Stajnie w Warszawie i okolicach

to ja jeszcze z jadnym pytaniem  - Ponyladnia , ktoś coś? niby na fb jest info że mają pensjonat ale to jakaś dla mnie stajnia widmo 😉
Ja tam dzwoniłam jakieś 2-3 miesiące temu to pensjonat istnieje, ale nie było miejsc.
Dziewczyny, czy w północnej cześci Warszawy, mnie więcej w tym obszarze:

Znajde stajnię oferujacą:
codzienne padokowanie min. pół dnia, na padooki, nie kwaterki.
Z dobrej jakości sianem podawanym na padoki.
Codziennie sprzataną (nie musi byc do zera, moga być tylko kupy out, dościelenie in)
Z halą
Byłoby super jakby dodatkowo były w okolicy ładne tereny i ogarnięta pomoc z ziemi na podorędziu 🙂
Cena do 1500 PLN

Na razie na liscie mam kilka stajni, ale na podstawie szczątkowych info .Jeżdzić będę jak lista się mniej więcej wyklaruje, bo chciałabym je sprawnie oblecieć.
Złoty Koń
Lider
Liderówka
Sawanka
Zielonki
(te na północy, ale tu chyba nie ma hali)

Na pewno jest tu wiele innych stajni godnych uwagi, o których info nie znalazłam, dlatego będe wdzięczna za chociażby nazwę, bo mieszaka w Warszawie od niedawna i się nie rozeznaje 🙁.

Konia dopiero zaczynam szukac, więc póki co nie mam cisnienia (szukanie zajmie mi pewnie sporo czasu) więc chętnie rozpatrze tez stajnie gdzie aktualnie jest komplet pensjonariuszy.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
09 kwietnia 2018 19:18
azzawa jeszcze bardziej na północ jest stajnia w Trzcianach (bardziej w stronę Nowego Dworu) Sporo osób sobie chwali  😉
Stajnia nad Wisłą (KJ Holender) ma mieć halę na przyszły rok. Codziennie sprzątane (bez weekendów), całodzienne padokowanie, fajne siano.
Obok jest też Prima Stella
Wilczeniec

Z tych trzech stacjonowałam nad Wisłą 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
09 kwietnia 2018 21:27
alcatraz, nie no Wilczeniec to wielkie nie.
Nasturcja-Renata czy Trzcianka o której piszesz to Stajnia Witoldowa Trzcianka?

Alcatraz widzę, że Primastella i Holender mają tylko profile na FB więc jutro zinfiltruję 😉
Wilczeniec ma stronkę, mało zdjęć, stajnia wygląda na schludną, emptyline dasz znać co tam jest nie tak (może być prv)?
Wszystkim wam bardzo dziękuję  :kwiatek: za info, serio myslałam, że na kępie to Lider i Liderówka tylko, a się okazuje, że tam stajnia na stajni  😁
Wilczeniec nie ma hali, Prima Stella nie ma hali, Stajnia Nad Wisłą nie ma hali. Albo Stella, albo Stajnia nad Wisłą (naprawdę nie wiem która) ma szkielet hali od dłuższego czasu i nic się nie posuwa niestety. W Wilczeńcu były plany hali jak otworzyli w 1999. Do tej pory nie udało im się zrealizować.

Z tego co wiem Lider, Liderówka i Sporthorses Łomianki mają hale. Tam na Kępie Kiełpińskiej jest stajnia na stajni i padok na padoku. W promieniu kilometra jest 6 stajni i kupa koni. Tak, że czasem jak komus koniowaty zwieje to nie wiadomo gdzie prowadzić  😁 😁 😁
Prima Stella ma kończyć halę w tym roku, w Wilczeńcu stoi znajoma i podobno hala ma faktycznie powstać w najbliższym czasie. Nad Wisłą budowa miałaby się zacząć na jesień.
Jak będzie to nie wiadomo 😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
10 kwietnia 2018 17:55
azzawa to jest stajnia w Trzcianach. Nie wiem kto jest właścicielem  😉
taki link znalazłam: https://kolomnie.pl/trzciany/sport-i-rekreacja/stajnia-trzciany/64728
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
10 kwietnia 2018 20:41
Właścicielem Stajni Trzciany jest Krzysztof Chodorski. 🙂
Prima Stella ma kończyć halę w tym roku, w Wilczeńcu stoi znajoma i podobno hala ma faktycznie powstać w najbliższym czasie. Nad Wisłą budowa miałaby się zacząć na jesień.
Jak będzie to nie wiadomo 😉

alcatraz, litości ... szkielet hali w Prima Stella już stoi kilka lat a Wilczeniec ma w planach budowę hali od 1999 czyli  już 19 lat. Naprawdę źle im nie życzę ale optymistyczna nie jestem.
Dance Girl, kurcze, jeździłam koło Prima Stelli kilka razy w tygodniu ze 3 lata, a szkielet zauważyłam dopiero 1,5 roku temu  🤔
A z Wilczeńcem moze tak być, ja tam byłam raz w życiu, powtarzam tylko, co znajoma mówiła  🤣
emptyline   Big Milk Straciatella
11 kwietnia 2018 08:10
azzawa, ani tam czysto, ani tam dobrej infrastruktury, pałęta się dużo ludzi.
Dance Girl, kurcze, jeździłam koło Prima Stelli kilka razy w tygodniu ze 3 lata, a szkielet zauważyłam dopiero 1,5 roku temu  🤔
A z Wilczeńcem moze tak być, ja tam byłam raz w życiu, powtarzam tylko, co znajoma mówiła  🤣


Wiesz, ja wszystkim tym stajniom życzę, żeby jak najszybciej te hale wybudowały, bo wtedy będzie większa konkurencja. Niestety czasem taka inwestycja jest i trudna i droga i dlatego to trwa. Jak Wilczeniec się otworzył (prawie 20 lat temu), to chciałam tam wstawić konia. Hala była w bardzo konkretnych panach (no dosłownie już prawie łopatę wbijali). Tamtego konia wstawiłam w końcu do innej stajni właśnie ze względu na halę. Parę lat temu temu odezwałam się do Wilczeńca w sprawie pensjonatu i hali i też już plany były bardzo konkretne, więc akurat tam w halę uwierzę jak ją zobaczę ...

W Prima Stelli wydaje mi się, że szklielet hali stoi dłużej niż te półtora roku, ale głowy nie dam bo się specjalnie tam nie rozglądam  😀, patrząc po tym co jest wybudowane, niewiele im brakuje do skończenia i nie wiem dlaczego przerwali inwestycję.
ehh to szukanie jak krew z nosa...

to może są jakieś ciekawe stajnie bez hali, w okolicach kampinosu albo przy tym zielonym placku między Sulejówkiem, a Zielonką (da sie tam pojechać w dłuższy teren?) 🙂
Jedyne jakie znam przy Kampinosie to Truskaw i Stanisławów. Po drugiej stronie żadnych 🙁

katalog stajni jest bardzonieaktualny - czy były może (albo sa na horyzoncie) jakieś plany reanimacji/aktualizacji?  🙂

Czy ja wiem, czy taki nieaktualny? Katalog stajni jest tworzony przez użytkowników - w jaki sposób wyobrażasz sobie jego odświeżenie? Jeśli go internauci zaktualizują, to będzie miał nowsze dane.
Ok, rozumiem 🙂
Jeśli chodzi o stajnię bez hali, z łąką i terenami to jest prywatna stajnia przydomowa w Pasikoniach. Właścicielką jest była policjantka konna, konie mają dobrze. Jest ujeżdżalnia, lonżownik i niewielka murowana stajnia. Blisko do Kampinosu.
azzawa, po drugiej stronie Kampinosu jest jeszcze Garo. Z tym, że nie wiem jak tam aktualnie z opieką bo kiedyś wypuszczali konie na padoki od poniedziałku do piątku a weekend trzeba było samemu to robić. No i padoki nie były tam jakieś imponujące. A to hala duża.

W Łomiankach przy Kampinosie była kiedyś Stajnia Filmowa, tam nie ma hali, ale powinien był bezpośredni wjazd do lasu.

W Warszawie koło centrum Olimpijskiego jest stajnia (Stangret chyba). Też nie ma hali.
Stajnia Stangret jest w miejscowości Lorcin obecnie, posiadamy halę i karuzelę 🙂
W Warszawie koło centrum Olimpijskiego jest stajnia (Stangret chyba). Też nie ma hali.


Stangret przeniósł się wiele lat temu nad Zegrze. Została Agmaja i z tego co wiem już 10 lat temu mieli małą halą. Mają stronę, zawsze można pojechać i popatrzeć. Miałam tam konia, ale kilkanaście lat temu... Wiele się mogło zmienić.
ok postaram się w skrócie i raczej suche fakty  😉

stajnie to po 2 angielskie boksy zupełnie samodzielnie stojące, każdy z padoczkiem

teoretycznie siano bez ograniczeń w siatkach w boksach i  na padoczkach przyległych do boksów
potencjalnie dużo padoków/pastwisk.
dobrze oświetlona "ujezdzalnia"
derkowanie w cenie i ponoć nie trzeba mówić co jak pan sam wie że jak jest 15C to trzeba zdjąć derkę -tak mówił
dawanie suplementów w cenie
bezpośredni wyjazd do puszczy
sprzątanie codziennie

podłoga drewniana owszem ale z podkładów kolejowych.
w cenie nie ma owsa( właściciel stwierdził że  teraz i tak każdy karmi gotowymi musli)
cała "siodlarnia" to taki barak/kontener gdzie stoją takie koziołki na siodła i jakaś kanapa
moim zdaniem ujezdzalnia w nie nadaje się do jazdy,ma być poprawiona.
Niby super warunki dla kaszlaków bo non stop na dworze ale nie ma opcji moczenia siana (chyba że podpłaci się dodatkową opłatę za wodę ale nie wiem w jaki sposób było by to robione bo póki co pan nie praktykuje)
jest opcja parowania siana ale trzeba kupić samemu parownik i dopłacić dodatkowo za prąd.

cena 800zł

póki co są 4 konie, pan ma budować więcej boksów wszystkie już zarezerwowane


Dodam od siebie jeszcze 3 grosze. Zaznaczam, że tam nie byłam, ale z właścicielem tego przybytku rozmawiałam telefonicznie. Ten człowiek nie może się zdecydować ile brać za pensjonat. Mi powiedział, że jak dobuduje boksy to będzie brał więcej niż 800 zł i podzielił się stwierdzeniem, że "skoro chcą płacić więcej...".
Generalnie odniosłam wrażenie, że z jakimś cwaniaczkiem rozmawiam, co sobie na wszystkim doliczy swoje.
O Agmai (Agmaji?) słyszałam i czytałam bardzo wiele, ale głównie negatywnych opinii 🙁 . Ogóle stajni stricte w mieście się nie zapatruję, bo nie ma tam wybiegów.
Jak ciężko bedzie znaleźć coś z halą to trudno, niech będzie bez, tylko właśnie blisko lasku, żeby chociaż na spacer pojechać jak podłoże zamarznie 🙂

bardzo dziękuję za namiary!
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 kwietnia 2018 05:42
azzawa, jeszcze ewentualnie jakby troszkę zboczyć to masz stajnię u nas- Stajnia Zielona Koniczynka w Rasztowie. Wszystko co opisujesz u nas jest, a mój czubek zadowolony 🙂
Stajni Filmowej nie polecam. Właściciel ma swoje dziwne teorie i nie słucha właściciela. Mają tam swoje zasady których się trzymają i narzucają je innym. Przykład: Wszyscy musza w stajni chodzić w czapkach z daszkiem bo nie można koniom spojrzeć w oczy  🤔

Edit. Przykład nr2: nie można mieć skrzynek na szczotki ani toreb, musi być lniany worek, najlepiej z ich logiem.
Dodam od siebie jeszcze 3 grosze. Zaznaczam, że tam nie byłam, ale z właścicielem tego przybytku rozmawiałam telefonicznie. Ten człowiek nie może się zdecydować ile brać za pensjonat. Mi powiedział, że jak dobuduje boksy to będzie brał więcej niż 800 zł i podzielił się stwierdzeniem, że "skoro chcą płacić więcej...".
Generalnie odniosłam wrażenie, że z jakimś cwaniaczkiem rozmawiam, co sobie na wszystkim doliczy swoje.


Ha, ha, czyli ja widocznie wyglądam na naiwną, skoro mi rzucił kwotą 1100, a nie było nawet siodlarni.  😀
Alcatraz, właściciel Filmowej nie żyje. Poza tym miał zasady (jakich brak w innych wielu stajniach a to dawało poczucie porządku i bezpieczeństwa) stajnię, tzn opiekę wspominam bdb.
Myślę, że jeśli ktoś miał problemy z Jerzym, to już mu się rozwiązały.
Ktos kojarzy to miejsce:

[i][i]Wydzierżawię stajnię w pięknej okolicy Puszczy Kampinoskiej 30 km od Warszawy z pełną infrastrukturą:
-stajnia murowana -14 boksów
-stajnia angielska-8 boksów
-lonżownik o śr.18m
-ogrodzona i oświetlona ujeżdżalnia-56m x 36m
-hala namiotowa-35m x 20m
-stodoła- około 350 m2
-5ha ogrodzonych pastwisk
-padoki zimowe
[/i][/i]
Nie byłam tam, ale dzwoniłam. Miejscowość Korfowe. Cena za dzierżawę wg mnie zaporowa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się