Wpływ odżywiania na wygląd. ZDJĘCIA :)

Wybaczcie, ale jestem dumna i muszę - wpływ odżywania oraz pracy na wygląd mojego koniuta:

Lato 2010 (strasznie schudł w upały):


Wiosna 2011 (przepraszam za jakość komórkową):


Koń zmienił się nie do poznania pod względem wyglądu i chęci do pracy już po miesiącu
podawania musli Struktur Energetikum oraz Chevinala 🙂
Baś: Fajnie się koń rozrósł, szczególnie po szyi i zadzie widać. Podoba mi się.
Nie masz lepszych aktualnych zdjęć? 😉
No troszkę zmężniał, ma teraz 6 i pół roku, mam nadzieję, że jeszcze się rozwinie, chociaż psychicznie straszny dzieciak, ale to nawet fajne jest.
Postaram się porobić lepsze fotki, ale Harvard jak widzi aparat to mu się włącza opcja strojenia głupawych min  😁
Ja chciałabym wstawić zdjęcia, które może kilka osób uświadomią, że nie zawsze chudy koń znaczy zaniedbany koń. Tylko, że klacze po wyźrebieniu mają prawo jakiś czas wyglądać nieco gorzej. Bo jak widzę momentami czepianie się o każde wystające żeberko to cierpliwość tracę.

I zdjęcie - kobyła na wystawie, wczesna ciążą
II zdjęcie - ta sama kobyła niedługo po wyźrebieniu - nieco biednie wygląda
III zdjęcie - znowuż Czarodziejka tylko tym razem z około 4,5 - miesięcznym źrebakiem
IV zdjęcie - klacz bez źrebaka w tym samym dniu

Mam nadzieję, że wyciągniecie z tego poprawne wnioski 😉

EDIT: Poprawiłam wiek źrebaka na III zdjęciu


to chyba troche jak z kobieta zaraz po porodzie tez nie jest super atrakcyjna i chwilowo traci przedciazowy wyglad  😉

Atea, trochę OT, ale jaki boski źrebol! Po jakim ojcu on się taki malowany śmiesznie urodził? Może masz jego lepsze zdjęcia? Jeśli tak, to poproszę na pw 🙂!
zoil dokładnie, wiem jak to jest  😂 Miejmy nadzieję, że do formy wrócę tak szybko jak Czarodziejka.

Chciałabym zaznaczyć, że, oczywiście, klacz ze źrebakiem wymaga nieco zmodyfikowanej i urozmaiconej diety, ale nie zawsze da się utrzymać klacz w idealnej kondycji przez cały trudny okres ciąży, porodu, połogu i karmienia źrebaka.

Dzionka otrzymała pw, ale dla ciekawych napiszę, że klaczka niestety raczej wysiwieje, a tatusiem jest Lwówek (który niedawno padł)
trzynastka   In love with the ordinary
29 marca 2011 21:00
Też chce zdjęcia na pw !  😍
Albo wstaw od razu do "nasze źrebaki" albo "ciąża wyźrebienie..."
Specjalnie dla Was zrobiłam pierwszą w mojej karierze galerię na re-volcie 😉 Zapraszam o tu
Super, ale dajesz link do ogłoszenia, a wątek ogłoszeniowy jest chyba gdzie indziej?  🤔
Nie bardzo rozumiem. Klacz, owszem, jest wystawiona w wątku ogłoszeniowym, a w galerii dałam opis z ogłoszenia, bo nie chciało mi się płodzić nowego. Chyba nie jest to niezgodne z regulaminem? Nie orientuje się jeszcze dobrze w galerii.

EDIT: może skończmy offa bo dostaniemy burę, jak jest jakiś problem proszę na pw.  :kwiatek:
U nas też się poprawiło
Żarełko i treningi
sierpień 2010


marzec 2011
Drobna, fajnie, widać zmianę, sczególnie widać jak zaokrąglił się zad, szkoda że spojrzała w stronę obiektywu i przez to szyi nie widać, zakładam że ta się też zapewne poprawiła?  😀
jest i szyjka 🙂


teraz nawet jak go głaszczę to tylko mięśnie czuję ;p
Fajowo się poprawiła szyja. Ja myślałam, że jak szyja wyrasta spod kłębu, to już zawsze będzie spod kłębu. A tu proszę, jakby nagle szyja zrobiła się z niskiej, na prawidłowo osadzoną 🙂 Ale nóżki ma drobniutkie! 😉
Folblucik wkońcu, cieszę się, że widać te zmiany 🙂
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
14 kwietnia 2011 21:46
No to ja pokażę moja bestię.Zmiana wyglądu pod wpływem żywienia,krótko mówiąc zaczeła dostawać go więcej.Niestety nie mam fot w tych samych pozycjach.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
15 kwietnia 2011 10:12
lacuna, piękna jest teraz, gratuluję 🙂
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
15 kwietnia 2011 20:30
Dziękujemy :kwiatek: pozwolę sobie wstawić jeszcze poglądowo fotę z wczoraj,jak tak na nią patrze to koń nie do poznania 😅 ale zastanawiam się cz nie jest aż za gruba?

za duże zdjęcie 🤦
Kastorkowa   Szałas na hałas
15 kwietnia 2011 20:33
na ostatnim zdjęciu 1 postu wygląda na za grubą a tak wogule to ona jest moim ideałem kasztana 4 skarpetki i duża odmiana
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
15 kwietnia 2011 20:41
Tamte zdjęcia były zrobione zeszłego lata,teraz jest chyba szczuplejsza.
🚫Tak po prawdzie to Malta jest takich ukrytym srokaczem przez małą plamkę na brzuszku  😀 chociaż nie jest to tak do końca rozstrzygnięte,ponieważ w paszporcie ma kasztana
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
15 kwietnia 2011 20:46
lacuna gdzież tam, świetnie wygląda, ile ja bym dała gdyby mój chudzielec wcinający 9 miarek owsa dziennie tak wyglądał... 😉 Ale wstawiłaś za duże zdjęcie, forum się rozjeżdża 🙂
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
15 kwietnia 2011 21:18
Przepraszam nie zwróciłam uwagi na rozmiar 😡 Malta w okresie podtuczania dostawała 3,5 miarki 3 razy dziennie plus siano,teraz dostaje 2,5 miarki 3 razy i mesz(dużą garść)raz dziennie do kolacji oraz siano.Latem dochodzi 4-5h na pastwiskach.
wybaczie, ale jesli kon dostaje tyle owsa to nalezy grubo zastanowic sie nad zywieniem.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 kwietnia 2011 21:58
A jakiej wielkości są te miarki? 😉
łooo jezu, czemu do ludzi nie dociera ze owsem się konia nie tuczy??  😵 Mój je 2 miarki pavo gniecionego rano i wieczorem, i ok 1,5 miarki całego w obiad. plus miarka musli i utrzymuje pięknie wagę. A ma ponad 170 w kłębie i z niego kawał konia jest. Jakbym mu dała 3 razy dziennie po 2,5 czy 3,5 to chyba wyszedł by z siebie i stanął obok.....
xxagaxx, nie tylko twój - mój rudy miałby zad oddzielnie - odleciałby mu w kosmos po ekspresyjnym oderwaniu się od ciałka 😉. Na prawdę mało znam koni, które muszą dostawać tyle owsa - nawet w ciężkim treningu.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 kwietnia 2011 22:13
Takie właśnie ludki mają pojęcie o żywieniu 😉 U nas w stajni w trakcie zimy duże konie praktycznie w ogóle nie pracowały, została im zmniejszona porcja owsa i średnio (zależy od konia) dostawały 1 miarkę gniecionego rano i 1 miarkę całego wieczorem plus siano trzy razy dziennie. Na prawdę żadne na tym nie ucierpiało, a większość zapuściła spore brzuszki...
No ja oczywiście nie napisałam że siano też dostaje 2-razy dziennie dość sporo, plus do obiadu garść sieczki. A koń już od dłuższego czasu porządnie pracuje 6 dni w tygodniu.
U nas w stajni niektóre konie dostają i po 3 miarki 3 razy dziennie "bo chude"  😵 😵 I nie idzie przetłumaczyć ze koń powinien dostać jakąś paszę a nie futrować go bez sensu owsem!!
xxagaxx, pasze jak pasze... przede wszystkim powinien dostawac siano. duuuzo siana.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się