Stajnie w Warszawie i okolicach

Tak dostałam numer i udało mi się umówić transport  🙂
[quote author=MonioRek link=topic=46.msg2798853#msg2798853 date=1532533944]
Ktoś może mi powiedzieć coś więcej o Stajni Polana i o Stajni Górki(dawna Cabriola)?

PS: Polećcie dobrego kowala który nie ma półrocznych terminów i nie kosi jak za zboże, struganie bez kucia (północny-wchód Warszawy)

Dzięki  :kwiatek:


Ponawiam pytanie 🙂
[/quote]

Stajnia Górki jak najbardziej w porządku, znam właścicielkę  i bezproblemowo można się ze wszystkim dogadać. A ośrodek wygląda super
Hej, wiem że już się pytałam ale muszę już w tym tygodniu rezerwować boks bo na pewno przyjeżdżamy do Warszawy za niecałe dwa miesiące.
Padło na Iskierkę. Możecie polecić jeszcze jakąś podobną stajnie do 1100zl z dobrym dojazdem ze Żwirki i Wigury?

Dodatkowo padoki cały dzień, siano w opór, dobry plac, mile widziana hala i bardzo dobra opieka.
Sonkowa, takie stajnie nie istnieją  😀iabeł:
Może inaczej - istnieją, ale niestety nie w tym budżecie 🙁
To możecie polecić coś takiego w wyższym budżecie? Jeśli stajnia będzie tego warta to dorzucę więcej.

Zależy mi na transporcie dla niezmotoryzowanych z Żwirki i Wigury. Do Iskierki jedzie pociąg 25min więc idealnie. Teoretycznie będę miala dostęp do samochodu ale wolę się zabezpieczyć.

edit. Jak jest z padokowaniem w stajni u Złotkowskich? Szczególnie w okresie zimowym?
Cena pensjonatu w Stajni Jadran wynosi 2000zł.
Posiadamy przeszkloną halę, boksy z oknami, brak opłat za dodatkowe usługi, kupy wybierane 3 x dziennie, mamy dobre pasze, karuzelę, lonżownik, place zewnętrzne w trakcie realizacji.

Zmieniłam treść, żeby nie była tak bardzo reklamowa.
emptyline   Big Milk Straciatella
08 sierpnia 2018 21:56
Stajnia Jadran, ajajaj, wyszło wam "witaj reklamo!" 🙂
Emptyline, ale w sumie trochę na temat - sporo osób, w tym ja, pytało o cenę.

Stajnia Jadran jak można się z Wami skontaktować?
emptyline   Big Milk Straciatella
08 sierpnia 2018 22:01
emptyline, ja wiem, ale tak napisane, że zaraz modzi usuną, fajnie by było przeredagować. )
Przepraszam, ale to urocze, że piszesz do siebie 😍 🚫

I już rozumiem, i się zgadzam! Modzi nie wywalajcie posta stajni jadran :kwiatek:
czy tylko mi w tym super hiper opisie zabrakło tego co najważniejsze czyli pastwisk? Jeśli je macie to cena może i rzeczywiście adekwatna.
Jest napisane: "padoki w realizacji"  W takiej stajni nastawionej na sport nie będzie pastwisk i stad. Za duże ryzyko.
Rozumiem koszty utrzymania ,rozumiem nakłady aby obiekt powstał. NIemniej jednak szkoda ,że nie ma czegoś ze średniej półki tylko albo full wypas albo dramat total  🙁
Ratina, jest napisane, że place zewn w trakcie realizacji, o padokach nie ma nic🙂
Stajnia z placami "w realizacji" tymbardziej nie jest warta na teraz 2000 zł...
No i ciekawa jestem, czy ta piękna przeszklona hala jest klimatyzowana. Przy założeniu, że otwieranie okien na przestrzał klimatyzacją nie jest.
Zaczyna się hihihi  😂
Jeśli komuś się stajnia i warunki spodobają, to wstawi tam swoje konie, jeśli nie, to pójdzie gdzie indziej 😉
Stajnie za 900-1100 bez hali i z oszczędnościami typu plaster siana na danie też nie są warte swojej ceny, a jednak nikt właścicielom nie mówi, żeby zmniejszyli ceny do 500-600 bo więcej się nie należy 😉 po prostu nie wstawia tam konia, a nawet jak zrobi taki błąd, to szybko go przestawia.
Ceny z tej strony są faktycznie niskie i 2 tys może być szokiem, ale przecież są droższe w okolicach Warszawy i ludzie w nich stoją.
Na fejsie mignęło mi coś takiego:

Pasza dobrej jakości, kupy wybierane na bieżąco!, duża hala, przestronny lonzownik i karuzela oraz place zewnętrzne i sportowe padoki to niezbędne do sportowego rozwoju wyznaczniki, do tego wszystkiego tylko 30 miejsc dla koni, żeby nie było tłoku i socjal dla ludzi,

Więc padoki będą (takie jak w większości stajni sportowych, czyli niezbyt wielkie). Jak dla mnie cena jest ok, to jest stosunkowo blisko Warszawy, bardzo kameralnie. Garo swego czasu też dużo kosztowało, a nie miało nigdy lonżownika np. 😉 Więc mam wrażenie, że trochę się czepiacie 🙂
Tym bardziej, że w tym tempie realizacji place pewnie będą za moment. Padoki to gorsza sprawa czasowo bo trawa musi urosnąć i się zadarnić. Pastwisko to nie trawnik pod domem i trawa z rolki się nie sprawdzi. Wg mnie cena adekwatna do warunków jakie oferują.
Ale ja absolutnie nic nie napisałam o cenie. Jeśli są na stajnie klienci to niech sobie i 5tys kosztuje. Jakby mnie było stać to dałabym 3 razy tyle. Przykre po prostu jest to, że budują się super hiper stajnie ale i tak nigdy w nich konia postawić nie będę mogła bo nikt nie myśli o tym co najważniejsze czyli o pastwiskach. Co mi po super infrastrukturze jeśli mój koń ma stać cały dzień w boksie albo na mikro padoku? No przykre i tyle....
W Centurionie są trawiaste padoki a obok w Zarębach pastwiska. Da się.
Sonkowa, żeby była jasność - pisałam do lillid bardziej :kwiatek:

Ej, nie chcę bronić stajni, bo IMHO mało o niej wiadomo, ale w sumie nic nie wiemy jakie/czy te padoki będą 😉 Może będą właśnie jak te w Centku?
emptyline   Big Milk Straciatella
09 sierpnia 2018 14:20
Ja nie rozumiem, czemu już wysnute zostały opinie jak stajnia jeszcze nie otwarta. 🙂 Dajcie im szansę. 🙂
Sonkowa, ja się ustosunkowałam do postu lillid.

O opinii to będzie można dyskutować za rok czy dwa. Na razie widać potencjał 🙂. Ja kibicuję bardzo, bo takich miejsc wciąż mało w okolicach W-wy, gdzie jednak coraz więcej osób ma możliwości finansowe zapłacić za świetne warunki, ale brakuje miejsc. A po tej stronie W-wy wyjątkowo nie było żadnej stajni tej półki.
Sonkowa, ja się ustosunkowałam do postu lillid.

O opinii to będzie można dyskutować za rok czy dwa. Na razie widać potencjał 🙂. Ja kibicuję bardzo, bo takich miejsc wciąż mało w okolicach W-wy, gdzie jednak coraz więcej osób ma możliwości finansowe zapłacić za świetne warunki, ale brakuje miejsc. A po tej stronie W-wy wyjątkowo nie było żadnej stajni tej półki.
też mocno kibicuję z tych samych względów. Mam też nadzieje, że w ośrodku będą organizowane jakieś zawody, kliniki i będzie to fajne miejsce do podszkolenia się 😉
W Centurionie są trawiaste padoki a obok w Zarębach pastwiska. Da się.


Ooo, super! Jakiś czas temu słyszałam, że w Centurionie nie ma padokow.. Jak to cenowo wygląda? Szkoda tylko, że mam daleko..
lostak   raagaguję tylko na Domi
09 sierpnia 2018 17:38
[quote author=Burza link=topic=46.msg2801789#msg2801789 date=1533818121]
W Centurionie są trawiaste padoki a obok w Zarębach pastwiska. Da się.





A ile ja ciekawych rzeczy o Centurionie słyszałam.... 😉)) 🏇
Po mojej stronie Warszawy w ostatnich latach wybudowało/buduje się kilka pensjonatów z ambicjami, zarówno na wysoki standard, jak i ceny.
To się rzadko kiedy niestety udaje. Nie wdając się w szczegóły - w perspektywie zmagań, których byłam świadkiem, ta "piękna w pełni przeszklona hala" mnie jakoś gorzko rozbawiła. Oby bezpodstawnie.
Tak czy siak macie rację - o tym, czy pensjonat jest wart swojej ceny czy nie, decyduje właściciel konia, wybierając stajnię.
Na terenie naszego ośrodka zostało przewidziane miejsce na padoki, może nie pastwiska,ale kwaterki dla mniej grzecznych oraz większe padoki dla spokojniejszych koni. Nasz ośrodek nie prowadzi jeszcze działalności pensjonatowej, trudno więc mówić o tym, czy wart jest swojej ceny. A zgorzkniale rozbawieni niech dalej wątpią, my niewzruszenie będziemy, jak dotąd, robić swoje, bo chcemy pracować w dobrych warunkach i jeszcze lepszej atmosferze, co na razie nam wychodzi. Pozdrawiamy i zapraszamy
Ratina, jest napisane, że place zewn w trakcie realizacji, o padokach nie ma nic🙂


łojeja ,przepraszam,ranna pora mnie zmroczyła 🙂

lillidwiesz co troszkę przesadzasz...Są fundusze ,była taka wizja ,jest zrobione tak jak wląściciel sobie życzył ,chciał. Hala jest naprawde piękna 😍 Ja rozumiem,że zwykły szaraczek wolałby mniej "wypasioną" halę ,ale cene troszkę niższą i możliwość wstawienia się tam ( 🙁 ) no ale wizja i strategia należy do osoby wykładającej na taką stajnie mega kasę. Wątpię ,żeby hala się nagrzewała: zaprojektowało to miejsce firma architektoniczna ze sporym doświadczeniem i pewnie wzieli pod uwagę właściwości grzewcze szyb  😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
10 sierpnia 2018 07:07
[quote author=olq link=topic=46.msg2801650#msg2801650 date=1533798439]
Ratina, jest napisane, że place zewn w trakcie realizacji, o padokach nie ma nic🙂


łojeja ,przepraszam,ranna pora mnie zmroczyła 🙂

lillidwiesz co troszkę przesadzasz...Są fundusze ,była taka wizja ,jest zrobione tak jak wląściciel sobie życzył ,chciał. Hala jest naprawde piękna 😍 Ja rozumiem,że zwykły szaraczek wolałby mniej "wypasioną" halę ,ale cene troszkę niższą i możliwość wstawienia się tam ( 🙁 ) no ale wizja i strategia należy do osoby wykładającej na taką stajnie mega kasę. Wątpię ,żeby hala się nagrzewała: zaprojektowało to miejsce firma architektoniczna ze sporym doświadczeniem i pewnie wzieli pod uwagę właściwości grzewcze szyb  😉
[/quote]


Poza tym przypominam o jednej ważnej rzeczy, o której często zapominamy. Na pewno każdy z was widzi - coraz więcej problemów z oddychaniem naszych koni. Oczywiście wpływ na to ma wiele czynników z zanieczyszczeniem środowiska włącznie. Ale rzeczą która zdecydowanie nie pomaga jest to co paradoksalnie powoduje nasz komfort jako jeźdźców. Nam się wydaje że tak jest lepiej, weterynarze raczej zaprzecAją. Stajnie, hale są coraz mocniej izolowane - bo „jest przyjemniej” ale z drugiej strony chcemy aby nasze konie spędzały również czas na padokach, latem jeździmy zawody na zewnątrz. Izolacja nawet przy najlepszej wentylacji powoduje wzrost wilgotności i rozwój bakterii/pasożytów. Zimą jest milo i ciepło, jeździ się w bluzie, a potem robi szok termiczny dla dróg oddechowych konia wypuszczając na minusowe temperatury z różnicą temperatur nawet 30 stopni!!! Z plus 10-15 na minus 15-20.  wrogiem końskich dróg oddechowych (nie mówię o rzeczach oczywistych jak kurz, brud) jest amplituda temperatur w codziennym życiu na którą przy naszym klimacie powinnismy szczególnie zwracać uwagę. Co fajne dla nas niekoniecznie dobre dla zwierząt.   hala u Luizy jest piękna, widna i myśle że jej doświadczenie oraz wiedza pozwolą na optymalizacje chociażby tego co tu napisałam.  Powodzenia!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się