Stajnie w Warszawie i okolicach

Infantil - byłam kiedyś oglądać Całowanie - konie były grube, zadbane i wydawały się zadowolone, a wkoło super czysto.
Dzięki za odpowiedzi - niestety i tak nie mają miejsc 🙁
tuch,
Jesli Koczargi i full siana to pewnie masz na mysli JF Ranch, sam się nad tą stajnią zastanawiałem w zeszłym roku, stajnia naprawdę fajną, siana full, duzo ruchu i pewnie gdyby nie nagla zmiana miejsca zamieszkania na 2 stronę wisły, to bym tam mojego łacha postawił.
Co do wyjazdu do lasu to ostatnio słyszłem, ze własciciel zamknął wyjazd do lasu i o tej porze roku, jak popada to nie ma jak wyjechac bo jedyna droga, która została jest cała w koleinach i zalana tak ze ponoć błoto po pachy, a w zime to już w w ogole nie ma szans na wyjechanie, bo na tej jedynej drodze prowadzącej do lasu są mega śliskie koleiny i jest ponoc niebezpiecznie, takze wyjazdy w teren tylko w lato, wiec słabo trochę...
Hej, poszukuję pensjonatu z dobrym dojazdem z Ursynowa (Natolin), tak pół godzinki Max. Nie interesują mnie złote klami, tylko dobre warunki dla konia. Mile widziane padoki z możliwością wydzielenia kwatery (mogę nawet sama sobie taśmę kupić), hala caloroczna, ewentualnie rozkładana tylko na zimę i plac z kompletem przeszkód. Stajnia może być zarówno murowana jak i angielska, karmienie 2-3 razy dziennie z możliwością podawania suplementow i pasz od właściciela.
Cena tak do 1200-1300 max.

Czy ktoś wie co się aktualnie dzieje w stajni Powsin? Jakiś kontakt do właściciela? Cena pensjonatu?
Kochani potrzebuję dośc pilnie Waszej pomocy.
Co nieco znalazłam przez lupkę ale czuję niedosyt 😉
Wracam z koniem do Polski w okolice Warszawy i w duzej mierze muszę sie oprzec na opiniach ludzi, bo gdzies konia muszę wstawić, a nie chcę osoby która mi pomaga cos ogarnac wysyłać do dziesiątek stajni na rekonesans wiec robię wstępny przesiew 🙂
Potrzebuję informacji na temat poniższych stajni

Stajnia Zielonki
JF Ranch
Zaborów
Kobra Park
Stajnia Mandra
KJ Klaudyn
Stanisławow
Mariew
KJ Truskaw
Stajnia w Koczargach Pani Justyny Milej i ta która jest obok (nie pamietam jak sie nazywa jakas Szkoła..)

Co mnie interesuje to przede wszystkim jak jest z opieką, podawaniem suplementów, karmieniem, zwracaniem uwagi na konia jesli mnie nie bedzie przez kilkanaście dni, jak jest faktycznie z trawą, sianem, padokowaniem i bezpieczeństwem? Czy wlasciciele sa z tych bardziej czy mniej komunikatywnych i do dogadania, nie robiących większych problemów czy mozna z nimi normalnie rozmawiac czy uciekają od jakichkolwiek rozmów?
Jednym słowem jaka jest obecna rzeczywistość od strony pensjonariusza 😉

Może być na Priv 😉
Dzień dobry wszystkim,

Szukam stajni w okolicach Warszawy dla dwuletniego ogierka. Obdzwoniłam już sporo, i prawie wszystkie nie przyjmują ogierów. Tylko „ogier” to określenie trochę na wyrost dla mojego chłopaka 🤔 On jest z tych spokojnych ras, może chodzić z grupą wałachów, z drzwiami nie wyjdzie, tylko babeczek trzeba pilnować...

Potrzebuję tak na prawdę czystej, rzetelnej, bezpiecznej stajni, może być mała, kameralna. Żadnych wodotrysków, wielkich ujeżdżalni, przeszkód, solariów nie potrzeba, z infrastruktury to przydałby się kryty lonżownik, żeby na łeb nie padało, ale bez dachu też damy radę.
Padok koniecznie. Edit: bez błota, bo pędzle i wysokie skłonności do grudy.
Karmienie specjalną karmą, bez owsa.

Jakby był zaprzyjaźniony trener/trenerka oraz kowal, weterynarz, to też bym chętnie skorzystała.

Chłopak musi zachować kulki aż do czwartego roku życia ze względu na rozwój fizyczny, taki mankament😪

Będę go trenować dla siebie pod rekreację, żadnych zawodów, skoki też odpadają (ze względu na konia).

Jeśli możecie coś polecić, dajcie znać na priva. Mam budżet 1000 PLN/mies.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 kwietnia 2021 12:05
Aelirenn, Tak z czystej ciekawości co to za rasa? Nigdy się nie spotkałam z potrzebą trzymania jajek tak długo.
vanille   głowa medyka, serce koniarza, dusza podróżnika
30 kwietnia 2021 13:37
Ostatnio nawet gadałam o tym z Sivirte, ale tez zamieniłam słowo z hodowca hucułów. I jest spora grupa ludzi, która uważa, ze koń najlepiej jeśli rozwija sie albo praktycznie od początku jako walach, albo do końca tego najbardziej burzliwego okresu rozwojowego jako ogier. I ze dlatego najlepiej kastrować albo bardzo szybko, albo dopiero koło 4rz. Koń nie umrze jak sie go wytnie wcześniej :p ale niektórym może zależeć żeby dotrzymać konia jako ogiera możliwie długo.
Aelirenn zapraszam. Co prawda do mnie z Warszawy jest ok. 50 km (w zależności od pory dnia, położenia punktu startu względem obwodnicy i wyboru trasy to będzie od ok 1 godz i kwadransa do 2 godzin w jedną stronę - w dni powszednie) i nie mam krytego lonżownika oraz absolutnie nie obiecuję, że się go dorobię w ciągu dwóch lat (w tym roku budujemy stodołę i będzie dobrze, jak ją do końca roku spłacimy - a kryty lonżownik jest z deczka droższy...) - ale miejsca mam za to do upojenia, błota nawet po tygodniowych deszczach nie ma, a ogrodzenia solidne...
To jest koń rasy fryzyjskiej. Zgodnie z tym, co mi pokazywała hodowczyni, żeby mu się dobrze rozbudowały mięśnie klatki piersiowej trzeba poczekać, bo jak za wcześnie się wykastruje, to wyjdzie chuderlak.
Gniadata   my own true love
03 maja 2021 14:59
chcialabym się wstępnie zorientować na temat stajni wolnowybiegowych tak +/- do 50 km od Warszawy. co polecacie?
Stajnia Boska Wola
Moje młodziaki się tam odchowywały, a i wywiozłam Muchę na emeryturę. Dopóki nie miałam swojej stajni trzymałam tam cała trójkę. Jest 30 ha terenu, głównie pastwisk. Konie mają do dyspozycji lasek, łąki - co chcą. Siano i woda non stop. Siano świetnej jakości podawane w siatkach. Mimo terenu koni jest około 10 sztuk, więc mają naprawdę dużo przestrzeni i nie przejadają trawy.
Gospodarze przemili - czułam się jak w domu. Na miejscu zootechnik i zawsze można liczyć na fachową pomoc. Dojeżdża też świetny kowal. Mieszkałam 130 km dalej i zostawiałam konie na dłuższy czas ze spokojną głową. Jestem znana z czepliwości względem pensjonatów (stałam w kilkunastu), a tu złego słowa nie mogę powiedzieć.
Hej, ktoś trzymał/trzyma konia w stajni Sobiescy w Żyrardowie? Mają bardzo poręczną lokalizację, więc mam zgryz (bo trochę poza budżetem).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się