Stajnie w Warszawie i okolicach

marysia550, juz nie mieszkam w okolicy, ale znałam prawie wszystkie stajnie i tego miejsca zupelnie nie kojarzę.... zatrzymałam sie na etapie, że policja i gmina mają to zgłoszone.
Poszukuję opinii o https://stajnia-cordeo.com. Ktoś może zna albo trzyma tam konia?
Znam właściciela i gdyby była bliżej to nawet sekundy bym się nie zastanawiała nad postawieniem tam konia.  😀
Pomocy :kwiatek: Czy jest stajnia w promieniu do 50 km od Warszawy z dobrym zapleczem treningowym (hala, plac), dobrym socjalem dla ludzi i opcją padokowania w stadzie 24 h cały rok, lub przynajmniej 12 h zimą?
Duchnice? Rzęszyce może też (powinni mieć boksy jakieś), ale cena wyższa.
Szukam takiej opcji dla znajomych (może kiedyś też dla siebie). Chciałabym wiedzieć czy takie miejsca w ogóle są, oczywiście prowadzone z sensem. Dajmy na to, że cena nie gra roli. Czy w stajniach bardziej sportowych/ambitna rekreacja ktoś prowadzi chów wolnowybiegowy?
W Rzęszycach chyba by było ciężko o 24h padokowanie, tam raczej chodzą cały dzień ale do 18. Pewnie to kwestia do dogadania 😉
Cricetidae Tylko tu właśnie nie chodzi o "dogadywanie się" i to z łaski, a o coś co jest już robione i działa.
W sportowych to szczerze wątpię. Myślę, że to mogłoby być ryzykowne. Nie wyobrażam sobie orać konikiem na treningu, a potem ogolonego wypuszczać na całą dobę 😉 (wiadomo, że w derce, no ale c'mon). Poza tym nie dałoby się korzystać z całej infrastruktury typu karuzela itp. No i kwestia stada, która sama w sobie jest dość niebezpieczna. No albo rybki, albo 😉

Z takich, w których da się powiedzmy już rzeźbić to Duchnice raczej by pasowały. Potężne pastwiska, kiedyś na bank byłą opcja zostawiania na 24h (a przy tym 2 place, hala, chyba lonżownik odkryty - nie pamietam! myjka). W Rzęszycach jeszcze lepiej (pod kątem infrastruktury/opieki) i w trakcie upałów tegorocznych konie nie schodziły do stajni z tego co bodajże quanta pisała. Ale tam chyba nie ma stada, wydaje mi się, że po 2-3 konie max. Ale tu trzeba by dopytać, na pewno stajnia z tych top.


Dla mnie wolnowybiegowa stajnia i trening to... no jakoś mi się to gryzie 😉
Na zachodzie bywają takie stajnie i to funkcjonuje normalnie, na noc konie które żyją w stadzie sprowadzane są na mniejszy, dobrze ogrodzony padok, żeby minimalizować ryzyko ucieczki, czy przedostanie się dzikich zwierząt, maja do dyspozycji wiatę itp. Jak zacznie się konia derkować w październiku to jest szansa, że nie trzeba golić. Wszystko jest do zrobienia. Moje pytanie jest takie czy ktoś to robi w okolicach Warszawy.

amnestria Nie mam na myśli wysokiego sportu, a ambitną rekreację. Myślę, że haflinger spokojnie się odnajdzie w takiej sytuacji, że ktoś na nim rzeźbi 4x w tyg a śpi na dworze. Aktualnie stoi w chowie wolnowybiegowym ale tam nijak nie będzie warunków do jazdy od października. I wybór jest taki: albo wolny chów w środku pola albo normalna stajnia. Dlatego chciałabym się rozeznać czy jest szansa na coś po środku i dobre warunki dla konia takiej rasy i zaplecze dla ludzi.
tuch, spoko - spytałaś też o stajnie bardziej sportowe, więc Ci odpowiedziałam. Na cholerę infrastruktura (typu karuzela np.) skoro koń stoi 24h.
A z ambitniejszych to już 2 razy Ci napisałam, że Duchnice. Nie jest to stajnia sportowa, swoje wady ma, ale z warszawskich to chyba mogłaby spełniać oczekiwania, zwłaszcza, że kiedyś na 100% była taka opcja.
Nie chodzi o infrastrukturę typu karuzela. A o: halę, lonżownik, wc, ogrzewany socjal, siodlarnię.

Znam Duchnice, byłam tam nie raz. Przyjrzę się.
Nie pamiętam jak z socjalem, jakoś tak nie kojarzę by był wcale 👀 Ale moim zdaniem jest to warta uwagi stajnia. Ludzie zawsze skarżyli się na ciężkiego właściciela (on właśnie z tych, co chce padokować konie 24h 😉 ), ale ja NIGDY nie miałam żadnych problemów, kwestia dogadania się 🙂 Jest plac (imho trochę grząski) duży, jest plac trawiasty, jest hala wymiarowa, siodlarnia. Całkiem ładne budynki stajenne, świetny dojazd (dla niezmotoryzowanych słabszy, bo ze 3km na piechotę, ale jakiś jest), gigantyczne (chyba największe z warszawskich) pastwiska
Czy ktoś z forumowiczów stoi w stajni Prado lub Aldragho? Chciałabym zadać kilka pytań na pw.
amnestria, a jak z wyjazdami w teren? Jest tam coś "jezdnego" w okolicy?
Czy ktoś z forumowiczów stoi w stajni Prado lub Aldragho? Chciałabym zadać kilka pytań na pw.


Ja stałam
Poszukuję opinii o https://stajnia-cordeo.com. Ktoś może zna albo trzyma tam konia?

Polecam tą stajnie !!
lillid, inwestycje w hektary pastwisk blisko Wawy to nie jest, jakby to ująć, kwestia tylko kasy. Po prostu takiej ziemi nie ma i trzeba się naprawdę natrudzić, żeby znaleźć sensowny kawałek terenu, na którym można jeszcze bez problemów (jak chociażby ze strony uciążliwych sąsiadów) stajnię.
Ale czasem się udaje 🙂

Edit: Już znalazłam  😉
Czy ktoś wie co aktualnie dzieje się w Budziskach? Jest już nowy dzierżawca?
Mam taką zagwozdkę 🙂 jadąc z Warszawy w kierunku Białegostoku trasą S8 po prawej stronie widać stajnię (m.in. białą halę a na niej nr telefonu). Czy ktoś orientuje się co to za stajnia?
Wpisz nr telefonu w wyszukiwarkę i się dowiesz
Może Pony Club Radzymin. Ich halę widac z obwodnicy Marek.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
11 września 2018 10:47
Czy ktoś wie co aktualnie dzieje się w Budziskach? Jest już nowy dzierżawca?

Jest 🙂 podobno przeniósł się tam ze Szwadronu
[quote author=Renobiusz link=topic=46.msg2808528#msg2808528 date=1536658010]
Czy ktoś wie co aktualnie dzieje się w Budziskach? Jest już nowy dzierżawca?

Jest 🙂 podobno przeniósł się tam ze Szwadronu
[/quote]

Potwierdzam, stajnię przejęły p. Sylwia i p.Hania które poprzednio przez kilka lat dzierżawiły stajnię na Szwadronie. Kilka osób ze Szwadronu przeszło z nimi, nie wiem jak obecnie wygląda sytuacja w Budziskach ale
przez 3 lata widziałam jak prowadziły stajnię na Szwadronie i znam kilka osób które u nich stały. Ogólnie bardzo na plus, trzymały zawsze wszystko żelazną ręką 😉.

edit: nowa stajnia nazywa się NANFAN i ma profil na fb
Szukam pensjonatu poniżej 1000zł. Okolice Targówka, ale jeśli stajnia będzie dobra to dojadę do 40km. Ważne żeby były trawiaste pastwiska, czyste boksy i karmienie wedle zaleceń, jakiś maneż piaskowy. No i żeby właściciele mieli pojęcie o koniach 🙂 Ktoś coś poleci? Jestem ze Śląska i kompletnie nie znam tych terenów
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 września 2018 16:53
Monta, możesz wpaść do nas zobaczyć do Rasztowa 🙂 stajnia zielona koniczynka, jak coś to pisz priv 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
12 września 2018 17:13
Hermes, to Koniczynka nadal funkcjonuje? Coś przegapiłam chyba, bo jak byłam na urlopie to sporo osób od was przyszło do nas, a stajnia się miała zamykać
Hermes, to Koniczynka nadal funkcjonuje? Coś przegapiłam chyba, bo jak byłam na urlopie to sporo osób od was przyszło do nas, a stajnia się miała zamykać


Poszła w jakąś dzierżawe,ale ani tam czysto,ani bezpiecznie dla konia....Ja stamtąd wyjechałam z kontuzją z padoku ,rozbujanym rao...echh.... stałam 5 miesięcy 🙁

Monta dojazd 40km to w Waie 1,5h w jedną stronę więc nie szarżuj odległościami bo jesli będziesz normalnie pracować (no chyba,że nie pracujesz) to CI doby dla konia zabraknie. 😉 Ja mam do stajni 22km i skrótami,poza godzinami szczytu jadę 45 minut ( i się ciesze ,że tylko tyle)
Bischa   TAFC Polska :)
12 września 2018 17:40
Nie voltowa koleżanka szuka stajni dla konia:

-do 600 zl.
-padokowanie jak najdłużej, na trawie w sezonie, siano na padokach zima.
-czyste boksy
-dobre karmienie i opieka, podawanie dodatków, robienie wysłodków, derki jesienia i zima (nerkowiec)
-jakiś plac do jazdy i lonżowania mile widziany, nie głębokie i nie kopne podloze. Tak żeby bezpiecznie móc pojeździć lekko rekreacyjnie, koń tylko do lekkiej jazdy. Tereny na stępa.
-chetnie kameralnie
-dojazd komunikacja/bus/pks/pociag.
-prawobrzeżna Warszawa (pl Szembeka)

Znajdziemy coś?
Nie ,przydomówki zaczynają się kole 700zł  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się