Stajnie w Warszawie i okolicach

Cześć, liczę, że mam większą szansę dostać odpowiedź tu niż w wątku o warszawskiej rekreacji. Są jakieś sensowne stajnie na południowym zachodzie Warszawy (typu Ożarów, Duchnice), gdzie dziecko się może bezpiecznie uczyć, a konie nie chodzą cały dzień? Ja niestety się wyprowadziłam z tych okolic dawno temu, a potrzebuję świeżych informacji żeby sprawić odpowiedni prezent.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
08 maja 2023 22:46
Porzeczek, może Umiastów?
BUCK   buttermilk buckskin
09 maja 2023 07:50
Pszenica może by Ci Casa Cavallo albo Kozerki pasowały ?
o Stanisławowie chodzą słuchy, że hala to właściwie tylko dla rekreacji
Szukalam jakis czas temu stajni i rozpatrywalam Stanisławów, ale skreślilam go własnie po informacji, że jako pensjonariusz jesteś na 2 miejscu, rekreacja ma zawsze pierwszeństwo.
Np własnie: w godz. Popołudniowych są jazdy rekreacyjne, więc jako prywatny włascicel nie masz prawa wstepu na halę :/

Przy okazji wcisnę się z pytaniem😉 kto w Wawie lub najblizszej okolicy ma endoskop do badań oddechowych? Dr Wierzbicka z SGGW jest niestety wyłączona chwilowo (endoskop w serwisie), a dr wysocką odradziły mi 4 niezalezne osoby :/

BUCK, w Casa Cavallo padokowanie tylko do obiadu, a jak jest słaba pogoda to nawet nie.
DeJotka, mnie uprzedziła. Czyli jesień/zima koń stoi w boksie. Bardzo długo ogłaszają wolne miejsca i pewnie jest to jeden z powodów. Szkoda…
azzawa, a próbowałaś p. Agatę Kamionkę?
Pszenica,

Ostatnio odkryłam, że w Klaudynie u Andrzeja Owczarka jest hala. Co do pozostałych warunków - nie wiem, ale może warto sprawdzić
trusia,
mają jakąś stronę internetową?
BUCK, Tak, właśnie do mnie dotarły zupełnie niesprzężone opinie o Stanisławowie, że hala jest w połowie zajęta przez słomę, a druga połowa to rekreacja okupuje.
szkoda
Pszenica,

Niestety nie wiem
patrycjasz, z tego co wiem to dr Kamionka ma tylko opcję gastroskopii, ale probuje się do niej dodzwonić, żeby się upewnić
A ma ktoś info z pierwszej/drugiej ręki na temat stajni w Duchnicach? Chodzi o stajnię Hubertus
Pszenica, daj sobie spokój 😀
Stajnia w Klaudynie to pewnie LKJ Klaudyn-Kampinos.
Pszenica, daj sobie spokój 😀
Stajnia w Klaudynie to pewnie LKJ Klaudyn-Kampinos.

patrycjasz,

czym dokładnie spokój, z Duchnicami czy Stanisławowem?
BUCK   buttermilk buckskin
10 maja 2023 12:05
pewnie wszystkie trzy 🙂
pewnie wszystkie trzy 🙂
BUCK,

Czyli nie istnieje stajnia z moimi wymogami? Szlag 😂
Pszenica, z jedną i drugą.
Może być Ci ciężko, Warszawa Zachodnia jest bardzo droga. Szukałabym w dalszych okolicach albo zmodyfikowałabym wymagania. Wydaje mi się niemożliwe: mieć blisko, świetną opiekę, pastwiska, stały dostęp do siana/wody, koń na dworze cały dzień i HALA i jeszcze cena poniżej 2 tyś.
BUCK   buttermilk buckskin
10 maja 2023 14:26
Pszenica może skieruj wzrok bliżej Wisły 🙂 może się odezwą koleżanki z wiedzą o stajniach w tamtym kierunku 🙂
Pszenica, z jedną i drugą.
.

patrycjasz,

Z ciekawości, co jest nie tak z Duchnicami i Klaudynem? Może być na priv, ja i tak bym to miejsce pojechała sprawdzić, ale ktoś kto był pensjonariuszem da mi lepsze info niż jednorazowa wizyta na max godzinę.
Pszenica może skieruj wzrok bliżej Wisły 🙂 może się odezwą koleżanki z wiedzą o stajniach w tamtym kierunku 🙂
BUCK,

Chętnie, ale dojazdy do pracy już mnie męczą na tym etapie tak bardzo, że zdecydowanie wolę w południową stronę jechac więcej km niż przedzierać się przez Warszawę na drugą stronę.
Aczkolwiek rozważę wszystkie opcje, nawet takie, gdzie w stajni nie ma hali, bo dla mnie jest to dobro bardziej luksusowe, na pierwszym miejscu stawiam konia, jego potrzeby i dobrą opiekę
BUCK   buttermilk buckskin
10 maja 2023 14:54
Pszenica pisałaś że od Ursynów/Mokotów, czyli zerknij na cały ten trójkąt pomiędzy Wisłą a kierunkiem na Górę Kalwarię, Tarczyn, Żabią Wolę 🙂 mnóstwo stajni tam jest 🙂
BUCK,
Ursus niestety, nie Ursynów. Od Ursynowa miałabym dużo świetnych opcji na te miejscowości właśnie o których piszesz 🙂
Żabia Wola i Tarczyn - właśnie mnóstwo stajni, a jak po mapach szukam to wyświetla się garstka jakaś.

Jeszcze miałam się kontaktować ze stajnią Largo, w Łosiu, może ktoś coś wie o niej?
Pszenica, jest jeszcze Arikon, ale miejsca tam to mega rzadkość.
BUCK   buttermilk buckskin
10 maja 2023 15:50
Pszenica ok.40km od wyznaczonego miejsca, ale zerknij sobie na Anwele
Mam pytanie o trzy miejsca zauważone z drogi.
1. Warszawa, jak się jedzie ul Gierdziejewskiego od Poznańskiej/Połczyńskiej to prawie zaraz za skrzyżowaniem po prawej stronie w dole widać pastuch elektryczny. Jest tam jakaś stajnia?
2. Macierzysz, ul Sochaczewska chyba 54. Też ogrodzenia jak dla koni. Stajnia?
3. Zaborów, Stołeczna, zaraz obok stacji LPG/sklepu z chemią z Niemiec też jakieś drewniane ogrodzenia i plac bez trawy. I wydaje mi się, że widziałam konia, ale słońce prosto w oczy świeciło, więc nie wiem na pewno.
Cześć,

Gdzie osoby mieszkające na Mokotowie trzymają swoje konie? 😅 szukam czegoś w tej okolicy, wcześniej trzymałam się rejonu Warszawa Zachód, więc ta strona to dla mnie niezbadany grunt.

Istnieje jakaś stajnia do ok 20km z Mokotowa z dobrą opieką, stałym dostępem do siana na padokach i z halą, gdzie mogłabym ze spokojną głową wstawić konia? Totalnie nie szukam złotych klamek, jedynie miejsca, gdzie potrzeby bytowe konia będą zaspokojone i będzie możliwość trenowania również zimą. Po moich poszukiwaniach zaczynam tracić nadzieję, ale może ktoś z Was właśnie w takiej stajni stoi? 🙏

Mon12, śmiem twierdzić, że nie ma takiego miejsca w takiej odległości.
Czy macie jakieś info na temat pensjonatów w:
- Stay stable
- Besthorses
?

Byłabym wdzęczna za informacje na temat warunków i czy opieka jest na poziomie 🙂
Besthorses to głównie szkółka,zdarzało mi się tam zaglądać, bo dzieciaki brata jeżdżą i nie jest to kameralne i spokojne miejsce. Mam je pod nosem, tak jak i Szumawę (z okna ją widzę, stałam i największemu wrogowi nie polecę)...i jednak się nie zdecydowałam, tak jak i jakieś valentinesy i inne:/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się