińsk Maz.-Siedlce, żadnych rarytasów być nie musi. Chętnie mała, przydomowa stajenka z dobrą opieką.

Forteca Miśka69?
Misskiedis za daleko 🙁
bjooork biore pod uwage Miska69 aczkolwiek wolalabym jednak cos blizej Siedlec.
Ja się niedawno wyprowadziłam ze stajni w Mariewie, chciałam napisać o niej parę słów, bo wydaje mi się, że naprawdę warto. Wyprowadziłam moje konie ze względów osobisto-organizacyjnych, gdybym nie one, na pewno zostałabym w tej stajni, bo z tego, co czytam w tym wątku to prawie ideał (prawie, bo nie ma krytej ujeżdżalni, karuzeli, ciepłej myjki i solarium, więc jeśli ktoś oczekuje bardzo wypasionej infrastruktury, to się może zawieść).
Właściciele przemili, bardzo uczciwi, konie mają czysto, dużo słomy pościelone, siano dwa razy dziennie solidne porcje (moja kobyła dostawała płukane w siatce). Karmienie trzy razy dziennie, suplementy, na moją prośbę, konie miały podawane bez żadnego problemu. Jak moja kobyła się źle poczuła, to pan stajenny natychmiast mnie powiadomił. Duże trawiaste padoki (konie są wyprowadzane codziennie na pół dnia, właściciele stajni są bardzo elastyczni, kiedy poprosiłam, by konie były też wyprowadzane po obiedzie, to tak właśnie było). Konie nie są wyprowadzane w ręku, ale jak już wspomniałam, to też by pewnie było do ogarnięcia, bo póki tam stałam właściwie każdy mój kaprys był spełniany ;-). Droga prowadząca na ujeżdżalnię bywa mokra, dla mnie nie stanowiło to problemu, ot kilka kałuż do pokonania.  Piękne okolice do terenów, właściwie przepiękne. Inni pensjonariusze bardzo fajni, pomocni (kiedy musiałam przestawić klacz na wióry i oczekiwałam na dostawę, dwa balety trocin "zjawiły się" w stajni natychmiast, dzięki staraniom innych pensjonariuszy), atmosfera wspaniała.
Jest to stajnia rekreacyjna, więc niektórych mogą drażnić pojawiające się po południu dzieciaki (ja sama mam dzieci, więc mi to zupełnie nie przeszkadzało), ale tłoku nie ma praktycznie nigdy, jest bardzo kameralnie.
Mnie osobiście jeszcze ujęło, że dwie kobyłki staruszki (obie już niestety za TM), własność właścicieli stajni, miały tam spokojną emeryturę. Właściciele nie są nastawieni na maksymalizację zysków.
No i cena, jak na podwarszawskie warunki zupełnie przystępna.
larabarson, niestety ze stajniami w stronę siedlec jest, brzydko mówiąc, kicha.
Dalej od trasy jest jeszcze stajnia Podsusze, ale nie wiem jak tam z opieką. Jest stajnia Rudka, ale to też kawałek.
Jest prywatna stajnia w Iganiach, ale nie wiem, czy będzie spełniała Twoje oczekiwania.
Jest również jedna stajnia zupełnie wolnowybiegowa, konie wyglądają na zadowolone, ale właścieciel zagląda do nich raz dziennie.
Ogólnie jest problem z pensjonatami w tej okolicy dosyć duży, o czym się ostatnio sama przekonałam 😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
17 stycznia 2017 07:15
larabarson bliżej Siedlec jest chyba jeszcze stajnia w Woli Wodyńskiej i chyba Borkach (też na terenie gm. Wodynie) - o tych jednak wiem z urzędu gminy i nigdy tam nie byłam. A i jeszcze Jagodne.
Szukam stajni w okolicach Mińska Maz. lub najlepiej jeszcze bardziej na wschód na trasie Mińsk Maz.-Siedlce, żadnych rarytasów być nie musi. Chętnie mała, przydomowa stajenka z dobrą opieką.


A Celinów?
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
17 stycznia 2017 08:39
http://stajniajasminum.pl/
W okolicach Siedlec jest jeszcze stajnia Jasminum, ale nie wiem czy mają pensjonat  😉
szerek ano właśnie, to jest strasznie zasmucające, że taka tu posucha ze stajniami. Może otworzymy własną?  😜
Rudka i Podsusze daleko, w Iganiach kiedyś stałam i póki co nie chcę, o tej wolnowybiegowej nie słyszałam ale skoro właściciel pojawia się raz dziennie to bałabym się ryzykować.
Wola Wodyńska znam z opowiadań (nigdy nie byłam), mam tam jakieś 30 km więc znośnie, wezmę pod uwagę. O tych Borkach pierwsze słyszę, muszę podpytać ludzi gdzie to konkretnie jest.
Celinów muszę podpytać, choć to też nie moje rejony (jakieś 65 km ode mnie, to trochę daleko)
Jasminum znam, właścicielka bardzo sympatyczna ale nie chcę - za dużo rekreacji i plączących się dziewczynek 😉
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za propozycje  :kwiatek:
larabarson, pytanie tylko, czy będą chętni w tych okolicach aby zapłacić za porządny pensjonat, ale kto wie... 😉 może za jakiś czas pojawi się coś nowego.
szerek tu już nawet nie chodzi o to żeby zrobić jakiś super-hiper wypaśny ośrodek ale żeby było COKOLWIEK, gdzie człowiek mógłby spokojnie konia powierzyć czyjejś opiece, jakiś w ogóle wybór żeby był. A tu się wybiera między niczym a niczym  🙁
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
17 stycznia 2017 12:38
No Jasminum to faktycznie sporo rekreacji, rekreacji raczej ogarniętej ale mimo wszystko nie wszyscy chcą. Zwłaszcza że nie tylko jazdy weekendowe ale także obozy i ferie są organizowane. Za to warunki są fajne, właścicielka bardzo dba o konie, fajne tereny, tylko chyba i tak miejsc brak na razie 😉 Niemniej jakby ktoś się rozglądał w tamtej okolicy i rekreacja mu nie przeszkadza to jak najbardziej polecam!
larabarson, w Celinowie aktualnie brak wolnych boksów i o ile wiem, to jest kolejka (nie wiem, jak duża, ale jest). Z przydomówek jest stajnia forumowej Mehari w Dobrzyńcu (wolnowybiegowa), konie dobrze zaopiekowane (karmienie wg ustaleń, siano w siatkach non stop, dużo terenu, w sezonie trawy nie brakuje).
Czy ktoś z re-voltowiczów stoi w stajni Olimpia i mógłby coś więcej napisać? Dziś wrzucili zdjęcia nowo powstałej hali. Lokalizacja super, hala jest a jak z całą resztą?
larabarson Między Mińskiem a Siedlcami to Stajnia Rudnik mała przydomowa stajnia na 9 boksów,  mała hala, od lutego komplet ale może się zmienić. Zapraszam do kontaktu
[quote author=elucidate link=topic=46.msg2626105#msg2626105 date=1481733476]
[quote author=Hekate1 link=topic=46.msg2625744#msg2625744 date=1481653736]
Rozglądam się za stajnią z w miarę dobrym dojazdem z Wilanowa - ale może być też coś w okolicach Wesołej, Wawra - tak żeby jechać Siekierkowskim.
Z halą, padokami no i najważniejsze żeby koń mógł stać na pellecie bo okazuje się że to nie zawsze da się zrobić :-/.
Ktoś kojarzy coś wartego uwagi?
Fajnie by było gdyby stajnia była otwarta do minimum 21.00 bo czasami mogę wyjść z domu dopiero przez 19.00.

Jaki budżet?
[/quote]

Najchętniej 1000-1100 bo niestety jeszcze pellet mi dochodzi. Wiem że niektóre stajnie obniżają trochę cenę jeśli samemu się zamawia pellet



Cytat: Hekate1 Grudzień 13, 2016, 19:28:56
Rozglądam się za stajnią z w miarę dobrym dojazdem z Wilanowa - ale może być też coś w okolicach Wesołej, Wawra - tak żeby jechać Siekierkowskim.
Z halą, padokami no i najważniejsze żeby koń mógł stać na pellecie bo okazuje się że to nie zawsze da się zrobić :-/.
Ktoś kojarzy coś wartego uwagi?
Fajnie by było gdyby stajnia była otwarta do minimum 21.00 bo czasami mogę wyjść z domu dopiero przez 19.00.


A może stajnia Prado, Habdzin, niedaleko Konstancina?


Trochę za drogo dla mnie 😉

Chess
Umieść cytat
Hekate1, dawne Encanto w Kawęczynie za Konstancinem?
Nie wiem jak jest tam przy aktualnym dzierżawcy terenu. Z tym, że tam hala jest mikroskopijna wink taka, żeby się schować jak pogoda koszmarna i tyle. Galopować się da ale nic więcej.
https://www.facebook.com/konieikropka/?fref=ts

A ktoś może zna tą stajnię z "autopsji" ? jak działa z aktualnym dzierżawcą, warunki itd ?


[/quote]


Sprawdzałaś Stajnie na Sadowej? Dawna Doma Vaquera? Konie stoją tylko na pelecie🙂
Korba, a co z stajnią DV ? Już nie istnieje?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
18 stycznia 2017 14:32
Korba, a co z stajnią DV ? Już nie istnieje?


jest nowy dzierżawca - Pan od ściółek EquiStraw
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
18 stycznia 2017 19:13
Czy ktoś z re-voltowiczów stoi w stajni Olimpia i mógłby coś więcej napisać? Dziś wrzucili zdjęcia nowo powstałej hali. Lokalizacja super, hala jest a jak z całą resztą?


Ja byłam jako widz przy okazji organizowanych przez nich zawodów (w czerwcu) bo mam blisko i przy okazji poszłam na rekonesans co za stajnia mi się niedaleko domu otworzyła 😉 poszwendałam się trochę po terenie więc to co mogę powiedzieć tylko z punktu obserwatora podczas zawodów to: mają dwa place z kwarcem, komplet przeszkód, nieduże stajenki, jedna ładniejsza, druga trochę mniej ale schludnie, czysto. W boksach również było czysto mimo zamieszania związanego z zawodami, pościelone ładną słomą. Padoczki z trawą (wtedy ogrodzone pastuchem o ile się nie mylę). Jest gdzie pojechać w teren ALE w tym lesie blisko nich hasają również quadowcy i ludzie od paintballa i ASG 😉 No i jest jakaś tam rekreacja, organizują półkolonie, ferie więc dzieci się mogą szwendać. Myślałam czy nie jeździć tam w rekreacji ale 60 zł za 45 minut jazdy w grupie (stęp przed i po wliczony w te 45 minut) jakoś mnie nie przekonało 😉 Teraz postawili namiotówkę ale nie wiem czy osobno czy na miejscu jednego z placów
Dzięki wielkie i za tyle 😉 interesuje mnie jeszcze  info nt stricte pensjonatu, tzn karmienie, wypuszczanie, cena, obsługa stajenna itd 😉
Okolice bdb znam 😉
majeczka   Galopem przez życie!
19 stycznia 2017 21:17
Chyba trochę przesadzacie że nie ma stajni w okolicy Mińska.
Jest kilka większość ma hale, padoki trawiaste, karuzele, lonżownik...
Sokóle, Ekwos, Stajnia Kasztan, Poręby, Karolina, Stajnia pod lasem w Wólce Czarnińskiej, Stajnia Kruki, Stajnia w Ładzyniu, Fiord Ciopan, Celinów - spokojnie można znaleźć stajnie odpowiadającą oczekiwaniom.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
19 stycznia 2017 21:34
Chyba trochę przesadzacie że nie ma stajni w okolicy Mińska.
Jest kilka większość ma hale, padoki trawiaste, karuzele, lonżownik...
Sokóle, Ekwos, Stajnia Kasztan, Poręby, Karolina, Stajnia pod lasem w Wólce Czarnińskiej, Stajnia Kruki, Stajnia w Ładzyniu, Fiord Ciopan, Celinów - spokojnie można znaleźć stajnie odpowiadającą oczekiwaniom.


ale to Mińsk w stronę Wawy , a jak ktoś mieszka w Siedlcach to nagle te stajnie oddalone są od miejsca zamieszkania minimum 50 km 😉 a to mega dużo.
majeczka, stajnię Kruki można skreślić z tej listy, nie ma możliwości wstawienia koni w pensjonat.
zduska dokladnie. Zwlaszcza jak ktos ma jeszcze inne obowiazki, nie tylko te wzgledem konia to odleglosc jest jednak bardzo waznym kryterium przy wyborze stajni.
majeczka   Galopem przez życie!
19 stycznia 2017 21:50
Ja do stajni dojeżdżam z warszawy do mińska więc odnośnie dojazdów to niestety coś za coś, stajnie bliżej nie spełniają moich wymagań a nawet jeśli spełniają to przy ilości koni które mam nie wchodzą w zakres cenowy. Obowiązki inne także posiadam - pełnoetatową pracę i rodzinkę chociażby 😉 ale czego się nie robi dla sierściuchów 😉
edit co do Kruków to już tak było, więc pewnie za jakiś czas się zmieni znów
      jak się mieszka w Siedlcach to może szukać stajni w okolicy Siedlec a nie Mińska, tamtejszego rynku nie znam ale to może lepiej napisać że w okolicy Siedlec brak stajni a nie w okolicy Mińska
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się